Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

pantomima
27. kvě 2010

já myslím, že jsem si tam volala kolem poledne, ale přesně už nevím

jana8
27. kvě 2010

díky

ilca1
27. kvě 2010

jani8 krev ti vezmou určitě, bud ti jí naberou tam a přijdeš si odpoledne pro výsledky nebo si jí odvezešdo primamedu to je kousek od natalu a máš výsledky za hodinu. kamarádka měla testy taky negativní a krev byla pozitivní a byla těhu 🙂 taky záleží jaký testíky máš nějaký nejsou tak citlivý a hned to neukážou. a jestli se nedostavila ms tak věřim že to bude ok 😉 budu na tebe myslet

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

Jani, negativní test ještě nic neznamená. Zítra budeš mít 100% jistotu. Ráno tě vezmou krev a kolem poledne si zavoláš pro výsledky. Budu moooc držet palečky. Dělala jsis test z ranní moče? Tak je koncentrace největší... 😔

jana8
27. kvě 2010

Ilčo,Lucko, děkuji Vám za povzbuzení,tak nebudu ještě házet flintu do žita,tak uvidíme....dělala jsem si test hned ráno po sprše....nebyla to sice první ranní moč,tá byla před sprchou ale byla ranní,tak uvidíme....a test nevím jestli můžu říct značku,ale je tam napsaná vysoká citlivost ........10mlU/ml .......primamed vím kde je....vlastně přítel,pojede se mnou,tak vysledky za hodinku by byli lepší.....kdyby byli negativné,tak by jsme ještě mohli na konzultaci k dokt. nebo ne?nebo jak to pak chodí když se to nepodaří,dokt. by nám asi řekl co nás dál čeká,že?....holky kdyby nám řekl vyštření imunol. a genetiky,tak jak dlouho se čeká na objednání (neni to náhodou i půl roku? a pak na výsledky)......nebo co nám může nabídnout před 2IVF,na kt. budu když to nevyjde 100% chtít jít co nejdříve 😔

jana8
27. kvě 2010

A jinak ms se zatím nedostavila,ale minule když jsem brala utroš,tak taky přišla až po jeho vysazení.....tak uvidíme..... 😒

petra177
27. kvě 2010

Ahoj holky,

Jani8, je mi to líto, ale myslím si, že ještě není nic ztraceno.Nevěš hlavu!Testy z moče nejsou přeci 100%. Počkej si na zítřejší výsledek a ten rozhodne. Vím, že se mi to píše, ale moc držím palce, ať je pozitivní. 😉

Jinak já dneska byla v Natalartu na ultrazvuku 21DC, žádná cysta nic, tak jsem dostala včelku a po ms,ultrazvuk a krev a začínám stimulovat.Teď jsem jen zvědavá jestli se mi změní ty nálady, po té dnešní injekci, jak říkal Rokyta.

petra177
27. kvě 2010

Luci, státnice dělám 9.6., hrozně mi teď ten čas letí. Jinak pokud zareaguji po dnešní injekci tak jak mám tak bych od 10.6. měla začít stimulovat.

Ještě jsem se chtěla zeptat, ztloustly jste po těch hormonech? Nerada bych, aby ze mě byla koule 😉 Ale za těch 8 nebo 10 dní to nemůže být deset kilo, ne?
Mám ještě jeden dotaz - povedlo se některé z Vás IVF napoprvé? Myslím tím, že byl problém jen u partnera a vy samy jste byly naprosto v pohodě?Jen zlobili spermie?A ostatní bylo o.k.?Tím ostatním myslím - pravidelné cykly,ovulace, hormonální profil, vyšetření partnera na genetice - různé mutace v chromozomech, to vše v pořádku?
To mě tak napadlo, když jdeme prvně do IVF.
Díky za odpověď.
Mějte se všechny krásně.papa

petra177
27. kvě 2010

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab., 7.6. kontrola v Natalartu po šestinedělí
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 36tt, poradna 2. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 31tt, odhad váhy 1780g, 22.6. poradna, nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 19tt, 24.5. poradna + velký UTZ
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 17tt, , 2.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

l.u.c.i.e
27. kvě 2010

Jani, uvidíte tedy zítra. Moc bych ti přála, aby krev vyšla pozitivně a nemuseli jste znova podstupovat IVF. Jinak druhé IVF může být nejdříve za 3 měsíce.

