Jací byli a jak se k Vám chovali v Repromedě Brno?

kay
19. bře 2008

Ahoj holky, v půlce dubna jsme objednáni s manželem na první konzultaci do Repromedy v Brně (jednou jsme tam byli už na SPMG, ale to s námi nic dalšího neřešili). Jsme objednaní k panu primáři. Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá s tímto CARem zkušenosti, popř. jaké, jestli vám pomohli, jak se k vám chovali atp.. Děkuju předem za odpovědi.

annaka
30. črc 2009

Ahoj.holky jsem tu poprvé.Tuto stránku mi doporučila paneska,dneska jsme skoro vedle sebe hajali na pokoji v Repromedě 🙂 .Byla jsem na punkci a získali teda 12 vajíček,ale až zítra se dozvím jak to vypadá.Jaký mají osud.Docela se bojím,aby vůbec nějaké vydrželo 😒 Dám vědět.Tohle je moje první IVF,tak ještě nevím co a jak.Budu ráda, když se k Vám přidám.Mějte se ahoj. 🙂 Anička

pavka111
30. črc 2009

Raduško to je moc kráný,strašně pěkně se to čte a jsem moc ráda,že ti to vyšlo a že je všechno v pořádku.Takže pěkně se vyhajej s malinkou princezničkou dneska si to moc zasloužíte.............. 🙂

raaad
30. črc 2009

Jo......a PANY... u příbalového letáku se nečtou zásadně vedlejší účinky!!!!!! Věř Doky....
A s tou blastocystou to máš správně..my měli princeznu ještě o stupínek výš...hatschující blastocysta(už opouštějící obal)

mimka29
30. črc 2009

Anninka dík za radu, aj som to doteraz tak robila, len som si to potrebovala ešte utvrdiť.

raaaaaaaad gratulujeeeeem, tak už máte prvú fotku. Som sa už o teba bála. Boli sme na pive a ja som normálne išla skôr domov, lebo som vedela, že už musíš napísať a dať fotku. Ale teraz aspoň v kľude dobalím na chatu.

Babulky ja sa vám zajtra ešte z roboty ozvem a potom budem celý víkend bez počítača 😢 tak sa o mňa nebojte, som v dobrých rukách ... manžel ide so mnou 😀

Dobrú nocku

mimka29
30. črc 2009

annaka ešte som chcela napísať tebe, že vitaj medzi nami a dobre si urobila, že si medzi nás prišla, s nami sa ti bude lepšie zvládať to dlhé čakanie. A hlavne sa tu pekne tohotnie.

zandanem
31. črc 2009

ahojky sluníčka.... raduško to je krásnéééé dojímavé... ja normálně řvu...a nemůžu se dočkat až mi vysvětlíš co na tom obrázku mám vidět a kde... já su strašná nechápavá trupka.... ale hold učený z nebe nespad... 😉
panesko to je krásnéé držím palečky abys to čekání zvládla v klidu a bez nervíku... budeme na tebe pořád všechny myslet 🙂 a za chvílu už budeš v tabulce těhu 🙂
majenko, já ti normálně závidím...já bych tak potřebovala někam vypadnout... na chatu... juuuu, to bude krásný klídek a pohodička... ja miluju relax... a ted bych ho aj potřebovala... no snad nám to letos vyjde, manža jede koncem srpna na týden s klukama...a já nic ☹ maji užij si hezky ten víkend.. 🙂
pavli.. to hubnutí.. to je síla... já ze svého odborného hlediska absolutně nesouhlasím s tak drastickým hubnutím, vlastně neuznávám žádnou dietu!! jen omezení tuků a cukrů a hodně pohybu... jediná dieta..
jinak člověk je tvor všežravý a tak by jsme měli jest všechno... naše metabolismy nesnášejí takové drastické diety a tak se brání...
a lenička to napsala moc hezky.... s tou tlouštkou.... 🙂
aničko... vítám tě mezi náma... já su ještě pozorovatelka a tak jen sbírám infošky a sílu jít na umělko 🙂 a doufám že se brzo přidám mezi vás 🙂
přeji vám všem krásný den posílám obrovské pusinky... a opatrujte se všechny 🙂
nás už je tolik že vás snad ani nevypíšu všechny....
aninko, leničko, panesko, pavli, lucinko, raduško, majenko, janysku, aničko, moničko, na koho jesem zapoměla??? omlouvám se... 🙂 papa

