Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

j.cien
8. dub 2009

jj,limec mela Keri dlouhy jako tunel,chudinka...ale bez toho bych ji neuhlidala...
Psi sliny obsahuji hodne enzymu mucinu,ten ma leptave ucinky...tak proto NELIZAT !

rozi.nka
8. dub 2009

jj vím, na ty enzymy mě doktor upozorňoval, ale vysvětli to psovi 😀
už se ti to krátí, že. za chvíli máš padla 🙂

j.cien
8. dub 2009

jj,tesim se,az to tu zavru...ficim ke kamosce,to zas chytnu depku 😀 ona je takova cela dokonala,ma ty dokonale deti,dokonaly dum s dokonalou zahradou...ale je to kamoska od detstvi,tak ji beru,jaka je 😀 a nesrovnavam se s jejima prijmama 😉 ,i kdyz je to prdel,ve skole mela 3ky a dneska bere 30litru jako sekretarka...maturovala za 16 😀 ale mela stesti a chytla fleka 😀

rozi.nka
8. dub 2009

nekecej?! takové kamarádky jsou nejhorší 😠 😀 ale jak se říká, přej a bude ti přáno 😵

asmeena
8. dub 2009

ahoj holky, jdu vás dočítat.

luciik
8. dub 2009

Rozinko, koukám, že jsi se ještě nepochlubila 😵 Malá rozinečká je nááááááádhernááááááááááááá 😵 😵 😵

j.cien
8. dub 2009

jj,ja ji to preju,mam ji rada,ale pokazde me to totalne semele 😲

j.cien
8. dub 2009

CUS Asmeee 😀 co dneska delas na vecu?

katrin111
8. dub 2009

ahoj holky neni sance vas docist tak jsem to vzala aspon na oko............rozi krasne fotecky 😉 a super ze to dopadlo na vybornou..............jdu trosku prepsat tabulku

katrin111
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

katrin111
8. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

rozi.nka
8. dub 2009

jéé holky konečně je tu živo 🙂
luci čekala jsem až vás bude víc 😉
screening dopadl na jedničku s hvězdičkou, rozinka skákala jak kozička až jsem smála že mi břicho skákalo a doktor mě musel mírnit 😀 jednou když ji chtěl změřit tak se otočila zády a vystrčila dupu 😀

asmeena
8. dub 2009

Cien: na véču bude chleba asi s vaječinou. Ale já nemám moc hlad. Byli jsme v Ikey reklamovat skříňku a tak jsem si tam koupila párek. 😉

Věruš: super fotečka.

Ket: vítám tě mezi námi, chce to hodně pozitivního myšlení. A neboj, toho miminka se taky dočkáš a co nevidět, budeš taky běhat s kočárkem a prožívat bezesné noci. 😉

rozi: pěkné fotečky.

Spasi: tak ty jsis včera užívala

asmeena
8. dub 2009

Já jsem byla dnes na své poslední IUI v tomto roce a Jaroš mi vypsal žádanku do Brna do Viamedy na imunologické vyšetření.
A taky mi popisoval, jak strašně miluje, když za ním přijdou pacintky a chtějí rovnou udělat nějaké vyšetření nebo léky, že četli na internetu, že nějaká to podstoupila a že má takové a onaké léky. Tak mi to hned připomělo Věrku, jak se ho chce zeptat na ten synarel. 😉 Oni celkově doktoři milují, když jsme chytřejší než oni.

katrin111
8. dub 2009

jj to mas pravdu jenze oni radi navrhnou tu nejdrazsi lecbu a pritom nekdy i staci tak malo.............

beruska81
8. dub 2009

ahoj holky rozi krásná fotečka
Kat vítej, ty jsi z Oder?To bydlíme kousek od sebe. 🙂

beruska81
8. dub 2009

Asmeen tak snad ani to Brno nebudeš potřebovat, moje kámoška na to chce jít taky, ale její manžel už nic podstupovat nechce.

katrin111
8. dub 2009

ahoj berus............... 🙂

rozi.nka
8. dub 2009

asmee zkus to na léto hodit za hlavu a třeba se zadaří přirozeně když nemáte žádný problém 😵
beruš ahoj 😉

beruska81
8. dub 2009

čau katrin 🙂

beruska81
8. dub 2009

asmeen třeba to máš jenom v hlavě, nějaký blok, u nás to tak bylo,všichni furt říkali nemysli na to ono to příjde a když jsem to fakt nečekala tak to přišlo 🙂

asmeena
8. dub 2009

jo rozi, teď to hážu za hlavu a jsem s Jaroškem domluvená na příští rok z kraje jara na další IVF. Říkal, že na to mám zkusit vypustit z hlavy (lehce se to říká, to víme všechny moc dobře) a třeba to půjde přirozeně.

asmeena
8. dub 2009

Věruš, proč nechceš jít na srazík? To teda půjdeš. Můžeš se svézt s náma. Manža mě poveze.

rozi.nka
8. dub 2009

beruš musím s tebou souhlasit, u nás to nebylo jiné taky jsem toho měla plnou hlavu. neříkám, že v lednu jsem to vypustila, ale naštvala jsem se na celé gyncentrum a řekla si že to zvládnem sami 😉 shodou okloností to vyšlo
samozřejmě, že mě se to teď kecá, ale taky jsem si prošla takovýma krizovkama

asmeena
8. dub 2009

beruš: myslím si, že je to blok. Protože dle všech vyšetření jsme O.K. Až teda v poslední době ten horší spg. Dnes jsme měli o 2 miliony více než v pondělí 😀 Celých 8 milionů 😀 😀 😀
A po IUI jsem se vracela ještě do práce a kolegyně mi pořád říkala, že se musím šetřit, když mám Emu v bříšku - dnes má totiž Ema svátek. Tak jak mi to pořád říkala a různě to jméno zdrobńovala, tak se mi začalo i líbit.

asmeena
8. dub 2009

rozi: a jak dlouho jste se vy snažili?

kacza.b
8. dub 2009

ahojky kelisky,vy jste dneska zase drbali 🙂 cetla jsem jen trosinku.

zdravim novou ket

verco super fotecka,kocka jsi 😉

rozi ta mala rozinka roste jako z vody,uz vypada jak clovicek 😵

beruska81
8. dub 2009

jo rozi já jsem byla vždycky hodně naštvaná když mi to každý říkal, ale fakt je to tak,vůbec jsme na to nemysleli, v té době jsme se stěhovali na jiné místo, takže s tím bylo plno starostí a najednou buch a máme Matyáška 🙂
Rozi to je super, že vám to takhle vyšlo,moc ti to přeju,zvládli jste to na jedničku 🙂

katrin111
8. dub 2009

ahoj kaci...........tady to dneska zilo ja taky mela problem docist..........neboj asmenko vsechno dobre dopadne,dite ti je dano tak ho budes mit

beruska81
8. dub 2009

Moje kámoška má dvojčátka Emu a Alexe, Ema je pěkné jméno, já bych chtěla Alžbětku 🙂
Ahoj kaczi 🙂

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru