Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

jankarica
10. pro 2014

@akmitaf Ahojky, tak my máme zase antibiotika, letos už asi po 6, prý je malý chudokrevný, a že nejspíš kvůli tomu to vždy odskáče s ATB. Nevím, jestli to chytil u mamky ve školce v pátek(byli jsme na Mikulášskou nadílku) nebo v sobotu na oslavě u známých, byly tam 3 děti, docela mně to mrzí, za poslední 2měsíce už podruhé.......Jinak já sushi nedělám ze syrového masa, vždycky tam dám rybičku vařenou nebo uzenou nebo pečenou a do toho dost zeleninky🙂 to si asi neodpustím🙂 Balík mi dnes ještě nepřišel a jsem z toho úplně na nervy 😀 Jinak už pomalu začínám nakupovat dárečky, letos jsme se s rodinkou domluvili, že si nebudem kupovat dražší než 300,- tak snad to nebude letos až tak finančně náročné🙂 Moc se mi líbila hláška tady na MK, že začíná období "NEŽERTE TO", toto období trvá do 24.prosince a pak nastává obdoví: "VY TO VŮBEC NEŽERETE!" Moc mně to pobavilo, a vlastně je to pravda, taky vždycky manžela od cukroví odháním a pak mu to podstrkuju ať se to nezkazí, takže letos jsem si řekla, že budem papkat hnedka po malých dávkách, takže už jsme dnes chutnali linecké🙂

A jak to vůbec máš v práci? V minulosti si pamatuju, že jste se s Doniou bavili, že to nemáte zrovna růžové, je to teď lepší?Neplánuješ jít na nemocenskou?

akmitaf
10. pro 2014

@jankarica no jsem na rodičáku, ale trapně jsem se nechala uvrtat u manžela ve firmě. Práce s ním mi nevadí, ale hrozně mě štve švára a bohužel v kanceláři jsem spolu. Tak je to pro mě hrozně o nervech. Strašně mě stresuje, ale od mamky vím, že by tam měla nastoupit v lednu paní, tak ji vše ukážu a od února budu doma. Už se moc těším. Švára se schází a rozchází se svou manželkou, tak si to dost vybíjí na mě - pořád se mu něco nelíbí, nemluví se mnou - prostě skvělá spolupráce. Navíc za hodinu neví, co jsem mu říkala, tak fakt prostě o nervech.

No už to mám za pár, tak to nebudu řešit - to už doklepu. Jinak naši na mě včera taky hrozně udeřili, abych nechala malé napsat ATb - už jsem byla skoro rozhodnutá, že půjdeme k Dr. , ale naštěstí dnes je už dobrá. Já ATB nesnáším - mě kdysi úplně odrovnaly imunitu. Beru je až jako poslední řešení. Letos jsem se upnula k justu - včera jsem jí ještě koupila sirupek - cca 700, ale do rána fakt zabral. Zkus omrknout - je to drahý, ale může se to v těhu a fakt mi to pomáhá. Letos to od nás dostanou babičky a dědečci - jak je znám, tak by si to za ty prachy nekoupili.

jankarica
13. pro 2014

@akmitaf Tak švagra Ti nezávidím, většinou je to s rodinou horší než s cizíma, jelikož některým nemůžeš nic říct...chápu Tě, hlavně se od blbínka nenech vytáčet. Jinak já jdu na kontrolu na gyndu 23.12. 🙂 tak možná budeme mít fotečku flíčku😀 😀 😀 pod stromeček 😀 😀 😀 Pořád blbnu s testama, ten dnešní mám pocit, že už jsou skoro stejné🙂 A představ si, že mi manžel koupil 2. bal. TT a místo 2kusů jsou uvnitř 3kusy 🙂 tak budu ob den testit ať mi to ke kontrole rychle ubíhá🙂

O tom sirupu jsem nikdy neslyšela, našla jsem nějaké odkazy, ale bylo to na tělo, na pleť, na vlasy...atd ale na nachlazení jsem nenašla☹ Já jsem začala vařit cibulové čaje, a odvar z vlašských ořechů, dnes lipové čajíky na nachlazení a jitrocelový sirup proti kašli a ještě jitrocel na kloktání...ale furt smrkám, kuckám, kýchám....snad se do Vánoc dáme dokupy...Začínám mít hrůzu z MŠ, ptž pokaždé, co tam vlezeme, tak skončíme s ATB, a uvažujem, že když bych byla doma s 2.prckem, tak bych si Tondu mohla nechat doma taky, jenže nechceme aby to rodina věděla nejlépe tak do 6.měsíce 😀 Tak na zápis v únoru nejspíš půjdeme....

