Kdo se chystá na IVF v říjnu-listopadu 2017?

sonisek
20. zář 2017

Najde se tu některá z vás,která se chystá na své první IVF?

danaet
6. říj 2017

@sonisek to máš dobré 🙂 tělo si jede po svém. Já zas minule začínala se stimulkou v pátek, stejně jako dnes. Ale aspoň to máš jinak pravidelně a víš co čekat. Já to bez léků mám tak 2-3x za rok a úplně jak se tomu zlíbí.

sonisek
autor
6. říj 2017

@danaet já jsem ráda,že aspoň tohle mám normální a s ms problémy de facto nemám..jednou jedinkrát jsem byla na injekci,když jsem byla asi 55dc a pořád nic...ale to je možná 2 roky zpátky...

hribek
6. říj 2017

Holky jak to snasite ty hormony? Ja od 2010 neberu prasky, po dceri jsem mela jen telisko a s tim jsem byla ok. Ale jak mi ted nasadili na mesic HA tak ze zacatku jsem byla sama sobe na zabiti. Tak jsem docela zvedava a bojim se co se mnou udelaji ted ty injekce. Dostala jsem Puregon, davku 200. A jak je to treba s vahou, pribirate?

monikaxoxo
6. říj 2017

@hribek Taky jsem mela Puregon 200 a uplne v pohode, ani jsem nepribrala, jen mi z te stimulace zustalo trochu vetsi brisko, ale kazda jsme jina, takze ono tezko rict, jak to budes snaset.

danaet
6. říj 2017

Taky mam puregon. Minule jsem zacinala na 50 jednotkach a pak se mi to postupne zvedalo az na 150. Ted zacinam na 100 jednotkach. Mam AMH 9,58 (velkou zasobu vajicek) tak musi byt opatrnejsi stimulka. Ale nepribrala jsem nic po tom. Spis mam u puregonu nechut k jidlu prvni dny. Nalada taky jako obvykle. Puregon je podle mne uplne v pohode. Ale kazdy to muze mit jinak.

hribek
6. říj 2017

@monikaxoxo
@danaet dekuju. snad to bude vse ok, ja mam prave malo vajicek. jsem na to zvedava...

hribek
7. říj 2017

Holky trpite nektera migrenou? Dneska sem si musela uz dat Algifen, nedalo se to vydrzet, ibalgin nepomaha ☹

danaet
7. říj 2017

@hribek taky na to trpim. Pokazde kdyz to dostanu. Nekdy to resim paralenem, ale vetsinou stejne zaberou az 2 ibalginy. Nekdy pomuze k tomu jit na cerstvy vzduch, nekdy mi pomuze i proud teple vody na hlavu. Jen si zaklonim hlavu dozadu a necham tect proud teple vody jako bych si myla vlasy. Plus si nakladam strouhany zazvor s bio citrony do medu a z toho si pak delam caj. To taky castecne pomuze. Aspon mi teda. S migrenou to je tezke no. Vim ze by se ibalgin nemel protoze pry ma vliv na kvalitu vajicek, ale kdyz mam migrenu tak si ten ibalgin dam. Jinak by se to nedalo vydrzet.

hribek
7. říj 2017

@danaet no prave dneska uz je to desny, ale jinak cekam a delam cokoliv aby to prestalo bez prasku. v pondeli se objednavam na ocni protoze myslim ze to bude tim, mam lehkej astigmatismus, nosila jsem bryle a casem se to spravilo a ted posledni dobou se to zacina stupnovat a vsimam si ze i vic svidram tak snad se to brylema nebo cockama spravi a budu mit klid

danaet
7. říj 2017

@hribek u mne to je zase tak, ze prvne prestanu castecne videt a pak se mi objeci takove ozubene zarive kolo a pak je to prudka bolest hlavy. Takze jak mam ty potize s videnim tak uz vim co bude nasledovat a podchytim to prasky. Ale ne vzdy vcas. Kdyz se to snazim vydrzet tak se to jen zhorsuje. Takze si nakonec prasek stejne vezmu. U mne to jde asi od krcni patere bech rekla. Nekdy staci i kdyz mam treba podprsenku u ktere mne tlaci raminka na trapezech a je to. Stravou uz to snad neni protoze jsem vynechala cukr a sladidla, bilou mouku, veskere uzeniny a vse s kofeinem nebo teinem.

hribek
7. říj 2017

@danaet aha tak u me to proste nastupuje postupnw jako bolest hlavy ktera uz neustoupi. Byla jsem na masazi aby to prestalo ale nepomohlo to. Spis resim ze je to skrz oci. No uvidim. Snad to brzo prejde

sonisek
autor
7. říj 2017

Holky,ty migrény vám nezávidím :(

A já stále čekám čekám 😀 zrovna teď si dá načas,mrcha jedna 🙂

My dneska courali městem,byli v kině a pohoda...dítko máme s neteří u babičky,zítra pro ně jedeme..

sonisek
autor
8. říj 2017

Tak ms si dává na čas...test neg.

monikaxoxo
8. říj 2017

@sonisek ☹ škoda

sonisek
autor
8. říj 2017

@monikaxoxo jsem si říkala,že by to byla hodně velká náhoda,aby se to povedlo náhodou...takové štěstí se mě netýká...

monikaxoxo
9. říj 2017

@sonisek Tak náhody se dějou, ale buhužel mam u sebe taky takový pocit. Kamarádka takhle nedávno otěhotěla právě těsně před IVF po 3 letech a ted mi pořád píše, že se nám to třeba taky ještě povede. Jenomže jí nezjistili žádnej problém, my toho máme ale dost. Nás ted čeká poslední snažení před IVF, ale taky tomu právě nevěřim.

sonisek
autor
9. říj 2017

@monikaxoxo tak držím palečky!

