Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Jani8, pokud bys jim řekla jakou práci děláš a co tam hlavně všechno děláš, tak si myslím, že tě doma nechají... Za zeptání nikdy nic nedáš... Aspoň když doma, tak se nebudeš tak stresovat. Ale zase tě to nebude utíkat 🙂
Jinak já už mám uklizeno, dneska jsem byla ranní ptáče. Už jen uvařit 🙂

ilca1
20. únor 2010

jani8 já myslím že když řekneš kde děláš a co tam musíš zvedat tak tě jí bez řečí napíšou.
Holky v pondělí bych měla dostat MS a čím dál víc začínam cítit břicho, mam hrozný strach aby se MS nedostavila ☹ jinak na sobě nepociťuju žádný změny , jen jsem si včera nechala udělat nový gelový nehty a dneska mi skoro všechny odpadly 😀 říká se že v těhotenství nedrží, ale na to by bylo asi stejně brzy

jana8
20. únor 2010

Lucko, Ilčo děkuji Vám....uvidíme co řeknou v Natu......já jsem taky vstala dřív ale zatím jsem se k ničemu nedokopala,tak jdu na to......už mám ale udělané těsto,tak za půl hoďky si budu dělat palačinky a zatím vyluxuji a udělám buchtu .....
Ilčo, kdy budeš testit? v pondělí?a kdy máš jít na krev?......neboj uvidíš,že všechno dobře dopadne a ty budeš vidět na tt //...držím palce

terka82
20. únor 2010

Ahoj holky. Jak užíváte víkend? 🙂

Lucko s tim testem zatim nevim. Minule jsem testila už 7 den po transferu, to budu ve středu, tak uvidíme, jestli aspoň do víkendu vydržim. 😅 😀
To je dobře, že jsi klidnější. Holt každej doktor je jinej. 😉

Jani, moc se omlouvam, nevěděla jsem, že to je natolik škodlivé prostředí. To tě teda obdivuju, že tam ještě jsi, už bych dávno frnkla... Pokud to vysvětlíš doktorům v NAT. tak ti PN určitě napíšou. 😉

Ilčo neplaš, příznaky MS a těhu jsou takhle na začátku hodně podobné. Držim palce, ať se ta potvora neukáže dalších 9 měsíců a vlastně dýl, protože pak budeš ještě kojit. 😉
To jsem nikdy neslyšela, o těch nehtech. Tak třeba je to první příznak. 😉

Holky vy jste teda pilné. Já zatim stihla jen utřít prach a naplnit jednu pračku. Dneska pojedem se známým na pozdní oběd, takže ani nemusim vařit. To je pohoda... 😀

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Ilčo, o nehtem jsem to nikdy neslyšela. Celou dobu mám gelové nehty a nikdy mi neodpadly, tak nevím... Ale jak píše Terka příznaky těhu jsou stejné jako před MS. Uvidíš. Držím tobě i Janě8, aby se vám to podařilo.

Terko, já už i průběžně vařím 🙂 Vypráno už mám taky 🙂 Jinak večer jdu s manžou na ples, tak se už těším 🙂

terka82
20. únor 2010

Lucko normálně se tady stydim... Ty se teda činíš. 😀
Večer si to užijte. 🙂

marketa137
20. únor 2010

Tak nás konečně včera pustili domů. malej je strašně hodnej, tedy pokud ho nebolí večer bříško ale i v noci je klid tak možná to bude stejný jako u Vikína a i v noci se vyspim 🙂 . Jinak malej má už 53cm takže oblečení v 56 mu bude max 14 dní 😉, roste nějak moc rychle. Viki zatim nežárlí a chodí na malýho pořád koukat tak uvidíme za pár dní co a jak bude. Jinak svoje mlíko už nemam tak je malej na Nutrilonu