akmitaf
13. pro 2014

@jankarica no ty jsou krásný - moc ti to přeji. Jinak s tou školkou bych si to rozmyslela. Budeš potřebovat klid na mimouška a mu zase prospěje stejně starý kolektiv. Malá je taky dost často nachlazená, ale školka jí fakt prospívá. No uvidíš sama - rozhodně bych ho přihlásila a pak může chodit jen některé dny a tak. Zase se bude doma s tebou a mimouškem nudit

donia
14. pro 2014

@jankarica no krasny // 😉 tak se hlavne opatruj.
Ja byla ve stredu na kontrole, pridala mi prasek jeste na vecer, protoze tamten se muze jen jeden denne a do rana mi tech 24 hod. nevydrzel. No a jeste ted den odpoledne jsem tu opet mela zachranku 180/115 - ja uz fakt nemohla. No ale od te doby se zatim tlak drzi, jen citim stale takove vnitrni chveni, tak to je neprijemne. Vcera to bylo 3 tydny od posledni injekce, tak to snad uz sakra musi z tela ven.

jankarica
14. pro 2014

@donia Ahoj! Je mi tě strašně líto, netušila jsem, že může mít někdo takovouhle reakci na stimulaci...fakt, netušila a jsem moc vděčná, že nám to tentokrát klaplo, i když to nechci zakřiknout....respekt všem maminkám, které toto podstoupily nebo jsou ochotny pro děťátko podstoupit. Jen mně docela zaráží, že se nedělají nějaké zátěžové testy, tady jde přece už o tvůj život!

Chtěla jsem se tě zeptat, kdy to vypadá na transfer, ale zatím to asi nepřipadá v úvahu, že....A jak budou dělat to ET, tak tě budou zase nějak stimulovat? Nebo to už je jen jako při IUI? Drž se a určitě se tady ukaž🙂 A jak to dělá moje tchýňka šamanka, posílám medovou barvičku, leju na tebe celou 5-ti litrovku medu, abys už byla OK!

akmitaf
15. pro 2014

@donia brouku to je fakt strašný - vím, že nic asi dělat nemůžeš, ale co takhle zkusit nějaký detox, aby se to tělo vyčistilo. Ale určitě se nejdřív zeptej Dr., ať se to nebije s těmi léky. Už to bude určitě dobrý - užiješ si klidu a pohody vánoc a nebereš nové síly. Moc na tebe myslím

donia
15. pro 2014

@jankarica
@akmitaf
holky, jste moc hodne, ze na me myslite. Dnes jsem konecne mela silu dojit na gyn. po tom propusteni z nemocnice. Sice jsem u nej take mela zvyseny tlak, ten spodni 105, ale tim, ze je to bez navalu, mi to az tolik nevadilo.
ET urcite ted ne, jednak by to stejne klaplo az v lednu (v prosinci maluji laborky), ale stejne to ted nechame byt. Dle doporuceni gyn. mam alespon tuhle MS jeste nechat a v lednu mi stejne bude delat po roce stery a ze se pobavime co dal. To uz by melo byt telo vycisteno od hormonu a tlak srovnany. No, takze misto radosti // na Vanoce mam akorat dalsi osklivy zazitek. Nejdrive ta revize, ted tohle. Ach jo. Take jsem netusila, ze to muze mit az takove dusledky. Takze ted si musime davat pozor, ja se hlavne musim dat do poradku a pak se uvidi zda vubec jeste nejake snazeni bude.

granda
15. pro 2014

krásná otázka..... v tomto měsíci byla naše kráva Terka 🙂 minule to nevyšlo ☹

pavlakosec
17. pro 2014

Hézký den já byla na IUI v pátek (12.12) a chtěla bych se zeptat, kdy se nejdříve dá udělat testík. Snad to tentokrát vyjde. Byl by to nejkrásnější dárek pod stromeček. 🙂

akmitaf
17. pro 2014

@pavlakosec no správně nejdříve 26/12, ale když mrkneš, tak my netrpělivky jsme to testovali +-2 dny. Ale je pravda, že toho 26/12 ti to může ještě vyjít negativ - vše vždy záleží na uhnízdění vajíčka, tak je ten čas jen orientační. Pokud ti píchali injekci (myslím pregnil ) tak netestuj dřív jak za 10 dnů - bylo by to falešně pozitivní