mimka29
31. črc 2009

Dobré ránko zlatíčka,

zdravím vás opäť z práce. Chcela som vás pozdraviť radšej hneď ráno, lebo neviem čo ma dnes v robote čaká a okolo 13.00 hod by sme mali vyraziť na chatu.

Keby som sa tu už dnes neukázala, tak vám prajem krásny víkend, pekne odpočívajte a hladkajte bruška.
CMUUUK

zandanem
31. črc 2009

jo a su objednaná na první konzultaci k Hromad. 19.8. v 11 hod.. budeme to mít vše v jeden den, uro i repro 🙂

soniela
31. črc 2009

Ahoj, už vás nějaký ten pátek čtu a konečně jsem se odhodlala přidat se mezi vás, jestli můžu, když už máte tu těhuvlnu 😀
Loni jsem byla na 1 IVF v Repromedě. Bohužel to nedopadlo. Teď jsme měla dlouhou pauzu, před dvěma týdny laparoskopie, hysteroskopie. 27. 8. jdu ještě na kontrolu a pak hurá do druhého pokusu.

Jinak všem vám moc gratuluji a držím pěsti 😉

paneska
31. črc 2009

Krásné ránko, ženy....

právě me vzbudila mamulenka, dovezla mi zeleninku a to bydlí až u Boskovic, ta je ale hodná, že 😉

Nazdár Ani, to je moc dobře, že jsi sem jukla, jsou tady super holčiny, jak píše Mimuška a hlavně se tu těhotní, tak snad se svezeme ještě s těhu vlnou. Primář mi včera říkal, že se jim teď opravdu daří, tak snad ty procenta nepokazíme 😉 12 vajíček je krása, to se ti určitě oplodní a vydrží 5 dní, než ti dva prcíky dají k tobě, to bude určitě v pohodě, dáte dvě mimi, že ???? Ono prý, když už jich je hodně, jak měla ta Slovenka, co včera ležela na kapačkách kvůli hyperstimuláku, tak to prý taky není dobrý, protože ztrácí na kvalitě, nevím...., takže 12 je super, určitě nám dneska písni, kolik jich máte oplozených, držím palečky...a za chvíli mi budeš šlapat na paty, pak i Mimuška...

Zandi, tak to je supéééééér, to za chvíli uteče a jsi taky Repromeďanda, moc na tebe budu myslet, abyste měli všechna vyšetření v pořádku a mohlas co nejdřív začít se stimulkou, pokud se na IVF domluvíte a bude nezbytné a ničeho se neboj, dá se to zvládnou, teda, když tě nechytí záda, jako mě, to je pak fičák 😀

Soníku, další Repromeďanda, vítej mezi námi, i tobě budeme držet palečky na druhej pokus, ať můžeš začít co nejdřív..., já jsem také v druhém boji, takže hlavu vzhůru...

Holenky, nás tady už je, to je parádička, taková bezva podpora...

Rady, já vím, já vím, letáky zásadně nečíst, už nebudu. Blastocysta vím, že byla v ranném stádiu, jj, to si uvědomuju, že mi primář říkal a to KM, myslíš, že bude morula, taky v nějakém stádiu, já se zapomněla zeptat, já trdýlko. No zaplať půnbůh za taková stádia, v předešlém CAR mi zaváděli dokonce 4-buněčně po PK a to jsem pochopila, že je špatně, kdyby bylo po normální kultivaci, tak asi jo, ale takhle si myslím. No vzhledem k tomu, že druhé bylo 9-ti buněčné, taky podle mě málo, tak to prostě zkusili - šoupnout je tam obě a stejně to nevyšlo.

