Motol, reprodukční centrum. Jaký je přístup personálu?

luuca2
18. bře 2009

Ahoj, nemáte někdo zkušenost jak to funguje na Motole v Centu rerpoduční medicíny www.ivf-motol.cz přístup personálu, způsoby léčby atd.?
Máme to kousek od baráku, tak cestovnání tam by bylo absoludně bez problémů. Chci tam dneska volat a objednat přítele na spermiogram.
Díky za odpovědi 😉

len089
26. zář 2012

Ahoj holky. Dlouho jsem tu nebyla.od začátku roku jsme skoušeli 6krát naturál ale vždy vajíčko uteklo. Tet po šestý jsme měli štěstí a chytili 4 vajíčka a oplodnili se nám 3.Zítra si pro jedno jedeme.Budeme platit 17OOOKč to je dost.
Tet stojí naturál samotnej 7500 a po novím roce se má zdražit na 14000 , to mi říkala dr.Uhrová.
Kive platila jsi 5000kč protože to byl naturál bez transferu.Naturali pojištovna nehradí ta bhradí pouze IVF (ciklus s velkou stimulací) Naturáli jsou bez stimulky nebo s minimální stimulkou. Já šla 5krát na naturál bez stimulky ale vajíčka zdrhala a tet naposlet jsem jedla 2prášky 5dnu a měla jsem 5 vajíček.Jedno uteklo, jedno se neoplodnilo.

len089
26. zář 2012

@kive76 Aha tet čtu že jsi si píchala injekce??? zeptej se dr. co to tedy bylo. Ale když jsi neměla žádný embryo tak já na tvim místě bych těch 5000zaplatila. Aspon ti pojištovna zaplatí další IVF, škoda přijít o jedno hrazený když nic z toho nebylo. Cena IVF se pohybuje prej okolo 60000.

kive76
27. zář 2012

@len089 no tak já už to platila...a klidně bych to jedno IVF na to oželela...ale právě nechápu, že mi nikdo neřekl, že se tahle situace může stát,i když mi ta sestra to podávala, že si musím na recepci cizineckého oddělení protože mě uváděli jako samoplátkyni tak měla říct...proč tam mám tuhle položku..

len089
28. zář 2012

@kive76 jestli jsi měla naturalní ciklus jako samoplátce tak ti o musela říct Dr. když jste se byli dohodnout a nasazovala ti injekce. Jestli si myslíš že jsi měla IVF na pojištovnu a ne natural jako samoplátce, tak se zeptej protože je možnost že se spletli a vystavili ti fakturu. Včera jsme byli v motole a platili jsme naturál, sestra nám dala fakturu na které bylo ICSI 7000 a nic jinýho ale pak se zjistilo že jsme měli naturál a platili jsme 14500kč, takže je možné že se u tebe spletli. Pokut jsi měla IVF tak dr. o něj žádala a čekala na schválení aty jsi si pak volala jestli ho schválili.
Nejlepší tedy bude když se zeptáš.

len089
28. zář 2012

@kive76 jestli jste se domlouvali s dr. na IVF a nakonec ti naučtovali naturál ,tak aby to nebylo tak ,že ti na pojištovně odmázli jedno IVFa oni se spletli a ještě si platila naturál. Dej vědět jak to bylo jo

barce
28. zář 2012

teda holky co to ctu s ti zdrazenim??? jako ze misto 7500 ma stat natural 14000???? to snad neeeeeee. takhle prece zdrazit nemuzou. jako 14000 s ICSI, to pak jo. ses si jista len? to by teda byla pekna raketa a muzu v klidu jit zas do soukr. CAR 😀 .
kive ty jsi snad mela normalne klasicky IVF na pojistovnu ne? a pokud nedojde k ET, tak se ti tento pokus nezapocitava a zustava ti dal. to je teda pekne nejaky zamotany 😒 .

kive76
28. zář 2012

@len089 jojo pak dám vědět , co mě v tom pondělí na to řeknou

kive76
28. zář 2012

@barce no IVF s ICSI....takže 2500 se platí za ICSI.... a co se týče tě ch 5000 tak to nevím..za co to vlastně bylo...no v pondělí se dovím..za co to vlastně bylo...nejhorší je že mě předtím ani nikdo neinformoval...že to budu platit...

