Komu vyšel KET napoprvé?

mimco
8. pro 2007

Ahoj holky,
najde se některá, které vyšel napoprvé KET. Čeká mě to koncem ledna a mám šílené nervy. Po 1 IVF jsem v létě potratila.
Děkuji.

imca
6. led 2008

Ahojky holky, já před KETem stimuluji Estrofemem (hlavně kvůli tomu, že mám problémy s narůstáním sliznice, tak by mi měl pomoci k hezké "peřince"). Postupy před KETem jsou hodně různé, ale to je myslím normální, protože každá žena je jiná a u každé je jiný problém.. A pokud žena funguje správně (a IVF, případně s ICSI bylo hlavně kvůli SPG partnera), tak asi žádná stimulace hormony není potřeba ... jak jsem pochopila, tak záleží hlavně na té děložní sliznici, takže když narůstá, jak má, i bez hormonů, tak asi nějaká přehnaná stimulace před KETem není třeba.
Já jsem dneska 4.DC a na první kontrolní UZ bych měla jít 14.1. (myslím, že je to 12.DC). Pak bude ještě jeden, asi 14. DC a to mi bude naplánovaný Pregnyl (REHONKA, nevíš, proč se ten Pregnyl píchá???? - před OPU je mi to jasné, ale před KETem, když ovulace není? - tedy aspoň v mém případě určitě nebude, protože ten estrofem podle příbaláku ovulaci brání). A taky asi bude k estrofemu přihozený můj "věrný společník "utrogestan .-)
Jinak já zobu Calibrum Babyplan (ten už baštím rok a kupodivu jsem se letos vyhnula i pravidelné podzimní či zimní chřipce .-)), piju kontryhelový čajík a jinak nic zvláštího.

ili5
6. led 2008

ahojte,já nevím jestli mi sliznice roste tak jak má,mě nikdo neprohlíd před ivf.Jen uz, jak rostou vajíčka 2 x.Jinak nikdy nic,jestli mám vůbec dělohu...Je to zvláštní postup,ne?Četla jsem tak různě jestli v jiných centrech někdo taky nic nebere a na žádné jsem nepřišla.Zítra se zeptám mého gynek.jestli je to normální postup.KOntryhel piju,ale budu ho pít jen 2 x denně,3 x se mi zdá moc a dávám tam i třezalku.

teri81
6. led 2008

Ili, jak ze Ti nikdo neprohlídl sliznici, u Tebe nedošlo k embryotransferu? Mně teda mezi OPU a transferem taky žádný ultrazvuk nedělali,ale předpokládám,že sliznici viděli u OPU, i když nevím,no jo, ted mi to taky bude vrtat hlavou.
No dělohu určitě máš, toho by si určitě všimli,neboj 🙂

sisa32
6. led 2008

Ahoj holky, tak zítra mě čeká KET. Jak tady čtu, tak mě vrtá hlavou. jak je to s Pregnylem před KETem. Já beru jen Estr. a Utr. a Preg. sí píchat nemám. Je mi to divné, vždyť před ET jsem musela mít 10 000 jednotek a teď nic ? Doufám, že mi ho dr. nezapoměla napsat.

teri81
6. led 2008

Siso,neboj, fakt je to vsude a u kazdeho jinak.
Rehonka psala,ze Pregnyl má 3 dny pred KETem, já to asi budu mít stejne, chodíme obe na Unicu. Vidíš, Ty beres Estr a Utr., u nás zas dávají Divinu, Prednisona a Agolutin a na Utroš se přechází po pozit. těh. testu, tak se hlavně nestresuj, vždyt ted musíš být v pohodě,at se tam mimcu nebo mimčům zalíbí.
Tak zítra prosim Te napis, kolik Ti jich zavedli a vůbec všechny detaily 🙂 Hrozně moc držím palce.
Já zase nechápu,proč ten Pregnyl,když ten se píchá na ovulaci.

