Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

terezice1989
3. kvě 2016

Holky kdy testovat po IUI aby tam byl klidne i duchaček. Kdy se Vam neco ukazalo. A použivate misto pregnylu nekdo na vyvolani ovulky Ovitrele?

wwerru
3. kvě 2016

@juliemichal a uz si byla na IUI za ty 4 roky? Nebo to ma byt tvoje prvni? Tak jsi mlada mas jeste cas ☺ jinak vubec nevim jestli bych tam sla asi bych zavolala do toho CARu a poradila se s nema uz tam si objednana ne?

juliemichal
3. kvě 2016

@wwerru byla jsem 4x na IUI 3x to vyšlo,ale bohužel s toho bylo biochemické těhu ☹ ☹ no a to asi díky toho,že jsem nebrala léky na to astma.. prostě jsem si to zapinkala sama ☹ ☹ akorát je horší to,že jsem to astma na sobě nepociťovala ☹ ☹ tak jsem přestala chodit i na plícní a ani nebrala prášky,až teď po tom potratu co jsem měla v lednu a teď asi v tom těhu co teda nedopadlo jsem začala pociťovat to astma,nemohla jsem vůbec dýchat a vůbec jsem se nevyspala díky toho,že jsem stále kašlala.no a šla jsem před 3 týdny zase na plícní a tam zjistili,že mi fungují plíce na 50% a ani mi nepomohl fukar co mi dávali,tak jsem potom hned dostala injekci do žíly.. teď jak jsem tam byla předminulý čtvrtek tak mi po týdnu léčby začali plíce fungovat na 65%
máš pravdu na mimi ještě čas mám,ale nevím nevím zda mi to potom má zdravotní stránka dovolit mít třebas miminko za 4 roky nebo tak ☹ už v roce 2013 mi říkala dr s plícního,že se nemám snažit o miminko,protože potom si můžu ohrozit život ☹ ☹
a asi máš pravdu asi si do toho caru zavolám anebo spíše si tam v ten pátek zajdu a řeknu dr co beru za prášky na to astma zda mi doporučuje jít na IUI anebo ne...

wwerru
3. kvě 2016

@juliemichal presne tak..porad se s odbornikem urcite. At neco zbytecne neriskujes. Ale pozor jak v kterym CARu jim jde o tvoje zdravi. Ja mam adenom na jatrech a nesmim mit velkou stimulaci pri IVF a v Repromede v Brne me do te stimulace porad tlacili pry jen podepisu souhlas s rizikem a ze me budou stimulovat...zmenila jsem CAR a ted chodim na Obilnak do Brna kde berou ohled na to ze nesmim mit vetsi stimulaci a upravuji lecbu podle toho..

juliemichal
3. kvě 2016

@wwerru no tak to je fakt smutné tady toto,že tě nutili do velké stimulace ☹ ☹ no já jsem taky změnila car a chodím do Fertimedu do Polánky jinak jsem chodila tady v Ostravě do gyncentra a tam to bylo strašné ☹ no doufám,že v tom Fertimedu koukaj na zdravotní stránku ☹ chodím k panu docentovi tak možná se dívat na zdravotní stránku bude 🙂 🙂 uvidíme v ten pátek 🙂

katkavfr
4. kvě 2016

@juliemichal ahoj prosímtě proč si odešla z gyncentra? Já tam teda chodím přímo k cermakovi a přístup teda super akorát mi to přijde dlouhé chce snad všechny možné vyšetření dřív než se něco začne dít...

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal ahojky, děkuji za zprávičku s odkazem. Je to máš velkou rodinu, to musí být fajn. No já jsem něco starší mně je 32 tak si říkám, že na první miminko máme nejvyšší čas, ale pokoušíme se od 28 let s přestávkami, tak doufám, že ted to bude všechno v pořádku a budeme mít zdravé miminečko. S tím problémem, jak ti včera řekli na tom plícní to je těžké, záleží asi opravdu jak už tady někdo psal první bych si zavolala do Caru jestli tam mají zkušenosti s maminkami a astmatem co ti řeknou a taky záleží jak se cítíš ty sama, to je nejdůležitější! Nechci ti radit, možná kdybych byla na tvém místě možná bych to jedno IUI riskla a když by se zadařilo bylo by to super, pak hlavně, aby to neublížilo tobě a kdyby se nezadařilo, asi bych dala na doporučení doktorů a počkala ještě třeba čtvrt půl roků. Ale nejdůležitější slova jsou slova doktorů!