Petro, nám se podařilo první IVF hned napoprvé. Já mám PCO a manžel jen 10% živých a k tomu ještě líných spermií. Při stimulce jsem měla max. 2 kila nahoře, ale to bylo tím, že jsem hodně pila, jelikož jsem se bála hyperstimuláku.
Už jen MS a hurá stimulka 🙂 To ti vychází pěkně, hned po státnicích. To je super. Budeme držet palečky dvojnásobně.

lucinda3
27. kvě 2010

Ahoj holky!
Moc vás zdravím!!
Jak se máte kočky? Musím vás poctivě dočíst 😉

My byli v pondělí v poradně, vše ok, ještě občas špiním, takže stále Utroš 3x1 a Ascorutin 3x2, tak věřím a doufám, že i tohle brzo zmizí, i když jsem slyšela že špinění může být do konce těhu, tak uvidíme... Stále jsem poctivý pacoš, a zařekla jsem že do konce II. trimestru ještě budu, tj. ještě v červnu do další poradny která bude 28.6.
Při velkém utz jsme byli 20+2, velikostí 440g odpovídali 21+6 😵 Mám krásné fotečky, tak časem přidám. A dle pana doktora nemáme měnit výbavičku, takže budeme mít Lukáška 😵 😵 Takže jsem se sekla, byla jsem nějak na tu růžovou, i dle čínského kalendáře, no ale nevím jestli v tom nesehrálo roli to, že jsem v prosinci nemenstruovala a nějak se to nepomíchalo 😀 Je to ale totálně jedno, jsem šťastná, že se mu u mě daří!! Straším už doma že holka bude na 3. pokus 😎
😀

avant ...................snaž. 4/2007, 1.IVF únor 2010 - biochem.těhotenství
m.evzenie...........dlabe hormony
jedna 11..............IUI 15.2. - negativní,12.3 -2 IUI negativni, 8.6. utz a začínáme dlouhej protokol
gambrinuska.....stimul.(fostimon)-IUI 16.4 neúspěšná, kontrola 20. 5. žádost na IVF, protokol s antagonisty-červen
janinam..............čeká na MS, potom UTZ
jana8..................12.5. OPU, 15.5. transfer
Adenka84..........snaž. 01/2007, 3x IUI, 1x IVF -ICSI, 1x KET - vše bez úspěchu, červen začátek stimulace na 2.IVF. 6.7. UTZ
vendulak ...........1.IUI 02/2010 neúspěšné, 2.IUI 03/2010 missed ab., 7.6. kontrola v Natalartu po šestinedělí
terka82 .............. snž. od 06/2006,1.IVF 12/2009-v 10tt přerušeno(VV plodu), 1.KET 02/2010 - v 8 tt přerušeno(missed ab.), domluva na 2. KET polovina 07/10
hanninka87 ........snažení od 05/2009 ... 28.4. - hormonální profil - výsledky 4.5., další návštěva natu 14.5. (hormony a snažení na povel ?)
petra177............1.IUI (23.4) negativní, 20. 5. - 2.IUI neprovedeno (kolísavý spermiogram),domluveno IVF+ICSI, dlouhý protokol po ms v červnu

L.u.c.i.e................1. IVF+ICSI (7.10.2009), 36tt, poradna 2. 6.
michamicha.......2.IUI (16.11.2009), 31tt, odhad váhy 1780g, 22.6. poradna, nástup na MD 25.6.
lucinda3............. 3. IUI (1.stimulované - 19.1.2010) 21tt, 28.6. poradna
ilča1.....................1.IVF 13.2 - 2 embrya, 23.2. na testu jsou //, 26.2. těhotenství potvrzeno z krve, 15tt
roby......................2.IUI 16.2., test 3.3. //, těhu potvrzeno z krve 4.3., 15tt, poradna 27. 5.
pantomima.........IUI 16.2. - 17tt, , 2.6. poradna
douda..................1.IVF+ICSI+AH (15.3.2010)- 12tt, genetika 26.5

