Kdy vás doktorka poslala na imunologii?

kytka12
23. únor 2015

Ahoj, kdy vás doktorka poslala na imunologii? Chodím do Sanusu v Pardubicích, byla jsem na IVF a nyní jsem si vynutila od doktorky vyšetření imunologie. Doktorka tvrdila, že se to dělá jako jedno z posledních vyšetření. Jaké jste měly výsledky imunologie a kde jste byly?

verunkaaa
23. únor 2015

Ahoj, mně řekli, že se tam standardně posílá až po několika neúspěšných IVF, případně po potratu. Žádanku jsem si trošku oklikou vydupala u sestry po 2 letech snažení. Zjistili potravinové protilátky, těžký chronický zánět ve střevech, pravděpodobně AI onemocnění kvůli kterému se nedaří. Chodím do Immunie v Praze 🙂

kytka12
autor
23. únor 2015

@verunkaaa No páni. Jo taky mi říkali, že po neúspěšných IVF pokusech nebo potratech... Koukám, že tě tam taky nechtěli poslat a musela sis to vynutit. A těhotenství se pak povedlo nebo ne?

verunkaaa
23. únor 2015

@kytka12 Ne. Ještě mi ani nezjistili, co za autoimunitní poruchu mám. Až to zjistí, tak budu mít rok, než se dám do pořádku a dovolí nám se snažit. Kdybych teď otěhotněla, potratím ..

danielka82
23. únor 2015

Ahoj, chodím do centra Iscare a na imunologické vyšetření + genetické jsem dostala žádanku hned při první konzultaci. Výsledky zatím nevím, byla jsem na konzultaci + odběrech, tak uvidíme. Jinak žádanku jsem dostala na oboje vyšetření i pro partnera.

kytka12
autor
23. únor 2015

@danielka82 Aha, no takhle by to mělo asi být. My máme všechno mimo imunologie, nechápu, co tím doktorka sleduje. Ale třeba mě nic nenajdou a prostě se jedná jen o špatné načasování případného těhotenství.

ssandy
23. únor 2015

Byla jsem po 2 SP a taky jsem si ho tak trochu vynutila na alergo a imuno, kam běžně docházím. Jsem ale polyvalentní alergik a astmatik.

lumixii
23. únor 2015

@kytka12 též jsem na tom jako
@danielka82. Chodím také do Iscare a žádanku na imunologii + genetiku jsme dostala já i partner na první konzultaci. 😉

verunkaaa
23. únor 2015

@ssandy to já taky. A i tak ce mi v caru nejdřív vysmáli, že šance mít nějakou AI nemoc je 4%. 🙄 A hele, mám ji, kdo by to byl řekl! 😎

kytka12
autor
23. únor 2015

A za jak dlouhou dobu vám řekli na imunologii výsledky?

verunkaaa
23. únor 2015

@kytka12 Za měsíc. Ale vzhledem k nálezu diagnostika ještě neskončila.

merope
25. únor 2015

Mě mrkla na diagnózu a poslala hnedka (prodělaná cytomegaloviróza, Gennet). Než na výsledky se dýl čeká na volný termín + mě do toho vlezlo šílené nachlazení, takže jsem se ještě přeobjednávala. Byla jsem v Imunii na Křižíkově a asi běžná imunologie (šílená kvanta lidí, jako fakt šílená, ale všichni sympatičtí a milí - ale to je asi vždy v době odběrů a pro výsledky jsem si šla taky v době, kdy se tam dělaly odběry a to je fakt asi psycho).

kytka12
autor
3. bře 2015

Tak máme imunologii za sebou a teď jen čekat těch 6-10. týdnů. V kartotéce mi při objednání tvrdila, že bude ještě 6 dalších párů, ale mě připadalo, že jsme sami, šlo to fakt rychle FN HK. V 8 hodin jsme přišli a po 9 hodině jsme už byli na cestě domů. Asi jsou teď všichni po chřipce nebo ji prodělávají.

merope
6. bře 2015

kytka12: Tak, na imunologii musíš přijít zdravá, jinak ti vyjdou nesmysly - na druhou stranu já jen přišla k infookénku, tam mi dali žádanku na odběry, vystála jsem si frontu na odběry (kde berou komplet všechnu imunologii) a šla domů - až s výsledky odběrů jsem šla k doktorce.

ewicka
6. bře 2015

Ahoj, byli jsme na iVF, ale s imunologií se někdo nezatěžoval. Otěhotněli jsme hned na poprvé, ale v průběhu těhu jsem se začala dusit, tak jsem šla na alergologii a tam mi odběry udělali hned. Zjistili protilátky ENA a pozitivní anti Ro(SS/a). V podstatě značí autoimunitní onemocnění, pro které se léčím už dlouho, ale až nyní a na alergologii mi řekli, že miminko kvůli tomu může mít nemocné srdíčko. Nyní nás čekat utz srdíčka miminka a modlím se, aby bylo vše ok. Kdyby to zjistili ještě před těhu, mohli mi rovnou nasadit léky a riziko pro miminku na snížit na minimum. Pokud můžete, vybojujte si to.

