Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

haaninaa
9. zář 2010

@petra177 - chlapečky Ti závidím. Je to moje tajné přání mít dvojčátka a kluky.Už jsme přemýšleli o jménech? Tak držím palečky ať už je Ti pořád dobře a u miminek je vše v pořádku 🙂

michamicha
9. zář 2010

@sabcav já mam po elevitu akorát zácpu 😝 ☹

adenka84
9. zář 2010

Ahoj holky,
zdravím Vendulku a Gambrinusku..holky nebojte nejste v tom sami, my stále také bojujem....

Hani, naprosto tě chápu...mojí kamarádce se narodil před mesícem syn, ještě jsem ho neviděla, je to blbý, ale ani ho vidět nechci...vyhýbám se jim jak můžu, mám strach je potkat, protože nevím jak bych reagovala...mám strach, že bych byla protivná...Já jí to přeji, jen jí zavídím, že přišla do jináče tak rychle...
Takový je život, je to krutý, ale nic s tím nezmůžem..často padám do kolen, ale vím, že bude zase dobře...vždy si vzpomenu na to, že jsou na tom lidi hůře...Hlavně, že jsme celá rodina zdravá,to je to nejdůležitější...na mimi si hold musí nějakou dobu počkat a cestu k němu vytrpět...Přinejhorším je tu adopce.....

adenka84
9. zář 2010

Petruš, gratuluji k chlapečkům..také si přeji dvojčátka, ale holčičky...(tedy brala bych cokoli), ale mít 2 holčičky a jednoho nejmladšího chalpečka to je můj sen....

gambrinuska
9. zář 2010

jo holky je to boj příšernej 😖
hani a nechceš jít radši do IVF? já moc IUI neveřim i když má úspěchy 😉
Jinak Vendul já po gynexu měla to první těhu, tak ho zkusim asi zas 😔 zkoušela jsem i čaj plodnosti z bylinky ale nějak nic tak uvidíme
a dvojčátka můžem jen závidět 😉 ale jako většina beru cokoliv 😔

jedna11
9. zář 2010

Ahoj holky,
nejakou dobu jsem tu nebyla. Stehovali jsme se, malej nastoupil do skolky a bylo toho nejak moc. A taky jak pisou holky, byla jsem na dne z toho neuspesneho IVF. Byla jsem u homeopaticky, chodim na akupunkturu, beru zase atb nebot mi opet nasli pozitivni chlamydie a ureoplasmu. Jsem z toho zoufala, protoze letos uz beru atb. po 4 a porad se toho nemuzu zbavit. V tom vsem shonu co jsme ted v srpnu meli, jsem nemela moc cas premyslet co dal. Ale jak se pomalu zacinam rozkoukavat v novem domecku, tak zacinam premyslet co dal. Mame 4mrazacky, ale mam strach. Nejak se uz bojim do dalsiho zklamani.

Petro, moc gratuluju k chlapeckum. moc, krasne

Hani, Gam moc vam drzim palce, at je dalsi pokus uspesny a zlomi se konecne ta smula.
|Aden, tobe preju aby lazne meli ten ucinek co od nich ocekavas, aby si si tam krasne odpocnula a pak se dockala tech vytouzenych holcicek {taky bych si moc prala dvojcetky holcicky].

Mich, tobe gratulu k Vojtikovi, je to kus chlapa. Preju hodne zdravicka a at vam dela jenom radost..

A co Terka? nestiham docitat, je toho moc, ale vim ze rikala, ze pujdou do Ketu nekdy na podzim.

sabcav
9. zář 2010

@michamicha vždyť jsem psala, elevit nebrat 😝 , lepší biosil, je levnej a funguje 🙂 😉 . I na nehty 😎 . Akorát já už mám takhle nehty houževnatý, tak si musím dávat bacha, abych to nepřeháněla, třeba na nohou si musím stříhat zásadně suchý, jinak když jsou navlhlý, tak to nůžky nezvládají 😲 😕 😀 😝. Se to celý prohýbá a nejde to 😀 😝.

