Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

juliemichal
22. lis 2015

@alasek nene právě,že nepřišli :( jedině na co teď přišli tak jak mi dělali stěry tak bohužel mi vyšel ohledně té rakoviny vir 33 ☹ takže bych měla mít injekce za 7500 ☹ jinak na nic jiného zatím nepřišli ☹ a u Vás přišli na co?

alasek
22. lis 2015

@juliemichal Dr. mi našla myom v děložní sliznici,který zasahuje do dělohy a deformuje ji.Prý se chová jako tělísko a znemožňuje zahnízdění.Ještě při předešlé návštěvě nebyl vidět hajzlík.Takže ve středu jdu na vyšetření a konzultaci,co s tím.Pak nejspíš půjde pryč..Do té doby nemá cenu se snažit,dopadlo by to stejně jako pokaždé..

juliemichal
22. lis 2015

@alasek tak to je moc dobře,že ti přišli na důvod,snad ti ten myom odstraní a potom to půjde i přirozeně,budu držet moc palečky 🙂

karlos12
23. lis 2015

Ahoj holky, tak jsem zpět.Po nechání všem na přírodě manžel praštil do stolu, řekl že nejsme nejmladší a musíme se více snažit.Takže dnes jsem 1DC, musím si přehodit služby ( opět to vychází ) a jdu volat k lékaři.Všem Vám držím pěsti a doufám že mě vezmete zpět ☹ Hezký den všem, K

darinka84
23. lis 2015

@karlos12 tak přeji ať jde vše bez komplikací a nic nebrání početí..ví se v čem je problém?

karlos12
23. lis 2015

@darinka84 moc děkuji, zatím žádný problém není nalezen.Proto jsem to před létem zrušila a marně věřila.

darinka84
23. lis 2015

@karlos12 tak to je jak u nás..taky se neví v čem by mohl být problém..máme za sebou vyšetření hormononání profil, genetika, 2x IUI..taky jsme před rokem si řekli kašleme na to třeba se zadaří...ted čekáme na výsledky imunologie to je asi poslední vyšetření které nám chybí....

ladyfox
23. lis 2015

@darinka84 co se řeší na imunologii? Berou Ti krev nebo jak to probíhá?

darinka84
23. lis 2015

@ladyfox mohou zjistit alergii na sperma, to znamená že tvoje tělo tvoří protilátky proti spermiím stejně jako proti chřipce..takže otěhotnění v takovém případě je nemožné, pak mohou být protilátky i proti embriu, to když třeba žena potrácí muže byt problém tam...alergii co jsem pochopila muže mít i partner a kolem spermie muže být nejaky povlak který taktéž brání otěhotnění....dělá se to jen Praha Podolí a Plzen..je to velmi drahé vyšetření takže i v CARu obvykle zkouší IVF a pak když se nedaří tepve posílají na imunol...kvůli pojištovně prostě......a co jsem slyšela tak se tam přišlo i na špatnou štítnou...i když před tím na gynekologii to bylo v pohodě... ja jsem odevzdala krev, manžel sperma, pak byl pohovor s dr. ohledně všechn možných nemocí, urazů, životním stylu, genetice a podobně a za 3 týdny budou vysledky

karlos12
23. lis 2015

@darinka84 tak snad už se to podaří, ne ? Nás to všechno čeká.Já mám domluveno 3 x IUI, pak laparo a nakonec IVF.Ale zatím mi nevychází služby, sad prosincové udám.Kdy budou výsledky ?

ladyfox
23. lis 2015

@darinka84 děkuji za info

darinka84
23. lis 2015

@karlos12 na laparo už jsem byla taky...vysledky za 3 týdny...pokud i to bude v pořádku tak jsem přesvědčená že prostě ještě nenadešel čas..nebo já už nevím co bych měla proto udělat

darinka84
23. lis 2015

@ladyfox a jak vy bojujete??ted čekáš zda byl úspěšný pokus že...budeš testovat?

ladyfox
23. lis 2015

@darinka84 manžel jde na vyšetření na genetiku na určení karyotypu..3 prosince, tak jsem na to zvědavá jak to dopadne...jinak já to mám v neděli dostat a mám klasické PMS takže se mi to jistě dostaví..MS pitomá jedna!!!