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Terko, jde mi to od ruky, když mám manžela v Praze... Taky jsem ale dneska vstávala v 8hod. Vrátí se mi v 18hod, tak budu mít aspoň celý den sama pro sebe 🙂

Market, to je super, že už jste doma. Jste určitě všichni moc rádi. Pak přidej nové fotky do alba 🙂 To je škoda, že jsi přišla o mléko ☹

terka82
20. únor 2010

Ahoj Markét. To je bezva, že už jste doma a že je Tomík hodný zlatíčko. Těšim se na nové fotky. 🙂 Mlíko mi mrzí, ale i bez něj to bude velkej a zdravej kluk.
Teď jsem si vzpomněla, jak jsi tady psala, že vezme Viki na malýho plamenomet nebo co to bylo... 😀 Snad to nežárlení Vikimu vydrží. 😉

Lucko taky to máš tak, že se ti nejlíp uklízí, když jsi doma sama? 🙂

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Terko mám, hlavně mi to jde lépe od ruky... 🙂 Nikdo se mi tu neplete a hlavně neremcá... Zvlášť když utírám prach u kompu 🙂

ilca1
20. únor 2010

tak snad to budou ty těhotenský příznaky 🙂 ale asi radši budu dneska místo procházky odpočívat 🙂

jana8
20. únor 2010

Holky tak už jsem to vzdala 😢 ,už jsem zas špinila docela dost 😠 ...tak už si utroš nebudu dávat,naposledy jsem si ho dala ráno,teď už jen počkám do příchodu ms a pak zavolám do Natu ☹
Terko,já jsem myslela,že tam budu tak na rok a pak si něco najdu,jenže v tom čase to bylo ještě dobře placený,tak jsem tam zůstala ještě jeden,no a pak jsme mysleli,že se nám podaří otěhotnět ale bohužel jsme se přepočítali .....a už se takhle snažíme 2roky a už si myslím,že je to vina i práce...... ☹ ,ale po příchodu mimi už bych se tam nevrátila 😠 ....aspoň nechci,hledala bych něco jiného.....tak proto i zvažuji tu PN při IUI s indukcemi

jana8
20. únor 2010

Jo holky ještě jeden dotaz od kterého dne ms se píchají ty injekce na IUI?.....Pantomima,jak si to měla ty?

l.u.c.i.e
20. únor 2010

Jani, tak to mě mrzí, že už špiníš tolik... Asi opravdu po vynechání utroše začneš menstruovat... I když kdo ví...
Uvidíš co a jak. Hlavně nesmutni. Ono se to jednou podaří. Už tak jste na dobré cestě 🙂

jedna11
20. únor 2010

Ahoj holky,
Jani8, to mi moc mrzi. Muzu se zepat kde delas? Ja tedy ze sve zkusenosti vim, ze kdyz jsem v pohode, v klidu, tak je ok a kdyz neco zvedam tezkeho nebo se honit, jsem ve stresu,t ak mi zacne pobolivat bricho. tak verim, ze by se vyplatilo byt opravdu doma.

Ilco, to to uteklo, tak drzim palce, at mrcha v pondeli nedorazi a ty gelovy nehty odlozila na za 9mesicu 😉

Terko, na tebe taky moc myslim. tak hezky odpocivej a at tady brzy vidim //.

Lucko, taky mam rada, kdyz manza odjede a mam cely den pro sebe. Uzivej toho, ze se te tam zatim nebatoli malej, ze si opravdu muzes den udelat podle sebe. Je to supr.

jedna11
20. únor 2010

Ja dneska, docela blby. od rana mi poboliva bricho docela hodne. jako kdyby MS mela dorazit uz zitra. a to jsem teprve 6. den od IUI. acho, jo. nejak cejtim, ze se nepovedlo, ze to bude zase v haji.
Holky, kdy myslite, ze je dobre zkusit testik? ja to stopro dostanu driv nez za 28dni, tak u mne cekat az vynecha MS jej opravdu tezky. spozdilo se mi to asi 3x v zivote a z toho jednou protoze jsem byla tehotna. a ja bych si tak chtela zkusit testovani......

