Kdo se chystá na IVF v červenci a srpnu 2018?

veverka55
12. čer 2018

Ahoj holky.Kdo se chystáte toto leto na IVF přidejte se, rada bych s někým sdilela aktuální pocity,přípravy a pod 🙂

evunkas
27. zář 2018

@mandarinka90 ale ne☹ja doufala,ze to aspon nekomu vyslo...zkusenosti bohuzel zadne nemam☹,kdyz jsem byla na ukonceni v 14.tt bylo to automaticky s revizi...ted skoro po roce a dvou ivf mi v nocem caru rekli,ze by vylo fajn udelat hysteroskopii,zda je tam vse ok,pristi tyden ve stredu me ti ceka...

europa00
27. zář 2018

Holky pořád tady čtu..... doufala jsem ze to nekomu vyslo.....vsak to tady prece hodne holkám vyslo ne??? bylo jich tady celkem dost s pozitivnima testama a foteckama z ultra...tak proc alespon nekomu...nebo mi neco uniklo?

mandarinka90
2. říj 2018

@europa00 léto nám prostě asi nepřálo... teď už to bude jen lepší 😊
Holky jak se máte,něco nového u vás? já stále nekrvacim..a to jsem zkoušela už i vanu a svařák 😀 jedu z kontroly a vzala jsem si ještě jeden týden čas..a pak už revize..na utz byl vidět už mírně zdeformovaný váček a jakoby se něco malinko uvolňuje..jen mám prý silnou dělohu, která to nechce pustit .. takže si myslím,že mě ta nemocnice stejně nemine ..ale už jsem smířená se vším 🤷

dendinka
2. říj 2018

@mandarinka90 tak snad se to pohne, mohl tomu pomoct injekcí na stažení dělohy. Mně přijde, že si v těch revizích ti doktoři libují. Přitom jsou méně invazivní cesty, četla jsem, že někdo bral léky nevím jaké a právě o té injekci, tu jsem sama dostala na dočištění, když jsem šla po týdnu na kontrolu a byla tam ještě nějaká sliznice.

Jinak jsem od neděle ve Františkových lázních a dneska jsem měla kontrolu u místního gynekologa a moc mě teda nepovzbudil, místo aby mi řekl, že mi to tu pomůže, tak řekne, že musím být trpělivá, že každé další těhotenství tu dělohu nějakým způsobem ovlivní a jednou to snad dopadne.

evunkas
3. říj 2018

@mandarinka90 Na vyvolani menses mi pomaha tonic-nesnasim ho,ale pomaha to..Jinak u me noveho-jsme v jinem caru-vybrali jsme Pronnatal.Je to pres znamou,tak uvidime...zatim iplne jiny pristup nez v Podoli.Mame za sebou vstupni prohlidku,minuly tyden jsem byla na odberu krve na horm. profil,Amh,trombofolie,ted jedu z hysteroskopie-doktorka chtela vedet,zda je po lonskem preruseni vse ok a nastesti je vse ok a pristi tyden jdeme na konzultaci vysledku a pokud bude vse ok,tak v dalsim cyklu jdeme do ttetiho ivf.posledni stimulaci byla na prelomu kvetna a cervna,tak snad si telo dost odpocalo...takze zatim vse ok,doufan,ze mi dobra nalada vydrzi i po pristi konzultaci....Zacala jsm brat fertipronu,nemate s tim zkusenosti,ze by pomohla ke kvalitnejsim vajickam?

zetta01
3. říj 2018

@evunkas já jsem užívala fertipromu nejdříve 1x denně, pak 2x denně nevím zda-li to mělo vliv na vajíčka či nikoliv mám za sebou jen 1ivf a to s min. stimulací a odběr byl 15 vajíček, z toho 13 zralých, 13 se podařilo oplodnit a 6tidenní kultivaci jich vydrželo 7 krásné kvality

kfn
3. říj 2018

Ahoj holky, jsem tu nová. Moje 1.IVF. V úterý jsem byla na prvním vyndáni vajíček po hormonální stimulaci. Vyndali jich 7. K oplodnění dali 4. A to přímo tou metodou vpichu. Ale moje vajíčka nepřijmuli přítelovo sperma. Takže se nic nezdařilo. Ani doktorka to nechape. V genetice vše v pořádku, imuno..tam nasli zvýšené množství protilatek. Na to jsem brala do teď kortykoidy. A mám léčenou endometriozu. Pred rokem jsem potratila(zamklo). Jinak vše v pořádku. Má s tím někdo zkušenost???????