blauen
4. kvě 2016

@terezice1989 ahoj mě se ukázal dušík 11 DPO.

juliemichal
4. kvě 2016

@katkavfr Ahojky vůbec jsem tam nebyla spokojená,ale já chodila k dr Lachčinovi... udělal nám jen spermio,hor. profil a poslal mě na laparoskopii ohledně průchodnosti... a nic ví,začala jsem chodit do té Polánky a tam se začal pan docent o nás daleko víc starat.na první návštěvě,udělal manželovi spermio,vyšetřil mu utz pytel,jestli nemá rakovinu nebo tak něco,potom nám vzal každému krev na genetiku atd.mi vzal celkem 15 ampulí krve a manželovi 4 potom jsem byla 3DC a 4DC na hor. profilu a ještě jsem šla na jeden odběr,ale už bohužel nevím jaký.potom mi tam dělá ty testy jak dlouho mi v plodném hlenu vydrží spermie... a toto v gyncentrum vůbec nedělali.a udělají ti 2 IUI a potom tě tlačí do IVF.a před chvíli jsem si našla,že jsi psala ty,že by jsi měla IVF zadarmo a ani léky by jsi neplatila.. tak v tom gyncentrum mi to před cca 3 roky vycházelo na nějakých 60 tisíc nebo kolik ☹ ☹ prostě do gynecntra bych nešla už ani omylem ☹ ☹ fakt daleko lepší je to jít do té Polánky do Fertimedu,na první návštěvu jsme čekali asi tak jen týden 🙂 🙂

@blauen ahojky zlatíčko vůbec není za co 🙂 🙂 a ano to fakt máme velkou rodinu 😀 😀
jinak jste se taky snažili 4 roky?jéva ach jo to je fakt doba ☹ ☹ má nevlastní mamka měla první v 39 letech.neboj se určitě bude všechno u tebe v pořádku a zdravé miminečko určitě mít budete 🙂 fakt se už těším na fotečku s UTZ jak tu dáš 🙂 🙂
uvažuji,že asi taky to jedno IUI risknu a potom pokud by to nevyšlo by jsme se snažili doma bez pomocí,když budu mít tu léčbu,o snažení doma mi vůbec nic neřekl.
a ty slova doktorů jsou fakt nejdůležitější,oni ví co dělat a doporučit,ale fakt to jedno IUI risknu a pokud to nevyjde nechám tomu zase volný průběh 🙂 🙂

karlos12
4. kvě 2016

@japerinka7 tak držím pěsti.Já byla ve středu, tak případně ve středu.Minule přišla ms asi minutu před testováním.

karlos12
4. kvě 2016

@blauen moc nad tím přemýšlím.Ale nejde mi to nějak omezit.I když mám plno práce , stejně mi to tam furt hlodá.

darinka84
4. kvě 2016

@karlos12 držím pěsti at se zadaří 😵

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal ahojky, moc bych ti to přála, aby ti to teď vyšlo! Já dneska ležím jak placka, to je asi tím počasím, ale od rána do odpoledne super a odpoledne do večera mně vždycky začne tak divně pobolívat podbříšek a vaječníky, tak nevím co tam ta bublinka uvnitř bříška dělá 🙂 Zrovna odjel manžel do práce tak jsem tu jak kůl v plotě a do půl 11 večer je daleko ☹ V noci nemůžu spát, usínám kolem 12 a ráno v půl 5 už jsem vzhůru tak to má manžel radost, ten si rád pochrupká 😀 začínám to mít všechno nějak převráceně ten den.....Nejdůležitější je tvoje zdraví pokud se cítíš fit tak to jedno IUI zkus a volala jsi už do toho CAR, říkali ti něco? 🙂