kytka12
autor
12. bře 2015

@ewicka Díky za info. 🙂

evcann
12. bře 2015

@kytka12 me rekli, ze se posila po dvou neuspesnych IVF, ale ja si to vydupala hned po prvnim a jeste, ze jsem to udelala, mela jsem nalez a po preleceni se povedlo, protoze jinak bych zbytecne promarnila pokus a ted po letech mi to udelali hned. Byt tebou na nic necekam, casto v tom byva chyba a samo o sobe to trva dlouho 🙂

kytka12
autor
12. bře 2015

@evcann Ahoj, já byla na IVF a 3 vajíčka se neuchytila, ještě máme 6 vajíček v mrazáku a já si opravdu vydupala imunologii, protože mi to přijde nějaký divný. Jsem podle normálních vyšetření zdravá a není důvod proč by se neuchytila vajíčka. Sliznice v pořádku, hormony taky. Doktorka mi tvrdila, že se posílá jak píšeš po 2 neúspěšných IVF, ale já na další IVF nejdu. Bylo mi tak zle, že do toho fakt znova nepůjdu. No v květnu budeme vědět výsledky. Manžel se výsledků bojí, ale já jsem bojovník, ať tam bude cokoliv zmákneme to 🙂

evcann
12. bře 2015

@kytka12 tak tak do dalšího nejdi dokud to nebudeš mit, zbytecne vyplacas další. Výsledku se bát nemusíte, tam nečeká zadna katastrofa, když neco najdou tak se to zaleci a je to. Jde spis o velikosti dávky. Nic vic 🙂 nektera centra třeba Prednison u IVF dávají automaticky, ale dlouhodobější léčba je lepší 🙂 držím palce at se najde důvod a tím se to vyřeší a prijde miminko 🙂

szkipet
15. bře 2015

@kytka12 ahoj.ja měla imunologii hned po nástupu na IVF ale uz jsem mela za sebou par těhotenství.. Byla jsem v Praze dr.malickova.

p1983k
15. bře 2015

Ahoj,nás chtěli poslat na imunologii po prvním těhotenství z IVF které dopadlo zamlklým těhu v 10 tt..odmítli jsme. Jednak že jsem už byla dost vystresovaná v tu chvíli uz těch všech zákroků a druhá věc že se to prý vyšetřuje jen v Praze a Plzni a to máme přes celou republiku. Potrat doufáme byla jen pitomá náhoda a řekli jsme že to podstoupíme jen v tom případě že by se to opakovalo. 🙂

koubovii
15. bře 2015

holky pro všechny co se snažíte delší dobu doporučuji imunologii tu podrobnou (praha a plzeň). My se snažíme 5 let nevysvětlitelná neplodnost, základní imunologie (mysleli jsme si že komplexní) byla v pořádku, příčina nejasná, roky jsme se v tom plácali až teda 3x IUI a jedno IVF bez výsledku. Celé se mi to nezdálo a proto jsem si zajistila žádanku do prahy (car mi ji nechtěl dát!). Příčina se našla a doufám, že se vyřeší. Kdybych to všechno tušila dříve možná jsem si to trápení mohla o pár let zkrátit 😖 . přeji všem ať se zadaří 😉

szkipet
15. bře 2015

@p1983k taky to nemám nějak blizko..ale do prahy to neni zase takova hruza.hlavme to prece delas pro sebe... 😉

lumixii
15. bře 2015

Můžu se zeptat, kde v Praze jste na té imunologii byli?

barussa
15. bře 2015

Me dr poslali po 2 IUI a jednom IVF,obe neuspesne. A ano,pojistovny maji proste dany postup,kdy poslat na vysetreni,tzn co vse predtim se musim podstoupit,samozrejme bezuspesne,coz je smutny,ptz treba u me byla jasna imunologicka chyba a mohla jsem si"usestrit" skoro 2 roky..Ale ono to vysetreni je celkem drahe,tak proste predtim zkousi no..Ale samotna lecba v imuno,sice druha nasazena,my na 100% zabrala 🙂 Rikat sem si o ni nemusela,navrhli mi ji sami..

barussa
15. bře 2015

@lumixii Praha Karlovo namesti,dr.Malickova,mluvi se o ni jako o kapacite.. ma trochu individualni pristup,nektere pacientky si stezuji na chladny pristup,ale za me dr v oboru,ktera proste umi a vi.. 🙂

lumixii
15. bře 2015

@barussa aha.. děkuji.. my byli taky v Praze na imunologii ale v Synlabu, tak to jsme byli zřejmě na té obyč. imunologii

barussa
15. bře 2015

@lumixii Tam to neznam,nedokazu rict 🙂

bazarekmodranacek
15. bře 2015

Já jsem byla na imunologii s partnerem po 2 neúspěšným IVF ( i mému doktorovi se nelíbílo, že se to nedaří, tak mi napsal papír ať mě vyšetří). Po vyšetření zjistili, že chyba je ve mně ( mám silný imunitní systém a zabíjela jsem embryo),takže mi snižovaly imunitní systém. Kdybych věděla, že stačí mi napsat jen prášky a pořádně vyšetřit a nalézt chybu, tak už tam dávno jsme ( sice jsem je brala asi rok). Takhle jsme klinice nechaly asi 60 000 kč za 2 IVF ale co se dá dělat.
Jinak jsem hodila na kliniku Pronatal.
A máme 2 letého chlapečka přirozenou cestou a teď čekáme dvojčátka též přirozeně 🙂 bez žádných hormonů.

p1983k
15. bře 2015

@szkipet To nebyl ten hlavni duvod ze je to z ruky,alespon by jsme to spojili s vyletem 🙂..ale jak jsem psala, v te chvili toho na me bylo nejak moc.☹

barussa
15. bře 2015

@bazarekmodranacek Ja chodila taky do Pronatalu,a taky vysoky imunitni system 🙂 Ale nepomohly mi jen kortikoidy,takze injekce,ale Ty uz zabraly 🙂 Nicmene jsme prestoupily k Apolinari a usetrily penizky,no.. Jak pises,hodne draha klinika,ale hlavne,ze mate sve stesti doma 🙂