rybkaryb
3. říj 2018

@kfn měli jste isci? Jinak mě bohužel nic nenapadá, jedine vážně něco v imunologii...

rybkaryb
3. říj 2018

Holky, vrátil se mi jeden z příznaků ohss-dušnost, ta byla před tím způsobena zahustenou krvi. Nechápu proč se to vrátilo po měsíci (a ani nevím jestli to je zas tou krvi, zejtra zajdu na odběr). Nemáte někdo zkušenost s tímhle? Nebo nečetly jste o tom někde? Nemůžu nic vygooglit...

kfn
4. říj 2018

@rybkaryb Právě, že jsme isci měli. Přítel musel zamrazit, že musel pracovně odjet. Proto to všechny překvapilo. Ani doktorka nepočítala s tím, že by to mohlo takhle dopadnout. Ve zprávě z imuna je zmíněna alergie na sperma, ale nikdo to nezmińoval z doktoru. A ještě dotaz, je normální, že mě dost boli jeden z tech vaječníků? Jsou to 2 dny po zákroku. Já se z toho už zbláznim..:(

dendinka
4. říj 2018

@kfn nemůže to být tím, že byly ty spermie zamražené, nezhorší se jim tím hodně kvalita?
Na tu alergii na sperma by mělo zabrat brání těch kortikoidů. A kde jsi byla na imunologii, kontrolovali tě pak ještě, jestli léčba zabírá.

kfn
4. říj 2018

@dendinka Ne ne, přítel je má právě ukázkové a jejich zamražení by neměl mít vliv. Doktorka říkala, že vůbec nevědí jak co proč. Sama byla prý v šoku, když viděla ráno zprávu. Kortikoidy Medrol mi nasadil doktor Novák přímo z gennetu v květnu. Krevní kontrola v červnu. Ty protilatky (anti-SS-A) byly pořád zvýšené. A v srpnu taky pořád vysoká hodnota.

veeev
4. říj 2018

@kfn Bohuzel tohle je obcas mezi nebem a zemi. Ja brala taky Medrol, protoze jsem mela protilatky proti spermiim. Pak byl dalsi pokus,mela jsem 10 vajicek, 7 oplodneno a prezilo jen jedno, ktere bylo zavedene a nic z toho. Mame za sebou uz 3. IVF a jeden nedokonceny nativ (nebylo vajicko) a nikdo nevi co s nama. Akorat partner ma teda do toho horsi spermiogram, ja PCOS. Ted chci jet do lazni, pak mozna rovnou zkusime nativ a nebo dalsi normalni cyklus. A jen pro info nas postup:

1. IVF - kratky protokol (Ovaleap 150 jednotek), 9 vajicek, 6 oplodneno, zustalo 1, ktere bylo zavedene 4. den -morula, nic na mrazeni a vysledek 0
Po pokusu provedeno imuno, preleceny protilatky proti spermiim Medrolem.
2. IVF - kratky protokol (Ovaleap 175 jednotek), 10 vajicek, 7 oplodneno, zustalo 1, ktere bylo zavedene 5. den - blastocysta, nic na mrazeni a vysledek 0
Po pokusu provedena genetika,nezjisten zadny problem. Z hormonalniho profilu mi vysel snizeny testosteron, mazala jsem se mastickou Testim.
3. IVF - kratky protokol (Ovaleap 200 jednotek), 5 vajicek, 4 oplodneny, zavedeny 3. den dve osmibunecna embrya, zbyla dve bojovala a paty den to vzdala,vysledek 0
Po tretim pokusu doktorka navrhla rovnou provest nativ, protoze dominantni folikul byl a telo pry muze jeste byt nabuzene hormonama (pri PCOS ja vetsinou neovuluju), odebran folikul, ale byl prazdny, takze nic.
Nikdo nevi, co s nama. Tak proste zkousime dal 😕

