Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

gambrinuska
23. pro 2010

@haaninaa tak to budem v závěsu 😉
@petra177 gratulka ke kontrole, hezké překvapení, jen by to chtělo nějaké fotky at se můžem kochat 😉

gab123
23. pro 2010

ahoj děvčata přeji krásné prožití vánočních svátků.....a mnoho plodných a uspěšnýh dní , kupu dětí....

sabcav
23. pro 2010

@haaninaa diphereline 😉 , je to normálně injekce do zadku 😅 , mě s ní zahajovali dlouhý protokol, myslím 21 nebo 22. den cyklu, utlumí to hypofýzu a navodí umělý přechod...po ms asi za 14 dnů kontrola krve a utz a pak už jsem píchala klasicky gonal a menopur a před opu ovitrelle (něco jako pregnyl) 😉

sabcav
23. pro 2010

@marketa137 kde na to přišel 😀 ? Andy teď taky vše zkoumá, např. že má tatínek fousy a máma nemá, kouká teda i na manžela ve vaně, ale zatím na to nic neříká 😉 , v týdnu jsme si říkaly, jak bude mimi pít mlíčko od maminky z prsu (teda snad se kojení povede 🙂 😉) a ještě jsem jí pár kapek vymáčkla na ukázku a ta opice chtěla ochutnat 😀 😝 . Gratulace k sezení 😎 . My to měli úplně obráceně, nejdřív se plazila, pak si jednoho milého dne stoupla a hned ten den začala chodit okolo nábytku, pak dlooooooho nic, to jsme se jí rhb snažili dostat zpátky na zem, aby lezla a posílila si ty svaly, co měla oslabený, tak trošku lezla, ale mnohem víc úkrokovala, pak si v 11 měsících poprvé sama sedla a za týden nato se poprvé pustila a začala chodit 😀 .

sabcav
23. pro 2010

Já jsem s dopomocí boží a manžela dopáchala salát 😀 , jen mi nějak nedošlo, že ho kvůli té cukrovce nebudu smět moc jíst, takže ho je obrkynoucí mísa jako obvykle (jako má tupperware), to jsem zvědavá, kdo to sní 😕 😅 . Asi ho neumím udělat v malém množství 😝 . Zítra se sem asi už nedostanu, tak krásný sváteční den všem a moc si to užijte 😵.

marketa137
23. pro 2010

@sabcav fakt netušim 😀 . viki zase se nikdy neplazil a ani nelez, pak si v 9m sednul a v 10m stoupnul tak jsme na tomíka zvědavá ale mylsim že lézt už nebude, protože v plazení je docela rychlej a všude se dostane. Já si trošku salátu dala a hodnoty ok, ale mě bylo pořád zle takže jsem stejně snědla jen řízek. my dělali ze 3kil 😀 , ale děláme i šunkový závitky a zítra ještě pár chlebíčků tak si mylsim že se sní a ted ještě mě kyne těsto na vánočku ale chtěla sjem ještě vytřít a to už asi nedam 😒 , tak vytřu až ráno, stejně bych ráno musela vytřít v pokoji kde spí tomík, má všude na zemi hračky apo tmě se blbě uklízí 😀 Manžel dneska umyl okna a až ráno uděláme výzdobu, letos ěnjak nestíham 😒 , je fakt že jsme teda stihla napéct 11 druhů cukroví ale to je tak všechno 😒

adenka84
23. pro 2010

Ahoj holky,
jdu vám popřát krásné svátky, všem vašim dětičkám bohatého ježíška, ty co je ještě nemají, přeji ať se jich brzy dočkají...Mějte se krásně, zítřejší den si co nejlépe užijte..
a holky pozor na kosti... 😀

pantomima
24. pro 2010

Tak všem krásný Vánoce a bohatýho Ježíška!!!!

terka82
24. pro 2010

Ahoj holky, přeju krásné, klidné Vánoce a spoustu dárečků. 🙂

Poslední dobou vůbec nestíham, navíc mě včera skolil nějaký chcíp, takže já Vánoce asi proležim. 😖

m.evzenie
24. pro 2010

Ahojky holky, jdu Vám popřát krásné a pohodové vánoční svátky, bohatého ježíška, užijte si to.
Terko, ať tě bacil brzo opustí a do nového roku hodně zdraví.

haaninaa
24. pro 2010

Ahojky holky, tak jestli se ovu pozná podle toho, že mě tak půl hodky odpoledne pobolívalo bříško a cítím "mokro", tak dorazila dneska, takže... I když 10DC, je to možné? 😀 😀

pantomima
25. pro 2010

Pěkný první svátek vánoční..

foto v albu....

