Kdy na umělé oplodnění? Po jak dlouhé době snažení?

terezapetrova
12. kvě 2014

Ahoj, mohu se Vas zeptat po jak dlouhe době snazeni a nedareni o poceti jste to resili s lekari? Je tady někdo, kdo nechaval poceti spise volny prubeh a nedarilo se a pak to zacal resit s odborniky a po jak dlouhe době? Omlouvam se za mozna houpy dotaz... Trapi me, ze se nam zatím nedari i když vim, ze to, ze se snažíme necelých 8 mesicu není ještě dlouho, spis me zajima jestli bych ke gynekologovi mela zajit třeba az se budeme snazit rok nebo nevim proste kdy 😒 Dekuji Vam mile slecny, damy i muzi 🙂

anina32
12. kvě 2014

My jsme se snažili 3 roky. Ale nijak cíleně, prostě jsme se jenom nechránili. Pak jsme se vzali a nechali se poslat do Caru.

martas14
12. kvě 2014

@terezapetrova my se snažili rok a pak zjistili, že není vůbec šance na přirozené otěhotnění, chtěla jsem jít už spíš na vyšetření, ale víme jak to je s chlapama 😠 hold nemožné je někam dostat a pak buch a spermiogram naprostá tragedie......takže za mě, po roku se jít nechat proklepnout je tak nejlepší ........záleží taky na věku a jak na mimi spěchate, pokud jste mladí tak je čas, ale ono to kolikrát trvá i tak, takže zbytečně bych neotalela 😉

mooncaa
12. kvě 2014

Já jsem v 35 letech šla po 3/4 roce snažení ke svému Dr., ten zkusil nasadit clostilbegit (či jak se to píše), když to nezabralo, tak hormonální profil, spermio manžela a průchodnost vejcovodů, pak nás odeslal do CAR. Díky nim mám teď 2 malé holčičky.
V tomto věku bych už nečekala.

pt1981
12. kvě 2014

@terezapetrova ahojky. Tak já jsem vysadila antinu těsně před svatbou, brala jsem ji 11 let. Skoro dva roky nic.Tak jsem začala měřit bazální teplotu, dělat ovulační testy a nic... Poprosila jsem o vyšetření krve + vyšetření UZ na gyndě... Vše bylo ok. Tak šel manžel na spermio. Bohužel vyšlo mo, moc, moc špatně. Hned jsme si nechali poradit, zkusili IUI ( i když nám řekli, že bude na 99% neúspěšné ), to nedopadlo a hned další měsíc na IVF. A to nám vyšlo 🙂 Rozhodně neváhej, ať ti, je, kolik je, aspoň se nechte oba vyšetřit, ať víte, na čem jste!!! Držím pěsti!!! 😅

raniha
13. kvě 2014

My jsme šli po 10 měsících..nedobrovolně kdybych to měla správně nazvat 🙂 Manžel je po vasektomii a tak na preventivní prohlídce u urologa řekl že se snažíme o miminko a on že mu dá žádanku na spermiogram aby věděli na čem jsme. No a jak se tam manžel objednával tak nás tam rovnou objednali oba dva 😉 nyní je to 27 měsíců co se snažíme a máme za sebou 5 IUI nespěšných a nyní u mě probíhá IVF 😉

ninive211
13. kvě 2014

Je ti už přes třicet, tak by to měl doktor začít řešit dříve jak po roce. Mně moje doktorka v době, kdy jsem vysazovala HA (před rokem a půl) řekla, že jak se budeme snažit o mimčo a nepůjde to víc jak půl roku, tak vzhledem k blížící se třicítce by se už se tím pak pomalu začala zabývat. Naštěstí na zásah doktorů nedošlo, šlo to přirozeně, otěhotněla jsem 5. cyklus snažení.
Klidně ve vašem případě už si k Dr. zajdi, jako první se většinou řeší spermio partnera (a příp. hormnální profil ženy). Pokud by vyšel spermiogram horší, tak doktor doporučí většinou nejdříve nějaké vitamíny nebo jiné podpůrné prostředky na zlepšení kvality a za 3 měsíce kontrolní spermio a pak teprve případně se přistupuje k IVF/IUI (většinou, neříkám, že je to tak vždy).

tulikiss
13. kvě 2014

@terezapetrova vetsinou vsude uvadi ze rok pokud ti neni 30, po 30 to zacinaji resit po 1/2 roce. U nas to nebyl ani rok, ale ja mela problemy hned po vysazeni HA, tak bylo jasne, ze nejaka lecba bude potreba. Chlapecka mame z IVF a holcicku zcela necekane prirozene asi po 2 cyklech kdy jsme verili doktorum ze to prirozene nejde 😀

caricia1
13. kvě 2014

Moje gynekoložka mi to nabízela už po 6 měs,přes to že jsem byla dost mlada (22 let) ale to jen proto že věděla že nějaký problém je.Nechala jsem to ještě být a žádanku jsem si od ní vzala po roce . 🙂

terezapetrova
autor
13. kvě 2014

Dekuju Vam vsem moc, jste zlate, odpovim vsem jednotlive jen co malej vecer usne ale odpovim urcite a to se tyka i moznych dalších prispevku 🙂

limlim
13. kvě 2014

Ja sla po skoro po dvou letech gyndarka me poslala do Gennetu v lednu a ted cekam zda se zadarilo...🙂 Ani ne pul roku a snad se dockam...// Chyba na obouch stranach takze bych se asi klasicky mima nedockala ...