Jinak si vůbec nepřipadám, že mám mimi u sebe, sice mám strach dělat prudké pohoby, jak píše Leník, chodím, jak robot, prostě vše opatrně, člověk má strach se i jít vykakat :o), zvlášť, když přitom přejdou takové pěkné křeče, no je to sranda...., ale musím začít na bubášky mluvit, aby se chytli a nepustili....., klidně oba...

raaad
31. črc 2009

dobré ránečko berušky...............
jenom vás na chvilku pozdravím...musím zajít do města-vyřídit zbytek ohledně auta...ano,píšu "jít"...no to si budu muset zvyknout....žádné:"zajedu"...Mám to sice kousek(cca 15min norm.chůze),ale když jsem vždycky jenom sedla do auta a jela....no- aspoň se budu procházkou hýbat(říkal manža) 😉 .A taky mi slíbil,že mi zase nějaké malé koupí...ale až se mimčo narodí...abych měla do poradny a nebyla doma sama bez auta .... Takže se pěkně princezno drž!!!ať máme spolu autíčko 🙂 🙂
Takže holčiny pěkný den-dnes prý bude ukázkově...
Pany...KM nevím...ale najdi na netu,určo to tam je (stádia vývoje embrya)...a pěkně se drž, moc se neohýbat a hlavně nic nezvedat...tohle si musím pořád připomínat (žádný koš s prádlem...atd)
Májenko................krásný pobyt 🙂

Tak papapa

paneska
31. črc 2009

Rady, jsem to už hledala, ale nemají tam zkratky, možná hledám blbě 😉 , nezohýbám a zvedat něco, no to vůbec neeee, neboj, neboj ...., tak krásný den holčiny

Jo a nevíte, jak to je v Repromedě s AH, dělají émbriologové automaticky, když je potřeba, na to jsem se včera taky zabudla primáře zeptat, to vám pak až doma dojde, co jste ještě všechno chtěly vědět, v CAR otázky zapomenu....

lentilah
31. črc 2009

Ahojky holčičky 😉 ,
Aničko 2 😉 ,vítám Tě mezi náma 😀 ...doufám,že se nám pochlubíš,jak Tvý bojovníci bojují.Já jich měla 13,zbylo 6 a z toho 4 v super stavu...takže předpokládám minimálně podobný výsledek 😉 😀 ,držím pěstíky.

Sonielko,taktéž Tě vítám 😀 ,holka hlavu vzhuru,já když koukala na grafík Repromedy,tak tam bylo evidentní,že druhý pokus je uspěšností prostě grandiózní,takže jsem přesvědčená,že to pěkně klapne 😉 ,držím pěstíky a doufám,že vyšetření dopadla dobře.

Stejně tak i Lenušce(Penesce),moc opatruj ty svoje poklady 🙂

Držím pěstíky všem holčinám,páč trošku toho štěstí na víc přece neuškodí 🙂 .

Máji-krásný víkend na chatičce,pořádně si odpočiň,páč tě pak čeká pěkný maraton 😉 😀

Raduško těhulko,taky opatrně 😉 ...

Pavlínko,příště jak pujdu do poradny tak si mám vzít se sebou moč,měla jsi ji v pořádku?Myslím,že horší to bude asi až na konci těhu...A Páji uvažuješ pak nad nějakým cvičením?Myslím nějakýma kurzama?Já jo,ale je to ještě moc brzo,to až po prvním trimestru..uvidíme co mi tam pak řeknou.

Žany,no páni,to budeš mít za chvilku taky pěkný fofry 🙂 ,už se tak těším 🙂 !Hlavně aby byli dobivatelé o něco daleko lepší než před tím .