sabcav
9. zář 2010

@jedna11 ať se těch potvor brzy zbavíš 🙂 . A až přestaneš mít strach, tak jdi do ketu 🙂 😉 . Hodně štěstí 🙂

sabcav
9. zář 2010

@petra177 držím palce i na krev, ať je ok, ale určo bude 🙂 a velká gratulace ke chlapečkům 😵 .

sabcav
9. zář 2010

@haaninaa záleží jaké kamarádky to byly, jestli o tom (ivf) věděly nebo ne 😉 . Takže některé věděly, že se trápím a že to nejde ani přes dr. a jiné zase ne 😉. Zase jsem se jim nevyhýbala, to bylo ještě horší ☹ 😉 . Takže když jsem je potkala těhotné nebo pak s dítětem, byla jsem ok, sice mi to chvilkama dávalo dost zabrat, ale zase jsem jim to přála a říkala jsem si, že snad se taky zadaří 😔 🙂 a holt jsem si to doma sama v tichosti obrečela... 😢 ☹ .

sabcav
9. zář 2010

Jinak já mám velkou radost, před chvílí jsem zjistila, že je kamarádka těhu, má o měsíc mladší holčičku, než jsme my a teď mi to psala, že má zpoždění od soboty a slabé //. No to bude ten její koukat 😀 (ještě to neví 😉 ), druhé už nechtěl, ale jednou jim to "ujelo" a bylo to 😀 . Na druhou stranu jim to vyšlo ok dobře datumově, holčička je květnová a tohle mimi by mělo být taky v květnu, a věcičky mají dost neutrální, takže oblečení řešit nemusí 😉 🙂. Jak jsem psala, zázraky se dějí...před malou byli na iui, ivf a ketu a nic, pak najednou přirozeně otěhotněla a mají z toho tu holčičku a teď otěhotněla přirozeně podruhé 😵 ...takže to holky nevzdávejte, když to nejmíń čekáte, tak se to klidně může povést 🙂 😉 .

Dobrou noc, já se prospala u tv, tak mám teď roupy 😀 😝 a nechce se mi spát, ale ráno manžel brzy vstává a jak bude snídat, tak mi asi netopýrka vzbudí, tak jdu radši spát, ať můžu přes den fungovat 😉 . Krásný den všem 🙂

pantomima
10. zář 2010

Pěkné ráno všem!!!

Všechny snažilky- já na vás moc myslím a držím palce......až posbíráte energii a náladu, určitě se do toho zase pusťte, jednou to přeci vyjde!!!

@sabcav ty jsi tu ale ponocobala 😀

sabcav
10. zář 2010

@pantomima njn, když jsem vytuhla u tv 😀 😉, Zvíře vzhůru asi od 6,15, tj. o hodinu dřív jak normálně ☹ 😒, jdu zadělat na langoše nebo na pizzu na véčuy 😉 . Krásný den všem🙂

m.evzenie
10. zář 2010

Ahoj holky,
Snažilky, my se také stále snažíme. Koncem září jedu k dr.kestřánkovi a teď čekáme na výsledky spermiogramu, jestli
je nějaké zlepšení po vitamínkách. Pak uvidíme. Zatím beru femibion.
Holky jak užíváte ten gynex?
Gam. moc držím pěsti na kladné výsledky z genetiky a úspěšné snažilkování, určitě se povede, když už jsi otěhotněla.
Adenko, kdy máš nástup do lázní?
Vendulák, tolika bylinek a vitamínů, to by v tom byl čert, aby se nepovedlo.Asi to chce čas.
Peto, gratulka k dvojčátkům ( já chci taky ), ať je ti už lépe a užíváš si těhu.
Hani, čaj znám je výborný a je dobrý i do bílého jogurtu.
Ostatní zdravím, pěkný den.

l.u.c.i.e
10. zář 2010

Dobré ránko holky, vy jste toho ale nakecaly, jdu si vás přečíst a reagovat. Teda pokud se malej do té doby navzbudí...

@gambrinuska a @vendulak, @adenka84nebuďte smutné... Věřím, že i vy se stanete maminkami. Jen to chvíli trvá. Nám to trvalo přes 2 roky a některým holkám i déle. Viz Sabcav. Naděje je vždycky...