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal ty čtyři roky co se snažíme byla opravdu dlouhá doba, hodně probrečených nocí, dnů, někdy až zoufalství, za celé ty roky jsem na to nepřestala myslet, pořád doufala až jednoho krásného dne cca 14 dní buch. Srdce mi tluče ještě dnes vzrušením a očekáváním co vše nás čeká 😉

blauen
4. kvě 2016

@karlos12 já ti úplně rozumím za ty čtyři roky co se snažíme nikdy jsem na to nedokázala úplně myslet, vždy to tam bylo v podvědomí...

juliemichal
4. kvě 2016

@blauen ahojky tak to ti úplně v tomto rozumím,u nás to bude za 22 dnů co se snažíme 4 roky,je to fakt strašné a taky na to nemůžu přestat myslet ☹ je to fakt strašné.ano jak jsem chodila do práce tak jsem na to nemyslela a dny mi utíkali strašně moc rychle,ale bum musela jsem na nemocenskou a je to tu od znova dny mi utíkají strašně pomalu,stále na to musím myslet atd atd ☹ je to fakt na palici už ☹
a moc děkuji jsi zlatíčko.jinak to já zase můžu spát do té 9 ranní 😀 😀 manžel chodí na 9 do práce tak klukům dá snídani a jinak i ten starší je zlatíčko sobě a bráškovi taky tu snídani dá 🙂 neboj se ta bolest je k tomu.taky jak jsem byla těhu teď naposled tak jsem tu bolest měla a taky i u kluků 😀 to jsem u obou asi tak v 8-10tt skončila v nemocnici na pozorování pro ty bolesti.
jinak máš pravdu fakt nejdůležitější je to zdraví 🙂 ale cítím se na to abych šla do toho IUI 🙂 to jedno zkusíme a uvidíme 🙂 🙂 jinak do caru jsem nevolala tam se ho na to poptám v pátek a uvidíme co mi řekne 🙂 🙂 buď mi dá třebas jen pregnyl a řekne mi aby jsme se snažili doma anebo nám to IUI udělá 🙂 uvidíme jak to v pátek dopadne 🙂 🙂

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal tak to jsi pěkně pochrupkáš, to máš doma šikovné kluky, manžela 🙂 že se postará o kluky nebo ten starší chlapeček, to jsou šikulky, to se jen tak nevidí, nebo není to pravidlem 😉 Budu na tebe v pátek moc myslet, mně ty dny tak rychle plynou, že už ani nevím co je za den, já mám dneska úterý a ono už je středa 😀 Můžu se tě na něco zeptat, máš přece těch zkušeností mnohem více než já..? Trošičku mně znepokojuje teplota, přes den mám i s utrogestanem, který zvýšuje teplotu 36,8 a až večer těch 37,1 až 37. Všude čtu, že teplota v těhotenství nesmí spadnout pod 37, tak se docela bojím ☹ Ty jsi tady takové to moje utěšující světýlko 🙂

juliemichal
4. kvě 2016

@blauen no to ano to si pochrupkávám 😀 😀 ale chodím spát až v 1 ráno nebo tak 😀 večer nemůžu usnout 😀
a ano to jsou fakt šikulky,manžel mi s kluky pomáhá jak se dá je to moje zlatíčko 🙂 🙂
podle toho jakou teplotu myslíš zda BT anebo tělesnou.tělesná teplota nevím jaká má v těhu být,to jsem nikdy nezkoušela 😀 😀 jo jen teď jak jsem byla těhu v tom listopadu a to jsem měla teplotu 36,8 a vždy mívám cca 36,2 nebo kolik 😀
a pokud myslíš BT tak není pravidlem mít BT v těhotenství 37 nebo nad 37 🙂 🙂 neboj se ono to je určitě v pořádku 🙂 🙂

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal jejda tak pozdě, tak to když usínám kolem 12 to jsem ještě žabař oproti tebe 😉 já se přiznám, že jsem takový začatečník, že ani nevím jaký je rozdíl mezi teplotou tělesnou a BT? 😀 Taky doufám, že mi manžel bude pomáhat s miminkem, už ted mi pomáhá hodně, tak jen doufám, že mu to vydrží 🙂 I když jsem těhotná 14 dní a má semnou svatý kříž 😀

juliemichal
4. kvě 2016

@blauen no někdy usnu i ve 2 nebo tak 😀 😀 proto si ráno pospávám 😀 😀 já nějak spát nemůžu,nevím proč 😀 😀
Bazální teplota se měří v pochvě a tělesná teplota pod paží 🙂 🙂
určitě ti manžílek pomáhat bude 🙂 🙂 a bude to super otec,uvidíš 🙂