m.evzenie
20. únor 2010

Ahoj holky,
Markét, to je dobře, že už jste doma, určitě je to hned veselejší. I když jsi přišla o mlíko, tak malý poroste jak z vody, uvidíš. taky se těším na fotečky.
Jani, to mě mrzí, že už špiníš hodně, ale nevěš hlavu, příště se to už musí povést, zkusíš ještě IUI?
Ilčo, moc držím palce abys hlásila // čárky.Jen odpočívej, ať se mimí pěkně zabydlí. Kdy budeš testit?
Terko, jak se cítíš? ta dovča rychle utekla, taky odpočívej, myslím na Tebe.
Lucii, my taky jdem dnes na řeznický ples v Kt.
Teď si jdu zdřímnout, abych vydržela, ale už se těším.

avant
20. únor 2010

Ahoj holky,

óóó, dneska se tu koukám uklízí. 😀 Se asi přidám ...... musím to doma dát taky trošku do pozoru.
Trošku se bojím, když vám napíšu jak dopadla kontrola, že už si všechny pozitivní zprávy vyčerpám a na hlášení // už nic nezbyde 😢 Každopádně stimulace ukončena, dneska budu ještě píchat injekci na dozrání vajuch a v pondělí ráno nástup. (Ještě prosím o jednu radu, když mám v papírech - nepoužívat lak na nehty!, tak "francie" by snad vadit neměla, nebo jó???)
jana8 - nesmutni, přesně jak ti psala l.u.c.i.e. ono se to jednou podaří - každá tomu tady v té diskuzi věříme.
Navíc lucinda vypšíkala tolik těhu bacilů, Ilča se za chvilku přidá .....a to by bylo, aby jich tu nebylo dost pro všechny 😀 😀 😀
Markétce dodatečně gratuluju k prckovi 🙂

ilca1
20. únor 2010

avant francie nevadí já jí taky měla a stejně mě na nehty vůbec nekoukali
evženie , nevim kdy budu testit.Jestli do pondělí ms nedostanu tak asi v úterý 😎

gambrinuska
20. únor 2010

ahojky holky jen vás jdu pozdravit, pravidelně čtu a všem vám držim šíleně palečky 😅 😉 aby jste se dočkaly //, nemam moc co psát u nás se nic neděje jen čekam na MS 😖 a jak se na ní těšim, abych mohla začít dlabat clostík a něco se dělo, tak se zas potvora toulá ☹ 😠
Je to tu nabité napětím tak doufam že toho bacili tu bude spousta 😀 a zbyde snad i nějaký na mě ☹ 😅

l.u.c.i.e
21. únor 2010

Ahojky holky,

tak se hlásím z plesu čilá a zdravá Bylo fajn si zase po dlouhé době zaplesat. Dokonce jsme vyhráli v tombole tlačenkové prase 😉 Jinak teda co mě vadilo bylo všude samý kouř. Nedalo se tam ani dýchat. Nechápu proč se nemůže i u nás zakázat kouření. Teď mám dítě vyuděný 😀

M.evženie, jaký byl váš ples v Klatovech? Doufám, že jste si ho taky užili... No, když jsme přišli domů, tak jsem měla oteklé nohy, ale jinak pohodička 🙂

Jedna11, testit bys měla zhruba pak 12 den. I když já jsem to nevydržela a už jsem testila 10den a slabou čárku jsem tam měla... Nejhorší na tom je, že příznaky těhu jsou podobné menzes. Zatím nic nevzdávej, nedostala jsi to. Třeba to jsou opravdu těhu příznaky 🙂

Avant, francie opravdu nevadí. Měla jsem jí i já. Oni nechtějí barevný lak po celé délce nehtů. Potřebují totiž vidět nehtové lůžko. Jinak je super, že už jdeš v pondělí na OPU. 🙂 Tak hodně kvalitních vajuch.