vm72
6. led 2008

Ili a ostatní-dík za info.Můžu se prosím ještě zeptat,jak teda v tom případě,že by se dvě embr.ujala? Jak je to s tím "usmrcením"? Mě totiž Dr.říkal,že event.se dá ze třech jít na dvě,ale pokud se chytí dvě,nic se s tím nedělá,protože to nejde.Hrozí prý poškození i toho zbývajícího plodu...

sisa32
6. led 2008

Teri díky, docela jsi mě uklidnila. Mám jen dvě embryjka, tak doufám, že budou po rozmražení v pořádku. Samo, že dám vědět.
Ráno musím ještě na ORL, protože mě pořád zlobí ucho a je to čím dál tím horší. Mám podezření, že je to po tom Estrahexalu.

rehonka
6. led 2008

vm72,
přjde mi to zvláští. Myslím si osobně, ale je faktem že zapojuji pouze svůj selský rozum, že stejné riziko je u redukce 3/2 jako u 2/1.

imca
6. led 2008

ili, pokud jsi absolvovala UZ (jakože ano, bez něj to ani před OPU nejde), tak při vnitřním UZ doktor tu sliznici vidí, neboj 🙂. Pokud o tom nic neříkal, tak asi jenom proto, že to u Tebe bylo v pořádku 🙂. A myslím, že při té stimulaci na IVF je to vždy v pořádku - tam je těch hormonů tolik, že i sliznice naroste - takže neměj strach 🙂
A až budeš na kontrolním UZ před KETem, tak tím se kontroluje zejména ta sliznici, protože činnost vaječníků (uzrávání folíků) není před KETem důležité (aspoň myslím)...
A přece když se zavádí embroušci do dělohy, tak asi taky tu sliznici musí vidět, no ne? Nerada bych Vás mystifikovala, ale věřím, že si to doktoři hlídají, možná Vám o tom jenom neříkají ... pro ně je to rutina..
Já jsem ten typ, že se snažím na všecko ptát (dělám ze sebe někdy "debilku"), navíc můj doktůrek už ví, že pořád něco lovím na netu, tak povídá sám od sebe - spoustu informací už mi zopakoval několikrát 🙂. Ale sliznici mi kontroluje pravidelně u každého UZ.
Kontryhel piju jednou denně - ale to proto, že si vždycky uvařím půllitřík a ten čajík mi docela chutná, takže ho vypiju téměř na ex .-), snad to neva, že to nedávkuju natřikrát 😀
Sisa, držím palečky, aby to dobře dopadlo!!!! Hodně štěstí!!! 🙂
A že u Tebe nebyl pregnyl, tím se netrap, tvůj Dr. určitě ví, co činí 🙂. Před OPU být musí (kvůli uzrátí vajíček a prasknutí folíku), před KETem má asi jinou funkci... možná zmást tělo (jak jsem psala výše) 🙂

Jsem docela zvědavá, až půjdu na první UZ toho 14.ledna - nechám si na monitoru ukázat, jak vypadají mé vaječníky - naposledy jsem je viděla na kontrole po OPU a to byly pořádné "balóny" ...Tak mě zajímá, zda budou ještě pořád polycystické, nebo se nějak změnily ... a taky jak budou veliké 😀

vm72
6. led 2008

rehon.-to já si myslím taky,ale bohužel tomu prdlajs rozumím.Opravdu mi můj Dr.říkal,že redukovat to jde pouze ze 3embr.na dvě,ale ze dvou na jedno se to nedělá.Proto mě zarazilo,jak psala ili,že něco takového je opravdu možné,tak bych o tom chtěla ještě něco vědět.Já bych si ty 2 dala zavést,ale pouze pokud by bylo možné to na to jedno potom poupravit...

