Kelišky z Fertimedu 2

rona2
1. dub 2009

Tak a jedeme dál....

sweethy
18. pro 2010

@silvie_77 my jsme platili plus mínus 25 tisíc. Na jednom jsme byli říjen 08 a na druhém květen 09, nevím jaké jsou teď ceny. Měla jsem puregon a IVF+ICSI.

silvie_77
18. pro 2010

@sweethy moc děkuji,dr.Sobek totiž při pohovoru říkal něco o deseti tisících a pak něco o padesáti,tak jsem s toho zmatená. Slyšela jsem,že Fertimed je dost drahý,ale bohužel ...do gyncentra nejdu ani za nic.

sweethy
18. pro 2010

@silvie_77 gyncentrum jsme taky raději rovnou vynechali a šli do Fertimedu, jako je vidět, že tam jde o peníze, ale nám to na podruhé vyšlo, tak si nemám proč stěžovat, ale to je asi hodně o štěstí bych řekla 😉 my jsme ještě kromě kontrol podstupovali IVF v Olomouci, ale když je to teď vše v Polance, tak to musí být úplně pohodové. Poslední ,,placený,, pokud, pokud to nepůjde přirozeně, zkusíme asi zase tam 😎

silvie_77
18. pro 2010

@sweethy Ještě se má ted otvírat nové centrum v Ostravě Hrušově,ale asi až v únoru a kdoví jak to tam bude než se rozjedou a když už má všechny vyšetření ve fertimedu ,zůstanu tam. Po novém roce bych měla jít na inseminaci a pokud se nepovede,tak hned na ivf. Mám vysoké fsh,tak není na co čekat.

sweethy
18. pro 2010

@silvie_77 jasně, není proč to odkládat 😉 tak přeju hodně štěstí 😵

silvie_77
18. pro 2010

@sweethy moc děkuji ,taky bych brala tak krásné dvojčátka 🙂

petra123
19. pro 2010

čauky holky už jsme myslela že tam jezdím sama🙂 ☹

petra123
19. pro 2010

@silvie_77 My taky začínáme jezdit od ledna hned na kontrolu a na konci lena už bych mohla mít embrijka v bříšku taky jezdím do Polanky a jsme ráda bo jsme z příbora a mam to 22km tak že kousek a jo vše opravdu dělají konečně v Polance tak do OL nemusíme jsme moc ráda tak hned první tyden jedu na kontrolu 17DC a domluvit se a taky na bylo řečeno 25tis a ale za ty dítka dvočatka to stojí.My jsme v pořadku jen vejcovody zlobí jeden neprůchodny a druhy no commmet jen zazrak by se musel stat abych otěhotněla,

jo holky ma otazku chci jít k lečitelce ještě před IVF at trochu tomu pomůže je jedna v Kopřivnici a děla REIKY nevím přesně co to je ale je to o síle v rukou prí to holkam pomohlo co se tyče jen pohybového a psychyckého problému ale chci ji zkusit jesli by mi trochu nepomohla at nam to vyjde na poprvé neuspěch by nepříchazel v uvahu jinak mě čeka Opava na psychyatrii bo se zhroutím stoho ☹

silvie_77
20. pro 2010

Tak já doufám,taky od ledna budu stimulovat FSH mi sice kleslo ,ale pořád to není žádný zázrak,tak snad se mně nějaké vajíčka vydolují 🙂

mysiiickaaa
20. pro 2010

Zdravím vás holky, můžu se k vám přidat? já chodím do Fertimedu od minulého cyklu ale zatím nevím co si o tom všem mám myslet ☹

silvie_77
22. pro 2010

ahojky,taky tak to na mně působí,ale zatím jsme byli jen u dr. Sobka a spíš mně zarazil jeho humor no 🙂 ale věřím jim,že pokud šance je,tak nám pomůžou. Myslím,že jsou to odborníci až na ten můj problém s tím si neví rady ani tam,no musím mít vždy něco extra 🙂 Ale v každém případě se aspon konečně začalo něco dít a neslyším jen samé: ještě počkáme,ještě máte čas apod. Jinak sestřičky jsou super ,až jsem byla v šoku,protože jsem zvyklá na protivné sestry,které obtěžuju už jen tím,že tam přijdu. Lituju,že jsem tam nešla už dřív a zbytečně ztratila další rok. No snad mi pomůžou a budu se moct zařadit mezi zástup těch spokojených pacientek. Máme za sebou genetiku,po novém roce jdeme zkusit jednu inseminaci i když je to asi zbytečné a pak ivf.

