Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
18. únor 2009

Bubu tak zítra držim palce ať je všechno v pořádku a můžete se co nejdřív pustit do dalšího pokusu. 😉 Určitě napiš jak jsi dopadla.

Gab pořád ne, ale většinou jo. 😀 Buď si píšu s holkama na KT nebo s někym po skypu. Ono taky co pořád doma tvořit. 😒 Do práce se těšim se a netěšim. Určitě si už v úterý budu rvát vlasy, že jsem ještě nezůstala doma. 😀
Jak bylo dneska?

gab123
18. únor 2009

jojo dnes byla krátká a fanj lidi tak se pokecá kafíčko co a jak kde nového,ale neptej se mě já si to nepamatuju 🙂 😀 Příští týden bude záhul to mám narváno od rána do večera,ale v úterý jdu na tu hematomku tak jen raní,jsem už zvědavá.No jinak nic

terka82
18. únor 2009

To jsi měla fakt příjemnej den. Na detaily se neptam, já se v Plzni vůbec nevyznam, takže by mi to stejně bylo k prdu. 😅
Se nedivim, že už jseš zvědavá na výsledky, já už taky odpočítávam dny do doby, kdy se snad dozvíme výsledky genetiky. 😕

gab123
18. únor 2009

nám to z té genetiky říkali do měsíce byli jsme tam 24.11 a výsledky nám příšli poštou 2.1 trvalo to strašně dlouho.Tak se modli at nečekáte tak dlouho.

gab123
19. únor 2009

dobré ráno vstáváme!jdu něco dělat.Venku je pěkná zima 😲 ,chtěla jsem jít ven no ale nevím nevím

terka82
19. únor 2009

Gab nestraš mě, že budu čekat takhle dlouho. 😲 Oni ty výsledky posílají poštou? Mě řekli, že si mam za měsíc zavolat. 😕
Jj venku je parádní kosa, teď jsem dorazila domů, takže jsem to ozkoušela na vlastní kůži. Byla jsem u obvodní a v pondělí už pomažu do práce. 😉

gab123
19. únor 2009

ná já nevím mi čekali dlouho,taky v tom byli vánoce.Já jsem tam musela pak osobně,protože nám našli tu mutaci.Uvidíš 😉

terka82
19. únor 2009

JJ uvidíme, co nám najdou nebo nenajdou. 😕

gab123
19. únor 2009

neboj bude to v poho.Nemáš sklony k potratům možná to bude jen blbost a doktoří jsou machři dneska už toho umí vyléčit o tom se nám ani nezdá.Je to super,že ti vemou vzorek z plodu to máš nej vyhlídky.Uvidíš,jakej bude závěr.Kámoška má 15holku.Ted těhotněla a musela jít na potrat v 6měsíci, plod mělo vadu a na genetice nic neměli úplně zdraví.Prostě se to někdy stává. 😒 papa jdu na drb ke kámošce čeká2 mimčo v zač.května.

terka82
19. únor 2009

Taky si myslim(doufam), že nic nenajdou a byla to jen debilní náhoda. Potrat v 6. měsíci, to je strašný. 😢
Užij si drb. pa 🙂

bubulienka
autor
20. únor 2009

Ahoj včera jsem vubec nemela čas napsat přijela jsem dlouho z natalu a pk šup do prace. Terko tak sem se domluvila na konec března ale s dlouhym protokolem protože podle vysledku pravdepodobne spíš na 99% mam anovulaci tak to skusí i zato riziko hyperstimulaku,ktery muže nastat. Příšti tyden jdu na injekcii a pak za 14 dní snad stimulovat jestli to bude v pořadku. Na tu imunologii nemusím protože když se mi jednou oplodnili vajíčka partnerovima spermama tak předpokladají že je to v pořadku a kdyby to nevyšlo opet tak udelají imunku i genetiku tak uvidime 😉 😉 😉

terka82
20. únor 2009

Bubu tak to jsou super zprávy, moc ti přeju, aby už se to zase začalo hýbat. 😉
Já mam asi taky anovuaci, ale dlouhý protokol jsem neměla. Zato OHSS byl na spadnutí, ale naštěstí se mi to nerozjelo.
A na žádnou imuno ani genetiku nepůjdeš, teď to určitě vyjde. 😵

bubulienka
autor
20. únor 2009

Dekuji za povzbuzení a doufam že nam to dobře všem dopadne a konečne budeme držet v naručí to oč tak dlouhou dobu bojujeme 😵 😵 😵

terka82
20. únor 2009

Bubu určitě to dopadne na výbornou. 😵

gab123
20. únor 2009

ahoj holky ráno nám nešel net asi pod tíhou sněhu je to paráda já to miluju.Konečně od rána přestalo sněžit terko vy jste museli zapadat už celý,ne.
budu neboj,uvidíš že se vše povede,přeci každá musíme mít nějaké to štěstí!
kdepak je renap ta odpočívá?

