Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
4. bře 2009

ahoj, tak jsem dorazila z práce domů, čeká mě úklid a večer u telky další práce, naštěstí ruční a u té se odreaguju 🙂
musim vám něco říct, ale mám strach, abych to nezakřikla....včera už jsem nahlásila v práci, že dorazím dýl, protože půjdu na tu krev, špinila jsem totiž od pondělka večer do úterka do noci, no a dneska ráno to přestalo 😕
chodím se celej den na záchod kontrolovat a žádný špinění 😕 tak tomu nerozumim...
jestli se to zítra ráno zase objeví, tak na tu krev půjdu, ale když ne, tak co mám dělat? co když je to jen nějaká porucha? mám čekat na ms nebo jak? doktror mi řekl, že mám přijít 3DC, tak jsem se ptala, jestli to mám počítat od začátku špinění a on že jo...jenže jak to mám počítat, když to špinění na jeden nebo dva dny přestane (to už se mi taky jednou stalo) a pak začne znovu?
nechci furt lítat jak trubka na gyndu, si tam na mě už ukazujou, že jsem asi praštěná, několikrát se mi stalo, že jsem na testu měla // a šla jsem se objednat na prohlídku, protože kromě mamatestů mi všechny ostatní testy ukazovaly //, no a těhu jsem nebyla, takže teď už kupuju radši jen mamatesty, na ty je spolehnutí...
ach jo ☹

terka82
4. bře 2009

Micha ty jsi teda akční. 🙂
To vypadá dobře... 🙂
Pokud nebudeš špinit, tak bych asi počkala do termínu ms, zkusila test a podle toho se rozhodla. Ale pokud se chceš uklidnit, tak na gyndu jdi. Ať si myslí co chtějí. Oni jsou tam od toho.
Tvůj doktor počítá do začátku cyklu i špinění? 😕 To je divný ne? Mně to vždycky brala až od normální MS a někde berou za 1.DC až ten den, kdy krvácíš od rána. Je vidět, že jsou zase doktoři za jedno... 😖

michamicha
4. bře 2009

no on mi řekl to špinění, protože já minulej cyklus několik dní špinila a pak asi 2 dny jen slabounce krvácela, takže se orientoval podle toho posledního cyklu...

terka82
4. bře 2009

Tak to asi jo, když míváš i takhle slaboulinký cykly. To jde potom poznat jen těžko. 😒

gab123
4. bře 2009

ahoj děvčata koukam co jste vše napsali 😲
teri na nás se lepí smůla od minulého roku v červnu mi umřel děda pak byla sestra v srpnu měsíc v nemocnici vážné onemocnění selhání organismu vypověděli jí játra žlučník žlučovody vypadala hrozně 14 dní byla na jipce mysleli jsme na nejhorší,ale přes známé ji převezli do plzně a dali ji dohromady,uf hrůza ☹ ale je v pořádku 🙂 pak jsem já byla v říjnu na revizi a hned mi umřel táta a minulý týden teta dnes jsem byla na pohřbu ☹ Doufám,že už máme vybráno a čeká nás jen to příjemnější!!!!!!!!!! to by stačilo a užněc veselého! teri bud v pohodě to potřebuješ.
je dobrý,že plod jste měli v pořádku uvidíš,že vám nic nenajdou 🙂 bývá to náhoda
micha ty jo ty to nemáš jednoduchý jsou to nervy

gab123
4. bře 2009

win uvidíš,ale je to možný člověk nikdy neví,ale když máš jen 1vajoch a ještě,že nevíš jak pořádně funguje tak to je možný delší cyklus nebo to bývá častější zpoždění?

terka82
4. bře 2009

Gab to je mi líto. ☹ když se to s**e, tak se to s**e.
už je opravdu na čase, aby se to obrátilo k lepšímu. 😉

Jenže to zatim nevim, jestli byl ten plod v pořádku, ale snad jo.

gab123
4. bře 2009

teri já myslela že už neco víš,jak tam máte přijít,že plod byl v poho a ještě vy jste doplnujíci.Asi mi to nějak 😒 uniklo

terka82
4. bře 2009

Gab víme jen, že "výsledky nejsou kompletní". Nic víc mi neřekli. Takže vlastně nevíme nic.

