Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
28. únor 2010

já nevím, s tím testováním, zejtra zase nebudu mít čas dojít si něka pro testy 😀 , jdu na odpolední, dopoledne asi půjdu s malou k dr, má nějaký teploty, kašel, rýmu, no, ještě uvidím, jak dnešní noc

který ty testy jsou nejlepší??? 😉

terka82
28. únor 2010

Markét 6 testů to neni tak hrozný. Já už jich teď vypatlala 5. 😀 A ještě mam 3 v krabičce. 😅 Dneska jsem se ptala manžela, jestli budem ráno zase testovat nebo to necháme na úterý a radši by počkal. Tak uvidíme, jak to ráno vydržim.😅 😀
Užila sis toho během těhu ažaž, a proto ti to Tomík teď vrací tím, jaké je to hodné miminko.
🙂
Pevně věřím, že tenhle rok tady všechny uzavřeme minimálně jako těhulky. 🙂

Gambrinuska dík za pochvalu, dělam co můžu. 😀
Určitě se brzo dočkáš a hlavně to dotáhneš až k mimču v náručí. 😉
Huráááá mrcha dorazila, že si ale dávala na čas, potvora jedna. 😖 Takže od zítřka zobeš clostík? A kdy jdeš na kontrolu?

Pantomima smekam. Ty seš ale držák. 😅 😀
V těch testech nevim, co je nejlepší, jen co jsem slyšela, tak testy Best moc best nejsou, spíš naopak. Posledně jsem měla RapiClear, teď Baby test od ViaMedu(to jsou ty citlivější) a Gravitest od Apotheke(ten tu chválila i Ilča).

Evženie to je fajn, že jste si to takhle užili. A dneska je lenošící den všude. 😀
Děkuju 😅

pantomima
1. bře 2010

Krásné ráno!
Tak co je kde novýho???

U nás stále nic 😉

lucinda3
1. bře 2010

Zlatíčka moje zdravím vás!!
Mooooc se vám omlouvám za tu odmlku, za chvíli vysvětlím, jdu dočíst téda vy spisovatelky 😉
Takže, jsme v pořádku, ve čtvrtek jsem viděla srdíčko, to jsme byli 8tt a 10,2 mm 😵 Bylo to úžasné, předali mě Mejcharovi, no a já se objednala na 15.3. na 1. poradnu 😎 A pak jsem frčela domů, nebylo mi 2x dobře - žaludek na vodě a ještě ted zub 😒 , takže jsem zalezla do pelechu a na net nebyla síla ani nálada...No a to samé v pátek, jen místo do Natu jsem frčela k zubaři, a ten si na mě slmsnul, ta šestka byla prý už trochu mrtvá, takže mi vytahal nervy a teď je mrtvá úplně 😖 No odcházela jsem a bolelo mě to ještě víc, takže opět domů do pelíšku to zaspat...A odpol přišel manža a my vyrazili směr Litvínov za tchánojcma na víkend, mají sice připojení ale nebyl vůbec čas, byli jsme na nákupech, u holiče, ....
Je mi to opravdu moooc líto že jsem vás vyděsila, omlouvám se ještě jednou!!! Děkuju že jste na mě mysleli zlata!! A s tím mobilem je to fakt, tak Ti Terko pošlu číslo, Ty už nějaká máš ne, budeš takový náš mobil správce 😀 😎

A teď gratulace, Terezko paráda, já to věděla že vás tady pěkně všechny nakazím!! 😉
Ilčo supéééééér, paráda!!
Avant držím mooooc palečky, za pár dní se k nám přidáš uvidíš!!
Vy všechny!!!!!!!!!!!!!

pantomima
1. bře 2010

lucinda3- no hurá žiješ 😀

já mám zítra 14 dní po IUI, měla bych s testíkem ještě vydržet do příštího pondělí, tak nevím, nevím 😀

lucinda3
1. bře 2010

Jo a fotečku dodám opět z domova v práci mi to nejde 😵 Jen mi přijde že to Rokyta moc nezaostřil, máme krásnou šmouhu 😵 😵 Byl tam ve čtvrtek vůbec frmol, nejdřív jsme utíkali do ordinace u lékárny, a pak tam přišel Bouše a my mastili zase zpátky do ordinace vedle čekárny 😕

lucinda3
1. bře 2010

Pantomima ahooj! Jojo žiju, žijeme 😉
Jak se cítíš, něco jinak než obvykle? 🙂

pantomima
1. bře 2010

no, právě na sobě vůbec nic nepozoruju, tak nevím 😉 , minule jsem byla tak nějak přesvědčená o tom, že se to povedlo, teď nejsem, tak uvidíme, bylo mi ,,jinak,, akorát ten první tejden, teď mám možná trochu citlivější prsa, ale jinak nic ☹ tak uvidím

ilca1
1. bře 2010

Lucindo!!!!!!já bych tě kopla!!! Ty jsi nám dala 😎 Jsem moc ráda že jsi ty i mimi v pořádku 😵
pantomima já myslím že už by jsi mohla testit teď ne? 😉 Myslim že holky taky z IUI měli už testík po 14 dnech pozitivní 😉 Držim palečky
Já jdu na ultrazvuk příští týden v úterý tak snad tam bude vidět gestační váček 🙂 jinak jsem v pohodě jen mě šíleně bolí prsa 😠

pantomima
1. bře 2010

ilca1- asi bych už mohla, já mám ale cyklus delší a mrcha by normálně dorazila až o víkendu, tak ještě vydržím 😀 , prvně jsem měla cyklus řízenej (injekce), tak to jsem taky po 14 dnech testila

lucinda3
1. bře 2010

Ilčo já vím si ten kopanec zasloužím 😉 Už se to nestane!! 😎 Žádný snad tam bude, si piš že tam v úterý bude!! 😵 S těma prsama, před testíkem mě nebolela, a teď jako ve vlnách, jednou jo a jednou ne, teď spíš břicho, blíží se termín bývalé mršky, a to jsem měla i při malým, pobolíval mě podbřišek.
Pantomima musíš věřit!! Na tom je to založený 😀 Teda ještě na dalších okolnostech, ale ten optimismus je důležitej 😎 Držím palečky!

lucinda3
1. bře 2010

Tabulka:

terka82 .............. KET 17.02 - 2 embrya - test 26.2. //
avant ................. 1.IVF - OPU 22.2., ET 27.2. zavedeny 2 blastocysty, hcg 12.3.
lucinda3............... UTZ 25.2. 8 tt srdíčko; 10,2mm; 1. poradna 15.3.
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve
pantomima............IUI 16.2. - krvička 9.3.
m.evzenie.............dlabe hormony
jedna 11...............IUI 15.2. - test 1.3.
gambrinuska.........čeká na ms a pak clostík

gambrinuska
1. bře 2010

ahojky holky- nebo většinou skoro maminy 😉 je to tu skoro samá těhule a to je krásně pozitivní 😀 i pro netěhule 😔
Lucindo, dobrá zpráva, že je vše ok, koukali jsme kde se couráš 😕
Pant obdivuji výdrž to já budu testit asi nonstop 😀
Jakpa asi jedna, koukam jak jí dopadl test a kde nic tu nic 😨
Terko ten clostík beru 5-9 dens cyklu a 11.3 jdu do Natalu na utz a možná i IUI, ted jsem tam volala, jen mi říkala sestřička, že tam Rokyta nebude a u jinýho jsem ještě nebyla 😕 😅

ilca1
1. bře 2010

Holky a jak se to vlastně teď počítá?Podle poslední MS nebo od IVF ? Protože podle Ms bych měla být 5

ilca1
1. bře 2010

Holky a jak se to vlastně teď počítá?Podle poslední MS nebo od IVF ? Protože podle Ms bych byla 5 plus 3 a podle IVF 2 plus 2