kive76
28. zář 2012

@len089 jojo přesně tak zažádal a pojistovnu na schválení ohledně IVF....a protože jsme šly na výkon ještě v době n kdy to bylo schváleno..tak by to mělo být placeno pojistovnou si myslím..IVF je prý schváleno na dobu 3 měsíců...... a do tohohle limitu jsme se vešly ..tak to vůbec nechápu ☹

kive76
28. zář 2012

@len089 jojo to jsem platila...jen mi nikdo nevysvětlil proč...resp....ani před odběrem ani po...kdy jsme podepsali protokol, že se může dělat to ICSI a případná Prodloužená kultivace..a le o ničem jiném jsme se nebavily..

barce
29. zář 2012

@kive76 no leda ze to byl doplatek za neco jineho. prodlouzena kultivace, ICSI, leky atd.... za to vse se doplaci, to urcite, ale meli by ti to kazdopadne rict. my v pronatalu doplaceli vzdy az temer k 20tis. za klasicka IVF placena pres pojistovnu.
kive zeptas se v po na to zdrazeni u tech naturalu kdyz budes mit prilezitost? dekuju

len089
29. zář 2012

@barce Ahoj, říkalami to dr.Uhrová že naturál se v příštím roce zdraží na 14000kč.Říkala že nemocnice z toho nic nemá za nynější cenu a že to dělaji v poctatě za darmo.Mám obavu že zdraží všechno.Tak uvidíme jestli jo, jak to s těma cenama bude vypadat po novém roce.
D

kive76
30. zář 2012

@barce když si vzpomenu..hi,hi..já nic jiného kromě odběru vajíček neměla...injekce už jsem předtím doplácena...ICSI je těch 2500kč..o kterých jsem věděla..

kive76
1. říj 2012

@barce tak 5000 kč mi vrátej přijde mi to na účet..na ten naturál jsem se zapomněla zeptat..promiň...jo a jinak zařádáváme o 2. IVF... a koncem října, začátek listopadu začínáme s injekcema...

barce
1. říj 2012

@kive76 i tak dekuju. ja se na to zeptam. pristi mesic tam sem zas jako na koni, ted davame mesic pauzu 😎 . tyyy jo, z toho ale teda vyplyva, ze je dobry si veci hlidat a ne jen zacalovat a jit 😒 . a co vymyslela uhrova? budes mit nejaky jiny postup?

kive76
1. říj 2012

@barce no přesně pokud si to člověk nehlídá a nepřipomrne se, tak může i platit víc..no říkala, že ted to byl dlouhý protokol, a že u mě teda nebyl moc dobrej,jen jedno to vajíčko tak ted to bude ten krátkej..asi ..ted ti študuju na netu...už od druhého dne cyklu si budu píchat Fostimon a Cetrotide...před tím jsem druhý den cyklu mi píchly decapeptyl..nebo tak nějak se to jmenuje, a za 14 dní poté jsem si píchala menopur, který mi potom vyměnily za merional..13 dní jsem si to píchala..doufám, že Vše proběhne dle plánu 😀 a i s odběrem to stihnem do 24. listopadu...na naší svatbu 😀

kive76
1. říj 2012

@len089 tak nakonec se mi slečna omluvila...myslela, že to nebylo IVF, ale jen to bez stimulace, protože jsem měla jen to jedno vajíčko..takže mi to pošlou na účet

barce
2. říj 2012

@kive76 tyyyyy jo, to se jako opravdu vdavas nebo mate jen vyroci 😉 ? no rika se, ze by mela byt minimalne 3mesice pauza mezi IVF. ja mela vzdy kratky, s gonalem. na me to fungovalo super, ale bohuzel finalni vysledek se jaksi nikdy nedostavil ☹ .

