Jak probíhá IUI?

lindaatobias
20. říj 2016

Ahoj holky, snažíme se o naše druhátko, první mimčo se podařilo přirozeně úplným zázrakem po dvouletých peripetiích a v okamžiku, kdy už jsme měli s manželem objednanou konzultaci do CARu. Teď jsme opět ve snaze o druhé a tuším, že mě můj gynekolog zase pošle do CAR. Mohla bych se, prosím, zeptat těch, co to už zažili, jak probíhá IUI ? Případně i jaká je cena zákroku a co to obnáší za přípravu ? Moc děkuju...

verinka88hb
20. říj 2016

@lindaatobias Ahoj, IUI nic není, záleží na tom, jestli před tím budeš ještě stimulovat (pokud máš pravidelnou ovulaci a nemáš problém s tvorbou folikulů, tak je to zbytečné). IUI probíhá v "přírodním" cyklu tak, že 10.- 12.den jdeš na ultrazvuk, kde to dr, zkontroluje velikost folikulů, píchneš si Ovitrelle (na prasknutí folikulu) a za 1-2 dny jdeš na IUI. Manžel dá spermie 2h předem, oni je pročistí, vyberou ty nejlepší a ty ti zavedou pomocí katekru (ten se většinou platí - my platíme 1000 Kč). Nic to není, nemusíš se ničeho bát a pak už jen čekáš cca 14 dní a můžeš testovat.... Hodně štěstí, není se čeho bát! 😉

simciq
20. říj 2016

Měla by si mít nárok na 6 IUI zdarma na pojišťovnu. Byla jsem na 5 a nikdy jsem nic neplatila kromě injekce, kterou si píchneš nebo oni ti píchnou den až dva dny před IUI. Jinak IUI skutečně nic není, nic nebolí, je to úplně v pohodě, není čeho se bát 🙂

monilee
20. říj 2016

Postup ako písali maminky vyššie bol u nás rovnaký, vyšlo nám to na tretí pokus, neplatili sme nič

lindaatobias
autor
20. říj 2016

@verinka88hb Moc děkuju za odpověď i přání štěstí, už by bylo fajn, aby nás navštívilo.. 🙂

lindaatobias
autor
20. říj 2016

@simciq Gratuluju k očekávanému prckovi a držím pěsti ! 🙂

lindaatobias
autor
20. říj 2016

@monilee Děkuju a gratuluju k úspěšnému třetímu pokusu 🙂

blauen
20. říj 2016

@lindaatobias Ahoj, jak to tady čtu tak co centrum CAR to celkem jiný postup. Jelikož jsme se snažili dlouho (3,5 roků) o miminko a bohužel neúspěšně, první jsme absolvovali v CARU veškerá imunologické, genetické vyšetření + hysteroskopii. Po veškerých výsledcích jsme absolvovali naše první IUI, kde mi nasadili clostilbegyt (na tvorbu vajíček) od 10 DC jsem chodila každý den na ultrazvuk Dr. sledoval jak rostou vajíčka 13 DC mi pichli v CARU Pregnyl (na urychlení dozrání vajíčka) 14 DC a 15 DC dva dny za sebou jsem šla na IUI, kde 2 hod. předem dal manžel spermijky (které prošly "certifugaci"- po tomto zůstanou jak říkal Dr. jen ti šampioni, ty nejlepší, které se následně vstřikují). Nás to stalo Kč 3.000,-+ nějaké léky. Ještě po každé aplikaci IUI mě Dr. na sále zhasl světlo a nechali ležet cca 20-30 minut ať se pěkně uvolním a relaxuji si, což bylo taky super! Každopádně nevím jestli tou pečlivostí nebo tím, že jsme šli dva dny za sebou na IUI byl hned náš první pokus úspěšný a snad to dotáhneme i úspěšně do samého konce. Držím pěstičky ať se brzy zadaří.

ondego
20. říj 2016

Tak naše první IUI bylo tak, že jsme měli 12 tý den přijít na ultrazvuk, dr se podívala a říká, joo dneska by to šlo, folíky jsem měla 19 mm, hormonálně také v pořádku, můj muž šel odevzdat své spermíky a mě sestra píchla pregnyl a měli jsme se jít na 2 hod projít a pak se vrátit. Když jsme se vrátili po 2 hod procházce, šupla jsem na kozu, dr mě "oplodnila" a jeli jsme domů. A teď čekáme na vysněné //

simciq
20. říj 2016

No ono asi hodně záleží, odkud jsi a kam bys případně chtěla do CARu? Skutečně co CAR to trošinku jiný postup. Jinak děkuji za gratulaci, snad už konečně vše dopadne dobře 🙂

pidalka12
20. říj 2016

@simciq
@monilee
Holky, jak je možné, ze jste nic neplatily? U jaké jste pojišťovny? Sice to není velká částka, ale zajímá me to 🙂

pidalka12
20. říj 2016

@blauen Teda, to slyším poprvé dvě IUI za sebou. Ale třeba na tom něco bude s ja gratuluji 🙂

simciq
20. říj 2016

@pidalka12 mám vzp a chodím do Pronatalu v Pze. Nikdy jsem neplatila vic nez 214 kč za injekci ovitrelle.

