Jde někdo na inseminaci v tomhle měsíci?

jana123123
10. čer 2014

ahopj devcata jde nekdo na insiminaci v tomhle mesici a prsiti pojdte se poradit a jak to reaguje na vas 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

darinka84
30. led 2016

@karlos12 tak to držím pěsti...no ja po víkendu dostanu menses a pak snižuji dávku prednisonu na půlku a v době ovulace už mužeme bez ... 😎 máme zkusit 4-5 cyklů

karlos12
30. led 2016

@darinka84 děkuji, to je super, tak už by to mohlo klapnout, ne ?

darinka84
31. led 2016

@karlos12 mohlo no ☹ každý měsíc se ke mě dostávají zprávy kdo všechno zase otěhotněl, jen nás žádná duše nechce...ale asi to tak má být...a vy už máte nějaké testy za sebou??

karlos12
31. led 2016

@darinka84 zprávy o těhulkách zatím snáším dobře, ale je mi líto že u nás nic.Vyšetření zatím nemáme, krom spermia a hormon. profilu.Prý po třetí IUI, pak to vypukne.Teď je manžel trochu rozmrzelý, poslední spermio před IUI bylo v poho, ale nebylo to dokonalé, tak furt řeší že je to jeho chyba, ale prý to bohatě stačí, ale on musí mít vše super.

merope
31. led 2016

@mirja85 Gennet (soukromá klinika) - IUI zcela zdarma (nemám žádnou hormonální stimulaci, pouze Pregnyl k časování ovulace).

Za průchodnost jsem platila 1000 nebo 2000 za speciální kapalinu, co pojišťovna neplatí (HySeCo nebo jak se to přesně jmenuje).

Teprve při 7. IUI v roce se platí tuším 2000.

Jinak u nás 7. IUI negativní, jdeme do 2. IVF, tak snad to nějak dopadne.

merope
31. led 2016

@lindex Zase to, co popisuješ, by mohla být dobrá indikace k PGD na pojišťovnu (genetické vyšetření embryí). Pokud půjdete do IVF, zkus se poptat a nenechat odbýt - časné potraty na začátku jsou často právě z důvodů vad u embrya = genetické vyšetření ti toto odstraní a vkládají se jen ta zdravá a normálně ti to hned u prvního IVF neudělají, pokud tam není indikace - u tebe je - tak to zkus).

A prý jsou v roce jen 3 cykly vhodné k otěhotnění, tak už sis je asi vybrala a musíš počkat, až to bude rok od prvního 🙂. (To je trošku pokus o vtip, jen že to nemáš vzdávat jen proto, že 5. IUI nevyšlo - to je jako bys vzdala sex poté, co ti 12x za sebou nevyjde sex v době ovulace - má to podobné pravděpodobnosti.)

mummy88
31. led 2016

@mirja85 můžu se zeptat jak je to s chozením do reprofitu na běžnou gyndu? Domlouvala jsem se teď s doktorem, že bych chtěla přejít k němu a zajímalo by mě, jak to je to s prohlídkou když máš třeba nějaký problém? Objednáš se normálně, nebo můžeš dojít když je akutka? A jaká je čekací doma? A ordinuje ten tvuj konkrektní dotor každý den nebo třeba jen některé dny v týdnu? Díky moc za upřesnění.

mirja85
1. únor 2016

@mummy88 já tam zatím byla 1x (v létě)-obyč prohlídka + cytologie. Nic akutního nemám, takže bohužel nevím, jak to chodí.. Myslím, že má dr neordinuje každý den, ale domluvila jsem si to tak, aby mi to vyhovovalo. Na termín prohlídky jsem čekala asi 14 dní, ale možná jak který dr je vytížený. Na umělku to funguje tak, že zákroky ti dělá vždy jiný lékař - nedělá je ten "tvůj", se kterým se domlouváš. Takže je možné, že na gyndě tě vezmou s akutkou, ale třeba jinýmu dr. U bývalé gyn byla objednací lhůta 2/3 měsíce, sice tam byla každý den, takže nebyl problém zajít "kdykoli". Já žádné problémy nemám, vyhovuje mi, že je vše v 1 "baráku", dr spolu spolupracují a jsou tam milý, vždy se snaží vyjít vstříct.