Já tu taky občas nějakou zprávu úplně minu a nebo během pár dní zapomenu. 😅

gab123
4. bře 2009

hm ty na té genetice jsou divný mam takový pocit,že tu jde o peníze no uvidíme zda se tam dostanu ještě na jiné vyšetření v těhu tak nevím zda změním názor 😒

michamicha
5. bře 2009

ahoj, tak jsem volala na tu gyndu a sestřička mi řekla, že když jsem špinila necelé 2 dny a teď nic, tak mám čekat dál... no ráno po špinění ani stopy, tak počkám do pondělka, jestli dorazí se zpožděním...

gab123
5. bře 2009

micha je mi tě úlně líto 🙄

terka82
5. bře 2009

Gab taky už mě to napadlo, když slyšim jak vás tlačili do PDG a renap na nadstandatrní UTZ. 😖

Micha ber to pozitivně, třeba už nedorazí vůbec. 🙂

michamicha
5. bře 2009

terka, kéž by nedorazila 😀

gab, co jsem slyšela,tak všichny těhule nadávaly na genetiku, že prej to je děsně drahý, ale třeba moje ségra si to tam (na nepomucké) pochvalovala, prý tam ti doktoři měli skvělý přístup a ona si za kvalitu ráda připlatí, což já taky, tak nevim... holt každej na to má jiný názor 😅

holky, já to dneska nevydržela a udělala test, samozřejmě bílo, ale co bych taky chtěla, ještě je brzo 😅 ale jsem testama předzásobená, mám to jako takové malé hobby to testování 😀 😀 😀

terka82
5. bře 2009

Micha držim palec ať je příští test lepší. 😉
Taky si za kvalitu klidně připlatim, ale to co psaly holky mi přišlo zbytečný a navíc přístup u Renči, při první návštěvě tam... za to by měli platit oni jí.
😒

michamicha
5. bře 2009

aha, to jsem nějak nepostřehla co jí tam provedli 😕

terka82
5. bře 2009

Micha str. 7.

gab123
5. bře 2009

Ahoj holky konečně mě manža sem pustil 😀
U nás nic nového bude dlouhý víkend v pondělí jdem na imunol. už se těšim i bojim.V sobotu razíme s holkama na kosmetický veletrh do prahy to zas utratím peněz,ale už se těšim a zákaznice na novinky 🙂 V neděli máme rodinnou oslavu bude tu celá moje a manžovo famílie 😝
michami no já nevím na mě byli milý,ale chtěli aby jsme šli na pdg,ale nakonec už si začínám myslet,když je zatím vše o.k,že to dělala šílená MS 50-60 dní a nefungovalo žlutý tělísko,ale ted je vše o.k.
teri jak ty to zvládáš v práci říkala jsi že máte těhu kolegini?

terka82
5. bře 2009

Gab v pondělí na tebe budu myslet, ať vám to dopadne dobře.
V práci pohoda. Ona marodí, ale zvládam s ní normálně komunikovat. Je to lepší než jsem myslela. 🙂
Užij si víkend. 😉

gab123
5. bře 2009

tak to jsem ráda,že to zvládáš mě by to dělalo asi problém než bych si asi musela zvaknout! 🙄

win
6. bře 2009

Ahojky holky, jak se máte? Jak to všechny zvládáte? Já mám někdy takové pocity beznaděje 😔 Gab, jak se ti upravil cyklus? To jsi vždycky měla dlouhé cykly?

raula
6. bře 2009

Ahoj holky!Pár dní jsem se nedostala na PC a nevím co číst dřív 😀 Tak z naší IUI nakonec nic nebylo,protože ovulace nebyla. ☹ Takže příští cyklus IVF. Dostala jsem včera injekce.mám Menopur a normální stříkačky!.Vůbec nevim jak to zvládnu, v životě jsem nikomu nic nepíchala 😕 Včera jsem z toho byla docela vydřená. Dneska o něco míň ale až si to budu muset prvně píchnout tak mě asi klepne pepka strachy 😒 Tak se tu zatím mějte fajn! 😉

michamicha
6. bře 2009

ahoj, teda, tak to bych asi nezvládla bodnout si kamkoliv injekci 😖

gab123
6. bře 2009

ahoj holky 😉
win já brala na upravení a včas ovulace nejdřív utrogestan ten nepomáhal pak mi přidal glostík měla jsem 7 kúr pak jsem otěh. a po potratu jsem měla jěště jednou 40dní.Začala jsem pít bylinky pravidelně2x denně a najednou pravidelnost 29dní 🙂 myslim,že tomu pomohli bylinky,ale i ty hormony asi to nastartovali.Ted jsem si nechala namíchat bylinky od jedné čarodějky rovnou na míru mě.Jsou podobné co jsem pila.Moc mi nechutnaj,aleprý se pěkně očistím a vaječníky zesílí na dozrávající a zdravá vajíčka tak uvidím...