blauen
21. říj 2016

@pidalka12 Děkuji moc! U nás v CARU dela dr. vzdy 2 IUI ve dnech za sebou.

ondego
21. říj 2016

Také jsem u VZP a platila jsem při IUI jen 50 kč za zrcátko 😉

lolly77
21. říj 2016

holky a jaké CAR byste doporučily? nás to v lednu čeká taky, ale vůbec nevím, kam jít - jsme z Králohradeckého kraje, takže Brno atd. nepřichází v úvahu ....

linusha
21. říj 2016

Než Vás pošlou v CAR na IUI tak vám provedou různá vyšetření. IUI i nás probíhalo tak že kolem 12 DC jsme byli na utz kde se hlídal růst folikulů až byli dostatečně velké píchl se pregnyl a za 2 dny byla samotná inseminace, 2 hodiny před tím manžel v CAR odevzdal spermie ty pročistili, mě je pak zavedli tenkým katetrem do dělohy, 15-20 min jsem si poležela a šla jsem pryč. Neměla jsem žádné léky. Máme za sebou 3.IUI. Platili jsme 950 kč za jedno. Chodíme do Brna. Známí chodí do Hradce Králové a mají z tama 4 letou holčičku a teď také čekají. 🙂

ondego
21. říj 2016

Tak to jsem snad tady jediná, která IUI měla úplně jinak. Myslíte si, že můj postup IUI byl špatný a nebo méně efektivní? Docela mě to zaráží, že jste po píchlém pregnylu přišly za 2 dny a já za 2 hodiny! Poraďte holky, ať příště vím a popřípadně svou mudr upozorním, děkuji 😉

linusha
21. říj 2016

@ondego mě v CAR bylo vysvětleno že do 36 hodin od píchnutí pregnylu dochází k ovulaci. Měla jsi dost veliké folikuly tak možná proto to udělali ten den. 😉

ondego
21. říj 2016

@linusha já je měla 19 mm, tak asi to stačilo... 😉

ondego
21. říj 2016

@linusha a můžu se jen zeptat, v den tvého utz, tedy 12 tý den, jsi měla jak velké folikuly?

linusha
21. říj 2016

@ondego nevím velikosti si pamatuji jen z posledního IUI a to bylo 15mm

ondego
21. říj 2016

Aha, tak to by asi opravdu tak odpovidalo 😉 děkuji

medulinek
21. říj 2016

všechno už napsaly asi holky,my chodíme do Prahy a platila jsem v jednom caru za ultrazvuky navic (pojistovna jich hradi 7 za rok) a pak v druhem za injekci ovitrelu,jinak za nic,uspesnost se uvadi asi 20%,já prodelala IUI 6x,z toho jsem byla 4x tehotna,akorat ,ted uz se snad zadari3x jsem o mimco prisla

ondego
21. říj 2016

@medulinek držím palečky 😊

blauen
21. říj 2016

@ondego nám dr . říkal zase ze od pichnuti pregnylu nejlépe zavést do 24 hodin a u nás se to osvědčilo protoze ovulace přišla cca za 30 hod.od pregnylu a na druhý den cca 48 hodinách to ještě jednou pojistil druhym iui.

simciq
21. říj 2016

@ondego Heleď mě doktorka taky vždy říkala do 36 hodin a měla jsem folikuli kolem 18- 20 mm...
Jinak poslední iui se povedla 4 folikuli 2x 15 a 1x 18 a 1x nějaký malý díky kterýmu mi dovolili iui, kdyby byl větší už by mi ji neudělali.

Taky jsem tu chtěla poznamenat, že jsem nikdy neležela, vždy zavedla a šla jsem hned dolů. Ptala jsem se, že v jiném CARu (většinou mimo Prahu) se leží 20 min a ona, že to je blbost, že to zavádí až do dělohy a tím pádem to fakt nemá šanci vytéct a ničemu to ležení nepomůže. Tak se neděsit, pokud vás po iui pošlou hned domů. Tímhle stylem se jim to povedlo 2x.
@medulinek držím palce. Taky jsem o jedno přišla. Nikdy se nerozbušilo srdíčko a v 10 tt revize.

8karolina4
21. říj 2016

@ondego takto jednoduse to chci taky 🙂

ondego
21. říj 2016

@blauen
@simciq holky děkuji 😙

ondego
21. říj 2016

@8karolina4 nojo, byla to opravdu rychlovka 😊 Hlavně aby to nám všem klaplo 💕

lindaatobias
autor
21. říj 2016

Holky, moc vám díky za popis a informace! Věřím, že taky narazíme na účinnou "metodu", která bude účinná a nepřivede nás na mizinu 🙂 Nás zřejmě čeká návštěva nějakého pražského CARu, máme hlavní město nejblíž...