kfn
4. říj 2018

@veeev Ja mam 15ti letého syna s exmanželem. Před 3roky mi zjistili endometriozu a vypálili mi ji. S přítelem jsme se rok snažili o mimi. Gynekolozka nás poslala do Gennetu. V tom jsem otěhotněla ani nevíme jak. Ale bylo to zamlklé. Tak v gennetu hned jak jsme přišli všechny možné testy. Vse v pořádku až na to imuno. Než jsme se dobrali k iui bylpul rok fuc. 3x IUI s ovitrellem vždy, vajíčka pripravena a nic tak 1.IVF brala jsem ten medrol 1xdenne, 150ml gonal 4dny, 225tři dny a 300dva dny. K tomu cetrotide 4dny. Vajíček vyndali 7. 3 nedozrali a 4k oplodnění, ale nepodarilo se je oplodnit . Ja to prostě nechápu... :( máme si dát ted 3měsíce klid a celý proces znovu. Pokud to dopadne stejně, tak jedině darkyně nebo zkusit ještě jiný CAR. Říkala jsem si taky, že bych jela do lázní odpočinout si. Ale nevím jestli mam nárok.
To je strašný čím už jste si prošla. To zklamání je asi na tom to nejhorší. A doporučili vám chráněný sex??

veeev
4. říj 2018

@kfn Pri te lecbe Medrolem jsme se meli chranit. Jinak by se to pry nedolecilo. Na lazne urcite narok je. Po prvnim neuspesnem IVF a myslim, ze do 40 let si muzeme zadat 2x o lazne. Ja je ted spis chci proto, abych si i celkove psychicky odpocinula. Ale treba to bude mit i jine pozitivni ucinky 😍 Nezbyva nez verit. Nechci se z toho hroutit, ale nerikam, ze si obcas nepobulim 😊 A nepremyslela jsi i nativu? Snad nevadi, ze tykam 😁 Kdyz mas normalne ovulaci,tak by to mozna bylo fajn. Je to mensi zatez pro telo a treba by to jedno vajicko bylo celkove silbejsi a zvladlo by to 😊 Jedna holcina z MK taky mela problem jako ja, prvni dve IVF jen jedno vajicko a nevyslo to. Na treti IVF vymenila CAR a ted 22 vajicek a 13 oplodneno. To jsou bomva zpravy najednou 😊

evunkas
4. říj 2018

@veeev a premyslis o te zmene CARu?Ja jsem zatim rada,ze jsem to zmenila,najednou se nebojim na nic zeptat...atd.,treba to nebude mit vliv na uspesnost,ale zatim jsem spokojena,uvidime jak to bude vypadat dale...nesnasim zmeny☹

veeev
4. říj 2018

@evunkas Zatim ne, ted se stejnak nic nedeje. Ted bych rada vyresila ty lazne a pak uvidime,jestli pujdeme do nativu nebo normal pokusu. Nativy byvh asi absolvovala jeste v Podoli, tak neni moznost, co jineho vymyslet. A pak uvidime 😁 A jak jsi na tom ty ted? Co se bude ted dit?

evunkas
5. říj 2018

@veeev hysteroskopie dopadla dobre,v pristim tydnu bude konzultace ohledne vysledku krve -novy hormonalni profil,amh,nejaka srazlivost...a pokud to vse bude ok,tak na konci mesice bude stimulace,pokud to teda pojistovna do te doby schvali....dostala jsem to ted drive nez jsem cekala,tak uvidime,jinak zkousim ted tu fertipronu,jestli nepomuze ke kvalitnejsim vajickum a jeste premyslim o hormonalni joze...ale to nevum,jestli bych dala,jsem takova akcni a joga je na me moc pomala...😉

evunkas
5. říj 2018

@veeev a kdy budes vedet,zdali muzes jet do tech lazni?