ilca1
1. bře 2010

Jéééé 😀 mě to tam nějak blbě naskočilo 😀

gambrinuska
1. bře 2010

já bych řekla že furt podle MS, ale jsem amatér 😅

lucinda3
1. bře 2010

Gambrinuska ahoj! Jojo jsme rády že působíme pozitivně 😉 Budu držet palečky na IUI, a neboj, všichni jsou tam bezva, mně dělal IUI jednou Bouše a 2x Švábek, Rokyta nikdy.
Ilčo nevím jak je to při IVFku, já bych taky řekla že by to mělo být podle ms, ale nevím, to budou vědět zkušenější holky 🙂
To je dneska venku větřík co? 😅

ilca1
1. bře 2010

To jo , já byla nakoupit a už asi nikam nepůjdu 😅 Teď vařim rajskou 😵 😵 tu já můžu tak se pěkně nadlábnu a pak se uvelebim u telky 🙂 musim přeci mimi chránit před tim větrem 😀
Gambrinusko já už byla u všech, Bouše Rokyta i Švábek , všichni jsou fajn, ale asi Švábek je takovej největší optimista z něj mam vždycky lepší pocit , Dělal mi i IVF a Bouše mi bral vajíčka

lucinda3
1. bře 2010

Je to pěknej fujavec, se mi ani nechce ven, ale musím, mám hlad 😀
Téda Ty se máš, rajskou, bych si taky dala říct, asi k vám zajedu chichi 😉
Jééé já bych taky nejradši zůstala doma, být v klídku, spinkat dle potřeby, práce tam mám až nad hlavu takže nůďo by nebylo, no uvidím jak dlouho to tady povedu, mi to soustředění dělá problémy, pořád lítám na malou a když nejsem na wcčku tak se cpu, mám takový ty návaly hladu 😀 Žaludek na vodě je pořád, a navíc mám takovou pachuť v puse, no ideální stav 😅 Jen kdyby ta nemocenská nebyla taková mizerná, ještě z mýho platu se zkráceným úvazkem no nevím nevím...Na druhou stranu bych neprojezdila žádnou naftu, to taky dělá dost, neutrácela za obědy, no pěkně si to tady plánuju, kdyby mě četl šéf 😕 😎

ilca1
1. bře 2010

Ty by jsi měla aspoň nemocenskou , ale já nebudu mít až do porodu nic ☹ teď jsem na úřadu práce,prodávala jsem v Lahůdkach u procházky co je většinou vedle lidlu a měli jsme úžasný vedení...vedoucí krad peníze a manažerka K.... která se tam dostala přes postel 😠 a ani jeden nevěděl o čem mluví jen byli ohromně chytrý tak jsme dali všichni hodinovou výpověď 😝 vedoucího teď asi stíhá policie tak ještě že jsme odešli a mě se to hodilo začínala jsem v natalu tak jsem si říkala že budu aspoň v klidu, nu sle nebudu nic brát ☹ ale hlavně že se mimi povedlo 😵

lucinda3
1. bře 2010

Hm tak to je taky zajímavej případ, ale je vidět že je dobře že jsi to tak udělala 😎 😵
A z ÚP nedostáváš nic, nebo nějakou almužnu co?
Já netuším jak se to teď počítá ale mám pocit že bych měla max 5 000,-...Chraň bůh jsem moooc ráda že mám práci, to nejsou ani tak zaječí úmysly jen takové lákavé představy, při malým jsem byla kvůli nevolnostem taky střídavě doma, a náramně jsem si to užívala 😉

l.u.c.i.e
1. bře 2010

Ahojky,

zrovna jsem se vrátila od zubařky a mám spravený zub. Musím tam jít ještě jednou na překontrolování před porodem.

Terko, krásně tě sílí testíky. Je to úžasné 🙂 Jsem zvědavá na středu, až nám nahlásíš jak máš vysoké hcg. Třeba budeš mít dvojčátka.

Adenko, chápu tvé pocity, ale Natalart opravdu postupoval správně. Na IVF průchozí vejcovody opravdu nepotřebuješ. Je to tím i kratší, než podstoupit laparku a čekat šestinedělí a tak... U tebe se něco děje v děloze. Neboj se, teď se to hne a zadaří snad i přirozeně. Moooc ti držím palečky.