avant
27. kvě 2010

Ahoj holky,
tak po sto letech vás všechny moc zdravím! Jsem hrozná ostuda, že jsem nenapsala dříve, ale každá to asi znáte, že někdy je prostě takové období, že člověk sotva doma pustí PC. Navíc teda u mě jedna novinka - už skoro měsíc chodím do práce. Takže je vám jasné, co u nás vyhrálo.
Druhé IVF zatím neplánuju, už po tom prvním nevydařeném jsem si řekla, že prostě plánovat nic nebudu. Prostě tomu nechám nějak volný průběh a uvidí se. Tak snad mě necháte v tabulce 🙂 🙂 🙂 i když se teď u nás nic neděje!
Teď to mám jak Terka, přijdu domů z práce, postarat se o domácnost, zahradu, něco uvařit a když si pak večer někdy sednu k PC, pročtu diskuzi, ale už není síla něco napsat.
Je neskutečné, jak těhulkám naskakují týdny! Vždyť už tu za chvilku přivítáme Matýska 🙂
Jani, je mi strašně líto, že test je negativní. Chtěla bych tě moc podpořit, ale nechci vzbuzovat zbytečně plané naděje. Já si vždycky říkala, že je lepší počítat s tou horší variantou a pokud to bude ta lepší, o to víc radosti pak přijde. Moc držím pěsti.
Ostatní holky moc zdravím a budu se s tou docházkou muset polepšit 🙂 😀 😀 😀

haaninaa
27. kvě 2010

Ahojky holky, chtěla bych se Vás zeptat, jestli jste některá z Vás musela mít darované spermie, nebo vajíčka a kolik jste za ně kdyžtak platili. Díky.
Jinak všem kočkám, co už miminko čekají přeju hodně stěstí...

ilca1
27. kvě 2010

Lucko a Lucindo cítily jste pohyby na začátku kyždý den?Já je cítim tak týden ale dneska ještě ne ☹ tak mam trošku obavy

pantomima
27. kvě 2010

ilco- klid, já je taky necítila hned pořád, mimi taky někdy spí a odpočívá, buď v klidu, to je normální 😉

ilca1
27. kvě 2010

jani8 když to nebylo ani z první moče tak bych si s tim hlavu nelámala, zítra to bude určitě na dobré cestě 😉

ilca1
27. kvě 2010

pant já je cítim nejvíc večer ale i přes den cítim takové vlnění když mam ruku na břiše,ale dneska vůbec nic od rána ☹ mimichodem.....mělaby to být holčička 🙂 Jůlinka

pantomima
27. kvě 2010

jani8 přesně tak, ta druhá moč už nebyla tak koncentrovaná, už nebyla ranní, já u prvního těhu taky neměla denní moč pozitivní a pak opravdu ranní jo (vstávala jsem kvůli tomu tenkrát v pět)

pantomima
27. kvě 2010

ilčo. tak gratuluju k pohalví! v pasu máš úplně jiný jména 😀 , my budem mít ultrazvuk až někdy v červnu, tak už se snad taky dozvíme, co to bude

dneska se mi ptala jedna známá, že prej, kde to nosím, že na mě není nic vidět 😀

pantomima
27. kvě 2010

18 tt je podle mě brzy na to, aby jsi cítila vždy a pravidelně pohyby, u malý jsem je cejtila až od 21tt, nedělej si z toho hlavu

ilca1
27. kvě 2010

Už jsem to změnila 🙂 možná ještě do porodu změnim 😀

gambrinuska
27. kvě 2010

Ahojky holky 🙂
všechny moc zdravim 🙂
Jani taky bych úplně neházela flintu do žita a zítra ti budu šíleně moc držet palečky 😉, jsou to ale nervy, holky chtělo by to novou těhulku na povzbuzení , 😔 m 😔 ě MS dorazila i přes utroš 🙄
Já dneska vyfásla puregon, první dávku tak na 4 dny a pícham od 2dne MS, tak jsem zvědavá kdy potvora dorazí 😅 , naštěstí jsem bez cyst a sliznice vypadá na MS 😅 , tak aspon něco pozitivního byla jsem tam cca v 8.30 neviděli jsme se Petro??
Ilčo ještě máš čas si to rozmyslet😉
Avant ta docházka se opravdu musí zlepšit 😀 a koukej tu zůstat 😠 😀

jana8
27. kvě 2010

Ahoj holky,
děkuji Vám všem za podporu,nevěděla jsem,že to musí být někdy až tak z ranní moče,myslela jsem že ráno když se vyspím,tak se osprchuji,kvůli tomu utrošu a až pak test.......zítra si ho zkusím rovnou,ale moc šancí už si nedávám,protože už jsem začala občas i špinit 😢 a ještě k tomu už mám druhý den migrénu.....je mi fakt špatně.....občas na Vás mrknu,pak kouknu hodinku na telku a jinak jen ležím a nic nedělám....doufám,že zítra budu mít lepší den......
Gambrinusko,to je super,tak ať ti mrška rychle dorazí...kdy je očekáváš?
Petro,tobě taky blahopřeji k super kontrole a prvý včeličce ....držím palce k štátnicim i k úspěšnému IVF
Všechny ostatní holky zdravím,omlouvám se ale už fakt nemám sílu ani psát jdu si lehnout nebo mi pukne hlava ☹ pa pa