kive76
2. říj 2012

@barce výročí malé máme každého 24..ale v listopadu to bude svatba 🙂 no jsme si říkaly, že kdybychom měly čekat mimčo, ať se narodí do manželství 🙂 seznámily jsme se 24.4. 2008..tak toho 24..aby se to dobře pamatovalo.. no mě dr. říkala, že do IVF půjdem znova...tak já jí říkala, že menzes jsem dostala pravidelně po 28 dnech...tak možná kdybych to nedostala. přesně, ..ale říkala, že ještě to jedno IVF do konce roku zvládnem 🙂

len089
2. říj 2012

@kive76 Ahoj, tak to je dobře že ti to vrátí. Já jsm měla 1IVF krátký protokol ,to byli 9 vajíčrk a 2IVF dlouhý protokol měli jsme jen 2 . A potom dlouhým protokolu jsem dostala první mrchu v pohodě ale druhou jsem dostala po65 dnech a ovulaci jsem neměla ještě asi další 3 měsíce. Pak jsem šla naštěstí do lázní tak se to upravilo.Prostě dlouhý protokol v mém podání děs.

luca77
8. říj 2012

@kive76 Ahoj, tak jsem Vás tady dočetla...je mi líto, že to nevyšlo ☹ ,ale nesmíme zoufat, jednou to přijít musí. No to je děs, že ti napočítá 5.000,- .. se divím, že ti to nebylo hned divný 😉 My už máme dárkyni...v úterý 16.10. jsme objednaní v 10:30h k Uhrový a pak se jdeme nahlásit rovnou do těch dveří,jak je napsáno spermiogram. Tak se konečně začnou dít věci 😉

kive76
9. říj 2012

@luca77 no to víš já tomu nerozumněla...a radši zaplatila...a pak jsem se dočetla, že to je asi špatně naúčtovaaný, ale už to vrátily.. 🙂 a omlouvali se., ale stejně člověk se neozve, a má o hodně míň v peněžence..no super...blahopřeji...tak to je bezva, že už je tak držím palečky... já jdu 19.10. na krev.. a pak koncem měsíce při další menzes budu zas píchat injekce...

luca77
10. říj 2012

@kive76 tak budu držet palce 😉

kive76
10. říj 2012

@luca77 jojo díky též

petkali
11. říj 2012

Ahoj kive76, delší dobu si čtu vaší diskuzi, protože také chodím do Car Motol. Teď jsme postoupili 1 IVF s krátkým protokolem a odebralo se 7 vajíček, 1 nezralé a zbytek mimo jednoho se neoplodnila. To jedno ještě nevím, zítra ráno. To by, ale musel být neskutečný bojovník...neskutečně jsem to tedy obrečela a teď už se psychicky připravuji na celý kolotoč znovu. Chci se zeptat ty si měla dlouhý protokol a teď jdeš do krátkého. Myslela jsem, že budeme muset mít tak 3 měsíce pauzu? Ty si nic takového mít nemusela? a co pojišťovna, když se nekonal ET tak se to nepočítá a proto nemusíš čekat na další schválení. Díky za info

kive76
12. říj 2012

@petkali jo dlouhej protokol, a ted by se mělo jít do krátkýho...no tak já měla jen odběr vajíčka,měla jsem jen jedno... a protože se to jedno vajíčko neoplodnilo, tak pokud mi pojistovna do příštího cyklu schválí další IVF tak do konce října, bychom mohli najet na 2. IVF..dr. mi říkala, že je to lepší než dávat pauzu...já mám dojem, že se říká , že pauza se dává , až když by mi vajíčko vložilo do dělohy, a tam by nevydrželo.. no ale konal se odběr a platily mi injekce.takže se musí jí t do nového schválení ...tak co dobře to dopadlo? držím palečky..

kive76
12. říj 2012

@luca77 už je to za pár vid....já jdu 19.10 na krev...a pak asi od toho dalšího týdne koncem měsíce začnem zas píchat injekce

petkali
12. říj 2012

tak jeden oplodnění bojovníček to vydržel a dnes mi ho jako 8 buněčné embrijko zavedli. Jsem moc ráda, ale zároveň vím, že jsme zatím na začátku dlouhé cesty a teď je to v rukou boží jak se říka. Tak držím palečky a tfuj tfuj tfuj do další stimulace.

luca77
12. říj 2012

@kive76 zkoušely ti brát krev na AMH? - to je jakou máš zásobu vajíček. Jsem za to platila 550,- Kč v pokladně a pak přinesla papír s potvrzením o platbě a pak mi vzaly krev. Jo jo, to budu zase krapet nervní až tam pojedeme, jako každá návštěva Motola 😉

kive76
13. říj 2012

@luca77 nebrali..já tam mám taky vždycky hrozný nervy