kakaramelka
5. říj 2018

Tak trošku i pozitivní zprávy, já jsem předevčírem byla na kontrole a pěkně rosteme máme nožičky, ručičky a krásné bylo slyšet srdíčko i přes angelsounds ho slyším od 8+3

mandarinka90
5. říj 2018

@kakaramelka jee krása 😊 to bude šikulka ❤️ v kolikátém týdnu jsi?

mandarinka90
5. říj 2018

@evunkas tak to je rychlost 🙂 kamarádka přešla taky do jiného caru a po úvodní konzultaci je objednali za dva měsíce..prý tam mají tolik lidí, že prostě nejsou volné termíny...tak držím palce ať výsledky dopadnou dobře 😊

kakaramelka
6. říj 2018
veeev
6. říj 2018

@evunkas Ty jo, tak to je super, ze te zase takhle projedou. Aby vedeli co a jak. Tak snad se brzo dockas te stimulace....aby byl predcasny darek k vanocum 😁 My zase vykoupili pulku zahradnictvi, tak se pujdu zrelaxovat na zahradu praci.
Jinak ta hormonalni joga....byla jsem na vikendovem seminari a zajimave. Akorat si nedokazu predstavit, ze bych ji mela cvicit idealne denne. Sestava super,za pul hodky odcviceno, lehce narocne v nekterych castech,ale nic co by kdokoliv nezvladl. Ale me proste na tom vadi to dychani. Abys to spravne provadela,tak u toho funis jako slon. A navic nosem a ja muzu dychat jen jednou nosni dirkou (mam vybocenou nosni prepazku vevnitr po bouracce), takze pro me silenost to udychat 😕

mandarinka90
10. říj 2018

Tak jsem po revizi, vyčistili mi to přímo v caru,tak jsem šla hned za tři hodiny domů a cítím se mnohem líp 🙏a po první ms můžeme na Ket,tak už zase věřím v lepší dny 😊

zetta01
10. říj 2018

@mandarinka90 tak to máš teda dobré, mě řekli, že kdybych šla na revizi, tak je potřeba dodržet šestinedělí, ale nejlépe, aby proběhla 3x MS

mandarinka90
10. říj 2018

@zetta01 no právě,já si to chci ještě ověřit..ptz jsem se na to ptala třech doktoru a jednou to bylo po třech měsících,minule mi říkali po šestinedělí a dneska po první ms cca měsíci..ale zase si říkám,že než dojde přímo k transferu tak se to může protáhnout o další měsíc. Takže uvidíme, radši si počkám než aby se neco zase pokazilo..

zetta01
10. říj 2018

@mandarinka90 no právě já bych asi radši počkala, přeci jen už se v těho chovalo, jako těhotné a radši počkat měsíc navíc, než něco pokazit 🙂 víš co nemusí to pak vyjít a budeš mít myšlenky, jestli za to nemůže to, že se vše uspěchalo, tak když tomu dáš čas, budeš mít jistotu, že tělo bylo pořádně odpočinuté 🙂 aspoň já bych to tedy takhle udělala 🙂

veverka55
autor
10. říj 2018

@zetta01 já to same řeším ale po prvním neúspěšném ivf na zamrazeni jsme nemeli nic a někdo říká ze min tři měsíce pockat a někdo zas ze by dal pauzu jen měsíc.

zetta01
10. říj 2018

@veverka55 tak u nás v centru říkali, že pokud po neúspěšném IVF není nic k zamražení a plánuje se další IVF, tak je třeba pauza 3 měs. přeci jen ta dávka hormonů proto tělo je opravdu pořádná a fakt by si mělo odpočinout. Sama z vlastní zkušenosti vím, že když jsem šla po neúspěšném IVF pak hned na KET, ten sice vyšel, ale nedopadlo to a tak se vše vysadilo, ale MS hrozná úplně rozházená a tak mi doporučili v centru pauzu, pač to tělo, už je z těch hormonů zmatené. Já bych určo dala pauzu a tělu šanci dát se do kupy