Aničko (1)-doufám,že se cítíš daleko líp a že budeš dneska JEN relaxovat,a to není žádost,to je .....však víš 😀

Kráááááááásný den

lentilah
31. črc 2009

Lenuško přesně jak říkáš,když jsem šla do poradny,tak jsem si musela všechno napsat na lístek...fakt bych zapoměla snad na všechno.A jsem trupka 😅 ale nevím co ta zkratka AH je 😅

raaad
31. črc 2009

Leniii, ten hatsching jsem taky studovala... a dočetla se dost zajímavých zpráv.Pročítala jsem diskuze lékařů i z jiných CAR....Konkrétně v repro se AH neplatí a nabízí ji zdarma. Myslím,že k ní přistupují dle stavu embryjek. A dokonce prý není po letech zkoumání AH zcela zřejmé,že to procentuelně ovlivní počet úspěšných ivf. Někde psaly,že je to vhodné u starších pacientek...takže bych ro nechala na embryologické laboratoři-oni si tam poradí a mají zkušenosti. Myslím,že v repro jsou fakt na dobré úrovni...Tak to neřeš a nechej to na nich...určo věděli,co tam s tvýma bubušákama dělali...a určo to dělali správně 😉 Je to dobré,že se to neplatí a tudíž se nemusíš sama rozhodovat...U nás to nedělali určitě,bo se naše princeznička začala hatschovat už sama 😀

Tak pa-pa..............ještě jsem pořád z toho pelechu nevylezla....ale už jduuuuuu 🙂

raaad
31. črc 2009

Jo..a Lenti....s tím těhu-kurzem..Dle mě jsou to jen vyhozené peníze...je to byznys.. Kup si raděj dvd s cvičením pro těhu a ten velký rehab-balon...a úplně to stačí.Ale až to budeš mít,tak musíš to dvd dát do mechaniky a pustit...a ještě u toho cvičit....Pokud si nevěříš,tak raděj choď do draheho kurzu 😀 😀
Já jsem uvažovala o plavání.Myslím,že to je ta nejlepší věc v těhu (hlavně na záda)...ale na druhou stranu se moc bojím nějaké infekce. jak jsem tady pročítala diskuze a ty strašně smutné věci o potratech po 22tt, ketré byly způsobeny zánětem plodových obalů při zavlečení infekce(a kde v hodně případech chodili na těhu plavání..)....tak se asi raděj plavání vzdám.....No a do nějakého špinavého rybníku bych nevlezla ani omylem...

Tak pa-pa.................už letímmmm

lentilah
31. črc 2009

Jj,jsem doma....Raduš má recht!Zase...jsem,že se dá takto pěkně na někoho spolehnout 🙂 .
Holky co máte doma nějaké domácí mazlíčky(možná i manžílky do této skupiny patří 😀 ),nezdají se Vám tak trochu moc mazlivý?Ten náš kocour,je po mě jak blbej 😀 .

lentilah
31. črc 2009

Týýý jo,no je to ještě daleko,tak uvidím...baloooon už mám...dva 😀 ...

paneska
31. črc 2009

Rady, tak teď už stejně pozdě bicha honiti, když už mám své BC a KM u sebe, hezká jména, že 😉 Jen jsem se zabudla zeptat, jestli jim AH dělali :o), ale to nevadí, jak píšeš, věřím, že udělali max...

V předešlém CAR se AH platí, takže záleží na tobě, jestli ho chceš, nebo ho přímo embriolog doporučí, nám říkal, že není potřeba, ale, že je to lepší, tak jsme to udělat nechali a stejně se ani jedno nechytlo..., takže se tím nebudu stresovat a musím svým dvěma BC a KM prostě věřit.... 😉

Holenky, ležely jste po ET, jak dlouho, co CAR a dr, to totiž jinej názor. u 1IVF mi říkali, dva dny ležet, jen na záchod, třetí den mírná procházka a primář mi včera říkal, že vyloženě ležet nemusím, ale klidový řežim ano a nechodit na sluníčko. Já teda ležím a nebo jsem u Vás u komplu, to tak polosedím, ale ji mi fajn....

pavka111
31. črc 2009

Ahojky babulky.....

No hlavně chci přivítat aninku2 a soninku....holenky moc moc vám přeji,aby vám to vyšlo a jsem moc ráda,že jste přišli mezi vás.Jsou tady super holčiny,který vám ve všem pomůžou 😉 😉 😉 a kdyby jste něco nevěděli tak tady se to určitě dozvíte....