Ilčo, doufám, že ms nedorazí a v úterý se budeme moc těšit na //.

Gambrinusko, nesmutni, menzes dorazí a začneš užívat clostík. To by bylo aby se to teď nepodařilo...

ilca1
21. únor 2010

Ahoj holky přeji krásnou neděli je tam krásně 🙂
lucko tak sis krásně zplesala to je dobře 🙂 ještě se musíš vyřádit než zčnou povinosti 😎 a tombola dobrá 😎
zatim jsem to nedostala 🙂 ale úplně trnukdyž jdu na záchod 😀 zatim ani nešpinim tak snad nedorazí 🙂
Lucko a ty jsi měla nějaký příznaky než jsi testila? já nemam žádný ,jem mi pořád bolí břico jako na MS a trošku se mi chvilkama malinko motá hlava jako když mi klesne tlak,ale že by mě bylo nějak špatně nebo tak , to mi není

l.u.c.i.e
21. únor 2010

Ilčo, příznaky jsem měla jako před menstruací, jinak nic. To až později se u mně vyskytli ranní nevolnosti. Jinak jsem se pořád hlídala, aby se neobjevila červená. To mám někdy i teď 🙂 Testila jsem 10 den a už jsem tam měla slabou čárku. Koukni na alba. Mám je tam...

terka82
21. únor 2010

Krásnou neděli přeju 😀

Jani to mě mrzí... ☹ Moc ti přeju, aby ta příští IUI s injekcema měla úspěch v podobě//. Jinak injekce jsem si píchala od 2DC.

Jedna11 dík. 😉
S testováním nejsem dobrý rádce, nejradši bych testovala ihned... 😅
Cca do 9. dne po oplodnění by mělo dojít k uhnízdění embrouška, takže dřív jak 10. den to nemá význam a i pak to může být brzo.

Evženie, jaký byl ples? Známí tam měli jít taky, tak se musim poptat jak dopadli... 😀
Já se už se taky přidávam k ostatním, které se cítí jako těsně před MS a to jsem teprve 4. den po transferu. 😠 😀 Zatím to teda neni nic šílenýho, ale břicho už sem tam cítim.

Avant to jsou super zprávy a neboj, určitě sis je tímto všechny nevyčerpala. 😉 Na zítra držim palce. 🙂

Ilčo mačkam palce co to jde... 🙂

Gambrinuska a kdy měla ta mrcha dorazit? Přeju ti, ať dorazí co nejdříve, abys mohla začít zobat clostík. 😉
Nějaký ten bacil tady na tebe určitě zbyde, neboj. 🙂

Lucko to je dobře, že jste si ples užili. Teda až na ten kouř... 😠 Jako nekuřák bych byla taky klidně pro zákaz. 😀

l.u.c.i.e
21. únor 2010

Terko, tak to jsme dvě. Jsem na kouř přímo alergická. Včera mě připadalo, že tam snad kouří úplně každý. Škoda, že u nás taky nemůže být zákaz kouření všude. Kdo chce kouřit, ať si kouří doma a neobtěžují tím ostatní. V Lotyšsku to takmají a je to suprový. Člověk pak není cítit cigaretovým kouřem.
Jak si užíváš neděli? Zase lenošíš? 😉

terka82
21. únor 2010

Zlatej koník. 😀 Mě tak napadlo se kouknout jak jsem se cítila při minulém IVF, kdy mě začalo něco bolet a 4. den po ET = 7DPO (tzn. stejně jako dneska) jsem tady psala holkám tohle:

Chvílema se začínam cítit jako před MS, dneska jsem 7DPO tak snad na mrchu je ještě brzo a je to jen z těch hormonů.

