Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

renap
6. kvě 2009

Ahoj,tak jsem nakoukla co je tu za novinky,ted' jsem nestíhala,měli jsme malíře,tak uklízení bylo dost,akorát na moje tvrdnoucí břicho,i když mě nic moc dělat nenechali 😉 Ale hlavně že je vybíleno.
Micha v Natalu jsou fakt rychlý,my tam byli prvně vloni v únoru,ještě ten měsíc byla IUI a hned na konco března stimulace na IVF,takže fakt fofr.
Terko,to jsem zvědavá co máte s těma chromozomama,to by možná dělali PDG embryí??Aspon že jich máte v mrazáku dost a hlavně že na to přišli,příště už to dopadne dobře,musí 🙂

gab123
6. kvě 2009

Ahoj holky!
terko to je dobře že něco zjistili ted uvidíš,že to bude lepší.Já jsem si taky přála,aby něco našli a pak jsem z toho byla pav a ted jsem ráda jak vše dopadlo! 😉
micha to je dobře jen at se snaží ono se zdá,že to jde rychle,ale čekání na // na ovulku a tak je děs!

gab123
6. kvě 2009

win to jsem zvědavá moc bych ti to přála.Cítíš nějaké příznaky?
renap tý jo tobě to letí.Ještě jsem nezjistila ty kočárky já se polepším 😒
Dnes jsem byla za kamoškou včera porodila čendu 52cm a 3,85kg je krásnej byla jsem celá na měkko za 6 měsíců budu poprděná taky!
mi zatím dobrý genetika mě čeká 25.5

win
7. kvě 2009

Necítím vůbec žádné nic. Je mi dobře. Ani se necítím před menstruací. Tak uvidím. Když to nedostanu, tak za týden jdu na krev.
Renap kočárky prodávají u Chmelařový v Habrmannově ul., naproti poště 8. Je tam veliký výběr i ochota.
Pěkný prodloužený víkend, holky, užijte si ho 😵

gab123
7. kvě 2009

kočárky mají na slovanech u chmelařový a u velkého teska je tam krám na bejby,ale tam je to prýdost drahé.To mi řekla švagrová o jiné velké neví!

gab123
8. kvě 2009

win tak jak už by se to mohlo ukázat na testu!kolik jsi po iui

win
8. kvě 2009

Dneska ráno jsem testila a negativní. Jsem po iui 15 den. Počkám do příštího týdne. Nic mi není, ani jako před menstruací. Moc bych si přála, aby to vyšlo, ale pochybuju. Mám dlouhý cykly ☹ I když teď nevím, když beru ty prášky. Zkrátka, když to nedostanu do čtvrtka, tak mám jít na krev. To budu přesně 3 týdny po iui. Ale naději nám nedávali... Držte nám palce.

win
8. kvě 2009

Jo a ještě mám takový podivný hustý bílý výtok. Tak nevím co to je. Předtím jsem to nikdy neměla, ale spojuju si to s tím ultragestanem.

gab123
9. kvě 2009

win hustý bílý výtok může znamenat těhu 🙂 🙂 🙂
jak často si ho zavádíš já dávám 2 ráno a 2 večer.K večeru už je vyplavený tak by jsi měla bud nějaký nahmatat nebo na kalhotkách!Cítíš jiné příznaky?třeba hrozná chut v puse?prsa?podbřišek? kdy to máš dostat? jé mooc ti to přeju 🙂 aby vyšly//////
kdy testneš ted už by tam museli být jak je bílý výtok dělá se hcg!

win
9. kvě 2009

Gab, kéž bys měla pravdu. Co já bych za to dala... Já ho beru 3x denně. Výtok mám vždy na kalhotkách. Příznaky žádné necítím, je mi dobře. Podle doktora mám dostat měsíčky 7. 5., což už bylo. Po týdnu mám jít na krev, což je 14. 5. ráno. Ale má rozházené měsíčky. Nikdy jsem to neměla na den. Testy jsou negativní, tak nejásám. Uvidíme. Držte palce. 😔

gab123
10. kvě 2009

jak se ti pohybujou cykly?to už je dva dni po...
máš před ms předmenstuační deprese? nebo netrpíš ničím?
kolik dní je to po iui?

win
10. kvě 2009

Cykly mám různé. Naposled jsem to dostala 31 den, ale to bylo po prášcích, jak mi upravovali cyklus na iui. Ještě předtím jsem to dostávala po 60 dnech. Jsem 16 den po iui a nic mi není. Jen občas zabolí prsa, ale to už je asi předzvěst měsíčků.

marketa137
11. kvě 2009

Ahoj, win držim palce, třeba to vyšlo. Uvidíš co řekne krev. Já jsem ode dneška nemocná, mam atb ☹ a za 14 dní kontrola. a ještě mě chtěl píchnout injekci na tetanus, tak až za těch 14 dní. Takže jsem ráda že nakonec těhu nejsem.

win
11. kvě 2009

Tak už mám spištění. Počítám, že během zítřka se mi to rozjede naplno ☹

michamicha
11. kvě 2009

ahojky všem 🙂

win, třeba z toho špinění nakonec nic nebude 😉 mysli pozitivně 😉

holky, mám dotaz, v pátek jsem to dostala a od včera baštím clostil, dr. mi řekl, že až to dostanu, tak se mám hned objednat na 13DC na UTZ. Víc mi neřekl. Tak jsem tam dneska volala do Natalu a zvedla mi to dost nepříjemná sestra, objednala mě na 20.5. hned ráno a řekla mi, že manžel má dodržet 2 dny abstinence před inseminací. Ale už mi neřekla, jestli se mnou musí jít až půjdu na ten UTZ 😖
Já byla na tom, že když budou folíky dost velký, tak mi píchnou pregnyl a za 2 dny přijdu znovu i s manžou a udělají mi tu inseminaci. Tak teď nevím jak to teda je správně ☹

win
11. kvě 2009

Micha, u nás to bylo tak, že jsme se objednali 14denDC na UTZ. Měli jsme dodržet čtyřdenní abstinenci a manžel měl jít ráno se mnou, kdyby tam byl folikul, tak by nám rovnou ten den udělali IUI. Což se taky stalo. Ještě ráno mi píchli Pregnil, manžel šel na spermio a dopoledne jsme šli na IUI. Jen nám nedali žádnou naději, že se to povede, jelikož manžel měl jen 10% živých ale líných spermií. Rovnou nám napsali na konzultaci na IVF. Což asi zítra do Natalu budu volat, pokud se mi to rozjede. 😒 Pak uvidíme, co nás bude čekat...
Neboj, vše vám ráno vysvětlí. Hlavně, aby tam folikulík byl. 😉

michamicha
11. kvě 2009

win, takže asi bude lepší když tam půjde se mnou...
no jsem na to zvědavá, manža je přesvědčenej, že inseminace není nutná, když má dobrý spermio,ale já si říkám, že když ty potvůrky dají až do dělohy, tak je větší šance, že to vyjde 😉

terka82
11. kvě 2009

Ahojky 🙂

tak jsem tu pár dní nebyla a je to tu zase samá změna.

Micha mrzí mě, že to neklaplo. 😒

Win třeba ještě není vše ztracené...

Já byla dneska na té gen. Mám prohozené 2 chromozomy, tzn. v dalším těhu je nutné podstoupit amnio nebo PGD před transferem, aby zjistili, zdy bude prcek v pořádku. A aby toho nebylo málo, tak jsem prodělala nějakou infekci. Takže mam na půl roku nasazený vit. C, abych to vyléčila a až pak se něco začne dít.
Chjo se to furt oddaluje a oddaluje... 😔

win
12. kvě 2009

Ahojky Terko, to je mi moc líto, že se vám to tak zkomplikovalo. Vím, jak se těšíš na miminko. Hlavní je, že zjistili co je v nepořádku a teď se to ohlídá. Uvidíš, že pak už vám to vyjde. Snad ti ten půl rok uteče... 😵
Micha, pokud je spermio v pořádku, tak budete mít větší šanci, že se při IUI vajíčko oplodnění. Manžel to taky přežije. Aspoň se už dočkáte 🙂
Já jen špiním a ne a ne se to rozjet naplno. Myslíte si, že je to těmi práškami? Nebo jsem při špeníní už měla vysadit? Uvidím, když budu jen špinit, tak ve čtvrtek zajdu na tu krev. Pro klid. I když těhu testy vychází negativně ☹

gab123
12. kvě 2009

Ahoj terko to je dobře,že vám něco zjistili protože se to bude řešit!půl roku není tak hrozná doba.Nevím co to je amnio.PDG je určitě výborný máš dost vajíček tak s toho se dá něco vybrat a můžeš si i říct co by jste si přáli,akorát to je finančně náročný!
win to vypadá na ms špinění se to rozjede utrouš to trochu drží!
micha ta sestra je na pěst!asi at jde manža s tebou!

terka82
12. kvě 2009

Win no nejsem si jistá, jestli jsem ráda, že něco našli. Na jednu stranu jo, ale na druhou... To fakt musim mít všechno?? Mimochodem ty mutace mam taky. A to jsem si po telefonu s Dr. hematolky v tom únoru myslela, že nemam.
Jsem se včera ptala mamky, kdy začnu dědit třeba nějakej majetek, peníze a tak. Zatim jsem podědila jen mutace, přehozený chromozomy, kostrbatý nohy a tak. Prostě super. 😠 😀
Vysadit bys je měla až při MS, tak počkej jestli se ti to rozjede a na tu krev si pro jistotu dojdi.

