Jak se cítíte při stimulaci? Mě nic nebolí

jaruska111
11. kvě 2011

Od neděle se stimuluji Menopurem 3 amuplky v rozpouštědle, od zítřka si budu ještě píchat Cetrotide0,25mg. Jenom je mi divné furt všude čtu že bolí břicho že máte nafouklé břicho a mně se stále nic neděje, tak mam strach zda li je všechno v pořádku? Obavám se že mi v neděli při ultrazvuku řeknou že nemám žádne vajíčka,napadají mně i věci že si blbě píchám injekce, máte někdo zkušenosti s tím že to v pořádku snášíte?? Děkuji za Odpovědi Jaruška

paraple98
11. kvě 2011

Jaru - vůbec se nestresuj,každý reaguje jinak 😉 Já mám za sebou už 3 IVF, pokaždé jsem stimulovala něčím jiným a vždy celkem velké dávky a pokaždé jsem se cítila úplně ok a vajuch jsem měla vždy kolem 15-ti 😀

mufinka26
11. kvě 2011

@jaruska111 ahojky, já ted stymulovala poprvé, čtyři ampulky fostimonu po dobu deseti dnů... zezačátku to bylo dobrý akorád od 8.dne si píchám ještě cetrotide a to my nedělalo dobře.... břicho mám trošku nafouklí... včera sem měla injekci ovitrele a po tom my teda dneska neni vůbec dobře ☹ zítra mám odběr...ale jak tady psala paraple98 každý to má jinak 😉 😉 určitě tam budeš mít dost vajíček.... 😀 😀

jaruska111
autor
11. kvě 2011

Tak budu doufat snad to všechno dobře dopadne 🙂 jsem se všeho i nervozní jdu totiž poprvé na IVF..... Děkuji za radičku 🙂

jaruska111
autor
11. kvě 2011

Dám vědět zítra co udělá ten Cetrotiden, snad už to nějak vydržím.... 😀

mufinka26
11. kvě 2011

@jaruska111 já mám před sebou taky první ivf 😀 a nervozní sem taky dost 😀 nejdřív sem byla nervozní jestly se vůbec urodí nějaký to vajíčko... ted zase čekat jestly se oplodní no a po ET čekat jestly se chytí 😝 😝 😝 ale nejsme v tom samy 😀 😀

jaruska111
autor
11. kvě 2011

No abych řekla pravdu k prvnímu pokusu jsem malinko skeptická, nevím proč i doktorka říkala že první pokus je tak na 25% že vyjde, tak uvidíme... Já teda jiný problém nemám než ten že nemám vejcovody, takže už vlastně ani jinou možnost než IVF nemám, ani jsem se vlastně nezeptala jestli dostanu i nějaké léky po odběru, myslím že bych asi něco dostat měla aby se to udrželo?

mufinka26
11. kvě 2011

@jaruska111 taky prvnímu pokusu moc nevěřím... ale pořád je tam co kdyby 😉 😉 já mám zase to, že se my vůbec netvořily vajíčka a nedocházelo tím pádem k ovulaci.. brala sem na to i léky ale žádné nepomohly, proto sem se tolik bála prvního ultrazvuku na stymulaci, jestly to vůbec zabírá.... naštěstí zabralo.... určitě nějaký prášky dostaneš, já budu mít utrogestan, ten se většinou dává, je to přirozený hormon

jaruska111
autor
11. kvě 2011

Jediné co zatím vím že dostanu kortikoidy po odběru, ale to jenom kvuli imunitnímu systemu který jsem měla v krvi na hranici normy, no uvidím v neděli mam jít na ultrazvuk a v úterý na odběr, ale to říkal doktor že se může i o pár dnu protáhnout, takže víc budu vědět aýž v neděli 🙂)

mufinka26
11. kvě 2011

@jaruska111 to ti budu držet moc palečky... já byla na UZ taky dvakrát.. poprvé my daly další tři dny navíc a po druhym UZ den navíc... 🙂

jaruska111
autor
11. kvě 2011

A to jsi to normálně měla cyklus po 28dnech? mně přijde že po té stimulaci ta ovulace bývá později nějak ne?? Protože mně UZ vychází v 9 dnu a odběr zatím v 11dnu cyklu, jsem docela zvědavá ani se v tom asi nějak nevyznám.. 🙂

mufinka26
11. kvě 2011

@jaruska111 vůbec sem menstruaci nedostávala, musela sem brát utrogestan, abych to vůbec měla ☹ jinak po utroši cyklus 27dní... bez něj i 50dní( nebo spíš do vyvolávačky)... první UZ sem ted měla 7.den cyklu stymulky... druhý uz 11.den stymulky.... odběr mám po čtrnácti dnech stymulace 🙂 🙂 🙂