No já právě mám kolem sebe dvě,které takto náhodou otěhotněly právě před IVF...a to jim šanci na přirozené početí moc nedávali...nám to i řekl genetik,že normálně nám to nepůjde,takže já spoléhám na umělé.

danaet
9. říj 2017

No u nás taky taková šťastná náhoda nepřichází v úvahu. To by se asi moje tělo muselo splést a mít omylem ovulaci. Po kontrole, zvyšuju dávky puregonu na 150 + mám volat odpoledne, jestli budu ještě připichovat už dnes cetrotide. Ale radši bych připichovala až od středy :D (mám další kontrolu). Dneska to byl boj. Puregon na 2x, protože bylo třeba vyměnit zásobník a odběr krve pro velký úspěch na 3x, protože se schovávala žíla. Takže dneska už mám jehel tak akorát bych řekla :D. Cetrotide budu mít tu čest poprvé. Minule jsem měla orgalutran a to už je hotová namíchaná jednorázovka. Tady ten cetrotide si budu muset prvně namíchat.

danaet
9. říj 2017

@sonisek Mi taky před prvním IVF haprovala ms, nechtěla přijít. Teď to bylo už OK. Zkoušela jsi volat do CAR, na krev třeba, že bys šla? Nebo ještě počkáš?

sonisek
autor
9. říj 2017

@danaet no já nevím,jak dlouho mám čekat? Spíš bych to videla,že pokud nedorazí do čtvrtka,patka tak bych tam volala,radši počkám na týden zpoždění.

monikaxoxo
9. říj 2017

@sonisek Děkuju, uvidíme, ale také spolehám na IVF, už se radši předem cpu Medrolem na snížení imunity, aby to vůbec zabralo, i když dr o tom neví. Poprvé jsem ho totiž začala brát až na začátku stimulace a myslim si, že to nestačilo.

monikaxoxo
9. říj 2017

@danaet To míchání je pěkná otrava, ale Cetrotide ještě docela jde, jen mě občas po ní štípalo břicho. Já měla k nim ještě Luveris na podporu kvality vajíček, ten měl ale velkou tupou jehlu, musim se pak dr zeptat, jestli tam nebude mít něco jinýho, protože tohle bylo strašný. No tak to sis užila, já mam při obděrech taky problém se žílama a proč tobě berou krev? Já chodila jen na ultrazvuky.

danaet
9. říj 2017

@sonisek to je tezko rict. Ja to mela doktorem nastavene tak ze mam prijit 2 DC a kdyby ms neprisla, tak jsem mela termin kdy se dostavit i tak.

sonisek
autor
9. říj 2017

@danaet mne rekl, ze az prijde ms, tak mam zavolat a objednat se na az budu 5. den v pichani.
Tu premyslim,zda muze mit vliv i to, ze jsem testovala k veceru? Mela jsem test od Pepina. Ale ja myslim, ze by se to ukazalo, kdybych byla...

danaet
9. říj 2017

@monikaxoxo u mas je vzdy ultrazvuk i krev. Chodim tam obden. Krev berou na sledovani hladin hormonu a podle toho urcuji kdy zacit s cetrotide / orgalutranem a stanovuji se prubezne i davky puregonu. Cim vic kontroly tim asi lip. Docela se hlida aby nebyl OHSS.jak jsem predtim mela orgalutran tak to byl taky des. Jehla snad nemuze byt tupejsi. Bodala jsem snad vzdy na 3x a to jsem musela spis prorvat kuzi jak to neslo. A jeste ta jehla byla v kaucukove zatce takze pokazde jelito napuchle pres pul bricha a ustoupilo to az za x hodin ten otok. Jinak zatim jsem usetrena jeste i cetrotide. Bude asi az od stredy.

danaet
9. říj 2017

@sonisek to si myslim ze zasadni vliv nema jestli rano nebo vecer. Jen mozna ve chvili kdyz by bylo sotva neco videt rano. Ale treba je na test jeste brzy. Co CAR to jiny postup ze. U nas se prave dela 2 DC ultrazvuk jeste pred prvni injekci stimulantu. Kontroluje se zda nejsou cysty atp. Teprve pak se zacina.

sonisek
autor
9. říj 2017

@danaet jezisi, to se pak picha i horsi jehlou, nez jsou ty k peru?? No, tak to me bude muset zachranovat moje segra, ktera je zdr.sestra :D

No vidis to, ja si mam zacit pichat druhy den ms a mam na 4 davky doma, tak paty den tam pujdu a bud mi davky nechaji nebo zvysi, pry dle utz.

danaet
9. říj 2017

@sonisek jj. Pripichava. Aby to dozralo a nepopraskalo. Nakonec se to cele zavrsuje injekci pregnylu. Taky pichas sama. Alespon u nas. Aplikuje se to v 20 hod. Navecer. Ze zacatku par dni jen puregon nebo gonal atp. To se picha rano. A pak se zacina odpoledne pripichavat orgalutran nebo cetrotide. Nebo co dany CAR predepisuje. Nevim no.

sonisek
autor
9. říj 2017

@danaet mne akorát dr.rekl,že si to mám píchat ve stejnou dobu a nejlepší je večer

monikaxoxo
9. říj 2017

@danaet No fuj, tak to budeš mít cetrotide mnohem lepší. Já jsem naštěstí měla za celou stimulaci jen jednu mini modřinku. Aha, no tak to je opravdu různý, mě nebrali krev ani jednou. A tak jestli máš vysoké AMH, tak chápu, to já mam jen 2,6 a prolejvala jsem se vodou a cpala se bílkovinama jak divá, tak problém vůbec nebyl.