raulo IVF je větší pravděpodobnost říkaj,že na poprvé stím nemáš tolik počítat to je na skoušku jak budeš reagovat na léky.Vlastní skušenost nemám to ti daj holky,jen to co jsem se dočetla!Nemáš poblíš nějakou sestru kámošku?já na pregnil chodila ke kámošce sama si to nepíchnu to by musel manža.

pěkný večer papa

win
7. bře 2009

Mě už taky někdo radil zkusit bylinky ale nevím jaké? Pamatuješ si jaká jsi pila? Ještě to nemám už je to 62 dní. Jsem na nervy. V pondělí volám do Natalartu a nenechám se odbýt. Chci vyšetření!!!

gab123
8. bře 2009

skus si ráno udělat ješte test,kupuju to v čajovně.Nevím od kud jsi,ale v plzni v tylovce ti bud poradí nebo namýchaj na upravení MS.Já piju čaj bábi radnické,ženský V2 tak je to na obalu.Návod je napsaný na pytlíku.Taky si moc chválí z čínské medicíny GYNEX stojí kolem 300Kč,ale já jsem jen využívala bylinky.Ty ti neublíží! a jsou dobré i na plet mám ji krásně čistou a to jsem po vysazení bojovala až hrůza. 😝

gab123
8. bře 2009

holky tak zítra na mě myslete ráno jdu pro výsledky na imunol.a pak do natalartu! jsem napnutá už ted,ale myslím,že to bude v pododě!

michamicha
9. bře 2009

ahoj, tak jsem to dostala, takže ve středu naklušu na gyndu na tu krev 😎

win
9. bře 2009

Tak jsem volala do Natalartu a zase mě setřeli... Když jsem se jich ptala, jestli je normální to nemít 64 dní, tak mi na to řekla, že to není normální a že si proto mám dojít na hormonální profil ke svému gynekologovi, že i on mi udělá vyšetření... Pak mám k nim přijít s výsledkama. Když jsem později volala ke svému gynekologovi, tak nevěřil vlastním uším... Ještě mi řekl, že proto mi napsal doporučení k nim, aby se mnou něco dělali... Mám počkat ještě týden a v pondělí k němu mám přijít, pak prý mě píchne injekci, jestli se nepotvrdí těhotenství... Přehazujou mě jako horký brambor... Je mi z toho zle... Nejraději bych šla někam jinam. Nelíbí se mi ten přístup!!!
Gab díky za typ na bylinku. Občas jsem už v té lékarně v Tylovce byla... Tak jak jsi dopadla? Doufám, že vše v pohodě...

terka82
9. bře 2009

Ahoj holky. 🙂

Raula, škoda že IUI nebyla, ale IVF to jistí. Je fakt, že říkají, že ten první pokus je spíš zkušební, ale pravděpodobnost na úspěch se s tou mrňavou u IUI nedá porovnávat. Nám se to taky povedlo na 1. pokus. Takže s chutí do toho. 😉
A s tou injekcí to taky zvládneš. Taky jsem se prvně klepala strachy, ale po pár dnech už to šlo samo. Docela mě překvapilo, že ta tu cenu máš normální stříkačky. 😲 To je teda pěkně drahý. A to jsou ty, co se musí nějak ředit nebo už máš aspoň ty předpřipravený?

Gab a co ty? Co výsledky?

Micha to mi mrzí, vypadalo to nadějně. Co ti mají teď nabírat?

Win koukam jako blázen. 😲 Tohle se mi fakt nikdy nestalo. 😒 Mě dělali horm. profil až u nich a naprosto bez problémů. A nechceš si na tu vyvolávačku dojít ke svému gyn. hned? pokud bys byla těhu tak to neuškodí a pokud ne, tak aspoň trochu uspíšíš MS. Naprosto chápu, že se ti tam už nechce, je to jen na tobě. Pokud budeš chtít, tak tě Dr. určitě pošle jinam. Jde taky o to, abys byla v psych. pohodě.

Renap jak se máte? 🙂

Bubu už se ti to blíží viď? Držim moc palce.