sisa32
7. led 2008

Ahoj holky, tak jsem doma. Ze dvou rozmrazených embryjí bylo jedno špatné, tak mi zavedli jen jedno. Je ve fázi Morula, prý už buňky nešly spočítat. Navíc jsem dostala složenku na 2 400 Kč, což mě překvapilo, protože jsem zatím neplatila nic. Zřejmě se KET nepočítá do prvního pokusu IVF. Tak snad se chytí, čemuž tedy už moc nevěřím, ale aspoň si chvíli můžu myslet, že jsem těhu. 😉

ili5
7. led 2008

Siso,moc držím pěsti.Drž se a lež!!Piš jak pokračuješ. 😉

teri81
7. led 2008

Ahoj Siso,
já taky držím palečky, hlavně bud ted v pohodičce a nic špatného si nepřípouštěj.
U nás stojí rozmražení embryí myslím 2000 a přenos 1500,prostě celkem jsou to tři tisíce, počítá se to do prvního pokusu,ale tohle prostě musíme platit.
Kolikabuněčná embrya jsi měla při zmražování? Já ted nevím,co je morula,ale když bunky nešly už spočítat,tak to asi bude už hodně dobře vyvinuté,ne? Takže super.
'Tak zase dej vědět. Ahoj 🙂

sisa32
7. led 2008

Holky zlatý, moc vám děkuju za podporu. Moc to pro mě znamená.

imca
7. led 2008

Sisa, tak hodně štěstíčka 🙂. Hlavně buď v pohodičce a klídku a šetři se (a nech se rozmazlovat partnerem, jen ať o Tebe hezky pečuje.-).
Teď si nevybavuji, zda jsi šla na transfer poprvé, nebo ti nedopadl transfer hned po stimulaci na IVF, takže teďka vlastně druhý pokus - tentokrát s mražáčkem?
Já se někde dočetla a doktor mi to i potvrdil, že pokud jsem nebyla po odsátí vajíček na transferu z důvodu OHSS (nebo prostě z jakéhokoli jiného zdravotního důvodu), tak by se za 1.KET platit nemělo - mělo by to být ještě v rámci toho nedokončeného IVF. A pokud to správně chápu, tak dokud jsou mrazáčci, tak se všechny případné KETy počítají do jednoho cyklu, že jo? Nebo se pletu?
Mám pocit, že v Sanusu, kam chodím, se za KET platí 2800 Kč, ale to až když první transfer nedopadl dobře. A za zamražení jsem taky platila 2800 Kč.
Taky nevím, co znamená "morula" a já sama ani nevím, v jakém stádiu mám embroušky zamražené, ale to mi asi před KETem embryolog řekne, že jo?

sisa32
7. led 2008

Imca, děkuju.
já byla na ET 7. 11. 07 a teď jsem byla na 1. KET, pro změnu 7. 01. 08 🙂 . Myslela jsem, že ten KET je v rámci 1. IVF a nemusí se platit a ono ejhle. Ale co to přežiju. 😉
Jinak jsem taky nevěděla co je morula a tak jsem zapátrala na netu a je to 16-ti a více buněčné embryo. Samozřejmě, kdybych se nezeptala, tak mi nikdo nic neřekl. 😒

imca
8. led 2008

sisa, děkuju za info - nojo, takže vlastně u tebe je to teďka druhý pokus - ten první s čerstvými embroušky nevyšel, tak teďka mražáček - neboj, ten bude bojovník, když přežil ten mráz 😉. Tak prostě v teplé peřince u maminky se mu musí líbit 🙂
ahá, takže morula, to už je hooodně nadělené embryjko 🙂.
Jinak s tím, že Ti nikdo pořádně nic neřekne, když se nezeptáš, to znám.. všude je to asi podobné. Když ono pro ty doktory v CARech je to prostě každodenní chléb a asi mají pocit, že by se pořád opakovali, tak o spoustě věcí nemluví... Já se každopádně embryologa vyptám, co že mi to tam vlasntě zavedou (už aby to bylo ! .-))

carodejnice
8. led 2008

Imco, já jsem dneska desátý den cyklu. Od prvního dne beru 2x denně ten Estrofem a zítra mám jít na kontrolní ultrazvuk. Tak kdyžtak zítra napíšu, jak jsem dopadla a jak budu pokračovat v krasojízdě.
Doktorka mi říkala, že ty embrya jsou zmrazená po dvou, po třech, nejsou všechna pohromadě. Takže při KET vytáhnou nějakou "mističku" a tu rozmrazí. Nemrazí se tedy všechny, jenom ty co se použijou.