mirja85
1. únor 2016

@merope tak už mě to hlodá, asi se příště poptám...
držím pěsti, ať to máte za sebou a v pozitivním výsledku!
a 1. IVF nevyšlo?
Já mám týden po 1. IUI, tak uvidíme.

mirja85
1. únor 2016

@lindex chápu tě, je těžké si logicky/racionálně/mozkem vysvětlit, proč to někdy vyjde, pak se nedaří, pak třeba ty revize a mele se to. Možná potřebujete pauzu, odpočinout si od toho všeho. Kamarádka byla x-krát na IUI, na IVF - vše negativní, pak se na to vyprdli, začali si užívat (jezdit po dovolených) a do půl roku byla těhu přirozeně, teď už má přirozeně 2. dítko. Asi ta psychika působí víc, než si přiznáváme. Držím pěsti ať už se rozhodnete pro cokoliv!!

darinka84
1. únor 2016

@karlos12 ale je to jen číslo ten výsledek, z toho by neměl být rozmrzelý..mě říkal gynekolog, že kolikát měl muž výsledek na jedna s hvzědou a stejně nic a u chlapa s výsledkem katastrofa se zadařilo přirozeně...nehldě na to že sety tabulky pořád mění, což nám potvrdil i doktor že umělě mění limity na cukr a cholesterol aby mohli prodávat lidem prášky..prostě obchod 😉

merope
1. únor 2016

@mirja85 Zatím se nepodařilo. Ale 1. IVF se daří hůř, tak snad dopadne druhé.

mirja85
1. únor 2016

@merope určitě 😉 tfuj tfuj!

japerinka7
1. únor 2016

Holky, taky pro vás bylo vypnění "RODOKMENOVÉHO DOTAZNÍKU" takovým menším testem inteligence...?? 😕 😀

merope
1. únor 2016

@japerinka7 Co je to "rodokmenový dotazník"? Myslíš na genetice? Já to měla snadný - "máte tam ségru, tak se podívejte k ní do karty, já sama přesně nevím, co že to tam měla" a zbytek byl v pohodě.

japerinka7
1. únor 2016

@merope Jo jo, ke genetice. Trochu mě rozhodilo upozornění: "...uveďte především vrozené a vývojové vady atd., jako např: .........., slabomyslnost, nevzdělanost, ............" 😕 Tak jsem si říkala, aby nám po tomhle dotazníku nepřišli sebrat i naše kočky... 😒 😀

karlos12
1. únor 2016

@darinka84 Já vím, hlavně každé spermio může být úplné jiné.Zrovna jsem tu četla jak se zadařilo při úplně blbém výsledku.Tak snad se trochu uklidní.

darinka84
2. únor 2016

@karlos12 třeba se vám zadaří a k žádným dalším testům nedojde..my už jsme přetestovaní 😀 už tak mě bude dost obtěžovat že budu muset hlídat ovu..

karlos12
2. únor 2016

@darinka84 to nevím.Dnes jsem byla opět na folikul. a ještě nic, ten debilní cyklus se protahuje, jsem naštvaná a mrzutá.Ovu také nekontroluji, takže rozumím 😉 Dřív jsem kontrolovala, ale není to moc zábavné ☹ Alespoň máte něco hotového, já nemám nic, ani nemám hprmonální profil, vlastně polovinu mám a rok starou.

darinka84
2. únor 2016

@karlos12 a kdy máš ovulovat?psala si úterý, jako dneska?a říkali ti kolik má milimetrů?já na sobě poznám dle bolesti že mě roste folikul, ale tak ted máme sexovat bez ochrany jen v te dobe tak to musím vedet přesně tak budu radši testovat..jsem i ráda, že se mnou ty prášky vůbec nic nedělají, nemám absolutně žádné vedlejší příznaky....a kdy jdeš znova na kontrolu?

merope
3. únor 2016

@darinka84 No, pokud ti aspoň ovu testy fungují, tak fajn. Já stihla zjistit, že prostě některým holkám nefungují, že nejsem sama. Takže mám ráda IUI, protože jen tam přesně vím, kdy ovuluji, protože se to časuje. Dokonce když jsem byla na UTZ a doktorka řekla, že ovulace nejspíše v pondělí, byla pak ve středu (ale kdybych ten cyklus šla na IUI, tak by mě chtěla vidět ještě v sobotu, takže to byl spíše vzdálenější odhad).