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal jo vlastně jo, jsem to ale tele s tím měřením 😀 teda já jsi dávám teploměr pod jazyk, že prý to je stejný tak nevím, no už radši přestanu s tím testováním všeljakým... 😀 to jsem ti ani neřekla na víkend jsem si koupila ještě ten drahý tester na těhotenství ted si nevzpomenu na název, ale to je jedno....dělala jsem si test odpoledne, moc se mi nechtělo ani čůrat.. 🙂 tak jsem ukápla a strčila na to ten test ale jenom na chvilinku a vybafla na mně jasná čárka -- (mínus), že nejsem těhotná, no v tu ráno infarkt 😀 no a manžel se na mě kouká já krokodýli slzy, že ta příroda si se mně vystřelila tak říkal tak ten test v tom pořádně vymáchej 😀 tak jsem ho máchala a najednou se přes to -- mínus objevila další silná čárka a bylo z toho plusko 😀 no jsem komediant hadra.... 🙂

juliemichal
4. kvě 2016

@blauen no tak to já zase slyšela,že když se měří BT pod jazykem tak to je horší,že nejlepší je to měření v pochvě a hned po probuzení 🙂 🙂 pod jazykem je ta teplota nižší než v pochvě právě 🙂
jéva tak to jsi mě krásně s tím testíkem pobavila 😀 😀 jak ti toto řekl manžel ať to v tom vymácháš pořádně 😀 😀 no a ten testík se jmenuje clear blue 🙂 🙂 ale lepší je ten co ukazuje i týdny 🙂 🙂

nita1984
4. kvě 2016

@juliemichal já měřila vždycky v ústech, v pochvě je to zbytečné riziko kvůli zánětům. Grafy jsem měla vždycky parádní. I když jsem viděla srovnávací v ústecha v pochvě, tak sice v ústech teploty trochu víc rozházené, ale ovu vyznačena naprosto stejně.

juliemichal
4. kvě 2016

@nita1984 aha to já jsem zase vždy měřila v pochvě právě.. a právě jsem slyšela,že když se měří v ústech tak ty teploty jsou nižší právě.jinak jsem zatím neviděla jak vypadají grafy když se měří v ústech 🙂

blauen
4. kvě 2016

@juliemichal jo máš pravdu clear blue to byl ten test, tak máme doma takovou veselou domácnost se mnou 😀 já jsem strašný panikář....tak jsem ráda, že tě tady mám a ostatní holky, že třeba když něco nevím tak se tě poptám nebo tady hledám na koníkovi, ale někdy je to i na škodu, aby mě ještě někdo víc nevystrašil než jsem ☹

nita1984
4. kvě 2016

@juliemichal tak mých si viděla hodně.... a všechny jsou měřeny v ústech

juliemichal
4. kvě 2016

@blauen neboj se sluníčko všechno bude v pořádku a chápu tě když se nám to taky povede tak budu taky strašpitel ☹ budeme se bát celé těhotenství a potom celý život o naše ratolesti 🙂 a kdykoliv se mě ptej já ti ráda odpovím 🙂 🙂

@nita1984 no tak to je pravda to jsem viděla 🙂 🙂 já ani nevím jak se to měří v ústech jestli taky hned po probuzení nebo tak,to jsem ani nikdy nezkoušela 😀 😀 za tu dobu co jsem měřila 😀 😀

karlos12
4. kvě 2016

@darinka84 ahoj, děkuji.Jak se máš ?

nita1984
4. kvě 2016

@juliemichal je to stejné, akorát si místo do pochvy strčíš teploměr do úst 😀 😀 😀 😀 jinak stejná pravidla. Měřit ve stejnou dobu a hned po probuzení.

karlos12
4. kvě 2016

@blauen přesně.Sice se snažím, ale nejde to úplně.Teď Tě beru za naději, snad neva 😉