Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

lucinda3
11. bře 2010

Pant tak to jsme na tom s celodenní ranní nevolností stejně 😀 A šílená únava, mám chuť zalézt pod stůl a spát 😔 Já měla s malým nahoře 13kg tak bych to ráda zopakovala, ale děj se vůle boží hlavně ať je vše jak má 😉 Včera jsem ve 21.30 dostala chuť na puding s piškotama, tak co myslíte že jsem udělala? Ano, správně, nelenila a šla si ho uvařit, mňam 😝 Já mám teď šíleně citlivý bradavky, úplně pálí, a myslím že to tak bylo i předtím.
Hezky si zacvičte!

ilca1
11. bře 2010

ahoj holky, já tedy ranní nevolnosti nemam, já začínam mít žaludek na vodě kolem poledne a pak to drží až do večera, ale nezvracim tak špalně mě není 🙂 tak si ráno pěkně nakoupim uvařím a už nejím páč to už nezvládnu 😝 jinak jsem docela v pohodě , každý den se ptam miminka jestli je v pořádku 😅 a pořád ještě chodim ze strachem na záchod.Sice už tam bylo vidět začínající srdíčko ale stejně půjdu příští týden na ultrazvuk zase ze strachem 😕 obdivuju vás, jak píšete že se na ultrazvuk těšíte to já až když tam ležim a vidim že je to ok tak se mi tam začíná líbit 😅 Jinak prsa mě bolí, zvlášť když si sundam večer podprdu tak to je jako by mě pleskli o zem jak to bolí 😀
Co asi Terka 😕

adenka84
11. bře 2010

Ahoj holky,

mám pro vás další info od naší Terezky.

Terezka mi ráno psala, že jí HCG nestoupá, že nemá jíst ani pít a čekat na primáře, že to vypadá na revizi. Netrvalo dlouho a Terzka mi psal opět, že na UTZ má váčeik a že dokonce i HCG malinko vyrostlo. Takže žádná ošklivá revize se zaplať pán bůh nekonala. Jsou to s ní nervíky, ale teď už bude snad vše v pořádku. Až budu mít opět nějaké zprávy písnu vám...Držte ji holky všechny palce...Terinka si to zaslouží, doufejme, že bude vše ok.

ilca1
11. bře 2010

adenko díky 🙂 tak aspoň že tak 🙂 snad už to bude dobrý . Zase napiš ju 😉

adenka84
11. bře 2010

Jedna, jestli bych šla ještě do dalšího IUI. je to těžké, chápu, že když se nedaří tak to mu přestáváš věřit. Ale pokud je tvůj partner v pořádku, tak bych určitě do dalšího IUI šla. My byli celkem na UIU 3x. Manžílek měl problémi se spermiogramem. A tak jsem to už víckrát nezkoušeli. A šli do IVF.

Co se týče tý laparky, tak tu mi doporučili na immunologii. Před 8 lety jsem měla akutní zánět slepého střeva. A prý by tam mohli být srůsty, které mi brání k početí. Říkal nám, že pokud se odstraní a zárověň se profouknou vaječníky tak by se nám mohlo zadařit i přirozeně. Probírali jsem to z manželem, podke doktorky se máme snažit měsíce přirozeně a po ne/spěchu se máme obrátit až pak teprve na NAtalart. S manželem jsme se dohodli, že nebudeme marnit čas a přirozeně to zkoušet nebudem. A až se dám do kupy tak půjdem opět na IVF.
Spousta lidí mi říká, že laparka mi nepomůže. Přesto na ni půjdu. Chci proto udělat vše co jde. Třeba se pak IVF povede lépe. Dostala jsem také injekce, které si mám píchat od stimulace až do 10 týdne těhotenství. Je to proti tomu abych nepotratila. A manžel taky dostal jednu. A tak pevně věřím, že se snad už zadaří, máme nějaké léky na víc tak uvidíme třeba to bylo tím....

snad jsem ti trochu s rozhodováním pomohla IUI není vůbec špatná věc, jsou tu holky, kterým se povedla. Není to náročný zákrok, je to přirozenější než IVF a hlavně o dost lacinější. Takže pokud je tvůj partner OK tak jdi určitě do další IUI.

l.u.c.i.e
11. bře 2010

Ahojky holky,

Adenko, děkujeme za zprávy o Terezce. Doufám, že hcg stále roste a bublinka je už v bříšku. Huráááá!!! To jsou s ní nervy. Moooooc jí pozdravuj a jsme s ní.

Gambrinusko, tak co, už jsi po IUI? Doufám, že ano 🙂

Jani8, copak je s tebou?