darinka84
3. únor 2016

@merope už jsem testy dlouho nedělala, tak snad budou fungovat...no kdyžtak to proste pojistíme více dní..k doktorovi nemám možnost jít, mám ted náročnou práci ...takže na sledování u něj bohužel není prostor.. 😖 zatím mám v plánu zkusit tak 4 cykly a pokud nic jdu se domluvit na IVF...dnes dorazila teta z červené lhoty tak už se těším na následující dny 😀

barboratov
3. únor 2016

holky IUI při ne moc dobrým spermiogramu měl jste někdo úspěch?? nebo s dárcem?? jelikož u nás to není dobrý tak uvažujem o inseminaci a já teda i o dárci,ale to partner nechce ani slyšet ☹

alasek
3. únor 2016

Ahoj holky,včera jsem podstoupila cvičení Dornovou metodou u fizioterapeutky,hned jsem na ni vysypala,že nemůžu otěhotnět a tak mě prohlédla a zjistila,že mám zatočenou kostrč dovnitř a vychýlenou do strany,což prý tak na 95% způsobuje neplodnost u jinak zdravých lidí.Může to způsobit pád na zadek,nebo taky jenom časté sezení s nohou přes nohu.Napravila mě cca hodinovým cvičením,odblokovala a posunula mi kostrč o 2kůstky,což je znát při ohnutí i celkovém držení těla a dostala jsem za ůkol cvičit cviky co mi poradila..Odcházela jsem lehká jako pírko,plná energie,která se během nápravy v těle rozproudí a taky s nadějí,že už nic nebrání miminkování.Kamarádka po Dornovce otěhu hned první měsíc,tak proč né já,že? 😀

darinka84
3. únor 2016

@barboratov ¨já bych do dárce teda taky nešla...neříkám nikdy, ale pokud jste to ještě ani nevyzkoušeli, a ani IVF..a doplňky a vitamíny...tím se dá spermio vylepšit....jak moc špatné to je a co jste už vyzkoušeli všechno za možnosti?

veronikakn
3. únor 2016

@alasek Ahojky, mě by zajímalo, zda tě to narovnání bolelo? Kamarádka na to taky chtěla jít, ale těsně před návštěvou zjistila, že nakonec už je těhotná 🙂 Já jsem o tom taky přemýšlela, ale bojim se, že to bolí :(

barboratov
3. únor 2016

@darinka84 tak zatím je to jen řešení...žádný doplňky na zlepšení spermia nám nedoporučili prostě nic....IVF je málo muziky za hodně peněz ( jsem samoplátce) a upřímně dát 70.tis s tím že je to 50/50 je docela dost peněz...který mi pak budou chybět když se něco podělá...proto spíš uvažujem o IUI a buď a nebo .....já jsem v květnu potratila a od tý doby ni ťuk i ovulace ustala prostě mrtvo a spermio taky na pytel

darinka84
3. únor 2016

@barboratov tak pokud ustala ovulace tak stejně bude problém s IUI, tam by to ani super spermie nezachránily..já bych do toho nešla. ale každý to má samozřejmě nastavené jinak, což naprosto respektuju...ale já bych řešila v první řade abych se dostala do pohody a samozřejmě aby fungovalo tělo a spermio se dá těma vitaminama vylepšit...a nemusí to byt žadná doporučené a drahé...stačí koupit selzink a vylepšit stravu..a IVF třeba fakultka Olomouc vychází kolem 20-25 tisíc...ale chápu že je to dost peněz pro někoho ☹ přeji hodně štěstí a hlavně vše má svůj čas, i když to neradi slyšíme.

alasek
3. únor 2016

@veronikakn Ahoj,určitě se neboj,nic nebolí.To rovnání kostrče je trochu nepřijemny,protože hodně tlačí na stydkou kost,mě musela asi 4x opakovat,protože jsem to měla hodně,ale bolest to neni,jen tlak.V pohodě se to dá vydržet a za ty pocity po tom,to určitě stojí!Jinak mě to způsobovalo i bolesti hlavy a věčně studené nohy a to by taky mělo zmizet..

darinka84
3. únor 2016

@alasek zajímám se o dornovku u zvířat, mám udělaný certifikát a potvrzuji, že dornovka by ani bolet neměla pokud je dělaná správně 🙂 holky namotivovaly jste mě a už jsem se poptávala na dornovku v našem rehabili.centru tak jsem zvědavá...