Hnedka je mi líp... 😀 😀 😀

Lucko se zakouřeným prostředím jsem neměla problémy dokud jsem bydlela doma, protože mamina kouří. Vůbec mi to nepřišlo. Ale teď tam jdeme na návštěvu, sedíme tam třeba hoďku a když pak přijdeme domů, tak ty hadry musim hodit do špíny. Rychle jsem si odvykla. 😉
Dneska normální neděle, uklizeno je, upečeno taky, takže jen vykydat myčku a něco vyprat. K obědu jsme měli file, takže ani žádné dlouhé vaření, to se mi líbí. 😀

jana8
21. únor 2010

Slunečný den přeji Vám všem 😉
Tak holky já jsem utroš vysadila jak jsem psala,ale zatím špiním a do toho mám i krev,tak nevím....už ať se ms rozjede úplně,protože pak nebudu vědět od kdy mám ji počítat..... 😖 ...doufám,že už dneska....bolí mě šíleně břicho a občas mě tam dost píchne,tak nevím,co se děje asi mám porodní bolesti na dálku 😀 ....dnes mi psala má sestřička,že už je v nemoc.,ale zatím nic už od 5hod má každých 5-10min bolesti trvajíce tak 10 vteřin,ale bohužel neni otevřená tak dokt. to vidí až na večer,tak doufám,že to bude mít brzo za sebou....aspoň mi to trochu zvedlo náladu......včera jsem to všechno zas obrečela.....půjdeme do IUI s injekcemi už jsme se rozhodli a řeknu si o tu PN.....tak uvidím,co mi řeknou.....
Jedna, já dělám ve fabrice kde se dělají obložení do aut.....jestli ti něco říká firma Borgers je v Rokycanech,ve Volduchách a v Hrádku.......pak se to odváží všude možně i do Mladý Boleslavi.....a s tím zvedaním s tebou souhlasím,taky mám pocit,že když jsem v klidu,tak je to lepší......tobě držím palečky,ať nám brzo hlásíš // 😉
Avant,taky doufám,že chytím toho jednoho bacila.....držím ti palce na pondělí,ať je všechno v pořádku.....
Gambrinusko,neboj,jasné,že zůstane i tobě bacil 😉 .....věřím tomu,že příští měsíc budeme společně čekat na dobré zprávy a prskneme bacil dál 😅
Lucko,to je super,že Vám ples tak hezky dopadl,ale to zakouření prostředí....přidávám se k Vám.....fuuuuj 😠
Terko,tak to je super,za pár dní nám taky napíšeš //.......držím moooooooc pěsti 😉

jana8
21. únor 2010

Evženie,a co ty? Jak si si zaplesala? 🙂 ....Jak už jsem psala,tak ještě zkusíme IUI s injekcemi.....já a injekce...... 😠 strach a děs....tak to bude muset přítel,nebo ještě uvidíme co vymyslíme....ale řekl,že mi je pichne.....tak si to snad nerozmyslí....
Jo,holky ještě mě napadlo,co je v těch injekcií jaké hormony.....to jsou nějaké podobné Clostíku....???? 😒 .....nebo je to něco lepšího....když je to v injekci 😖

terka82
21. únor 2010

Jani snad se ti to rozjede co nejrycchleji, když už to musí být... 😖 Nesmutni, příště se vybavíš PN a to by bylo, abys z té hnusné práce konečně neprchla na mateřskou. 😉
Sestře držim palce, ať má porod co nejrychlejší. Z tebe bude snad dneska teta, to je krásný... 😵
U mě to zatim nic neznamená, ale uklidnilo mě to, to je fakt. 😅
Mooooooc děkuju. 🙂

jana8
21. únor 2010

Terko, to máš pravdu teta od sestry po prvý-krát ,ale zato od bratra už 4-násobná..... 😀 .....děkuji za sestru,doufám,že brzo oznámí,že malý už je mezi námi 🙂 ....hlavně,že tě to uklidnilo , žádný stres a nervy a výsledek bude na jedničku 🙂 ....