Gab amnio(amniocentéza) je odběr plod. vody.
A dá se ta PGD použít i na mrazáčky? Nemusí se to dělat na čerstvých oplodněných vajíčkách? Přece mi je nebudou testovat po 2 kusech jak to budou rozmražovat. To by jsme se asi nedoplatili.

renap
13. kvě 2009

Ahoj Terko,to mě mrzí že se vám to tak komplikuje,ale zase máš výhodu,že jsi mladá,akorát nechápu ten vitamín C na infekci,to jsem ještě neslyšela.A to PGD si budete platit? Třeba to platí pojištovna,když máte prokázaný z genetiky nějaký problém,nebo ne?To by byli hrozně nespravedlivý,za to přece nemůžete,ne?

renap
13. kvě 2009

Já jdu zítra na tu cukrovku 😝 a pak ke svojí dr.,tak jsem zvědavá co mi řekne na to tvrdnutí břicha,doufam že mě nebude chtít ubytovat do nemocnice,ale snad ne ,tak hrozný to zase není.
Gab,ty už jsi ve 12.týdnu,to hrozně utíká,už jste byli na genetice?

gab123
14. kvě 2009

Ahoj holky
PDG si musí každý platit sám je to nadstandart a poj.nehradí nic jen to vyšetření vajíček stojí 35 tis.Odeberou vajíčka oplodní je a vyberou jich 10. ty po pár dnech odeberou chromoz.a vyšetří.Nezaručí ti 100 pro jistotu protože jak se vajíčko dělí tak tam budou třeba 6 buněk a vyšetří jen tu 1 z vajíčka a nemoc muže být ve 3 bunce.Tak nám to vysvětlili,ale je dost velká pravděpodobnost úspěchu na zdravé děti .Najdi si to na netu je tam toho dost.Metoda preimplantační genetické vyšetření.Četla jsem o tom jak nám ji doporučovali taky,ale nebylo třeba.Neunáhluj se a porad te se. v NATALARTU mi bouše řikal,že je to poslední možnost!
ja nevím jak ty,ale já taky dědím samé lepší věci skoliosu,mutace a málem dluhy po otci tak,že v tom nejsi sama,ale trpělivost přináší ovoce!
mi jdem na genetiku 25.5 touž budu ve 13tt+ 1 den tak doufám,že je vše v pohodě a nebudou mě tam stresovat nějakýma hloupostma!Budou mě asi brát krev a ultrazvuk pak nevím.Renap myslíš že mi budou brát i plodovku nekdy dýl?

teri to nevím,zda se na pdg používají mrazáčcí spíš nový!,ale na to je čas 😉

win
14. kvě 2009

Ahojky, ráno jsem volala do Natalartu, mluvila jsem s doktorem Švábkem, který mi dělal IUI a ptala jsem se ho, jestli mám přijít na krev, když třetí den stále špiním, menzes se nerozjela a těhotenské testy jsou negativní. Podle něho to nic neznamená a mám přijít. Tak jsem tam byla. Před chvilkou jsem si volala pro výsledek a jak jsem předpokládala, tak těhu nejsem ☹ Rovnou mě objednali na domluvu ohledně IVF. Jdeme tam 21. 5., tak jsem zvědavá, co se bude dít dál a za jak dlouho budeme čekat.

renap
14. kvě 2009

Ahoj,tak jsem byla na tom testu na cukrovku a samozřejmě ji mám 😢 ,už mě to fakt sere,ty problémy asi neskončí,musim do diabetologické poradny,dají mi prý glukometr a budu se měřit a držet dietu a kdyby se to nezlepšilo tak píchat inzulín,ale tak daleko to snad nedojde,bylo to zvýšený jenom trochu a nalačno normální.Aspon" že na gyndě dobrý,čípek v pořádku a na to tvrdnutí mi dala Magnosolv.Tak jsemani neměla náladu ject se podívat na ty Slovany na kočárky.
Gab,já nevim jestli ti budou chtít dělat AMC,vy máte nějaký genetický problém?Jinak jestli vyjde dobře screening a sono a nejsi stará ,tak tě asi do toho nutit nebudou.Mě to navrhli kvůli věku ,ale pak řekli že to není třeba.Ale dělají to až dýl kolem 19 týdne.