akmitaf
17. pro 2014

@donia @jankarica ahoj holčinky tak máme za sebou druhou genetiku a vše je OK - jsem moc šťastná a další bonus bude to HOLČIČKA . Pořád se tu jen hihňám

jankarica
17. pro 2014

@akmitaf Ahojky🙂 tak gratuluju🙂 Já jdu k mudře v úterý, jsem zvědavá, jestli už bude něco vidět... Jinak dnes jsem byla na endokrinologii a mudra mi řekla, že mám štítnou žlázu jak ementál a jako bonus se mi udělal na levé straně uzel, má 11mm☹ v dubnu jdu na KO a pokud se to bude zvětšovat, tak po porodu budu muset na odběr vzorku(zabodnou jehlu do krku a z uzlu vemou vzorek☹ dnes jsem se ptala a dělá se to za plného vědomí....Já mám hrůzu z jehel☹

donia
17. pro 2014

@akmitaf no parada, velka gratulace, ze je hlavna vse v poradku

donia
17. pro 2014

@jankarica hlavne se tim ted prosim nenervuj. Ono pak muze byt vsechno uplne jinak.

donia
17. pro 2014

Jinak ja, holky, byla dnes na interne na kontrole. Tak tlak v norme, prasky mi vymenila za podobne, ale brala jsem je pred rokem a bez problemu. Po techle jinych jsem mela denne prujem a taky mam silene svedeni kuze, tak doufam, ze je to take po nich a vymizi to. Jinak beru jeste 2 jine a tam jako vedlejsi ucinky je take vyrazka ci svedeni, tak doufam, ze to nemam po jinych, protoze se furt vecer drbu a pres svatky nikde nikoho pak nesezenu. No jo no, nemuzu to mit jednoduche.

jankarica
17. pro 2014

@donia Ahoj, tak hlavně, že je tlak v pořádku...a ty už jsi v minulosti měla problémy s tlakem? A ještě k těm práškům, nezabral by ti třeba Zyrtec? Je to sice proti alergiím, ale já si to brala na dovolené, když jsem na sobě měla asi 40štípanců a zedřela bych se z kůže... a pomohlo...je to myslím volně prodejné....ale nevím jak je to s kombinováním léků, musela by ses optat...

donia
17. pro 2014

@jankarica jj, tlak me zlobi stale. Uz od nejakych 20-ti let, kdy mi zjistili, ze ho mam hranicni 140/90. Resilo se to az prasky v prvnim tehu a porod mi pak kvuli tlaku vyvolavali ve 38tt. Pak jsem nic nebrala, az zase v druhem tehu, ale tam uz od zacatku, takze se to podchytilo a vse ok, na 1 prasku denne. Od te doby ale beru uz prasky pravidelne, jen jsem je pred rokem, kvuli snaha o tehu, vymenila za takove, co se v tehu mohou. No a ty byly ted moc slabe, kdyz jsem byla nadopovana temi hormony. Takze ja i pri tech prascich mam furt 140/90.
Jinak Zyrtec a podobne mam doma, jsem i alergik, chodim ted na vakciny, takze bych nemela v lete trpet. Ale chodim na alergologii na vakciny uz 4-tym rokem a i tak v lete obcas ty prasky potrebuji. Ale asi v mensi mire, nez kdybych nebyla naockovana.

annna79
18. pro 2014

Ahoj já jdu v lednu na IUI .Je tu někdo komu to vyšlo napoprvé?děkuji

akmitaf
18. pro 2014

@annna79 ahoj jo - mě před 3 roky a holkám shora taky ( sice to pak nedopadlo, ale to už je jiná) - věř, že to klapne a neboj - vše bude v pohodě

akmitaf
18. pro 2014

@jankarica tak to je teda docela blbí, píšu si tu ještě s jednou holčinou a ta má taky problémy s štítnou žlázou, už je tam kde já. Tak se hlavně nestresuj - ono bude po porodu vše úplně jinak. Hlavně napiš jak jsi dopadla u Dr. - moc se na to těším

akmitaf
18. pro 2014

@donia ahoj - je super, že se to začíná konečně lepšit - už si to fakt zasloužíš. Jinak já jsem taky alergik a v těhu a po porodu jsem měla hrozně vysoký tlak a měla jsem zirtek a zodak zakázaný, tak si dej pozor - je to tam i v tom letáčku - raději se na to zeptej. Já jsem pak brala fenistil kapky. Jinak neboj už od 3 měsíce mám těhu vyrášku, tak se škrabu taky - ještě že není léto, to bych do plavek fakt nemohla.