Zandi je to tak už žádnou dietu,než tak skončit tak radši budu baculka......A jinak je krásný,že už se ti to taky blíží a věřím tomu,že zachvilku už budeš mezi námi jako těhulinka.Samozřejmě moc moc ti to přeju.

Mimuško měj se moc krásně na chatě a odpočiň si od práce 🙂 🙂 🙂 🙂

Paneško já když jsem měla miminka u sebe tak jsem taky nic nedělala a ani jsem o nich nevěděla,že je mám 🙂 takže babulinko odpočívej a hlaď bříško,aby věděli,že jsou na správném místě......

Leni no teď jak si to čtu od Radušky tak by to bylo asi nejlepší ta kazeta a ten balon nad tím uvažuji už dlouho.No říkala jsem si,že se poradím s mojí gyn.ale určitě se nějak hýbat chi páč jsem četla,že obézní lidi a s nadváhou mohuo při těhu nabrat jen 10kg tak doufám,že to u mě bude taky tak 😀 😀 No a co se týče té moči tak tu jsem tam teď nesla podruhé a to poprvní mi sestřička udělala kontrolu sama a teď podruhé ju posílala do laboratoře a výsledky budu mít až další kontrolu,no a ještě mi brala krev na ty různý nemoce a když jsem jí řekla,že mě to dělali v cyru tak mě povídá,že jim nic neposlali a že tam musí mít udělaný taky testy takže mě musí vzít krev no mě to nevadí,hlavně ať je vše ok.No a bryli mi krev ještě na štítnou žlázu....A všeho výsledky budu mít až příště,no ale myslím si,že jim to asi taky trvá ten měsíc....

Raduško ahojky......taky bych šla plavat,ale mám strach takže asi zůstanu u toho balonu...

pavka111
31. črc 2009

No paneško taky jsem polehávala a nebo seděla u komplu a ven jsem šla myslím až za týden,ale že by jsem třeba ležela celej den to nééé to by mě nebavilo,a ani po ET jsem neležela jen 10minut v caru a doma tak půl hoďky jinak nic.

JO HOLENKY ZAPOMNĚLA JSEM VÁM NAPSAT,ŽE LUCINKA SOKLINKA UŽ JE DOMA,A URČITĚ SE NÁM OZVE.VČERA JI PUSTILY DOMŮ.....

paneska
31. črc 2009

Pavlíííí, tak to je supéééér, že je soklinka konečně doma, jéééééé, já mám radost, holka naše těhulinková, to jsme si oddychly, že to s mimi zvládla, uf....

Ven až za týden, fakt? Já myslím, že o víkendu my menší procházka neuškodí s pesanama, co, opatrná? Když nebude pařák, jen tady kolem baráku a možná se skoromanžou na limču, on si dá pivéčko, žádné km, to je jasné...., ani nevím, kdo pesany vyvenčí dneska, ten můj bůh ví, kdy dojde, syn u moře, ale já s nimi mám strach dneska jít, dneska to hold budou muset asi vydržet a modlit se, aby skoromanža nedošel až večer 😠

Jinak Leni, já mám pesany u sebe nasáčkovaný furt a to holky tak, že se mě musí dotýkat aspoň prcinu vždycky ke mě natočí 😀

soniela
31. črc 2009

Děkuji vám moc za hezké přivítání.
Tak jen aby jste o mě něco věděli. Mám syndrom PCO, po laparoskopii zjištěna endometrioza a polyp v děloze. Endometrioza 1. stupně odstraněna a polyp taky. Tak prý mám teď dokonale připravenou dělohu na 2 IVF. Tak už se i docela těším.