Ostatní holky taky zdravím a chválím opravenou a přehlednou tabulku. Byl to skvělý nápad jí zavést.

gambrinuska
11. bře 2010

Ahojky holky ☹ tak at jsem dýchala z plnných plic, tak mam pocit, že mi to stejně nepomůže 😝
Folíky nerostou, mam je max 9mm tak z toho asi nic nebude 😢 , mam přijít ještě ve středu, že se uvidí a dyžtak pak jinou stimulku ☹
U Terky to vypadá nadějně tak jí držim palce
At vám to tam zítra dopadne líp 😉

pantomima
11. bře 2010

gambrinuska- to je mi líto, ale do příště třeba ještě narostou, já tam byla taky dvakrát, jednou nebyly 😉

lucinda3
11. bře 2010

Adenko díky za info!! Ježišku to jsou nervy, jako na houpačce ☹ Myslíme na Tebe Terko ať už jsi jen nahoře a s bublinkou, už žádný pády!!!

Ilčo to bylo přirovnání s tou podprdou večer 😀 Je fakt, že když je vypustím jsem na tom podobně 😀 😀

Luci taky se mi to s Jani8 nezdá, nevím co jí mohlo potkat v Natu že nepíše... 😨

Gambrinuska uvidíte, ještě nevěš hlavu, teoreticky můžou dorůst, já byla před IUI 2x na utz a až pak byla IUI, rostly mi paradoxně po clostíku pomaleji než v nativu 😅 Budu držet palce, a když by náhodou nebyly teď pomůže jiná stimulka 😉

l.u.c.i.e
11. bře 2010

Gambrinusko, to snad není možné, že nerostou ani po clostíku. To mě moc mrzí. Snad se ještě zpamatujou a narostou do té středy. Dáme jim čas 🙂

lucinda3
11. bře 2010

Gambrinusko určitě nejsi jediná komu clostík nezabírá tolik, někdo po něm má hafo maxi folíků, já vypotila jeden a ten evidentně stačil 😵 😵 Ale jsou i holky kterým nezabere vůbec - vím z jiné diskuse - tak mají injekce a zabírají, tak uvidíš 😉

pantomima
11. bře 2010

když jsem byla na první IUI před třemi lety, clostík také vůbec nezabíral, píchala jsem si gonadotropiny a pak se zadařilo!

gambrinuska
11. bře 2010

jo o těch taky mluvil, je to blbý,ale aspon se furt něco děje, ještě že vás mam holky moje 😅 jste zlatý 😵 moooc děkuji za podporu

lucinda3
11. bře 2010

Gambrinusko to je jasný že to půjde, podívej kolik už je nakaženejch!! 😀 😀 😎

ilca1
11. bře 2010

lucindo to máš pravdu s Jani8 , naposled psala ze nemá náladu co se vrátila z natalu a už se neozvala ☹
Holky já dneska pročítala ještě jednu diskusi (tam ale nepíšu) a tam jedno děvče 15 den po IVF má HCG přes 1000 a druhá taky po 15 dnech 8800 😕 😕 😕 Ta už má ale potvrzený dvojčátka . To když srovnam s tema mojema 192 😅 😅 😅 to je rozdíl vim že na dvojčátka je to jednou tak vysoký , ale o tolik?Nu.....ještě že už mě to neměří 😀
Tak jsem ráno měla strašnou chuť na segedínek tak jsem ho před chvilkou dovařila....a jíst do nebudu, ke konci jsem ho nemohla ani cítit asi si ho dam zítra ke snídani 😀

l.u.c.i.e
11. bře 2010

Gambrinusko, neboj se, taky se zadaří. Nejsi v tom sama. Jsme tu s tebou 🙂

Ilčo, koukám, že už máš těhotenský chutě. To já jsem je nějak neměla... Ani teď ne. Jen mě stále vadí určité pachy. 🙂

roby
11. bře 2010

Ahoj holky,

moc děkuju za zprávy o terezce, držím jí palce a moc na ni myslím, snad bude vše vpořádku.

Gambrinuska, já když jsem měla Clostík, ještě u své doktorky, tak mi taky vůbec nezabral, zkusili jsme to dva měsíce, a pak mě poslala na laparku. No a tady v natu jsem pak řekla, že Clostík už nechci, tak jsem šla rovnou do injekcí a ty zabraly.

