Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

janulka1980
8. zář 2011

@andinekk ano, neprestavej 😉

luca77
8. zář 2011

@andinekk Ahoj,určitě ho ber pořád,..oni ti řeknou,kdy ho můžeš vysadit.Já ho beru taky. 17.8. jsme byli na kontrolním vyšetření v Podolí,počítám,že příští týden už přijdou výsledky,tak jsem na ně zvědavá.Máme nařízený kondomový styk a jelikož to ani jeden nemáme rádi,tak radši sex nemáme vůbec 😉 .Uvidíme teď po výsledcích. 20.9. jsme objednaní do Motola,chodím k dr.Uhrové. Doufám,že se to zase nebude prodlužovat nějakou léčbou,jako např.teď po prvním vyšetření imunologie = Prednison a kondomový styk.Nějak mě to čekání přestává bavit,teď se to vše posunulo o 3měsíce a to jsme měli našlápnuto na první IVF.Konec září jedeme za teplem,tak to třeba už zkusíme tam a žádný kondom 😉

luca77
8. zář 2011

@ismet Ahoj,tak co nového u tebe? Teď sem moc nechodím,dnes jsem tady po dlouhé době.My čekáme počítám příští týden výsledky z imuna a 20.9. jedeme do Motola.Jsem zvědavá co bude zase psáno v závěru výsledků.Zase bude pomalu konec roku a pořád nic,..né,že bych nějak zoufala,ale zase další rok v pr... 🙂 a nic zvláštního se nedělo.Aspoň tedy v tomto případě.Jinak srpen byl u nás celkem veselý.Já jsem měla 13.8. nehodu,když jse se vracela ze srazu se střední.Bylo to ve 21:30h a vyjelo mi auto (mongolská rodina) z vedlejší silnice a přímo na mě,já nemohla už nic dělat,tak jsem to do něho nabourala.Žádné zranění naštěstí nebylo,jenom auto mám jako totální škodu ☹ ,což mě mrzí! Pojišťovna už mě odškodnila a celkem překvapivě,ted ještě prodám ten můj vrak a můžu zase koukat po dalším autě. Ted v září bych to auto měla rok! Samozřejmě nebylo nové.No a aby toho nebylo málo,tak 14dní po mě boural přítel na motorce na brněnském okruhu,ten má ruku v sádře.Budou mu jí sundavat 23.9. a 24.9. odlétáme do Egypta.No a do třetice,jak byla bomba v Ikei na Zličíně,tak jsme tam v tu dobu zrovna byli taky.Vyjdeme ven a všude policajti a my nevěděli vo co go 🙂 ,Byli jsme tam okolo 12h.Takže doufám,že jsme si to špatné už vybrali a ted už budou jenom samé příjemné věci.Měj se hezky a ozvi se.

len089
10. zář 2011

Ahoj, já jsem v péči imunologie 3 rok a celou dobu máme kondom styk, takže jestli se to tak nemáte rádi tak se máte nač těšit 🙂 Střídavě beru a neberu prednison 😖

snazilka14
12. zář 2011

@len089 ahoj len089, ja jsem tez v peci imunologie (Podolí, zvýšená BI)..jakou máš diagnozu a v jakých intervalech ten prednison vysazujes? Posilami te na tu imunologii pravidelne z CARu (z Motola??)?
Me psal Madar na dotaz, ze bych mela prednison vysadit po 4-6 cyklech pokusu tak jsem zvedava, co mi k tomu reknou v CAR...

snazilka14
12. zář 2011

@alena36 alenko gratuluju, a Daneček byl přirozeně?..

len089
12. zář 2011

@snazilka14 Ahoj snažilko, vždy jsem měla pozitivní BI ani po braní prednizonu se mi to nezlepšilo do normálu.poprvé jsem tam byla v listopadu 2009.Beru to max 7 měsíců v kuse.Pak se to má vysadit a jít na kontrolu.Před kontrolou se to nebere min.1měsíc. Vždycky se objednám a pak si vemu u Dr. žádanku od ginekologa nebo z centra. Tet naposlet jsem měla BI v normě(byla mi odoperována těžká endometrioza) ale stejne mi nasadili 1/2 prednisonu . tet ho beru necelé 2 měsíce.Celou dobu máme kondom. styk aby se to nedráždilo akorát v době ovulace bez.

alena36
12. zář 2011

@snazilka14 nakonec se to povedlo přirozeně a teď podruhé taky a to jsem 5 let lítala po doktorech, no není to ironie osudu 😀 😀

snazilka14
13. zář 2011

@alena36 to je dobré, 😀 a co jsi teda měla za diagnozu?

kive76
14. zář 2011

tak už se nám blíží konzultace v Motole 7.října, už aby to bylo..chci něco dělat, řešit...a né jen zkoušet doma, když nám to nejde, i když jsme dle vyšetření oba v pořádku..tak kde je prostě ta chyba? to nechápu......35 let, a žádný dítě ještě...to je děs..snažím se na to nemyslet, ale když kamarádky ted kolem mě 3 čekaj mimčo...a hned napoprvé zkoušeno....ted jedem na víkend ještě na dovču do Jánských Lázní , pak ještě jízda na koni na den 🙂
a pak ?