Lenti, na ty grafy jsem taky kukala a tak doufám, že už i nám to vyjde. Snad.
Loni ze mě dostali 7 vajíček, z toho jedno bylo špatný. A nakonec se oplodnily jenom dvě, který jsem si nechala zavést, takže nezbylo ani na mrazáčky ☹

pavka111
31. črc 2009

No paneško já si myslím,že o víkendu můžeš jít ven na krátkou procháku.Já jsem chodila doma a to je taky jakokdyby jsem šla na procházku a to minimálně 20krát doma vylezu do schodů a ze schodů,takže to je tak nastejno.Kamoška mě psala,že vyplela celou zahrádku,aby se zabavila a nemyslela na to jestli to vyšlo a nebo ne a teď má 5letýho klučiny.....a pletí zahrádky je taky namáhavý.....

Jo a Leničko ještě jsem se tě chtěla zeptat jestli se tě ptal tvů gynekolog jestli máš kočku mě se totiž ptala a my teda nemáme,asi dělají ještě nějaký odběry skrz zvířata a nebo já nevím proč se mě ptala....

pavka111
31. črc 2009

Soniku taky toho máš hodně za sebou ☹ ☹ ,ale teď to určitě vyjde,když máš děložku už nachystanou......A kdy se na 2IVF chystáš a půjdeš zase do repromedy?

paneska
31. črc 2009

Soni, 2IVF má větší procenta úspěšnost, taky věřím, nic jiného nám nezbývá, než podstoupit IVF a věřit 😉

Pavlí, kočky totiž můžou roznášet cosi, co není dobré v těhu a k malým dětem, ale pořádně nevím o co jde, ale jen kočičky, to mají. Kámoška, co je už v 7měsíci těhu má taky kočku a nějak to teda neřešila, takže nevím....

annaka
31. črc 2009

Ahoj holky,tak mám dobré správičky.Z 12vajíček nám jich zůstalo 9oplozených normálním způsobem. 🙂
Jsem spokojená,celou noc jsem kvůli tomu nespala. 😒
Tak teď doufám,že budou bojovat,tak jak já s manželem.V pondělí mám volat,aby jsme se domluvili na úterý v kolik na embryotransfer.Těším se.Ale asi bych neměla,to co je mrňousky ještě čeká ,tak je dlouhá cesta. 😕

Paneska:díky.Tobě držím všechny palečky co mám.Hlaď bříško,povídej jim ,ať vědí jaká mamka na ně čeká 🙂 .

Holky mějte se držím palce.a užívejte pěkný den... 🙂

pavka111
31. črc 2009

Aninko tak to je super zprávička,že se ti jich oplodnilo tolik a nemuseli jste mít ICSI.To je fakt moc pěkný a držím palečky ať to tak zůstane až do ET a budete mít ještě mrazáčky.......

Paneško no já jsem si to myslela,kamoška má taky 3 kočky ty velký a má 2letýho kluka a teď v září se jí mají narodit dvojčátka a taky ty kočky má furt doma a asi to taky nějak neřeší....

soniela
31. črc 2009

Pavli, už bych na to nejraději vlítla hned, ale čekám ještě na nějaké výsledky z laparky a musím na kontrolu. Tak koncem srpna bych tam chtěla volat a v září už do toho jít. Tak doufám, že všechno půjde podle plánu 🙂 a brzy vám půjdu v patách. Určitě se vrátím do Repromedy. Byla jsem tam spokojená a říkám si, že už mě tam znají. Chodila jsem k primáři a ten už mi to plánoval, jak příště co uděláme.
Jak tak pozoruji, budeme na tom tak skoro zároveň se Žandou 🙂

Paneska, jojo, já v to stále věřím a doufám. Teď ale držím moc palečky tobě. To čekání je hrozné, ale ten výsledek (věřím v dobrý) za to přece stojí 🙂 Tak se teď opatruj a lehká procházka ti určitě neublíží.

pavka111
31. črc 2009

Soniku no určitě nám brzy budeš v patách a aji s mimíškama v bříšku 🙂 🙂 🙂 a stejně tak aji Zandi vy odstartujete druhou těhuvlnu jo a ještě k vám přibyde mimuška ta se teď chystá na KET.Takže tak my jsme to odstartovali a vy v tom budete pokračovat dál....strašně moc moc vám to přeju.... 🙂 🙂 Já jsem byla taky v repromedě moc spokojená.....