jaruska111
autor
11. kvě 2011

Děkuji za odpověď... Bude nejlepčí když se nechám překvapit.... no vidím to že čtvrtek příští týden bude nejdýl den D kdy půjdu na ten odběr... 🙂))

adenka84
12. kvě 2011

@jaruska111 měla jsem podobnou stimulku jako ty, jen jsem místo Cetrotide píchal Gonal a Decapeptyl...břicho jsem také neměla nikdy nafouklé..mám za sebou 4 IVF a vždy mě bylo dobře...ani jsem nic nepřibrala jen v den odběru mě trochu píchalo v podbříšku..falikuli jsem měla vždycky..vajíčka byla také uzrála...záleží opardvu na člověku..každé tělo je jiné..a dost záleží na psychice..když to bereš s optimismem, je dti určitě lépe i po fyzické stránce..to buď jedině ráda, že nejsi jak balón...
Držím pěstičky..

jaruska111
autor
12. kvě 2011

děkuji moooc zatím je všechno v pořádku, občas mně teda pobolívá pravý vaječník ale to jsou bolesti které znám, tak snad to nebude nic vážného a je to z těch hromad injekcí 🙂))

paraple98
13. kvě 2011

@jaruska111 vaječníky mohou pobolívat, protože se při stimulce zvětšují, to je ok. Někdy jen jeden, protože je "aktivnější" a je v něm víc folíků. Já měla vždy na jednom víc než na druhém a občasmně tam taky píchalo....určitě je vše ok a máš už tam pěknou úrodičku🙂

jaruska111
autor
13. kvě 2011

To jsem na to zvědavá co mi v neděli řeknou, dám potom vědět 🙂))

jaruska111
autor
15. kvě 2011

hm, takže jdu v uterý na odběr a budou mi odebírat pouze jedno vajíčko 🙂) tak snad alespon to jedno....

duha_l
2. čer 2011

Ahoj, u mě začli napřed s dlouhým protokolem,který se u mě neosvědčil( začalo se mi hned při spreji dělat strašně moc cyst, takže jsem nakonec šla ještě na jejich odstraňování ) 😒 no,pak zkusili krátký protokol... kde to napřed vypadalo na 8 vajíček, nakonec jich bylo jen 6 a zralé z nich bylo jen 1 ☹ a ještě ve špatné kvalitě.... nějak vyjímečné stavy jsem neměla,cítila jsem oba vaječníky a na břichu jsem pak od těch injekcí měla modřiny 😅 jsem si říkala,píchat si je dýl,tak nevím,kam bych si je pak píchala,protože to šlo čím dál hůř 😅 nevím,kde byl problém...že těch vajíček bylo tolik nedozrálých,ale bylo mi řečeno,že se to teď stává hodně ženským... tak nevím... ale mě obecně dozrávají vajíčka mnohem později...tak třeba kdyby se ten odběr ještě trochu posunul...no kdo ví....uvidíme příště... 😝

Jaruska111: jak to nakonec dopadlo s tvým vajičkem?? doufám,že dobře 😉

jaruska111
autor
2. čer 2011

@duha_l jsem 11 den po ET ale asi se to nepovedlo ☹ Páč přišla MS tedane ještě v plné síle ale už skoro jo, ale ofiko testovat mam až v pondělí 6.6. a to by se musel už stát zázrak a že se možná dějí , tak uvidím 🙂 🙂 když nééé ted půjdu jindy ale asi na NATIV žádna stimulace,když na to nereaguji.

saja13
15. čer 2020

@adenka84 a na co je ten decapeptyl? Já ho mám k menopuru

adenka84
15. čer 2020

@saja13 Tento lék obsahuje triptorelin acetát, což je syntetická látka podobná přírodnímu hormon uvolňující
gonadotropin (GnRH). V organismu působí tak, že snižuje hladiny určitých pohlavních hormonů.

Přípravek Decapeptyl se používá:

Muži:
- léčba pokročilé rakoviny prostaty, při které je potřebné potlačení tvorby mužského hormonu
testosteronu;

Ženy:
- při metodách asistované reprodukce (umělé oplodnění) jako doplňková léčba na vyvolání
ovulace za účelem umělého oplodnění a přenosu embrya

saja13
16. čer 2020

@adenka84 že je na vyvolání ovulace to chápu 😊 ale že ho picham od 2dc stejně s menopurem akorát 20minut rozdíl? Menopur v 20:30 a decapeptyl 20:50 až do kontroly

adenka84
16. čer 2020

@saja13 podívej Dr ti to tak naordinoval, určitě ví proč to tak činí. Důvěřuj mu a jeď podle plánu. Držím palce.