luca77
15. zář 2011

@alena36 Ahoj Alčo,tak to gratuluji k druhému děťátku.Já si tě pamatuji,četla jsem tvůj příběh k prvnímu vysněnému děťátku.Příroda je prostě mocná. 😉

alena36
16. zář 2011

@kive76 zkuste lázně, hodně holkám pomohly a zvlášť na případy, kdy je příčina nejasná. Spousta doktorů nejdřív doporučí IVF než lázně a přitom by to mělo být naopak. Ty lázně působí na ty správné hormony, zvlášť slatina ve Františkovkách. Byli jsme tam parta asi 7 holek a z toho 4 už máme dítko, a 1 teď čeká v únoru. Fakt to stojí za to si to vyběhat. Pak můžete zkoušet IUI, IVF apod. Pro mě lázně byla poslední možnost a podívejte, jak zafungovaly. Jednak si psychicky odpočinete od snažení, což je strašně důležité. A nebyla jsem tam první holka, co odjížděla domů z lázní dřív kvůli prokázanému těhotenství.

snazilka14
16. zář 2011

@kive76 nesmutni, mozna ze ty lazne jak pise alenka nejsou spatny napad....

snazilka14
16. zář 2011

@alena36 z lazni s miminkem, ty jsi tam byla i s manzelem (pritelem) 🙂 ?

alena36
16. zář 2011

@snazilka14 no já do toho vlítla asi den před odjezdem do lázní 😀 😀 😀

snazilka14
19. zář 2011

@alena36 jentak, po 5ti letech...?

alena36
19. zář 2011

@snazilka14 jo, nevím jak se to stalo, ale fakt jen tak. Dodnes si to nedokážu vysvětlit. To je důkaz, že zázraky se dějí, u mě hned 2x ... a to mi doktorka po té laparoskopii řekla, přirozeně už nemám šanci, jeden vejcovod odebraný, druhý dost neprůchodný...

snazilka14
19. zář 2011

@alena36 😀 paráda

snazilka14
19. zář 2011

@luca77 ahoj, tak co kontrolní výsledky z podolí? Já mám prelecenou zvysenou BI, beru ted pul prednisonu denne a taky kondomalni styk (takze skoro zadny 😀 )...taky chodim k Uhrove..Na co nasadili prednison tobe? A jak dlouho uz to zkousite?

snazilka14
19. zář 2011

@luca77 jestli se ti nechce odpovidat verejne (jsem asi trochu vlezla..promin), pisni mi prosim do IP

snazilka14
20. zář 2011

holky co chodite do Motola na IUI, mam na vas dotaz...mam po IUI brat utros az do prichodu ms, pak teprve vysadit...minule jsem z toho byla uplne hotova, ale nakonec jsem ms pres utrogestan dostala 35.DC...dnes jsem opet 35.DC a zatim nic....mate stejne instrukce po IUI a jak to s vami pak vypada prosim?

janulka1980
20. zář 2011

@snazilka14 ahojky, tak uz aj ty 1/2t Prednisonu? Super, ani som nevedela 😉
pekny dnik!!! 😵

snazilka14
20. zář 2011

@janulka1980 ahoj, no to ja uz dlouho, od cervna, ted jsem po 2IUI, test neg, cekam na ms a hura na treti..cvicim mojzisku...taky pekny den

janulka1980
20. zář 2011

@snazilka14 taky cvicim, minuly tyzden som bola pochvalena, pocet opakovani mi KONECNE znizila....tych 40 bol des 😅
vela stasticka do 3.IUI
p.s. cvicme v rytme 😉

eeemmm
20. zář 2011

Ahoj holky. Náhodou jsem objevila toto téma a přečetla si pár posledních příspěvků. Taky jsme tři roky chodili do Motola (dr. Uhrová), byli jsme na 7 IUI (po druhém bohužel mimoděložní t.), 2 IVF. Po mimoděložním mi napsali přímo v CARu Františkovy lázně a ty mi pomohly hlavně psychicky, když jsem poznala, že v tom nejsem sama a některé holky na tom s vyhlídkami byly¨podstatně hůř než já.
Ale proč vám píšu, při čekání na 3 IVF jsem se dala do poctivného cvičení Mojžíšové, pila čaj na podporu plodnosti a hlavně se zaměřila také na něco jiného (plány na stavbu domu atd.). No a den před plánovanou konzultací u dr. Uhrové a vyzvednutím léků na IVF jsem zjistila, že jsem těhotná. Prostě příroda. 🙂 A v neděli bude našemu prckovi rok 😉 .
Moc vám všem držím palce, aby vše vyšlo, jak si přejete. 🙂

snazilka14
20. zář 2011

@janulka1980 jasne, cvicme v rytme 🙂 , ta moje asi pocet opakovani nesnizi, budu pak cvicit jen ob den, ale taky me chvali...

snazilka14
20. zář 2011

@eeemmm a muzu se zeptat, co jsi mela za diagnozu?

eeemmm
20. zář 2011

@snazilka14 Na nic konkrétního nepřišli, jen manžel měl horší spermiogram. Po tom mimoděložním nemám jeden vejcovod.

janulka1980
20. zář 2011

@snazilka14 furt mas 40? uf..a kolko cvikov?

len089
20. zář 2011

Ahoj holky, chci se zeptat kde cvičíte mojžíšovou? to vám poradili v Motole nabo jak ste se k tomu dostal? Jak často chodíte cvičit nebo cvičíte doma? Prostě prosím o nějaké informace. Díky