terka82
20. únor 2009

Gab ještě jsme nezapadali, ale je to děs. Jo z okna se na to kouká pěkně, ale musela jsem v tom dneska jít do města a měla jsem toho plný zuby, aspoň kdyby tolik nefoukalo. 😖
Jj Renap už tu nebyla od středy. Snad jsou oba v pořádku. 😕

renap
20. únor 2009

Ahoj,jsme snad v pořádku,nebyla jsem tu protože blbnul modem nebo co,furt to nešlo připojit. Co ty Terko,těšíš se do práce co po takový době.Já jsem doma teprve měsíc, ale už si to vůbec neumim představit že bych vstávala a ty noční-fuj 🙄 Já už v 6 večer usínam,jsem furt taková přichcíplá,i ještě občas vrhnu tak nevim kdy to skončí.Jsem pořád zalezlá doma,většinou sama ,manžel s dcerou odjeli odpoledne na večerní lyžování na Rudu,už abych neměla klid na lůžku a mohla ven. Ještě že mam toho psa,ale ta taky jenom chrápe 😵

terka82
20. únor 2009

Ahoj renap. 🙂 Snad?? ne určitě jste v pořádku. 😉 Kdy máš další kontrolu?
Do práce se docela těšim, ale ono mě to rychle přejde. 😀 No ale to vstávání, to bude oříšek. Zvykla jsem si vstávat tak v 9.30 😅, takže 6.10 je oproti tomu docela hnus. Ale co se dá dělat... Hlavně jsem ráda, že budu mezi lidma.
S tim zvracením, máme na KT těhulku. Je v 23tt a zvrací pořád, i kdž teď už prý míň. To je strašný, si to nedovedu představit. 😖 Tak snad jí nehodláš následovat 😲
Jak dlouho musíš ještě ležet? Těch 14 dní od redukce? To už je jen týden, to už uteče. Ale vim jak se to doma pěkně táhne, zvlášť když jsi sama doma.
Ty psi jsou koukam všichni stejní. Já o té naší potvůrce kolikrát celý den ani nevěděla. 😀 Byla zalezlá v peřině a chrápala.

Přeju všem krásný víkend. 🙂

renap
21. únor 2009

Ahoj,jak se všichni máte ,já neležim,ležela jsem jenom ty 3 dny v nemocnici ,řekli že mam být 14 dní v klidu,tak skoro nic nedělam,nic netaham a nezvedam,nakoupit taky nechodim ,ale normálně vařim a chodim,ležet v posteli bych nevydržela 😝 Jinak ve středu jedem na tu genetiku,tak doufam že bude všechno v pořádku a už se těšim na pana doktora\ 😀

gab123
21. únor 2009

Ahoj holky,já se mám celkem dobře.To je fain renap,že je ti dobře.Uvidíš,že genetika bude v pohodě nemáš žádné problémi.Já jdu v úterý pro výsledky z hematomky jsem taky zvědavá.Jinak nic nového dnes jdem na bál tak se moc těšim asi se s holkama opiju a pak mi bude špatně s tím jsem známá.Musím si to ještě užít než budem plodit 😀
kdepak je dnes terka že tu ještě dnes nebyla! 😕to je divný,že by vycházka 😝

terka82
22. únor 2009

Renap jen odpočívej, týden to ještě vydržíš a pak už si opravdu začneš užívat. 😉
Ve středu ti budu držet palce a snad na tebe vyjde jiný doktor. 😕

Gab jaký byl bál a jak ti je? To je jasný, jen si užívej, dokud můžeš. Za pár týdnů už nebudeš moct. 😉
Jinak tobě budu taky držet palce na hematolku. 😉

Tenhle týden budem mít koukam všechny výsledkovej. 😀 Doufam, že ta naše genetika už taky bude. 😉
Včera jsme byli dopoledne ve městě a pak v Pl. nakoupit, v kině a na večeři. Byl to moc fajn den. 🙂

gab123
22. únor 2009

Ahoj děvčata 😅 manža mě sem taky konečně pustil,měl lenoru po bále.Bál se moc povedl stršně rychle to uteklo v tombole jsme nic nevyhráli nestačili jsme ji ani koupit byla hned pryč 😠
Špatně mi taky nebylo byla jsem i cvičit,ale jen 1h to mi stačí jsem přejetá a unavená a ještě jsem to dostala hurá zas za 29 dní je to bezva jak se mi srovnala.