jankarica
23. pro 2014

@akmitaf
@donia Ahoj ŽENY! Tak jsem dnes byla u paní doktorky a už máme srdíčko 😀 Máme z toho s manželem obrovskou radost, podle UTZ jsem 6+2, prďolka měří cca 4mm 🙂 je připlácnutá(ý) nahoře🙂 Jinak nezvracím, jen je mi od 10-12h dopoledne šoufl, nedělají mi dobře různé smrady, naposledy mně natáhlo z naloženého masa s česnekem a z uzeného lososa, kterého jsem naprosto milovala....jo a při pomyšlení na sushi mně natáhne bez ohledu na denní dobu😀 Na kontrolu jdu 13.1.2015 🙂 snad bude v pořádku a pr.ý se už bude plánovat i nějaký screening, už jsem zapoměla od r 2012 o co jde, tak jdu studovat🙂 Přeju bohatého Ježíška a hlavně rodinnou pohodičku! Dobrou noc

akmitaf
23. pro 2014

@jankarica no to jsou úžasné zprávy. Moc gratuluji - dáreček nad dárečky jsi si rozbalila o den dříve, tak jen tak dál. Mám obrovskou radost

jankarica
23. pro 2014

@akmitaf Ještě mám na Tebe jeden dotaz...Jak jsi prosím docílila toho, že máš pod příspěvkem uvedeno i v jakém jsi týdnu? Mně to tam píše jen, že čekáme mimi....díky🙂

donia
23. pro 2014

@jankarica velika gratulace k srdicku 😉

donia
23. pro 2014

@akmitaf
@jankarica
Holky, preji Vam krasne Vanoce s rodinkou a brisky a doufam, ze ten pristi rok bude pro nas vsechny uspesny a stastny.
Ja si po mesici odvazila rict, ze uz se zase citim jako ja, protoze do te doby to bylo furt nejiste, kdy to na me zase prijde. Desne. Ted uz jsem bez navalu, tlak v norme, vyleti mi je rano nez vezmu prasek, to uz budu mit asi jako ze normalni. Prasky ostatni jsem vysadila, tak svedeni zmizelo, ale ted se zase objevilo jine, tak jen doufam, ze to prejde. Ty prasky na tlak co ted beru, jsem brala i nekolik let predtim a nevadily mi, tak snad jen nez si na to telo zvykne.

jankarica
24. pro 2014

@donia Děkuju, ž to máme za sebou. Ježíšek naježil, byl bohatý, krásné dárečky... samozřejmě nejvíc věcí dostal Toníček🙂 hlavně hraček🙂letos jsem pořádala večeři já a naši k nám přišli nahoru, tak jsem si od rána mákla...ani mi nestačilo být zle 😀 jak jsem neměla čas na to myslet🙂 posílám fotku našeho stromečku, zdobím jen perníčkama a háčkovanýma vločkama, letos navíc pár mašliček🙂 hezký zbytek večera přeji🙂

donia
25. pro 2014

@akmitaf
@jankarica
Ja jsem to holky, asi zakrikla. Jak jsem si rikala, ze uz to nejhorsi mam za sebou, tak jsem netusila, jak se mylim. Vcera na Stedry den jsem stravila s manzelem vic jak 4 hodiny na pohotovosti. Dali mi injekci a cekala jsem na vysledky krve. Uz od rana jsem se necitili, tak jsem si pred polednem sla lehnout s hadrem na hlave, ale ve 2 hod. uz jsem s tlakem 180/110 zase jela. Domu jsme se dostali az po 19 hod. No fakt uz me to se...
Dostala jsem dalsi prasky na zklidneni a zase si mam vecer pridat ten na tlak. A ja uz se tesila, ze jsem vic jak tyden bez priznaku a odbourala jsem ty co mi delaly vyrazku a ze se dam pres svatky dohromady a budu to zase ja. No tak zase na novo...

akmitaf
25. pro 2014

@donia @jankarica holky moje zlatý, co vám mám psát. Oběma přeji hlavně moc a moc zdravíčka, klidu, pohody a lásky. Je mi moc líto, že nám to nevyšlo současně, tak jak jsme si na začátku psali, ale pevně věřím, že všechny nakonec budeme moc šťastné a spokojené i s mimiky. Určitě nám ten rok 2015 všem přinese do našich životů nové malé bytůstky.