Chystá se někdo v červenci či srpnu 2019 na KET?

vendulam
13. črc 2019

Ahojky, je tu někdo, kdo se chystá v nejbližších týdnech na ET či KET a chce se podělit o své pocity a zkušenosti?
Já právě čekám na MS, abych se mohla začít připravovat na KET, který bych měla podstoupit z kraje srpna...

lota35
14. črc 2019

Já jsem čerstvě po kyretazi, takže mi v centru řekli, že nejdříve v říjnu - alespoň 3 proběhlé MS.
Ale ráda se dozvím průběh, poprvé po 3 IVF nám zbyli 3 snehulacci.

vendulam
autor
14. črc 2019

Já jsem po jednom odběru vajíček a měli jsme zamraženo 2x po dvou embryjkách, k tomu ještě jedno embryjko, které mi vkládali asi pět dní po tom odběru...zatím ET i KET bez úspěchu..☹ a teď čekám na svoji poslední šanci v rámci prvního cyklu IVF, akorát nevím, zda bych do dalšího cyklu ještě šla...mám z toho všeho takové zvláštní pocity...

vendulam
autor
14. črc 2019

@lota35 A ty máš ty tři sněhuláčky zamražené po jednom kuse?

lota35
14. črc 2019

Ano, protože z prvních dvou pokusů nic nezbylo a je pro nás lepší vkládat jen jedno, bude mít větší šanci, i z hlediska tehu je to méně náročné, táže jsme je nechali zamrazit zvlášť, nás už ty 3 pokusy vyšly na víc než 100 tis. A už nemáme možnost přes pojišťovnu. Aspoň že z posledního pokusu zbyly k mrazeni...měnili jsme CAR a vyplatilo se.

lota35
14. črc 2019

Klidně bych brala i 3 děti, kdyby vyšli všechny až do konce. V posledním pokusu jsme měli zamlke tehu. I srdíčko nám bilo, ale nevyšlo to. Teď čekáme na KET, po kyrezi je nutná rezervace aspoň 3 měsíce, takže v říjnu nás čeká 1.KET.

vendulam
autor
14. črc 2019

Mě s tím zamrazováním nikdo moc neporadil a embryolog nám tvrdil, že je lepší zamrazit po dvou, že je větší šance při rozmrazování a i při pozdějším transferu že je šance, že se uchytí alespoň jedno, tak nevím...pak jsem zase někde četla, že když se vkládají dvě embrya naráz je naopak šance menší, že se mohou navzájem negativně ovlivňovat..no, čert aby se v tom vyznal...taky zvažujeme změnu CARu, pokud tenhle pokus nevyjde..

lota35
15. črc 2019

No nám zavedli poprvé dvě emrya a to slabší strhlo i to, které se snažilo, podruhé to CAR trochu nevychytal a zbylo vám jedno embryo, které by do 5. Dne nevydrželo, tak ho zkusili 3. den aspoň zavézt a potřetí jsme změnili CAR, vložili na doporučení jen jedno (původně jsme chtěli 2) a to se světe div se chytli, ale bohužel v tom 7TT se přestalo vyvíjet....řekli mi že tak 10-15% tehu konci potratem a my se zrovna trefili, ale že 2 z těch 3 zmrazených jsou velmi dobré kvality, tak snad nám vyjdou vysněné 2 dětičky a to třetí je do zálohy 😄

vendulam
autor
15. črc 2019

A jestli se můžu zeptat, jak jste se dozvěděli, že to slabší embryo strhlo to druhé?

nadejinka
16. črc 2019

@vendulam Ahojky, já jsem dnes druhý den po ET, druhý pokus IVF , první den jsem byla strašne nafouklá, tak je možné, ze kolem mě prošel opět OHSS, který jsem měla po punkci také. Dnes už mnohem lepší a bolesti žádné, necítím nic zvláštního. Takže teď čekat těch dlouhých 14 dnů 😕

vendulam
autor
16. črc 2019

@nadejinka Jé, tak to tě zdravím a držím pěstičky! A vloženo jedno embryjko nebo dvě? Já mám od včera konečně MS, od zítřka mám mít 3x denně Estrofen a píchat si 1x denně Clexane na ředění krve (zjistili mi totiž poruchu srážlivosti krve). A za 11 dní jsem objednaná na ultrazvuk..tak uvidíme.A můžu se ještě zeptat kolik ti je? Mě 36...

vitezove
16. črc 2019

Já KET nejspíš v srpnu nebo v začátek září, ještě nevím jak to vyjde.

radkahejmalickova
16. črc 2019

Držím vám všem pěsti, já jsem KET podstoupila v půlce prosince a naštěstí úspěšně, za pár týdnů rodím 🙂 my máme ještě 3 embrya zamrazene, každé na jedne pipete, bylo nám řečeno, že je to lepší jak z hlediska rozmrazení i vkládat je lepší jen jedno 🙂 měla jsem problém i s velikostí děložní sliznice, i na to jsem brala léky až do konce 1. trimestru

ninive211
Autor odpověď smazal
Zobraz
vendulam
autor
17. črc 2019

@radkahejmalickova Tak to je super! Tak ať všechno dobře dopadne..A to jste měla první KET?