@sabcav, mě v lékárně poradli Panthenol kapsle, tak je vyzkouším a uvidím. O Biosilu mi nic lékárnice neříkala... Za 14 dní jdu k holiči. Nechám si zkrátit vlasy na ramena. Teď je mám do půle zad.
Nám pohlaví na genetice taky řekli brzo. Mají nejlepší UTZ. Je nejčistější. Jo a pak ve FN Lochotín je taky výborný.

@petra177, skvělé zprávičky. Jsem ráda, že jsou obě miminka v pořádku. Tak říkáš, že to vypadá na kluky? Gratulace. Nevolnosti pryč, tak si konečně užíváš těhu?

@jedna11, co ty víš, KET se může povést... Chápu, že se zase bojíš zklamaní, ale zase máš mrazáčky. Se mnou ležela holka co šla na KET a teď má 2měsíční holčičku.

gambrinuska
10. zář 2010

Ahojky holky mam radost že jste zas vykoukly-že tu nejsem sama 😉 😅
@jedna11 závidim tě mrazáčky-zbav se stresu zahřejj dělohu a mazej pro ně 😉 my musíme celé od znova 🙄
@m.evzenie gynex jsem jedla každé ráno asi 8-10 kapek, ale to jsem si nastavila sama-budu muset zapátrat nebo se někoho pozeptat 😅 ještě přemýšlim o sarapis mensis-je prý dobrej bna cykly-necykly ale stojí kolem 520 na měsíc-ale ivf stálo víc tak snad o víc nepřijdem 😅
@sabcav proč ne elevit? 😕 mně ho doporučily kvuli štítce

sabcav
10. zář 2010

@gambrinuska mě nefungoval 😉

sabcav
10. zář 2010

@l.u.c.i.e jestli je máš tak dlouhé, tak to si je nech určitě zkrátit, vlasům to prospěje 🙂

sabcav
10. zář 2010

Jinak je mi smutno, volala mi máma, že je prababi (tátovo máma) na tom bledě, že se jí táta nemohl dovolat - prababi bydlí 200km od nás a od našich, tak si každé ráno a taky večer volají, tak zavolal sousedům, co mají klíče, kdyby něco 😉 , a ti tam šli anašli tam babi v bezvědomí, musela tam ležet celou noc...takže hned rychlou do nemocnice a uvidíme, jak to bude vypadat dál...je jí už 87 😉 . Pokud to vybojuje, bude to super, když ne, tak si prožila myslím hezký život a věk má požehnaný...tím neříkám, že chci, aby umřela 😉, musíme čekat, nic jiného nezbývá... Asi jsem něco tušila, protože mi ráno začalo bejt divně a zimnice a průjem, takže jsem se snažila radši odpočívat 😉

michamicha
10. zář 2010

ahoj 🙂
@gambrinuska jj, mě taky moje štítkařka řekla, že můžu jedině elevit, pže tam neni jód 😉 jenže já po všech těhle vitamínech mám zácpu, takže si ho buď beru obden nebo i jen 2x týdně 😒

@sabcav to s prababi je mi líto ☹ ale uvidíte jak se to bude dál vyvíjet, třeba si ještě počká na další pravnoučátko 😉

@l.u.c.i.e biosil zobala moje mamka, měla strašně slabý nehty a lámaly se jí a pomohlo jí to 😉
@jedna11 snad ti ta homeopatika a jiný alternativní metody pomůžou 😉

a ostatní také zdravím 😉

l.u.c.i.e
10. zář 2010

Jsem zpět. Byla jsem s malým na procházce, ale jen na 2 hoďky. pustil řvací. Zkrátka se mu v kočárku nelíbí. Ach jo. Ze začátku řev, vyčerpáním usne, po probuzení okamžitý řev... Vždy si připadám jako nějaká macecha co nechá dítě řvát, ale je k neutěšení. Už nevím co dělat... Dudlík nepomáhá... Kojení nepomáhá... Když ho pochovám, tak na chvíli přestane, položím zpět do kočárku zase řev... No, nevím, zda je toto přechodné období... Mě přijde, že ne... Dřív to nedělal, až teď poslední dobou...