mysiiickaaa
22. pro 2010

@silvie_77 no my jsme měli v minulém cyklu 2 inseminace a v tomhle taky dvě, ta minule nevyšla a teď budu vědět po neděli ale už ani nedoufám v úspěch ☹

silvie_77
25. pro 2010

ahojky a krásné vánoce přeji,neboj určitě se povede a budeme mít opožděný dárek k ježíškovi,dvě čárky na testu.... taky jdu ted po vánocích na dvě inseminace v cyklu a pak už na ivf. Inseminaci nedávám vůbec naději,ale snad ivf se podaří....

mysiiickaaa
25. pro 2010

@silvie_77 taky přeju krásné vánoce, docela mě štve že jsem tak rychle přišla o všechny pokusy, zbývají mi 2 IUI od pojišťovny, o 4 jsem přišla během 2 cyklů, já nechápu proč nám to znova nejde, když v srpnu jsem otěhotněla přirozeně ☹ , a vy máte s manželem jaký problém že to nejde přirozeně? my máme malinko nižší spermiogram, endometriozu a vajucha mi rostou jen po clostylu, ale to je psychikou

petra123
25. pro 2010

@silvie_77 čauky tak ty chodíš na 2 IUI v cyklu to jde?masakr 🙂 tak to mi vysvětli jsme stoho blazen??? 😕


Jinak holky krásné vanoce přeji 🙂 včera štědry večer nadhera plno dárečku a jeden neočekavany mrcha dorazila tak super dárek jsem měla tyden zpoždění tak jsme trochu doufala ale marně najivita mě už přešla☹.Tak cca 10.1 jedu do fertase budu 17DC a hned se domluvit na iVF a další cyklus začíname🙂konečně a na další vanoce mimiiska pod stromečkem🙂Tak jsme se domluvili s mojim🙂

mysiiickaaa
25. pro 2010

@petra123 a řekli vám kolik se za to platí?

silvie_77
25. pro 2010

@mysiiickaaa taky jsem otěhotněla přirozeně před rokem,pak asi v sedmém týdnu potratila a od té doby se mi zkracoval cyklus ,že jsem už menstruovala co dva týdny ☹ ted mi nedávno zjistili vysoké FSH což značí o předčasném ovariálním selhání,že asi mi docházejí vajíčka ☹ folikuly mi rostou ted už i bez clostíku,ale musíme zjistit jestli v nich vajíčka jsou a jestli jsou kvalitní,no žádná sláva,ale pořád doufám,že to ještě vyjde,snad ještě nejsem tak stará na přechod 🙂 ,takže inseminaci fakt moc šancí nedávám no a při ivf se aspon zjistí,jestli folikuly nejsou prázdné a budu vědět na čem jsem.

silvie_77
25. pro 2010

@petra123 jojo jde, objednal nás na inseminaci na 14 DC plus,že udělá postkoitální test a hned za dva dny 16 DC ,ale bohužel nám to časově nevyšlo,manža nedostal volno v práci,tak jdeme až v lednu a pak na ivf

mysiiickaaa
25. pro 2010

@silvie_77 jejda a jak na to přišli? já jsem už z toho snažení úplně hotová, letos mi to i zkazilo vánoce protože čekám až budu moct testit ať vím jak dopadlo IUI z 17. a 19.12, k tomu se mi dnes skřípnul nerv někde u plotýnky tak se skoro nemůžu hýbat a léky si brát nechci kdyby náhodou, navíc se bojím že to zase nevyšlo a upřímně dát kolem 30 000 za IVF a pak kupovat výbavičku je docela fin. zátěž

silvie_77
25. pro 2010

dr. mi udělal hormonální profil a fsh to je hormon ,který stimuluje vaječníky aby rostly folikuly byl moc vysoký... pomalu jako u ženy ,které začíná přechod,tento měsíc je trošku nižší,tak uvidíme jestli se podaří. No a spermiogram jednou vyšel jakž takž a podruhé úplně katastrofálně,takže taky nevím jak vlastně na tom jsme. No je to hodně peněz,to je fakt,ale vím,že bychom si vyčítali,že jsme to nezkusili,tak i přesto do toho jdeme. A nezbývá nám nic jiného,než doufat,že se zadaří.

mysiiickaaa
25. pro 2010

@silvie_77 no nám spg vyšel poprvé mizerně ale to můj muž měl co dělat aby ze sebe něco dostal, byl hrozně nervózní, podruhé taky nic moc, a teď v novém cyklu nám ten první vyšel na 18 milionů a 65% pohyblivost a druhý 10 milion. a 48% pohyblivost tak nevím, koupila jsem mu Ečko a víc už asi dělat nemůžu, můj muž rád sportuje a všechno zdravé tak nevím proč je to tak jak je ☹ , ani kafe nepije, nekouří

mysiiickaaa
25. pro 2010

@silvie_77 ale pokud to nevyjde tak zkusím naposledy IUI a pak jdeme taky do IVF, 19.1 máme pohovor s doc. Sobkem, už teď z toho mám nervy ☹