ladyfox
23. lis 2015

@darinka84 na test tentokrát fakt dlabu, po novém roce se dáme do IVF

juliemichal
23. lis 2015

Ahojky holky vyzná se v tom prosím některá?ve středu 9DC jsem byla na folikumetrii a tam jsem měla na pravé straně folikul 12mm,dnes jsem měla jít na IUI tak jsem šla teda na folikumetrii a na pravé straně nebyl už žádný folikul a dr říkala,že tam není po něm ani náznak nic... potom mi řekla,že mám na levé straně více folikulů,ale největší měl 10mm :(
stalo se to některé?a jak to potom dopadlo?
dr mi říkala,že buď jsem už ovulaci měla,ale podle sliznice to nevypadá,protože ji mám hodně nízkou anebo,že prý budu mít anovulační cyklus :( na další utz mě nepozvala nic :( a říkala,že se mám objednat 1DC na 10DC na další folikumetrii.
holky stalo se Vám,že by jste měly folikul a na další návštěvě po něm nebyl ani známky?toto se mi zdá právě hodně divné a nevím co si mám o tom myslet... může třebas folikul sám od sebe zmizet a nemusí s toho být ovulace? ☹ děkuji

karlos12
23. lis 2015

@darinka84 jo, je to někdy záhada.Také nevím co víc dělat.

darinka84
23. lis 2015

@juliemichal folikul roste myslím 2mm za den, takže když měl ve středu 12mm tak v pondělí by takových 20mm měl mít..ideální na IUI..já když teda měla po ovulaci tak mě v CAR říkal dr. že rozhodně nepozná že praskl, tak nevím co by tam ta tva doktorka chtěla vidět..ale víš jak co doktor to nazor...sliznice nevím ale někomu třeba neroste a přitom ovuluje normálně, to spolu myslím nesouvisí..jen teda je nějaka hranice myslím že aspon 5nebo 7mm ted nevím, kdy se IUI provede a pokud je menší tak by ji neudělali, že je moc malá a nemělo by se to kam zahnízdit....toť mé zatím zkušenosti....uvidíš další měsíc, jinak bych zkusila zjistit více info přímo od doktorky..je možné že prostě nedozrál tento měsíc.to se může asi stát

darinka84
23. lis 2015

@karlos12 třeba na něco přijdou na laparce nebo různých vyšetření z krve..muž byl na spermio někdy? od toho bych se odpichla, aspon základní vyšetření tebe a manžela..může to být blbůstka která se přeléčí a může být vážný důvod a zbytečně se trápíte...ale vše má svůj čas. 🙂

juliemichal
23. lis 2015

@darinka84 děkuji a nemohla jsem mít třebas včera ovulaci?asi ne,že? ☹ jako nikdy se mi nestalo,že by mi dr říkal,že mám nějaký folikul a potom tam nebyl a to jsem min rok byla v jiném caru ☹ dr mi říkala,že buď proběhla ovulace o víkendu anebo,že mám anovulační cyklus.jinak nic jiného mi neřekla a ptala jsem se na to ☹ a říkala,že už nemá cenu si kupovat ovu test,akorát nechápu proč mám teď několik foliků na druhé straně ☹ to rostou folíci na obou vaječnících? ☹ a v tu středu jsem i já ten folikul viděla a dr ho předemnou měřil.nejhorší je,že v tom mém caru se mění doktoři ☹
a jinak ani nechápu proč mi dr nepředepsala clostyl.. když jsem si o něj žádala.a jakou mám sliznici mi ani právě neříkala ☹ říkala jen,že podle sliznice to vypadá,že asi ovu ani neproběhla a to nevím jak to mohla poznat,protože se potom dívala do mé karty a říkala,že mám nízkou sliznici ☹ před 2 měsíci jak jsem byla na IUI tak jsem měla sliznici 7,5mm.takže mám fakt problém ze sliznicí ☹ takže nechápu jak mohla poznat podle sliznice,že ovu teda nebyla.

karlos12
23. lis 2015

@darinka84 byl, vše v pořádku, můj hormonální profil až na ŠŽ ok, tu už mám vyřešenou.Ale jinak mi nic nedělali.Necháme se překvapit 😉

darinka84
23. lis 2015

@juliemichal tak to je už na mě moc odborné a nevím...mě přijde že 7,5mm není nízka sliznice a ano klidně mohla ovulace proběhnout o víkendu..mohl praskout a co mě dr. říkali tak to nepoznají, není jak...a mě se taky tvořili na obou vaječnících folikuly a říkal třeba že je tam dominantní a dva male a ty zmizí a nedorostou...a tu IUI ti provedli nebo ne?