Avant, doufám, že ti bolest břicha brzo odezní... Hodně pij.

Lucindo, to jsme si oddychly. 🙂 Jsem ráda, že je vše v pořádku. Mrtvý zub ti nezávidím, ale aspoň už máš po bolesti.

Gambrinusko, no konečně... Ta tvá mrcha je konečně tu a jste už blíže 🙂 Za 14 dní IUI a zadaří se... Musí.

Pantomima, nechápu, že máš až za tak dlouho testovat. Podle mě už jsi dávno v tom. Menzes nepřišla. Testni. Já když jsem byla na IUI, tak jsem za 14 dní měla přijít na krev.

jana8
1. bře 2010

Ahoj holky,
vy jste se nějak rozjeli 🙂
Terko, synovčeka jsem viděla aspoň přes nett,ale ten porod ☹ ,vytrpěla si dost,ale hlavně,že už to má za sebou a jsou oba v pořádku a zdraví 🙂 .....
Avant,hezky odpočívej ať avantíky zůstanu v tobě celých 9měs. 😉
Jedna,jak pak testík?
Gambrinusko,super,že už mrcha se dostavila a ty už papáš clostík,tak to se ani nenazdáš a jedeš na Utz....držím palce 😉
Evženie,to je super,že se ti Mashíci líbili,odreagovat se člověk už musí,pak je to jen na bednu.....stále jen člověk přemýšlí a snaží se,ale takhle to jde lépe se zábavou 😎
Lucindo,ty umíš,ale znervóznit člověka,to mě mrzí,že ti bylo tak špatně .....och ten zoubek 😠 ...mám z tebe radost,že utz dopadl výborně...jen tak dál 😉 ....

lucinda3
1. bře 2010

Ahoj Luci!
To je dobře že je to ok, a taky srdíčko jak jsem se dočetla zpětně, pěknej rošťák to je sranda 😀
Mám z té svojí "mrtvolky" divný pocit, mrtvý zub zní hrozně, ale je fakt že už by neměl bolet když je bez nervů. Luci mně také řekl Švábek po druhé IUI testovat za 3 týdny, no a po té třetí jsem testila 17 den po IUI, 3 dny po vynechání ms.
Jojo Terka je další na řadě 😉 Mám z ní velikánskou radost!!

jana8
1. bře 2010

Ilčo, nevím jak to přesně je,ale vím,že nedávno dávali v televizi asi ve zprávách o matěrský,jak ji chtěli zvyšovat a teď ,že to asi zas nestihnou tak nevím....ale taky tam říkali,že ženy co otěhotněli a předtím nepracovali anebo byli na úřadě,tak ani nevěděli na co mají nárok.....vím,že tam bylo,že pokud si žena platí asi nemocenskou,když je doma,nebo něco takového,tak má nárok ne na materskou ale myslím,že rovnou na rodičovský příspěvek ....vím,že to tu píšu jak tatar 😀 ,ale tak nějak to bylo,tak na tvém místě bych si to raději oběhla a informovala se.....držím palce.... 😉 ...jo a s tím počítám od kdy,jsem taky amatér,ale pokud vím tak na stránkach na nettu,když si tam někdo chce vypočítat porod,tak zadává datum poslední ms....
Lucko,tak to je super,že máš zoubky v pořádku 🙂 .....a jak to je,to musíš mít před porodem zuby bez kazu a tak nebo jak to vůbec běží....vím,že v těhotenství se zuby kazí víc,ale jestli to má vliv na mimi nebo na porod 😖

lucinda3
1. bře 2010

Ahoj Jani!
Tak jak je? Vůbec nejsem ráda že jsem vás takhle znervóznila, ale fakt nebyly síly ☹
Raduj se ze synovečka, za chvíli se budeš radovat ze svého mimi 😵 Na špatné při porodu se zapomene a bude si užívat s drobečkem 😉 Je teda fakt, že mně se teď začaly vyjevovat pocity z porodu malýho který taky nebyl z nejlehčích, těmi rozměry a taky klasika zaseklé ramínko...Takže jsme se s manžou domluvili nechat si udělat i ty výběrové utz krátce před porodem abysme byli v obraze co se velikosti mimi týče 😉