Vm, moje kamarádka chtěla taky jenom jedno embryo a stála si za svým. Doktor jí přemlouval, že dvě mají větší šanci na uchycení, ale nedala se a chtěla opravdu jenom jedno. Nakonec jí vybrali to nejlepší z nejlepších a to jedno jí dali. No a má krásného kluka. Já jsem při prvním pokusu chtěla také jenom jedno, ale doktor mi řekl, že nemám mezi těma všema žádné super, které by mi dali. Že pro mě bude lepší opravdu si dát dvě. No a při druhém pokusu už jsem chtěla, aby mi jich dali co nejvíc, aby sance byla vyšší (samozřejmě nedali, dostala jsem jenom dvě).

carodejnice
8. led 2008

Sakra, oprava - místo nemrazí se tedy všechny, jenom ty co se použijou má samozřejmě být slovo nerozmrazují se tedy všechny ......

imca
8. led 2008

carodejnice, děkuju moc za informace a těším na další zprávičky - aspoň budu trošku vědět, co mě asi čeká a nemine 🙂. Tak určitě napísej, jak je "peřinka" vysoká! Mně to taky říkali tak nějak - že jsou embryjka mražená po skupinkách v různých fázích vývoje a vždy se rozmrazí jen vybraná skupinka a až když by se nechytla, tak se rozmrazí případně další.
Jsem zvědavá, jakou budeš mít zítra pro nás zprávičku 🙂

ili5
8. led 2008

Ahoj holky,tak v OV se platí za KET 5000.Nepočítají se KETy do ivf,je to navíc,že jste si ušetřily embrijka,takže když máte 1.ivf neúspěch a máte dost zmrzlíků,tak můžete chodit na KETy jen za poplatek,které má každé centrum jiné.Vidím,že OV zatím vede, co do ceny .Carodějnice,držím pěsti,napiš.Siso,drž se!

mimco
autor
8. led 2008

Ahoj holky,
hlásím se po malé pauze, koník mi šel nějak pomalu, tak jsem na to neměla nervy.
Siso, moc Ti držím palce, určitě to vyjde.
Jinak já 6 den beru divinu 3x1 denně. 17. 1. jedem do Olom. na UTZ, tak jsem zvědavá, protože mi není moc dobře. Menstruace je nějaká divná, jako by se pořád vracela. Je to 6 den, takže normálně by už byl konec. Dneska jsem zase místo špinění začala krvácet a měla jsem takové křeče, že jsem si musela brát algifen. Doufám, že to přejde, ale nějak se mi to nezdá. Mám trochu strach.

sany79
8. led 2008

Ahojky mimco, kdy budeš mít transfér? já už se taky připravuju na KET,ale postup je trochu jiný.Nejdřív antikoncepce,tu beru te'd,18.1. kontrola a další léky.Divinu budu brát taky.Taky jsem teď měla MS dlouho,přes týden špinění.Tak hlavně ať už je ti dobře a líp to snášíš.
Nejsi náhodou na noční?

mimco
autor
8. led 2008

Jasně, že jsem na noční. Já vlastně nevím, kdy bude transfer, asi kolem 22. 1.. Máme 15 mimísků, ale řekli mi, že nejsou moc kvalitní. Takže k tomu transferu vlastně ani nemusí dojít. Mám z toho větší stres než z IVF. Tehdy jsem byla už od stimulace doma a celkem jsem si to užívala, až na ten blbý závěr. Když si představím, že bych za 2 měsíce rodila, je mi na nic. Jestli ta menstruace do 2 dnů nepřejde, zavolám do CARu, protože se mi to nějak nelíbí.