tenhle týdem budem samé nové zprávy už jsme na novynky zvědavá ☹ je to zas nějak dlouhý
teri já si včera řikala,že tu nejsi 😲 a měla jsem pravdu byli jste na výletě to je skvělý na čem jste byli v kině?
renap neboj ty to zvládneš 😉 to už bude pro tebe brnkačka to nejhorší máš a za sebou
pana doktora si poslechni a kdyžtak mu odpověz ty to zvládneš 😵

jdu koukat na tv papa jdu zítra na celý den do práce uf mám nějak dlouhou tak užívejte volna

terka82
22. únor 2009

Gab to je dobře, že se vám líbilo. Jste se taky trochu odreagovali. 🙂 Teda s tim cvičením po tahu tě obdivuju. To bych nedokázala. 😅
Byli jsme na sněženkách, ale nic moc. Ale i tak to byl super den. 😉
Jdu si dát sprchu a zalezu. Ať jsem zítra do pracovního procesu odpočatá.
Tak pa a dobrou noc. 🙂

gab123
22. únor 2009

ty už jdeš zítra já myslela,že až za týden.Přeji pěkné vstávání a příjemný návrat do práce at se tě nikdo moc nevyptává 🙄 mi jdem také spát.papa

raula
23. únor 2009

Ahoj holky! Všem vám držím palce na dobré výsledky! Já jsem ještě týden v klidu a pak v pondělí snad tu IUI.
Spíš počítám že to nevyjde. Tak se psychycky připravuju na IVF. Jak jste snášely tu stimulaci? Je to hrůza? Docela se bojim, co to se mnou udělá. Potřebuju vědět, na co se mám připravit 😒

renap
23. únor 2009

Ahoj,Raulo,tý stimulace se vůbec nemusíš bátse mnou to nedělalo vůbec nic,měla jsem krátký protokol,takže od 2 dne cyklu jsem si píchala injekce-poprvý jsem měla Menopur ,ten se ředil do stříkačky a podruhý Puregon v peru,to je úplně nejjednodušší,ale taky asi nejdražší.Po 4 dnech je kontrola UTZ, a od 5.dne se k tomu píchalo ještě něco,taky do břicha do 8.dne a pak je zase UTZ a pak asi 10.den večer jsem si píchla zase něco jinýho a další den byl odběr vajíček. Ato je vlastně celý,v pohodě se to dá zvládnout při práci,já jsem ještě den před odběrem měla denní 12.a nic mi nebylo.Celý to vlastně trvá jenom 10 dní,pak je transfer embryí,ale to už je rychlý,jenom je tam stříknou a je to.Pak už jenom čekáš na výsledek,to je na tom asi nejhorší-na psychiku.Já na to vzpomínam docela ráda,přišlo mi to takový dobrodružný,aspon se něco dělo 😅 Po tom odběru vajíček a po transferu se tam leží pár hodin na pokoji,byly jsme tam vždycky 4 a tam byla taky sranda 😀 Vůbec na celej Natalart ráda vzpomínam,hlavně na doktory,ti jsou hrozně milí,byl to docela i doják,když jsme tam byli naposledy a loučili se s nima.

terka82
23. únor 2009

Ahoj holky. Tak jsem to přežila. 😀

Gab díky. 🙂 Bylo to v pohodě.

Raula já to měla se stimulací trošku horší, protože jsem měla 44 folíků. Ale stejně jako Renap jsem začínala 2.DC s Puregonem v peru, od 7.DC jsem k tomu přidala inj. proti ovulaci, 11.DC jsem si píchla inj. na ovulaci a za 2 dny byl odběr. Ke konci stimulky už mi bylo hodně těžko a den před stimulací už jsem si nemohla pomalu ani sednout. Břicho bolavý a nafouklý. Myslela jsem, že se to po odběru zlepší, ale ten večer po odběru byl nejhorší. To se u mě začaly projevovat snad všechny příznaky OHSS, ale nakonec jsem to ustála a postupně se to začalo lepšit. Transfer byl v pohodě.
Doufam, že tě tim nijak nevyděsim. Neboj, každá to snášíme jinak. Přes všechno to bolení na to vzpomínam ráda. Byla jsem ráda, že se něco děje a že je najednou šance otěhotnět. Do práce bych teda jít nezvládla, byla jsem ráda, že jsem na PN.

renap
23. únor 2009

No jo o tý hyperstimulaci jsem nepsala,to se může stát a musí to být hnusný ,někdy se s tim musí i do nemocnice,ale to asi není tak často,uvidíš že tebe to nepotká,já jsem někde četla že to mají častějš ženský který mají cysty na vaječníkach,ale nevim jestli je to pravda.Uvidíš že to bude v pohodě,někdy po vánocích budeš v porodnicí 😀

terka82
23. únor 2009

Renap taky jsem slyšela, že je to častější u ženských s PCO. Mě doktoři řikali, že je to kvůli anovulaci.
Zase na druhou stranu v určitém stádiu je s OHSS prý větší šance na uchycení embryek. Mají tam lepší prostředí, ale ženská trpí jako vůl. 😖

raula
24. únor 2009

Ahoj holky! Moc děkuju za vyčerpávající informace. Renap docela mě tvé vyprávění uklidnilo, ale neměla jsem číst to od Terky 😉 Ale je to taky dobrý vědět, co mi může potkat a počítat s tím. S těma injekcema teda nevim, to asi nezvládnu! V životě jsem nic takovýho nedělala! ☹ Léky jsem si vybrala nějaké s příplatkem 2500,-
tak to bude asi do té stříkačky co?
No uvidíme ! Tak se zatím mějte fajn!