petra177
27. kvě 2010

Gamb, já tam byla dneska až ve 13 hod. a to tam byla jen nějaká vietnamka 🙂 Ty už jsi vyfásla puregon? Já až po kontrolním ultrazvuku a krvi, za 14 dní. Teď jen čekám zda se ze mě stane nervózní klimakterická bába 😀 , jak říkal Rokyta. Dnešní injekce způsobí takový malý přechod. Tak uvidím 🙂

gambrinuska
27. kvě 2010

Peto chodíme tam od září tak už to mam možná trochu rychlejší 😅 , dělal mi jen utz kvuli cystám, krev mě brali asi jen 1 😕
jo vyfásla jsem už puregon, mam jinej protokol, čekam MS každým dnem a od 2.dc pícham, tak abych to měla doma a za 4dny na utz 😕

gambrinuska
27. kvě 2010

Jani měla by to být úplně ta první ranní moč, kvuli koncentraci, nějak mi uniklo máte mrazáčky?, ☹

m.evzenie
28. kvě 2010

Ahojky holky, tak dnes budeme mít slunečný den, pokud to vydrží i přes víkend byla by to nádhera. 😅
Jani, to je mi moc líto, držím moc moc palce na dnešní krev. Dej pak vědět. 😉
Avant, tak jsi sehnala práci, můžu se zeptat co děláš? Jen mezi námi zůstaň, nikam neodcházej. 🙂
Lucindo, gratulace k úspěšné poradně. Jen pěkně odpočívej.
Peto, tak to tu máš státnice za chvilku, moc držím palce. Máš to pěkně vypočtené a pak injekce.
Gambrinusko, držím pěsti, aby se Ms netoulala a mohla si co nejdřív začít. 😉
Ilčo, gratulace k holčičce, to máš ještě na jméno času. 🙂
Lucko, zdravím tě , včera jsme skládali kolem bazénu bedňáky a dnes bude možná beton. Co děláš dnes ty?
Ostatní holky zdravím 😀

ilca1
28. kvě 2010

Jani8 držím palečky ozvy se jak jsi dopadla 🙂

l.u.c.i.e
28. kvě 2010

Ahojky holky,

Lucindo, snad tě to špinění ustane úplně. Důležité ale je, že jste v pořádku a mimísek krásně prospívá. Jééé, gratuluju k Lukáškovi. Třeba tu holčičku budete mít napotřetí 🙂

Avant, tak se to nakonec vyřešilo za vás. Aspoň máš novou práci a přicházíš na jiné myšlenky. Doufám, že děláš to co tě baví. No a až dozraje čas, tak se pustíte do druhého IVF. Neboj se, v tabulce zůstaneš dál. Snažilka jsi neustále 🙂

Gambrinusko, super, tak už začneš se stimulkou. To máš krátký protokol jako jsem měla já. Už aby dorazila MS, abys mohla začít 🙂

Haaninaa, nevzpomínám si, že by tu byla některá, která by musela mít darované vajíčka či spermie. Takže ani nevím kolik se za to platí. Jaký máte problém?

Ilčo, na začátku jsem pohyby necítila každý den a taky jsem se kvůli tomu strachovala. Ale doktor mě ujistil, že je to normální, jelikož prý dítě má dny aktivity a dny klidu. Za 24hod bys ale nějaký ten pohyb cítit měla. Doufám, že dneska už je cítíš... Vážně holčička? To je super a i jméno je moc pěkné...

Jani, moc držím palečky, aby ti krev vyšla pozitivní.

Evženie, vy bez práce nemůžete být 🙂 Aspoň to budete mít brzo hotové... Dneska máme v plánu jen nákupy a volby. Ještě vědět koho volit... O v sobotu po poledni jedeme ke známým na chalupu, tak doufám, že vyjde i počasí.

roby
28. kvě 2010

Ahoj holky, tak to konečně vypadá, že snad dneska bude slunečno 🙂 I když ty teploty nehlásí nic moc pozitivního ani na léto.
Všechny vás moc zdravím, Jani8 tobě držím palečky na krev, ať je pozitivní. Vydrž a bojuj!
Nové holčiny vítám a Natalart jim můžu opravdu jen doporučit. Byli jsme tam maximálně spokojení 🙂
My jsme včera byli na kontrole, všechno je vpořádku, přidala jsem fotečky, 24.6. nás čeká další poradna a 25.6. velký ultrazvuk, tak už se s manželem moc těšíme.