Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

verca777
8. dub 2009

jo kajkery fetak ma vše zadarmo jehly prašky a druhy si to musi platit,,,to je co,,,

kat77
8. dub 2009

No nic ovečky, musím se jít dát dohromady a jet k doktorovi, zítra se určo ozvu a dám Ti verco vědět co a jak. Papa a držte se všechny

evcaa
8. dub 2009

jj ja ac se mi tomu nechtelo porad verit jsem si furt rikala ze to proste vyjde a taky mi hodne pomohlo ze jsem mela doma miminko psi 😉 😉 takze jsem se moc nesledovala nebyl cas

moje sestra ma trojcata 12cti lete z gyncentra jsou to holky Šarlotka Sandra a Kristýna

evcaa
8. dub 2009

a ted se ji pred rokem narodil chlapeček Adrianek

evcaa
8. dub 2009

pa katy tyyyyyyyyyy jo ja bych mela jit taky neco udelat jeste jsem ani neobedvala

verca777
8. dub 2009

to jsou same pozitiva evi,,,))no tak budu se těšit na druhy pokus 😝 kdybys mě viděla ted jak se tvařím,,, 😀 😀 a doufat,,nsad se už pro nas nějaka dušička volna najde))) pa katt a napiš co ti říkal,,at sme informovaní

verca777
8. dub 2009

ja jdu taky něco zase porobit pa

evcaa
8. dub 2009

papapa odpo mozna nakouknu jestli ilacek neokupi komp ale at si uzije vzdyt taky furt neco dela papapa 😉

luciik
8. dub 2009

Já nemám šanci vás dočítat 😠
Věruš new photooooooooooooo 😀 😀 😀 Paráda 🙂
Vítam mezi nás Kat 😉
Jo jinak ty fotky z Polanky jsou tam už tak rok, tak si nedělejte plané naděje, že se to tam tak rychle rozjede 😠 Leda, že je dobře zafinancujeme 😠

luciik
8. dub 2009

No, to je jasný, jak příjdu, tak ani noha 😠

spasinka
8. dub 2009

Luci, jen jsem odskočila na oběd a Kelišky popsaly 3 stránky 😠 😀 😀
Verca, má fotooooo, super 🙂 Věruš, jsi velká sympaťačka, ale to jsem věděla dávno podle toho jak tu píšeš a fotka mi to jen potvrdila 😉 Takže koukej na srázek přijít a ne že ne 🙂 A nebudem depkovat, to se neboj, minule jsme se nasmály, až jsme slzely 😀 😀 😀

luciik
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

luciik
8. dub 2009

Musela jsem se opravit v tabulce 🙂

luciik
8. dub 2009

Tak vidím, že se nikoho nedočkám, tak já jdu zase ležet ☹ Pááááá

verca777
8. dub 2009

nechod

verca777
8. dub 2009

sem se ted divala na druhou šanci na netu,dneska nevařim kašlu to,,,a jak si psala no ja si myslím že je dobře financujeme, 😀 ,takže by to tam mohli dělat,,,

verca777
8. dub 2009

jo a jinkak spasi a cien se už přehodte o patro vyš,,,a pak doufam že budete miřit do prvniho patra a my všichni za vama pak 🙂 no tak zase tady nikdo není)))

j.cien
8. dub 2009

Verco davala sis pred OPU nejake vagin.tablety na prevenci zanetu?

rozi.nka
8. dub 2009

Ahoj kukačky, kde se loudáte? neříkejte, že jste venku vždyť tam prší ☹

j.cien
8. dub 2009

Cus Rozi! No uz tu celou vecnost nikdo neni!Ja mam odpoledni,tak furt nakukuji....a nic!

j.cien
8. dub 2009

Co dela zasita prdelka ?? 😀

rozi.nka
8. dub 2009

ahoj cien, zašitá prdel mě pěkně se.. 😀 má na zadku ponožku ať si to nelíže a stejně vždycky najde skulinu kudy si to olíznout, zrovna dostala po prdeli protože jsem ji nachytala a hned jsem jí to přetřela jodisolem, asi to štípe, protože se vrtěla a nechtěla držet 😀

rozi.nka
8. dub 2009

a teď spí, jak malé děcko po vyprásku 😀

j.cien
8. dub 2009

jj,je to boj,ono u zviratek je to prirozene,ze si proste LIZOU rany a my blbci jim to zakazujeme 😀

rozi.nka
8. dub 2009

přesně, vždycky se tak znechuceně podívá jako by mi chtěla říct: jsi fakt blbá, vůbec nevíš co je dobré 😀

j.cien
8. dub 2009

😀 ale vydrz,az ji vyndaji stehy,tak uz se ji nebude chtit to lizat...jen se to musi vydrzet 😉

rozi.nka
8. dub 2009

no to se řekne vydrž ale jak jí chceš udržet do příštího pátku ☹
ale zase jí vycházíme vstříc v tom, že když se jde olíznout nenápadně tak na ni houknem a sami jí to podrbeme, je vidět že jí to dělá dobře 🙂

j.cien
8. dub 2009

ROzi ja to znam,tyden jsem nespala,byla jsem furt ve strehu ...na to je super ten limec!Prvni 2 dny to bylo desne,byla urazena,ze ho ma...vubec s nama nemluvila,byla jen zalezla v pelechu...otocena prdeli...ale pak si zvykla a ja se konecne vyspala!

rozi.nka
8. dub 2009

tak to spaní máme úplně stejné, taky spím na jedno oko abych měla přehled. ona naštěstí spí s náma a ještě hned u hlavy takže mě to vzbudí když začne mlaskat s tím lízáním. no říkal doktor, že teď dva dny to bude nejnáchylnější k infekci z toho olizování a pak to snad nebude tak hrozné 😉
a ten límec jí fakt nemůžu dát, vždyť je velikostně jako půlka Bibiny 😕

rozi.nka
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru