Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
16. únor 2009

Ahoj raula. Vítej. 🙂 To je dobře, že ses odhodlala. 🙂
My jsme IUI zkoušeli jen jednou. Jenže i tak jsem musela stimulovat injekcema, aby se nám podařilo vypotit jeden dostatečně velkej folík na správné straně(mám jen jeden vejcovod), takže pak už jsme šli rovnou do IVF. Já bych se na tvém místě asi IVF nebránila. Do kolika let ti to pojošťovna bude proplácet? Myslim, že to bývá do 39, ale jistá si nejsem. Ale asi bych to nenechávala na poslední chvíli. 😉 Pak to musí být stresující ještě víc, protože tě tlačí čas.

raula
16. únor 2009

Ahoj terko! Moc mě potěšilo, že jsem se dočkala odpovědi tak rychle 🙂 , nemám si s kým o tom pokecat, kdybych mým kámoškám řekla , co plánuju , tak by si myslely že jsem zešílela! 😖 Pojišťovna hradí IVF do 40 let. Chvílema si taky řikám, jestli nejsem magor! Před pár lety by mě nenapadlo, že se někdy budu zajímat o ivf a podobný věci. Vždycky jsem si říkala, že jsem strašně ráda, že jsem to nikdy nemusela absolvovat . No a teď do toho chci jít.Hormony mám dobrý, manžel je v normě 🙂 ovulace taky probíhá. Tak nevim.
Jsou dny , kdy si říkám, jo, bude to fajn a udělám pro to všechno! Jindy zas, ty jo, nemám se na to radši vykašlat a počkat si na vnoučata? ! Mám to všechno zapotřebí? Je to složitý a bojim se!!

terka82
16. únor 2009

Raula ještě tenhle týden jsem na neschopence, nemám co dělat a tak sedim u PC. 😀
Myslíš, že by to kámošky fakt nepochopily? Vždyť teď už na tom neni nic nenormálního, že si páry s odrostlejšími dětmi chtějí pořídit další. Ale tady jsme na tom všechny podobně, každá chceme prcka, takže tady si určitě budeš mít s kým pokecat. 😉 A jak píšeš, po zdravotní stránce jste v pořádku, tak není důvod proč do toho nejít. Třeba vám vyjde IUI a na IVF ani nebudete muset.
Nejseš magor, prostě toužíš po miminku. Až budem mít jednou ty naše vysněný prcky v náručí, tak si stejně ani nevzpomenem na tu dlouhou cestu, která k němu vedla. Je to boj, ale ten výsledek za to stojí. 🙂

renap
16. únor 2009

Ahoj holky,jste hodný že jste na mě myslely 🙂 Pustili mě domů až dneska,protože asi 3 hodiny po redukci jsem se zvedla a vytekla ze mě nějaká voda,tak všichni začali plašit,okamžitě jsem jela na UTZ,tam naštěstí vypadalo všechno v pořádku že prý se to může stát že odteče trochu plodovky z toho redukovanýho plodu..Ale že tam hrozí infekce tak abych tam radši zůstala přes víkend a dali mi ATB do žíly. Já jsem se tak strašně lekla že bych souhlasila uplně se vším. Dneska ráno mi udělali kontrolní sono a pustili mě,že je všechno v pořádku-zatím, prej ještě tak 14 dní hrozí nebezpečí,ale to největší riziko už mam za sebou.Jinak ta redukce nebyla tak hrozná jak jsem se bála,dělají to bez narkozy a bez umrtvení ,ale bylo to rychlý asi jako odběr plodovky si myslim jenom jsem cítila jak to píchlo a takovej tlak. Jinak se mi tam líbilo,jestli se to teda dá říct o nemocnici,všichni byli hrozně hodný i doktoři,měla jsem nadstandart,ale neplatila jsem to,protože jinak bylo všude obsazeno,tak by mě tam dali i kdybych nechtěla.Ty redukce tam dělají asi dost často,brali to uplně normálně ani se neptali proč to chci,ale ten den byly dvě a za celý týden 4,takže nejsem jediná vražedkyně,jak mi dali najevo na genetice.Tak ted budu doufat že ten bobik co tam zůstal bude zdravej,ale hrozně se mi ulevilo,konečně mam pocit že jsem normálně těhotná 😀

terka82
16. únor 2009

Ahoj renap, konečně doma. To jsem ráda, že jsi v pořádku. 😵 😵 😵
nedivim se, že jsi měla po odtoku té vody strach, kdo by neměl. Ale nejdůležitější je, že už máš tu hrůzu za sebou. Vražedkyně určitě nejsi. Já jsem před pár dny narazila na stránky nějakých pošahanců. No podle nich jsme vražedkyně všechny, které podstupujeme IVF. Při čtení jejich článků se mi parádně zvýšil tlak. 😠 Tyhle zaujatý paka mam nejradši. Takže si z toho nedělej hlavu.
Konečně si můžeš začít krásně užívat svoje těhotenství. Moc ti to po tom všem trápení přeju. 😉

raula
16. únor 2009

Ahoj Renap! Jsem ráda, že už to máš za sebou ! Teď už to bude fajn, uvidíš!! Snaž se myslet na hezký věci, jaký si koupíš kočárek, jak se bude to mimčo jmenovat.. a tak 🙂

raula
16. únor 2009

terko, díky za pozbuzení! Mám právě termín menses, vypadá to zas bledě, příznaky jsou tu. Takže trochu nervíky ☹ Moc mi pomohlo že jsem se mohla svěřit holky! zatím se mějte fajn a držte se! zase se ozvu!

terka82
16. únor 2009

Raula nemáš zač. Od toho tu jsme. Když má jedna depku, tak ostatní ji podpoří. Dokud nedorazí MS, tak neházej flintu do žita. Měj se a zase se ukaž. 😉

renap
16. únor 2009

Raula já bych určitě do IVF šla,čas běží mě je 36 a čím jsi starší tím je menší naděje že se to povede,IUI je podle mě ztráta času,když u vás všechno normálně funguje přirozeně,u nás taky všechno v pořádku,řekli mi že jsem jedna z těch u kterých se příčina nikdy nenajde protož žádná není 😠 Jinak já jsem se taky rozhodovala těžce jestli do toho jít,dceři bude 18 máme svatej klid,postavenej a splacenej barák,můžem si jezdit po dovolených,takže mi spousta lidí říkali abysme se na to vyprdli,ale já jsem si říkala že dcera odejde ,my budeme mladý a co budem dělat a tak ,takže asi před 4 lety jsme si řekli že to zkusíme,Já jsem teda zezačátku si nebyla uplně jistá až postupem času když to nešlo tak jsem se na to upnula ,no nervy hrozný.Tak ti držim palce at to vyjde

gab123
16. únor 2009

Pěkný večer dámy,člověk tady není pár hodin a tady jsou romány.
Psala jsem ráno,ale nešel na jednou net tak se to neuložilo. Vítám raulu nemusíš mít strach mi jsme docela ukecaný ty to věci nám tu jdou docela dobře.Já bych do toho taky určitě šla pak by tě to jednou mohlo mrzet.Jiné ženy začínaj těhotnět až v tvém věku tak proč ne 😉 budeš mít ještě krásného mrnouska.

Ahoj renap to je dobře že jsi už doma a vše proběhlo v pohodě.Hlavně,že se ti líbilo a cítíš se dobře i tvé pocity jsou na výbornou.Ted už tě čekají jen krásné věci přípravy kočárek a pod.nebudu se moc rozepisovat to bych napsala romám na to čančání se namůžu dočkat 😀

Jinak můj manžílek povídá dost ze spaní,jako dost a je mu rozumnět a dost dobře to vám nekecám tak vám to musím napsat
v noci se ke mě nějak přitulil a naklonil se na mě a řiká až budem mít to malý tak si nemysli,že někam budeš chodit budu na tebe dávat pozor,aby se ti něco nestalo....holky to bylo tak pěkný slyšet,že má taky starost.Musím mu dneska říct jak mě potěšil a musím ho pochválit,že se už stará ted.

gab123
16. únor 2009

teri ráno jsem ti psala,že jsem byla nakoupit a uvařila jsem knedlíčkovou polévku a maso na grilu s bramborem.Práci jsem měla od 11-18.30h to je akorát pak je toho moc a jsem unavené a nemám ispiraci. mizím přišel manžílek

terka82
17. únor 2009

Dobré ráno. 🙂

Renap taky bych v případě rauly s březnovým IVF moc neváhala. Já bych šla klidně v březnu taky, ale holt si musim ještě počkat. ☹ 😀
A jak se cítíš těhulko? 🙂

Gab manža má teda pěkný sny. Ten můj ze spaní akorát chrápe. 😀
A ty děláš doma? Se nedivim, že po tolika hodinách nemáš inspiraci. Já jí marně hledam, když si lakuju nehty jednou týdně. 😅

raula
17. únor 2009

ahoj holky! Zdravím taky gab! To bylo od tvýho manž.krásný, to fakt potěší! To si zaslouží velkou pusu! 😉

Renap,to jsme na tom podobně.Taky máme velký děti a doma bude za chvíli pusto a prázdno.
Taky si chvílema říkám:" co blbneš, nic ti nechybí tak co děláš?" Chlapi to berou jinak, ten můj říká, že to nechá na mě, že mi pomůže v tom co chci. Když bude mimčo - dobrý, když ne - taky dobrý .Je to sice hezký, že když se to nepovede tak z toho nebude špatnej, ale na druhou stranu jsem trochu singl v dost důležitým rozhodnutí. Ale já už jsem stejně rozhodnutá, že to chci! 🙂 za 13 dní jdu na folikulometrii a pak na tu IUI, taky nevěřim že to vyjde, 10% úspěšnosti je strašně málo 😒 Doktor chtěl už stimulovat, jenže my jedem na hory, zrovna v tý době, kdy by asi vycházel ET. Tak v meziprostoru zkusíme ještě jednu IUI, ta mě nezabije. A co mě nezabije, to mě posílí!! 😉 pa holky!

terka82
17. únor 2009

Ahoj Raula. Ono je to na druhou stranu možná lepší, že to manža nechává na tobě. DO ničeho tě netlačí. Ono stejně to bude největší nápor na tvoje tělo, né na jeho.
Já IUI taky nevěřila, to procento je strašně nízký a tak jsem se na IVF docela těšila. Uvidíš, že až se to rozjede, tak budeš taky ráda, že jsi do toho šla. 😉

renap
17. únor 2009

Ahoj holky.já asi nebudu mít klid,od rána mě tak divně bolí břicho,chvílema se mi zdá že mi tvrdne celej podbřišek,ale nepoznam jestli je to děloha,mam taky trochu průjem a jakoby křeče.Nevim co mam dělat,začalo mi docela růst břicho,tak nevim jestli to není tim že se ta děloha začala roztahovat,fakt užjsem z toho na nervy 🙄 Tak ležim a čekam jestli potratim nebo jestli se pos....Jestli to nebylo lepší když jsem byla těhotná v 19 letech,to jsem byla v klidu,nic jsem neřešila a bylo všechno v pohodě.

terka82
17. únor 2009

Renap ty si teda užiješ. A nebylo by lepší zajít si k doktoru? Věřim, že o nic nejde, ale aspoň bys byla klidnější. 😕 Nebo nejdřív doktorce zavolej a domluv se s ní. Myslim, že každej pochopí, že máš strach, po tom co máš za sebou.

terka82
17. únor 2009

Určitě jsou na tom ty těhulky co otěhotněly bez problémů a nemají v těhu problémy líp. My se pořád pozorujeme a za každým píchnutím hned vidíme něco špatného.
Já bych neváhala a volala Dr. ať máš klid. 😉

renap
17. únor 2009

No jo ale moje dr.dneska neordinuje,někde operuje,a když zavolam na kliniku,tak řeknou že mam přiject a zůstat tam a to se mi nechce. Nevim,zkusim nějaký magnezium a uvidim,uškodit to nemůže,akorát se po tom rozesrajdim ještě víc,prý to působí trochu jako projímadlo.Ted se mi ta děloha jakoby uvolnila,bolí mě spíš po stranách a bublá mi tam tak snad to budou střeva.

terka82
17. únor 2009

To je jak naschvál, že doktorka zrovna operuje. Tak uvidíš, snad se to po tom magnezku brzy uklidní. Čert vem průjem, hlavně když to pomůže prckovi. Tak odpočívej.

terka82
17. únor 2009

Renap tak jak se cítíš? Už to trochu polevilo? 😕

gab123
18. únor 2009

Ahoj holky včera jsem nestíhala ☹
terko pracuji na provozovně kousek od domova,je to pohoda.Co si udělám tak mám.
Raulo ty chlapy to berou jinak nebo to nedaj na jevo jak mi.Já to vidím doma myslela jsem,že ho to netrápí,ale taky.Zas je pěkné,že ti do toho netlačí ty chlapy to neřeší jak mi protože se jich to tak tělesně netíká to si myslím já.
renat zas starosti,doufám že se ti ulevilo,ale měla by jsis někam zavolat možná je to dopad téredukce.Přeci se tam jen něco dělo.Ale mrnous se tam už ted roztahuje tak poroste rychle.Drž se
holky musím jít večer se podívám 🙂

terka82
18. únor 2009

Dobré ráno nebo spíš už dopoledne. 🙂

Gab tak to máš pohodu. 😉

Renap, jak se daří?

renap
18. únor 2009

Ahoj,tak už je to břicho lepší.v noci to nebolelo a dneska už jenom trochu po stranách,děloha vypadá v klidu.Příští středu jedeme na UTZ na genetiku,tak snad to bude v pořádku,ale vůbec se mi tam nechce po tom zážitku minule. Aještě navíc mi tam minule napsali že v21.týdnu mam přiject na nadstandartní UTZ a klinice když mě propouštěli tak dr.řekl že se mam na to vyprdnout a přiject k nim,že tam mi udělají uplně stejný UTZ a ten nadstandart u Lošana spočívá v tom že za to chtějí nadstandartní prachy asi prý 1000 kč,tak nevim jak jim to řeknu.A ještě mě budou přemlouvat na amniocentezu jenom protože jsem stará a po IVF ICSI.A já to nechci,jestli teda bude UTZ v pořádku.

bubulienka
autor
18. únor 2009

Ahoj holky!Nejak sem se sem vubec nedostala a tady se toho udilo teda hodne koukam 😕 Raulo vítam te tadymezi nami a doufam že to budeš všechno hezke i špatné prožívat s nami. Renap jsem rada že ti to dopadlo dobře a neboj všechno bude v pořadku 😉 Terko neboj nebudeš poslední ja taky nevím jestli to IVF stihnu v březnu možna v dubnuzitra jdu na domluvu a pro vysledky z krve tak uvidime a tu imunologii mi vůbec nedelali jestli nemam protilatky proti spermím nebo proti embryu tak nevím 😨 Nemela bych o to požadat doktora nebo nevíš jestli to budou delat dodatečne?

renap
18. únor 2009

Bubulienka,já jsem se na tu imunologii ptala před 2.IVF ,protože to bylo jediný co jsme neměli vyšetření a já osobně si myslim že u mně něco s tou imunitou byli,protože mam hypofunkci štítný žlázy na podkladě chronickýho zánětu a ta ovlivnuje imunitu v celým těle.No a v CARu mi řekli že ta imunita je promněnlivá a i kdybych měla papír že tam něco je tak se s tim dá udělat jenom to že se bere od transferu prednison a předtím píchají kortikoid a to mi dají stejně i bez toho vyš. akorát by to byla ztráta času.A někde jsem četla že paní dr.Učová -Galová si na tý reprodukční imunologii buduje karieru,ale víceméně je to k ničemu tak nevim.