terezapetrova
autor
13. kvě 2014

@martas14 Bude mi na konci roku 35 a 1. tehu nebylo uplne ok - to je to blby, diky za odpověď.. 🙂

terezapetrova
autor
13. kvě 2014

@anina32 me bohužel tlaci vek nebo mam ten pocit 😒

terezapetrova
autor
13. kvě 2014

@mooncaa Dekuju moc za odpověď - pomohla mi, bohužel ještě budu muset podstoupit i geneticke testy.

terezapetrova
autor
13. kvě 2014

@pt1981 dekuji..

martas14
13. kvě 2014

@terezapetrova hmm tak to holka radši už nečekej a běžte rovnou, přeci jen i v tom caru to nejde vždy hned, plus různá ta vyšetření 😒 a třeba když zaměstnáš hlavu tou přípravou tam, tak se může zadarit i nečekaně doma 😉

pt1981
14. kvě 2014

@terezapetrova podívej, já teď čekám první mimi a pokud to půjde a budou peníze, půjdem znovu do IVF..., aby malá nebyla jedináček... To budu cca ve tvém věku a genetika mě nemine. Mám z ní taky strach ale: Původně jsem čekala dvojčátka, jednomu z miminek ale v 8+6 přestalo bít srdíčko. Je pořád ve mě. A kvůli tomu, že se postupně rozkládá, dělá mi špatný výsledky krve atd. Takže mi vyšly špatně triplly. Riziko bylo vyšší než 1:2, že malá bude mít rozštěp bříška nebo páteře. Byli jsme s mužem na konzultaci, já jsem se tam sesypala, brečela jsem jako malá holka... Screening dopadl naštěstí dobře a na plodovku jsem nemusela. Jenže tam jsem pochopila, že kdyby nebylo zbytí, tak půjdu. Prostě jsem věděla, že toto riziko by nemuselo být slučitelné se životem a kdoví, jestli by mi to jednou malá nevyčítala... Člověk prostě neví. Takže si říkej, že to prostě absolvuješ pro dobro miminka a bude to dobrý, neboj se. Máš potom téměř stopro jistotu, že bude mimi zdravé. Neboj se! Zdraví miminka za to stojí!!!

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@raniha dekuji, prosim Te jak jsi psala cituju "rekl, ze se snažíme o miminko" kolikrat mesicne jste se milovali? 🙂

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@ninive211 Dekuji moc za podrobnou zpravu a hodne rad 🙂

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@tulikiss Dekuji za info a moc Vam preju, ze mate 2 caparty 🙂

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@caricia1 Kdyby tak někdo mavnul kouzelnym proutkem a ja byla o 10 let mladsi 😀

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@limlim Drzim palce..

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@martas14 Prosim Te ještě jak jdi donutila svého milého k tomu spermiogramu? Dekuji 🙂

raniha
14. kvě 2014

@terezapetrova těžko říct..dřív to bylo skoro pořád, potom to bylo tak cca 3x do týdne..pak jsme se začali soustředit na ovulaci ale měli jsme sex i mimo ní samozřejmě 😉 Každý měsíc byl jinačí..nedá se to přesně říct 😉

bajana
14. kvě 2014

@terezapetrova pri snahe o miminko sa doporucuje snazit sa obden alebo tak 3x tyzdenne...ja po roku zacala sledovat, ci a kedy vobec mam ovulku, to sa da aj bez lekara...

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@martas14 Dekuju Martas , musíme do toho asi i vic busit 🙂 bohuzel ja jsem skoro každý den urvana a manza toho ma hafl v praci tak mnohdy není energie 😒

terezapetrova
autor
14. kvě 2014

@pt1981 Strach z toho nemam, se synem mame zdravotni problémy takřka 3 roky takze na zdravotni problémy jsem zvykla. Dekuji ale moc za povzbuzujici zpravu 🙂

martas14
14. kvě 2014

@terezapetrova no nebylo to Tery vůbec lehké oni ti chlapi na toto moc nejsou, bejby chtěl a viděl, že furt nic ale furt to zamlouval, že ještě chvíli tomu dáme atd.. Pak jsem byla u gynekolozky, která mi řekla, že podle ni jsem v pohodě a rovnou mi napsala pro muže žadanku na spermiogram a řekla že si máme vybrat car a jít to z konzultovat tam, že ona už víc pro nás udělat nemůže, no a jak viděl ten papír, tak řekl na kdy si má vzít volno a bylo to.... 😉
Ono to není jen o tom do toho bušit, kolikrát to brzdí i hlava a člověk neví proč 🙂 ale na ty testy bych si fakt zašla, nejhorší je tam chlapa dostat poprvé pak už to jede samo 🙂

kozaci
9. bře 2022

@terezapetrova
My to máme podobně. Jen s tím rozdílem, že máme tři a snaha je o čtvrté...tak uvidíme. Jen jsem si před týdnem říkala, jestli je moudré snažit se v této době na pokraji války...