darinka84
23. lis 2015

@juliemichal ta výška co jsem vyčetla by měla být pro IUI a IVF aspon 8, ale právě jsem tam i vyčetla že otehotneli i při 5mm..já moc nemám ráda tohle tabulkování...i můj gynekolog právě říkal že zná páry třeba s ukázkovým spermio a neotěhotneli a pak takové sperimo kde jim řekli at tapomenou na přirozené těhotnění a podařilo se...příroda je nevyzpytatelná

juliemichal
23. lis 2015

@darinka84 právě,že mi to IUI neprovedli,protože tam folikul nebyl na té pravé straně ☹ jenom na levé několik a malých nejvíc měl ten 10mm ☹ no včera jsem měla hodně malý čípek a dnes zase v normální podobě tak nevím zda se můžu i s tímto řídit ☹ a přesně tak máš pravdu příroda je nevyzpytatelná 🙂 takže ani nechápu proč mi dr říkala,že mám nízkou sliznici když stačí taková kterou jsem měla 😀 no manžel má horší spermio,ale min rok ho měl 100% teď dlabe vitamín E a já piju inofolic tak možná byla fakt ovu o víkendu.. min cyklus mi právě ten inofolic zabral a měla jsem ovulaci dřív 🙂 ale teď si těhu testíky dělat nebudu,protože nevím zda ovu byla anebo ne 😀 a pokud se ms zpozdí tak až potom vyzkouším 😀 a jinak já se taky neřídím tabulkami 🙂

darinka84
23. lis 2015

@juliemichal nedalo mě to a nahlídla jsem do papírů, jeden měsíc jsem měla dokonce jen 5mm sliznici a IUI mě provedli a nikdo ani neříkal že by to byl problém...chodím do caru při fakultní nemocnici, za IUI se tam nic neplatí, mám narok na 6 pokusů ročně zdarma...podle mě to měli provést, ale tak asi ví co dělají a třeba to byl anovulační

sinusofka
23. lis 2015

Holky kolik má mít mm sliznice? Co je optimální pro IUI?

juliemichal
23. lis 2015

@darinka84 máš pravdu třebas fakt mám anovulační cyklus anebo byla ovulka včera,protože to jsem měla pidi čípek a dnes už je v normálu 😀 jé tak to se divím,že ti dělali IUI ikdyž byla sliznice 5mm,ale asi tam ví co dělají 🙂 já mám taky zdarma IUI a potom IVF za 25 tisíc ☹ ty asi chodíš do Fakultní nemocnice v Olomouci,že?tam bych chtěla jít na IVF tam prý vyjde do 15 tisíc 😀

darinka84
23. lis 2015

@juliemichal no jinak jsem měla sliznici 9mm..ano chodíme do Olomouce..naši známý byli ve Zlíně a říkali že platili i za pozdrav a nic z toho, pak zkusili Olomouc a hned první pokus vyšel...rozhodně je to tam levnější jak v soukromých CAR....i tady jsem našla dobré reference...

juliemichal
23. lis 2015

@darinka84 no já chodím do Polánky do Fertimedu a min rok jsem chodila do gyncentra v Ostravě a tam by nás vyšlo IVF cca 35 tisíc nebo víc ☹ a fakt jsem slyšela,že v Olomouci to stojí do 15 tisíc 🙂 takže super cena 🙂 no já v Polánce budu platit 300 za UTZ jen 4 UTZ mi hradí pojišťovna ročně.jinak platím jen 30kč za objednání a potom už neplatím nic 🙂 ale to IVF tam je podle mě přehnaně drahé ☹ a jak jste na tom vy? 🙂

darinka84
24. lis 2015

@juliemichal nám říkali o IVF na první návštěve nějaé info a vím, že jsou levní...co si pamatuju tak to tam opravdu vyhází od 15-25tisíc..smozřejmě záleží jaké doplnkove věci si zvolíte, třeba za isci nebo jak je ta zkratka se něco připlácí..ale i tech 25 by byla pořád dobrá cena...a to je myslím maximum co tam je..já ted budu čekat na dvě věci: na výsledky imunologie a do konce týdne budu vědět zda nastupuju do nové práce od nového roku..to rozhodne jak s tím naložíme dál..pokud budu pořád bez práce tak jdu hned od noveho roku do IVF..samozřejmě dle toho jak dopadly ty testy...třeba budou tak katastrofální, že za mě rozhodnou a budu se muset přeléčit...