marketa137
14. kvě 2009

Ahoj, chvíli tady nejsem a vy jste se nějak rozjely 🙂.
Gab, to je teda furt něco viď ☹. Já si furt říkam proč zrovna já nemůžu normálně otěhotnět a te´d vidim že pokud bude chyba "jen" v hormonech tak můžu být ještě ráda 😒. je blbý že musíte čekat zase půl roku, to je fakt nekonečný.
Win je škoda že to nevyšlo, ale koukam že v Natalartu to jde fakt rychle 🙂
Renap já jí měla taky tu cukrovku. Jenže mě na ní přišli náhodně ve tt a pak jsem si píchalax denně inzulín, ale třeba zabere jen dieta, kolikrát to stačí, jestli jsi jí měla jen trochu zvýšenou 🙂. Já asi tentokrát prošvihla ovulaci ☹. Začla jsem se testovat včera, to byl DC a byla ta druhá slabší a tak jsem počítala že dnes bude silnější a ovu by byla zase DC jako minule a asi byla už dřív. Stejně jsme se snažili, tak je to asi jedno a utroš vezmu už možná zítra 🙂. Chodim na jiný server a tam jsem řekla svůj názor na tchýni s kterou už půl roku nekomunikuju a hádejte co se stalo. Píše mě nechutný vzkazy a maily její kámoška. tedy doufam že kámoška. nadává mě do příšer a tak podobně a nejvíc mě dostala že prý je to hodná ženská 🙂. A prý jí mam být vděčná že mě porodila manžela a že proč nemůžu otěhotnět je proto že nesnášim svojí tchýni. Hustý co. Už jsem jí blokla v mailu tak snad dá pokoj. Nevim co na to říct, to by nebyla neplodnost u 10-15% párů ale tak u 90% 🙂.

gab123
14. kvě 2009

pěkný večer holky ty jo markét to kukam!Já s předešlou nastávající tchýní taky nevycházela ted je úplně skvělá 😉
vím,že člověk může mít v sobě nějaký blok a pak těhu nejde,ale to neznamená,že ty ho v sobě máš a nemůžeš otěh.Jsou zlý!
renap já mám mutaci heterozygot pro MFHRT-C-766Tprostě turnerův syndrom,ale jen 7% tak nevím,ale jestli mi to nabídnou tak půjdu,aby jsme byli fit!je mi 29.

win to je škoda,že to nevyšlo,ale nevěš hlavu uvidíš dočkáš se mimíska!

renap švagrová taky měla cukrovku,a kámoška jak ty jen zvýšenou držela dietu a bylo to v pohodě!

já včera mluvila s jednou mou žákaznicí a prodává kočárek je to jane salomon tak nějak viděla jsem ho už dřív je úplně tmavě modrý dala by nám ho za 10tis.je málo používaný protože měli 2.V pondělí mi přinese foto tak uvidíme,když dopadnem na genetice o.k tak si ho zamluvíme pokud se bude líbit manžovi!

renap
14. kvě 2009

Gab,a Turnerův syndrom se pozná z plodovky? To mají jenom holky,tak kdyby to byl kluk tak by to bylo v pohodě,ne? Ty kočárky Jané jsou úžasný,to je můj favorit,ale jsou děsně drahý,nová trojkombinace stojí 22 tisíc,tak za 10 je to super cena,jestli to teda je i za hlubokou korbu a autosedačku.

gab123
15. kvě 2009

jojo pozná prvně na genetice říkali,že by mi ji při dalším těhu když vydržím do 12tt dělali,ale zatím je všejak má býttak nevím.Až půjdu ted na to vyšetření jde semnou manža myslíš,že má jít i semnou dovnitř? to mi bude dělat utz ještě do dělohy ne?

jojo říkala 10tis já víc nedám.Jako druhý máme vybraný X-lander tak uvidíme jak se nám bude jane líbit.Už máme na něj našetřeno v kasičce dávali jsme tam drobný včera jsem to počítala docela mě ta suma překvapila!
jinak kočárek je se vším korba auto sed.sporták moskytiéra pláštěnka taška a už nevím co... 😀

turnera maj jen holky no myslím,že to bude holka na kluka by jsme chtěli moc.Manža si ho mooooc přeje!