Kdy začít brát Utrogestan? Jsem po zákroku IUI

Hezký den, mám poprvé po IUI a protože jsem byla neskutečně nervózní a bála se co se se mnou bude dít. Úplně si nepamatuji kdy začít brát Utrogestan. Máte některá s tím zkušenost? Díky za brzké a upřímné odpovědi.
prdecek
6. srp 2012
já bych řekla, že minimálně by se měl začít brát v den IUI neli i dřív 🙂 držím pěsti
elana
6. srp 2012
@bomeka stačí v den IUI, ale vůbec nic se nestane, když začneš později...a teoreticky by se nemělo stát nic, ani kdybys ho nebrala vůbec-pokud jsi ovulovala, mělo by Tvoje tělo vytvářet ze žlutého tělíska, ve které se prázdný folikul proměnil, progesteronu habakuk 😉 Takže žádný stres.
lenca12
6. srp 2012
Ahojky. Určitě ne dřív, jak bude IUI. Nedošlo by totiž k ovulaci., Bere se až den po IUI, IVF apod.
lenca12
6. srp 2012
Ahojky. Určitě ne dřív, jak bude IUI. Nedošlo by totiž k ovulaci., Bere se až den po IUI, IVF apod.
bomekaautor
6. srp 2012
Ahoj, díky moc za info 😉 Člověk je hned jistější,když ví že ten druhý už o tom něco ví.
veruska007
6. srp 2012
Tak mě ho dr. naordinovala 3. den po ovulaci.
bomekaautor
6. srp 2012
V lékárně mě upozornily na nežádoucí účinky a v letáku je jejich taky dost. Máte s tím nějaké zkušenosti ? Řekli mě užívat 3x1. můžu si vybrat zda-li budu polykat nebo zavádět. Ale při představě že jde zavádět mě nenapadne to polykat a huntovat si játra. Po té co jsem dostala Dostinex na snížení Prolaktinu a celý den jsem byla nepoužitelná tzn.celý den jsem prospala a nebyla možná normálního fungování se trochu obávám jej brát tak jak nařídili.
marlenee
6. srp 2012
@bomeka - já si ho zaváděla a i tak jsem byla po něm ospalá doporučuji si vzít intimku protože vytéká.Jinak jsem ho zavedla a hned jsem vstala.Některé holčiny po něm leží mě to přijde zbytečné.
Hodně štěstíčka 🙂
lenca12
6. srp 2012
Zavádět je určitě lepší a příbalové letáky číst s rezervou.....Při polykání jsem byla děsně ospalá, takže i proto lepší zavádět. Já ho zaváděla půl hoďky před vstáváním a v poho....intimka jasan...
Brala jsem ho na cca 1O IUI a 9 IVF a jsem bez následků. Krom úspěchu těhu, to se mi nepoštěstilo dotáhnou do konce, ale to je jiná.
elana
6. srp 2012
@bomeka nejčastější nežádoucí účinek je ospalost, větší bývá při polykání (vyzkoušeno, při zavádění to na mě vliv nemělo žádný). Jinak jeden výborný dr., který vede i poradnu na porodnice.cz (MUDr. Koucký od Apolináře) říká, že polykání Utrogestanu je naprosto bez efektu, pouze placebo. Plyne z toho jediné-když Utrouš, tak zavádět 😉 (polykat pouze v případě krvácení). Ležet nutné není, účinná látka se vstřebá cca. za 15 minut, což je zhruba doba, kdy se rozpustí a vytéká.
bomekaautor
7. srp 2012
@marlenee díky za radu 😉
ninouche
19. únor 2013
Maminky, mám doma 2 zcela nenačatá balení Utrogestanu (už jsem psala do jiné diskuse - nevím, jestli můžu dát do bazárku, asi ne) - na začátku těhotenství jsem špinila, můj dr mi to hned bez diskusí předepsal, ale já jsem po konzultaci s jinou paní doktorkou nebrala - nakonec nebyl potřeba, vše se upravilo i tak. Bohužel mě ale gynekolog nejdřív tak vyplašil, že jsem Utrogestan v lékárně vyzvedla - hned 2 balení mi napsal emoticon
Tak kdybyste měla některá zájem, ráda pošlu dál. Expirace 01/2015. Kdyžtak piště do IP, domluvíme se.

Začni psát odpověď...

Odešli