terka82
18. únor 2009

Ahoj holky. 🙂
Renap jsem ráda, že už je ti líp. Na té genetice to bude v pořádku,uvidíš. Včera mi psaly 2 těhu kámošky, byly tam na UTZ a obě byly z toho tvého doktora maximálně unesené... 😒 Z toho UTZ v 21. týdnu bych si nedělala hlavu. Prostě na něj půjdeš na kliniku a hotovo a pokud tam do tebe budou moc hustit, tak bych jim to odkývala, že přijdu a pak bych jim jen zavolala, že ne. Ať si chroupnou. A s tou amniocentézou stejně. Je spoustu holek, co to odmítnou. Takže určitě nebudeš první ani poslední.

Bubu mě to nevadí, že budu poslední. To nejlepší na konec, ne? 😀
Na ty vyšetření se zkus s doktorem domluvit, když tam zítra budeš, za to nic nedáš. Při nejhorším ti vysvětlí, proč to nepotřebuješ. Já vůbec netušim, za jakých podmínek na to posílají. U mě třeba si myslim, že žádná další vyšetření nebudou (pokud nenajdou něco na té genetice). Protože otěhotnět se mi podařilo a plod se držel.

raula
18. únor 2009

Ahoj holky!
Renap jsem taky moc ráda, že už ti je líp! 🙂 Ohledně toho protivnýho doktora, mám zkušenost, že když je nepříjemný on na tebe, tak se nedej zastrašit těma jeho kecama, dej mu najevo, že se ho nebojíš a bud na něj taky trochu nepříjemná. On zjistí že mu tu jeho aroganci nežereš, a povolí: Fakt se mi to několikrát potvrdilo!

Bubu, díky za přivítání!
S tou imunologií taky nevim k čemu to vlastně je. Mě řekli, že na ní jít nemusím, že už mám 2 zdravý děti.

Jinak jsem to samozřejmě včera dostala ☹ na chvíli jsem podlehla bláhové naději, že by to mohlo vyjít jen tak.
No naděje umírá poslední.
Objednala jsem se dnes na 2.3. na UTZ , kvůli zjištění ovulace a pak snad IUI, doufam že spermio bude ok.
Takže zatím čekání! Mám kolegu, který má 3 měsíčního chlapečka a pořád mi o něm vypráví ! 😒
Ve dnech jako je tento to fakt špatně snášim!! Už se těšim až půjdu domů !
Tak se zatím mějte všechny fajn!

terka82
18. únor 2009

Ahoj Raula.To s MS mi mrzí, ale snad tahle už bude poslední. S tím kolegou to musí být úžasný... 😠 Přeju ti ať ti to v práci rychle uteče. 😉

bubulienka
autor
18. únor 2009

Diky holky za odpoved ja se skusím zítra nato zeptat a uvidim co řeknou a doufam že to bude aspon všechno pozitivny 😉 To čekaní je hrozny a pak dam vedet 🙂 🙂 🙂 🙂

gab123
18. únor 2009

AHOJ ŽENY
tak jak pak se nám daří.
renap stím ultrazvukem mi to připomíná jako když nás tlačilido PGD jde jim o peníze,ach jo to je doba.Taky bych tam nešla normálně bych jim to řekla,nemůžou ti nic udělat to je tvoje věc co a jak si zařídíš!Jen bych si tam došla jak ti dopadli výsledky to je důležitý!
bubu uřčitě se na to vyšetření optej nám ho dělali hned bez řečí,a ted čekám na výsledky vše ti vysvětlí proč vám ho nedělaj.Jen se ptej od toho tam jsou.
raulo nic si s toho nedělej,příště se třeba zadaří já jí taky čekám ted do soboty. ☹
terko koukám,že ty sedíš asi pořád u pc a jsi ve střehu! Už se těšíš do práce?