Nadstandardní výkony u IVF

uzivatelkapetra
11. pro 2017

Ahojte,
Mám PCOS a manžel je OK. Teď postupujeme první IVF. Zítra punkce.
Teď pořád přemýšlím jaké nadstandardní výkony si zaplatit, co opravdu pomůže?
Samozřejmě v caru doporučují nejlépe úplně všechno.
Jsem zatím jen více méně rozhodnutá pro ICSI na 6 oocytů, pokud bude více, asi nechám oplodnit přirozeně. Navíc budu chtít PK.
V caru mi dále doporučují kontinuální monitoring vývoje embryí, embryoglue, asistovaný hatching(což jsem někde četla, že po ICSI už prý obal embrya narušený je).
Teď už mě nic nenapadá.
Díky za názory a zkušenosti

bassetlady
11. pro 2017

mám za sebou 4x IVF, a pokud budeš mít dostatek zralých vajíček tzn. 10 a víc, tak bych se vykašlala i na ISCI ( pokud je spermio opravdu v pořádku). PK určitě.
Kontinuální monitoring k čemu Ti to bude ( pokud to embrya mají dát do 5. dne tak to dají), embryoglue - vyhozený peníze ( sama embryoložka mi řekla, ať si raději koupím novou kabelku) a asistovaný hatching podobný případ.

bubinko1506
11. pro 2017

Mam za sebou 2xIVF. Osobne by som odporucala urcite PK. Cast vajicok by som dala oplodnit ICSI a cast prirodzene. Embryoglue su vyhodene peniaze a asistovany hatching ma vyznam len vtedy, ked je obal embrya velmi pevny a nemohlo by sa dalej delit. Kontinualny monitoring (asi myslis embryoskop) je takisto zbytocny

galatea_a
11. pro 2017

Monitoring vývoje embryí je zbytečný, nám v CARu doktorka říkala, ať ty peníze raději investujem do něčeho pěkného pro sebe 🙂

uzivatelkapetra
autor
11. pro 2017

@galatea_a
@bubinko1506
@bassetlady
Děkuji za názory, takže krom icsi a pk asi nemá smysl příplácet za nic co? No pokud toho bude více prohnem se dosr u mražení

bassetlady
12. pro 2017

@uzivatelkapetra a pokud to půjde nechte mrazit vitrifikací a po jednom