Holky, jinak k těm ranním nevolnostem, docela mě děsíte, protože já na sobě nic nepociťuju, ráno jen malinko žaludek, ale to vydýchám, odpoledne se m i chce spát, jediné, co mám, jsou bolavá prsa, hlavně, když si sundám podprsenku. Ale já jsem na ultrazvuku zatím měla vidět jen gestační váček zatím bez žloutkového, tak se obávám, aby tam mimi vůbec bylo, když ty nevolnosti nejsou. na ultrazvuk jdu v pátek 19.3., tak doufám, že vše bude O.K.

l.u.c.i.e
11. bře 2010

Pantomima, ty se budeš za pár dní vdávat? Velká gratulace, pokud je to tvé svatební oznámení v albíčku. 😵

Roby, buď ráda, že nemáš nevolnosti. Nemusíš je mít vůbec. Každé těhu je jiné. Moje známá taky neměla po celé těhotenství nevolnosti 🙂

lucinda3
11. bře 2010

Ilčo uvidíme s Jani8, ráda bych věděla co se stalo...
Hm segedýnek bych si taky dala, ale když dorazíme domů ze školky na vaření nemám pomyšlení, chci se trochu projít po tom celodenním sezení v práci, ale o víkendu bysme ho mohli spáchat, teda spíš manža 😉
Zítra k snídani bude fajn, uleželej mňam 😝 To HCGčko neřeš, bůh ví kolik máš teď už Ty tisíců!! 😎

lucinda3
11. bře 2010

Tady je pěkná tabulka ohledně hcg, tak neboj, jsme tam 😎

http://www.zbynekmlcoch.cz/info/anatomie_jak_fu...

ilca1
11. bře 2010

lucko já taky nějak chutě nemam ,segedínek bych snědla i teď ale nemůžu ho cítit 🙂
roby neboj já taky byla vyplašená že mě nic není a všem ostatním jo, ale jak psala i Lucka tak mojim kamarádkám taky nic nebylo celé těhu ani jim nebolelo břicho a mají krásný dětičky 🙂 a já se plaan na to ptala i doktora 😀 a prsa mě bolí stejně jako tebe 😉
Lucindo dík . dobrá tabulka 🙂

lucinda3
11. bře 2010

Roby jasan, neplaš, to přece neznamená když nejsou nevolnosti že je něco špatně!!! A neboj, ještě klíďo můžou přijít, u malýho byly až okolo 10tt, teď mě překvapily dřív, jeden nikdy neví 😀
Pantomima gratulace, Ty tajnůstkářko! 😵 To máte ale svatební dar ze všech nejkrásnější 😵 😎

lucinda3
11. bře 2010

Holky zavedla jsem a pofrčím, mějte se tu krásně, držme palce Terce a zítra konečně pátek jupííí!
Avant jde do Natu tak na Tebe myslím!
Papa

pantomima
11. bře 2010

😵 😵 😵

pantomima
11. bře 2010

peču v troubě kuřecí křídla a žaludek mám až v krku, chodím dejchat na balkon 😖 😝

douda
11. bře 2010

Ahoj mám nějak před zítřkem 😖 😖 strach a ke všemu dneska den blbec jsem se dozvěděla že bude muset jít můj brouček na operaci

pantomima
11. bře 2010

douda klid, všechno zlý je pro něco dobrý, špatnou zprávu jsi si dnes vybrala a zítra už bude jen dobře 🙂

jedna11
11. bře 2010

Ahoj holky,
to jsem rada, ze to s Terkou vypada dobre. Celej den na ni myslim. Tak doufam, ze uz bude jen dobre.

Adenko, moc diky za nazor. Zitra rano se s nima poradim. Uvidime co povi a na cem se nakonec domluvime.

Gambrinusko, to je mi lito, ale jak rikaji holky kazdy nemusi na clostik reagovat. Ja ho mela pred malym a tenkrat jsem na nej reagovala dobre, ale mam kamaradku, ktera ho take mela pred 4lety a taky ji nezabral.

Jani8, jak jste dopadli??? Porad te vyhlizim a ty nikde.

Ilco, uz delsi dobu se te chci zeptat jak to vyada. Ty jeste nevis jestli se chytili oba mimiskove nebo neco vic?? ja asi prosvihal nejakou info a nevim.

Pantonimo, to je fofr, tuhle si nahlasila dve carky a uz nevolnosti. Tak se drz.

pantomima
12. bře 2010

Pěkné ráno.....posral se mi doma pes, hodinu jsem čistila podlahu a koberce ☹, s tím mým žaludkem super!!!!

m.evzenie
12. bře 2010

Krásné slunečné dopoledne,
konečně pátek, už se těším na víkend.
Pantomima, doufám, žes ten úklid přečkala bez újmy. Gratulace. 🙂 😵pěkné oznámení.
Gambrinusko, to je mi líto, že clostík nezabral, tak příště budou folíky ukázkový, držím palce. 🙂
Adenko, dík za zprávičky, jak je Terce? Moc na ni myslím a držím pěsti, aby bylo vše v pořádku. Pozdravuj ji. 🙂
Jani, stále tě vyhlížím 😒 ....co se stalo?Nenapínej nás.......
Douda, držím palce, aby bylo vše ok.
Ostatní snažilky, těhulky a maminy zdravím.