sany79
8. led 2008

A do kolika děláš? taky až do sedmi? ☹ říkám si, jesti nám ty noční taky ve všem neškodí 😒
Tak to máš spoustu mimišků, neboj určitě v nich budou úspěšní bojovníčci. 😉
Taky mám ze všeho stres,ale musíme myslet trochu pozitivně. Budeš po KET do testu na neschopence?
To už máš transfér za pár 😉
Ať ti noční utíká!!!

mimco
autor
8. led 2008

Dělám do 7. Určiitě budu doma. Udělám to tak, že od toho 17. 1., kdy jdu na ultrazvuk si vezmu dovolenou a do transferu budu na dovolené, pak beru určitě nemocenskou až do testů. Je možné, že k tomu transferu vůbec nedojde, tak ať neberu nemoc zbytečně. Ale jak píšeš, není možné, aby z těch 15 nebyl alespoň 1 v pořádku, to by byla fakt pořádná smůla. V práci jsem je na to připravila, že se můžu vrátit hned, nebo taky vůbec. Možná to někomu v práci vadí, teda myslím třeba vedoucí recepce. Pokud ano, má smůlu. S majitelkou mám moc dobré vztahy a ta mě ve všem maximálně podporuje a pořád mi opakuje, že práce počká, ať si řeším co potřebuju. Takže pro mě je směrodatný postoj toho, kdo mě platí, a vedoucí recepce to rozhodně není.
A přesně jak píšeš, ty 12-ky mě dost ubíjí, i když tady na těch noční v podstatě není co dělat, takže je nejlepší zůstat doma, nechat se obskakovat manžílkama, odpočívat a doufat v to nejlepší. Jak to máš v práci ty?

sany79
8. led 2008

Beru si týden dovolenou,pak budu mít nějakou službu a po testu se uvidí. Pokud bude pozitivní, tak bych šla co nejdříve na neschopenku.Ale to by nebylo hned,protože ultrazvuk se dělá asi za dalších 14 dní od pozitivního testu.Takže ještě netuším jak to bude. U nás v recepci by z toho rozhodně nadšený nebyly. Každá si potřebujeme vvybrat ještě starou dovolenou,takže nevím, kdo zůstane na práci. Nechce se mi nikomu říkat co budu podstupovat,tak snad těch pár dní v práci mi neuškodí. Někdo byl po IVF celou dobu doma a nezadařilo se a někdo chodil celou dobu do práce a byl úspěšný. Takže se tak nějak tím uklidňuju.

mimco
autor
9. led 2008

Já jsem to šéfovým v práci řekla, u mě by mohl být právě problém v tom, že bych tu dovolenou jen tak nedostala. Tak jsem alespoň v klidu a nemusím mít vyčitky, ža někdo bude muset makat za mě. Mám za sebe náhradu, která je taková rezervní recepční. Takže to je fajn. Ale máš pravdu. Taky tady psalo pár holek, které chodily do práce a vyšlo to a naopak. Pokud je miminko silné, tak se prostě udrží za každou cenu. Kéž by to tak bylo i u nás.

sany79
9. led 2008

Přesně tak,kéž by nám to vyšlo. TAk moc se bojím neúspěchu. To by pak chodila do práce o sto šest,abych na to nemusela tolik myslet. Ne je to strašná představa, neúspěch by hodně bolel.
Kolik se vás na recepci střídá? nás je 5.

mimco
autor
9. led 2008

Jsme 4 + vedoucí, ta dělá po-pá od 7 do 15h. Když se stane, že někdo vypadne, máme náhradnici.
Já jsem poprvé věděla, že to prostě vyjde. Teď ten pocit nemám. Ale zase je lepší, když to nevyjde hned a jdem na další pokus, než se radovat s těhotenství a pak o miminko přijít. Hlavně, že se konečně začne něco dít. Že už konečně bude zase velká šance. Už jsem se nemohla dočkat. Já jsem vždycky chtěla být mladá maminka, tak snad to stihnu. Je mi 26, tak to snad ještě není taková hrůza. Jsem ale ráda, že jsme to začali řešit brzy, ža máme ještě dost času.