Jinak jsem si šla do lékárny i pro Biosil, když to tu tak chválíte...

sabcav
10. zář 2010

@michamicha uvidíme 😉 , snad jo 😔 🙂 , mmch ještě o něm ani neví ☹ , radši, ona by se tak těšila a tak moc o nás bála a modlila, až by se jí mohlo něco stát, takže mi to táta zakázal 😠 , no a stejně nejspíš měla mrtvici... ☹ 😒

sabcav
10. zář 2010

@l.u.c.i.e to jsi dobrá, "jen" na 2 hoďky 🙂. Asi je chovací a připadá si tam odloženej 😉. Zase na druhou stranu si nedokážu představit fungovat bez kočáru 😕.

l.u.c.i.e
10. zář 2010

@sabcav, z toho hoďku spal... Já ho právě moc venku nechovám, nechci si ho na to naučit. Ale když je krize největší...

Snad se z toho prababi dostane... držíme palečky.

sabcav
10. zář 2010

@l.u.c.i.e spíš jsem to myslela, že ho možná nosíš doma a tak je na to zvyklej 😉 , pak si přijde odloženej do kočárku 😉

adenka84
10. zář 2010

Ahoj holky,
Evženie na termín stále čekám..měl by přijít do 6ti týdnů...Včerato byl terpve týden..Tak se nechám překvapit...

l.u.c.i.e
10. zář 2010

@sabcav, právě, že ho moc nechovám. Vždy si hrajeme na posteli či na dece... Ale je pravda, že se snaží zvedat jakoby do sedu, aby vše viděl... 🙂 To se vzteká, když mu to nedovolím... Přijde mi, že je to ještě moooc brzo, hlavně kvůli zádíčkům...

marketa137
10. zář 2010

@l.u.c.i.e nejsi sama ☹ . Tomík v kočáru taky být enchtěl ale hned od začátku, tedy vlastně tak od 6 nedělí 😒 , vůbec nic nepomáhalo. nakonec jsem si koupila nosítko beco a tam se mu líbí a od 6m je v golfkách, máme polohovací až do lehu takže ok, ale taky trvalo asi 14 dní než si zvyknul a ted se mu tam konečně líbí a většinou i usne, ale když kouká tak musí být v polosedu 😒 a když usne tak ho pokládam 😉 . Už jsme si připadala že nejsem normální že všem děti v kočáru spí nbo koukají. Ale Tomíka sjem jen dala do kroby a řval do doby než jsme ho vyndala, ten tam ani neusnul takže jsme nim ani na nákup nemohla jít 😒

l.u.c.i.e
10. zář 2010

@marketa137, nestraš... Snad nám to přejde. Ale ven s ním bude muset chodit manžel. Já na to nemám nervy 😠 Za 14 dní jdeme na svatbu a jestli do té doby nepřejde, tak se omluvím...

marketa137
10. zář 2010

@l.u.c.i.e já taky koukala jak blázen. Viki teda v kočáru nespal a jen koukal ale neřval a tomík jako by jsme mu lámali kosti ☹ , fakt ani na nákup jsme s nim nemohla 😒 , pak teda zabralo na 100% nosítko- investice 3000 😝 ale v něm jsem mohla jít a byl klid a konečně se mu líbí v golfkách a já si užívam ten klid že můžu jít ven a on neřve. navíc má pupeční kýlu tak nemá zbytečně brečet 😒 , ale komu sjme to řekla tak nevěřil dokud to neviděl. On se i smál při oblíkání a jakmile jsem ho položila do korby tak do 3 minut spustil 😝 , lidi koukali co děláme. takže jsem kočár brala jen k doktoru a teda manžel chodil ve předu a snažil se ho zababvit a já vezla a oba sjme po 5 minutách byli spocený až na zádech a Tomík byl rudej jak řval 😝 . Snad to u Vás bud lepší 😀 a je to jen chvilkové 🙂