jana8
1. bře 2010

Holky,tady se to tak hezky rozjížedí.....Lucinda,ty jsi ten bacil rozprskla hezky....Ilča, Terka, teď čekáme na Jednu jak dopadla s testíkem, pak Pantomima,Avant a my ostatní zachvilku za Vámi.... 🙂 hezky Gambrinuska,Douda, Adenka, Já, Janinam, Evženie,....a jestli jsem na někoho zapoměla,tak se omlouvám 🙂

jana8
1. bře 2010

Lucindo,chápu Tě,když je člověku špatně,tak je rád,že leží a ani se nehne....bohužel to znám velice dobře 😖 .....vím,že se po porodu to zlé pak raději zapomíná a hlavně,že jsou v pořádku....to jsem nevěděla,že něco jak výběrové utz existuje 😕 .....
Jinak my jsme byli v sobotu na oslavě narozenin /samozřejmě já byla do 14hod v práci a pak jsme hned vyrazili/,ale zdrželi jsme se tam jen asi 2hoďky protože jsme ještě vezli přítelovou maminu a jeho bratra a oni tam dlouho být nechtěli a tak jsme byli už kolem půl šesté doma,já hodila do pračky a za hoďku jsme tam jeli s přítelem zas jen my dva /oni nás totiž to ukecávali ať ještě přijedeme/ a to jsme přijeli domu kolem půl druhý 😎 ....s tím že já řídila zpátky,ale řeknu Vám,že jsem měla strach ....to auto jsem ještě neřídila ale co je hlavní,tak se tam zvrhla debata i na nás,že chodíme do Natu....nikdo z příbuzných to neví....jen teď oni....přítelov bratr a jeho žena a ještě to ví má sestra s manželem....ale oni mě tam zas zblbli ....jeho žena mi říkala,že by na mém místě šla do IVF a viděla jsem že i přítel je za tú variantu.....tak jsem v tom měla zas hokej....dnes jsme o tom doma mluvili a přítel viděl,že moc do IVF nechci až kdyby se to nepovedlo,tak nakonec řekl,že vyzkoušíme ještě to IUI s injekcemi....i když říkal,že si budu i tak pichat injekce,tak proto navrhoval více toIVF a je u toho větší šance.....och holky já jsem ale trubka....už ať jedeme do Nat. ať už o tom nepřemýšlím.....protože já jsem schopná to změnit za den 10-krát 😖
Promiňte,že jsem se tu zas rozepsala 😀

lucinda3
1. bře 2010

Jani jojo, mám v malýho těhu průkazce jednu kolonku výběrové utz, před ním jsem byla na utz ve 32.tt a pak už ne, takže bych u druhého mimi šla i pak pokud to bude možné, protože vím, že se manži na sále přiblble ptali "a to jste nevěděli že bude tak velký?!"
Jste si teda pěkně užívali oslavu takhle na etapy 😀 Se přiznám že u nás o IUI neví nikdo, jen kamarádce co má malou po IVF jsem naznačila že chodíme do Natu, a druhé jsem taky naznačila - ta má termín za měsíc tak ta chodila do Institutu do Smetanky a měli jít na IUI ale nedošlo na to 😉
Jani chápu Tě, já bych asi byla taky nerozhodná, tak si sedněte, napište si všechna pro a proti na papír ať v tom máte jasno 😉 Já bych být Tebou volila to IUI, šetrnější k tělu i peněžence, když má manžel dobrý spermio a jde tady o Tvojí ovulku kterou podpoříte těma injekcema. Uvidíš samozřejmě co Ti poradí v Natu, ale finální rozhodnutí je jen a jen na Tobě a příteli, budu držet palečky ať je to nejlepší rozhodnutí v životě 😵
Jdu si zavést utroš a pak chvíli klídek a frčet do školky pro malýho 😵