radkahejmalickova
17. črc 2019

@vendulam první byl klasika ET, hned par dní po odběru a po kultivaci, ten ale neuspěl....pak jsem chtěla jít na další, ale děložní sliznice nenarostla a museli nasadit léky i na toto...takže toto je druhý pokus 🙂

nadejinka
17. črc 2019

@vendulam děkuji moc 😇 vloženo mám jedno embryjko ,protože jsme “teprve” druhy pokus. Na třetí pokus kdyby byl potřeba bych vložila dvě, ale bohužel máme zmrazene jen jedno 😒. Snad to ale nebude potřeba. Stále tak nějak věřím a nedá se ani myslet na nic jiného. Je mi 29, ale snažíme se o mimiško už přes 4 roky. Manžel je uplne neplodný tak máme dárce 😒

miralia
17. črc 2019

@vendulam Ahojky všem.
Já se chystám teď na ket.
V úterý už bude embryjko u mě 😊
Beru 3 ✖ denně estrofen a od zítřka 3 ✖ denně utrogestan.
VŠEM nám držím palce holky. 😊

vendulam
autor
18. črc 2019

@miralia Ahojky, a taky první pokus? Já mám za sebou jeden ET po pětidenní kultivaci a jeden KET v prosinci, oba bohužel neúspěšné, pak mi zjistili poruchu srážlivosti krve..teď si tedy od 2.dne MS píchám lék na ředění a modlím se, aby to byl ten problém...

vendulam
autor
18. črc 2019

Holky, řekněte mi, měly jste po KET či ET neschopenku? Já ano, ale překvapila mě kamarádka, které na klinice řekli, že stačí den klidu a pak může normálně fungovat..já vždycky poctivě 3 dny ležela a pak měla klidový režim doma..Co vy?

catchulinecka
18. črc 2019

@vendulam ahojky, já teda neschopenku měla jednou po ET, kdy jsem měla ale hyperstimulační syndrom, takže tam mi fakt bylo blbě, ale jinak nikdy, ani mi to v car nenabídli. nemám ale nějak fyzicky náročnou práci, takže to vždycky tak nějak v klidu zvládnu.

vendulam
autor
18. črc 2019

@catchulinecka Takže v podstatě hned další den po transferu jsi šla do práce? U nás dávají neschopenku na 14dní, dokud nejdeš na krevní test.

catchulinecka
18. črc 2019

@vendulam ty jo fakt? mě se snad nikdy ani nikdo neptal 🙂

miralia
18. črc 2019

@vendulam Je to mé třetí ivf.
Z prvního 19 oplodněných zbyla 2,jedno nevydrželo rozmražení, jedno zavedli a nepovedlo se. To byl můj první ket. Hned na to jsem šla do druhého ivf, z 28 nezůstalo nic Šla jsem hned do třetího ivf. Z 33 zůstali dvě. Jedno minulý měsíc zavedli nechytlo se, to byl můj druhý ket. Teď bude třetí a poslední.
Jei 39.
VŠEM nám přeji, aby už to vyšlo. A všechny jsme se dočkali vytouženého miminka. 😊

miralia
18. črc 2019

@vendulam Neboj určitě na to přijdou a bude vše ok. Dopadne to dobře.

miralia
18. črc 2019

@vendulam Neboj vyjde to, musíš věřit.
No ona tě touha donutí. I Přes divné pocity měla jsem je taky první v pohodě u druhého ivf už jsrm měla obavy a třetího jsrm se už bála. Ale zvládla jsem to v pohodě
Přeji štěstí. A ať to vyjde 😊

miralia
18. črc 2019

@lota35 Přeji hodně štěstí a ať to vyjde. 😊

miralia
18. črc 2019

@nadejinka Přeji hodně štěstí. A určitě to vyjde.. 😊

miralia
18. črc 2019

@vendulam Mě se hned ptala zda chci neschopenku. Chodím do sanusu v Jihlavě.
Někde mají opravdu hrozný přístup. Nejen co se týče neschopenky.

nadejinka
18. črc 2019

@miralia moc děkuji 😇nejhorší je to čekání 😨

radkahejmalickova
18. črc 2019

@vendulam ano měla jsem neschopenku i na stimulaci, pracuju totiž na e-shopu, kde bych se denně ohýbala, tahala balíky se zbožím apod, a nebyla možnost přejít na lehčí práci, třeba že bych seděla, takže mi na CAR doporučili neschopenku...ale pokud můžu něco ještě k tomu čekání na krevní test...po prvním ET jsem na sebe dávala strašný pozor, byla jsem nervózní, bála jsem se, strašně jsem chtěla pozitivní test a nebyl...po druhém ET jsem se na nervy doslova vyprdla, užívala jsem si, že nemusím do práce, soustředila jsem se na koníčky, neřešila jsem to a test byl pozitivní...vím, že se mi to kecá, když už jsem skoro došla k porodu, ale mě to vážně dost pomohlo se od těch nervů oprostit...ale sama vím, že se to velmi lehce říká, obtížně ale dělá....držím vám všem moc pěsti ❤❤❤