silvie_77
25. pro 2010

@mysiiickaaa tak mému manžovi to poprvé vyšlo 30mil. pohyblivé 50 % zbytek pomalé no a podruhé jen 3 mil. a s toho 58% pohyblivých,tak nevím co si o tom myslet. Bohužel kouří ,tak to ted aspon omezuje a dr. mu doporučila ečko 400,zinek a selen tak uvidíme jestli to pomůže. Zatím pozoruju změnu akorát v manžově náruživosti,což asi dělá to ečko 🙂 🙂 🙂 🙂 prý se cítí na 20 🙂 🙂 🙂

mysiiickaaa
26. pro 2010

@silvie_77 musíme věřit že i na nás se štěstí usměje, my jsme se s manželem dohodli že naposled zkusíme IUI a pak IVF ISCI, já už totiž na další čekání nemám nervy

petra123
26. pro 2010

@mysiiickaaa 25000kč se vším všudy

mysiiickaaa
26. pro 2010

@petra123 jo tak to se ještě dá, já bych si nechala zavést rovnou 2 😉

mysiiickaaa
27. pro 2010

holky nemáte někdo zkušenost s tím, jak dlouho se v těle drží pregnyl? na IUI jsme byli 17.12 a 19.12 a pregnyl jsem dostala toho 17.12 a včera i dnes jsem na testu měla // ale tuším že ta druhá je pregnylka 😠

petra123
27. pro 2010

@mysiiickaaa CCa 9-11 dní tak zkoušet test je na nic vím to zkoušela jsme to dříve a nakonec jsme byla zklamana ☹

petra123
27. pro 2010

@mysiiickaaa Já jsi taky nechám zavest dvě paní doktorka mi to doporučila že dvě když je mi těch 30 🙂

bludimira1
27. pro 2010

Zdravím všechny! Narazila jsem na tohle fórum náhodou a jsem tak trochu v šoku. Holky, vzpamatujte se! Neberte to všechno tak tragicky (No,byla jsem taky taková). Všechno chce klid a pohodu a otěhotnění dvojnásob. A co se dr. Sobka týče, byďte rády, že Váš problém slhčuje, ikdyž někdy nevhodě. Je to ale vždycky lepší, než aby Vás utvrzoval v tom, že máte PROBLÉM, že je to hrozné, že nás lituje, že nás to bude stám moc peněz a celkově mluvil a vypadal skepticky. To žádná z nás nepotřebujeme.
Máme s manželem za sebou vstupní pohovor se Sobkem. Musím přiznat, že prvních pár minut jsem taky nechápala, ale za chvilku nás to oba tak uvolnilo, že si nemůžu stěžovat. Celkově jsem si na fakt, že nás čeká ICSI, zvykla a NEŘEŠÍM TO! Trvalomi to dva roky, než jsem to přestala řešit, ale jsem ráda, že jsem se k tomu dopracovala.
Mám na Fertimed od kamarádek jenom samé dobré reference a taky můžu srovnávat. Před rokem jsme byli na pohovoru v Brně na Unice. Protože jsem byla už z toho čekání psycho, tak jsem čekala, že mi řeknou, ať se hodím do klidu a že to zas půjde (jednou už jsem těhotná byla, konec 12tt). A oni nám řekli, že jediná možnost bude ICSI. Bez možnosti inseminace nám to hned naplánovali a přes to, že jsem se po této informaci naprosto psych.sesypala, nemluvil doktor o ničem jiném, než o penězích. Nás a moji psychiku neřešil, nenechal nás rozmyslet, ŘEŠIL JENOM PRACHY. Až doma jsme se rozhodli, že do toho nepůjdeme.
Teď jsme se rozhodli pro Ferimed a zatím nelitujeme. Z jednání doktorů i sester jsem vycítila, že jim záleží na tom, abychom byli spokojeni po všech stránkách. V prvé řadě nám doporučili změnit pojišťovnu, abychom tolik neplatili, což oceňuji moc. Udělali řadu vyšetření hned první den (i manželovi) a naúčtují si je až v lednu, až budeme mít jinou pojišťovnu. To je dobré, ne? V Brně to tak v žádném případě nebylo. Tam jim na nás vůbec nezáleželo. Byli jsme jedni z mnoha.
V lednu mě čeká hydrolaparoskopie a genetika a dál uvidíme. Hodila jsem se do klidu a nemůže to dopadnout jinak, než dobře - dříve nebo později. VĚŘÍM TOMU.
Holky, věřte taky v dobrý konec, protože to je nejlepší způsob, jak do dosáhnout.

PS: Omlouvám se za to slohovku, ale třeba se Vám podaří jisté věci přehodnotit.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Zjisti víc o svém těhotenství týden po týdnu.
Neznáš termín porodu? Vypočítej si ho v těhotenské kalkulačce.
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru