Najde se někdo, kdo je také po 1.KETu?

sandol
15. říj 2010

Zdravím,jsem po 1.KETu,vloženy dvě embrya. Najde se ještě někdo,s kým si tu zkrátíme tu nejdelší čekací dobu 😉?

mindinka
18. únor 2011

@martina_z Už máš nějaké dětičky? 🙂

amalka_78
18. únor 2011

@ipuska Ahoj, záleží na tom, do jakého CARu jezdíš. Všude to dělají maličko jinak. Já jsem minulý měsíc přes braní hormonů měla normálně ovulaci, takže mi KET stopli, že prý u Apolináře Pregnyl nepíchají, ale jinde normálně ano. Já mám KET tak, že 1.den MS začnu brát estrogen (já užívám Estrofem 3x1 denně), mezi 10-15 dnem se objednám na UTZ, tam mi změří výšku sliznice a když je to OK (po hormonech je to vždycky OK) 🙂 tak začnu dva dny před KETem s vaginálními hormony - já mám 1x na noc Crinone (nebo můžeš mít Utrogestan, ale ten se zavádí víckrát denně, je to trochu nepohodlnější). No a za dva dny ti pošlou mimísko nebo dvě do bříška 🙂

Někde taky dělají KET v nativu, to znamená, že neužíváš vůbec žádné hormony, prostě počkají, až ti vyroste vajíčko, píchnou Pregnyl a za dva dny šup tam s mimískem 🙂 Na to ale musíš mít dost vysokou sliznici sama od sebe - tomu se dá pomoci kontryhelovým čajem, čajem z maliníku, chilli, lněným semínkem a deckou červeného vína.

Hergot, já bych si mohla z fleku zařídit poradnu 😀 😀 😀

ipuska
18. únor 2011

@amalka_78 děkuji za vyčerpávající odpověď 😀 , no jezdím do Gestu, dnes jsem 24. DC a včera jsem si dělala poprvé jen tak ovulační test a vyšel mi pozitivní, byla sice slabá, ale byla tam, může to znamenat to, že jsem i po ovulce? Nebo mi přijde......mám jen jeden vejcovod..... 😖

martina_z
18. únor 2011

@mindinka Bohuzel, deticky zadny...

mindinka
18. únor 2011

@ipuska No já jsem naštěstí měla všechno před KET v pořádku, ale první mi nevyšel, ani první IVF a to jsem si nechávala zavádět 2 embryjka a ted na druhý KET zbylo poslední embryjko, tak snad je to bojovníček a bude se drzet. 🙂

mindinka
18. únor 2011

@martina_z Tak přeji hodně štěstíčka at se konečně zadaří a mimi at se drží.

amalka_78
18. únor 2011

@martina_z Zákon velkých čísel v mém případě asi nezafunguje, i když je ve mě něco, co mi šeptá, že třeba můžu najít // i při mrše .... Ale spíš si myslím, že mimíska nemají šanci se udržet ☹ Nejhorší je, že mi žádný doktor nedokáže říct, jak můžu krvácet přes všechny hormony, jediné, co jsem se dozvěděla bylo, že "tedy asi neberu léky jak mám, no to víte, to musíte brát přesně podle předpisu" To bych se z toho picla, několikrát denně mám nařízeného budíka a nikdy jsem ve spolknutí prášku neměla delší prodlevu než pět minut .... někdy mi přijde, že co nemůžou narvat do tabulek, to se podle nich prostě nemůže stát 🙂

martina_z
18. únor 2011

@mindinka Diky 🙂 Koukam, ze uz mas 2 a uz velky. V dnesni dobe uz je pomalu rarita, ze nekdo chce 3. dite, ale zase Ti muzou starsi decka s mimcem dost pomoct, to je vyhoda. Taky jsem chtela 3, ale to asi uz neklapne. Budu stastna i za jedno. Jen ho nesmim rozmazlit a spatne vychovat. 🙂 Mrazacky mame 2, tak snad aspon jeden bude v pondeli pouzitelny.

Nevite nekdo, jak dlouho se embrya rozmrazuji?

martina_z
18. únor 2011

@amalka_78 Ja jsem taky mrchu dostala, i kdyz jsem po ET jeste stale brala Utrac. Prisla presne na den a test negativni, presto mi ale rekli, at prasky nevysazuju a pockam jeste 2 dny na potvrzeni negativity z krve.

mindinka
18. únor 2011

@martina_z No dětičky už mám velký a pěkně s nima tříská puberta 😀 , ale taky se těší, kdyby nám miminko vyšlo.
U nás se rozmražují embryjka v den KETU, ráno kolem sedmý ho rozmrazí a kolem půl deváté jsem si volala jestli je embryjko v pořádku a pak embryoložka řekne v kolik hodin bude KET. 🙂 Přeji hodně štěstíčka na pondělí, to já v pondělí ráno budu testit. 🙂

ipuska
18. únor 2011

@mindinka to bude bojovníček, držím pěsti... 🙂

amalka_78
18. únor 2011

@ipuska Jestli jsi měla včera čárečku na OVU testu, tak to znamená, že jsi těsně po. Dneska na to s manžou skočte, nejlépe několikrát, třeba to vyjde i bez KETu 😀 Moje kamarádka má taky jen jeden vejcovod a pořád měla nějaký depky, že nemůže otěhotnět (depky měla v době, kdy to ani nezkoušela) a samozřejmě se jí to podařilo hned první měsíc, teď má půlročního chlapečka 🙂 Jo, tak to bývá, mě by nikdy nenapadlo, že budeme mít nějaké problémy a teď už se snažíme pátým rokem ....

mindinka
18. únor 2011

@ipuska Moc děkuji, taky mu moc věřím, i když ted mám jinačí příznaky než u těch dvou nevydařených, tak věřím, že mimísek bojuje. 🙂

martina_z
18. únor 2011

@mindinka No, mne taky rikali, ze si mam v pul devaty jeste zavolat :-/ No budou to nervy. Taky drzim pesti na //.

ipuska
18. únor 2011

@amalka_78 , no tak dneska to půjde asi až pozdě večer 😀 , to už bude asi hodně pozdě...... 😅 , kdyby se to povedlo normálně byla bych moc ráda, teda my oba 🙂

mindinka
18. únor 2011

@martina_z Kam chodíš do CAR? Já jezdím do Brna Sanatorium Hellios. 🙂 Děkuji moc za podporu.

ipuska
18. únor 2011

@mindinka nejhorší je to čekání na testování.......já při IVF testovala už po 6 dnech 😀 , nedalo se to vydržet 🙂

martina_z
18. únor 2011

@mindinka Do Prahy, do Podoli, do lekarny, doprdele, mne je smutno 🙂

Po IVF jsem testovala, jakmile jsem zacala spinit, tj. 12.den po ET. A nic, takze to bylo jasne.

amalka_78
18. únor 2011

@martina_z Já po IVF taky dostala mrchu přesně na den i po Utrogestanu, ale myslím, že když k tomu nebereš estrogeny, že to je normální. Ale právě ta mrcha při KETu přes estrogeny je divná a nejhorší je, že hormony nemůžu vysadit, kdybych náhodou byla těhotná. A to se dozvím až za dvacet dnů, takže mě opět čeká krvácení tři týdny v kuse ... no to se už moc těším 🙂 Ale hlavu vzhůru, jednou mimísek určitě bude a když ne, tak budu moc vděčná za miminko, co nějaká kráva zahodí na ulici 🙂

amalka_78
18. únor 2011

@ipuska Néé, to není pozdě, myslím, že na to máte ještě celé dva dny 😀

mindinka
18. únor 2011

@ipuska No to mi povídej já jsem při těch dvou prvních taky testovala brzy a výsledky negativní, tak ted to chci vydržet do toho desátýho dne. 🙂

mindinka
18. únor 2011

@martina_z Tak to jo já jsem taky po IVF začala špinit, to jsem taky věděla, že je konec, a po prvním KET nic, testy byly negativní, krev taky a až jsem vysadila léky tak se za dva dny mrcha dostavila. 😒

amalka_78
18. únor 2011

@martina_z Jé, teď jsem si přečetla, že jdeš v pondělí na KET, to mocmocmoc držím palečky 🙂 Teď ti nemá být smutno, ale veselo, máš přece novou naději 🙂 Já jsem teda před KETem vždycky plná energie, snad za to tvoje smutnění nemůžou ty moje depky ... že ne 🙂

amalka_78
18. únor 2011

@mindinka No s tou mrchou by to právě tak mělo být, že nemá přijít, dokud se nevysadí hormony.Jenže já funguju nějak obráceně, minulý KET se dostavila hned první den a tentokrát třetí ....

Holky, fungujete taky někdo tak blbě jako já ??? 🙂 Docela by mě zajímal názor vašeho lékaře.

mindinka
18. únor 2011

@amalka_78 Já tady s tím zkušenosti nemám, to mně moc mrzí, že máš takový problémy. ☹

amalka_78
18. únor 2011

@mindinka Děkuju, jsi hodná. Počkáme ještě na pondělí a uvidíme. Manžovi k svátku jsem už ale místo toho těhu testu radši objednala MP3 🙂

mindinka
18. únor 2011

@amalka_78 No ještě nestrácej naději, může to dopadnout dobře 🙂

ipuska
18. únor 2011

@mindinka já jsem po IVF také začala krvácet, normálně mě bolelo břicho jako na MS, test byl pozitivní, ale čárky silné nebyly, už jsem myslela, že je po všem a ono se to povedlo......... 😕

mindinka
18. únor 2011

@ipuska Tak to je krásný, já když jsem čekala holku tak jsem ze začátku špinila a chodila jsem 3* týdně na injekce a nakonec jsem jí přenášela. 😀

martina_z
18. únor 2011

@amalka_78 neni mi smutno 🙂 To je jen z Dobyti Severniho polu, ze chce do Prahy, do Podoli...tak mi okamzite ta replika naskocila. V Podoli to mam rada a chtela bych tam i rodit. Hezke prostredi, dobri doktori a uplne zlate sestricky - teda aspon v CAR.