🙂 🙂 🙂

haaninaa
25. pro 2010

Ahojky holky,

@pantomima - hezký fotky...malá celá zářila..

Štědrý den u nás probíhal v pohodě, až do té doby, než se brácha pochlubil, že čekají třetí, takže celý večer zkažený... ☹ ☹

adenka84
25. pro 2010

@haaninaa nebuď smutná z toho, že bráška čeká už třtí mrně...buď ráda, budeš trojnásobná tetička...a hlavně jak se říká pžřej a bude tě přáno...
jinak u nás štědrý den byl nádherný...dostala jsem spoustu dárečků, největší radost jsem měla z peněz...manželovo rodiče a moji se složili adali nám 25 000 Kč na oplodnění...jsou skvělý, moc nám pomohli...takže teď už to musí vyjít, když si to chudácito vnouče do poslední Kč zaplatili... 😉
Pant, pěkné fotečky....

adenka84
25. pro 2010

Hani, pokud máš krátký cyklus...tak to možné je, záleží na délce cyklu..

haaninaa
25. pro 2010

@adenka84 - já jsem to tam nějak ztřebala, ale jen do té doby, tež švagrová řekla, že když nejsme schopní si mimčo pořídit, aby naši měli další vnouče, tak se hold museli obědovat oni. To mě hodně bolelo...

haaninaa
25. pro 2010

@adenka84 - to je právě to, co já ani pořádně nevím, jak dlouhý mám cyklus, je to 22-28dní... jak kdy, ale včera to asi bylo, i podle toho hlenu, ... tak uvidíme, jsem rovnou 2x znásilnila manžela.. 😀 😀 😀

adenka84
25. pro 2010

Tak to nebylo od švagrové hezké...znám takové ty rejpavé narážky, které nejsou zrovna na místě...hoď to za hlavu...
Podle tvého cyklu, by to ovulka mohla klidně být, máš ho poměrně krátký, to by tomu i odpovídalo...držím palce, třeba se už brzy poštěstí...

Předevčírem se jedné holce u nás narodili, krásná dvojčátka...klucí jako bucí už jsem je viděla, na fotkách jsou moc pěkný..jmenují se Vojtěch a Vít..a byli přirozeně...tose nikdo má... 😒

adenka84
25. pro 2010

PAnt, skvělé vánoční videa...zasmála jsem se, je to sranda..
Fotečky z Vánoc jsou také pěkné, máš doma malou - velkou pomocnici...ta žehlička s tím prknem je bombička...

adenka84
26. pro 2010

a máme po Vánocích... 🙂 ani se nenadějem a budou tu zas.. 😀

terka82
26. pro 2010

Ahoj holky. Vánoce pryč, víkend taky a zítra zase do procesu. 😖 To se těšim. 😖

Aduš, nestraš... 😀 Vždyť svátky sotva skončily. To je od rodičů hezké, že Vám to takhle celé zaplatí. Doufám, že se vysněného vnoučátka dočkají.

Petruš, gratuluju k párečku. Příjemný šok. 🙂

Hani, teda tvojí švagrovou bych praštila. Bohužel, kdo nezažil, nepochopí, jak dokáže pár slůvek ranit. 😔
S ovulkou neporadim.

Zbytek zdravím. 🙂

l.u.c.i.e
26. pro 2010

Ahojky holky,

konečně mám čas se na vás kouknout. Byli jsme samá návštěva. A těch dárečků, co malej dostal. Hrůza. Nemám kam ty hračky dávat... Malej pod stromečkem koukal, co se děje. Stejně ho nejvíce bavilo trhat papíry a brát je do pusinky 🙂 Jak jste se měli vy?

l.u.c.i.e
27. pro 2010

Ahojky, kdepak jste? Máme zub!!! 🙂

pantomima
27. pro 2010

@l.u.c.i.e gratulace k zoubku!!!

terka82
27. pro 2010

Ahoj holky.

l.u.c.i.e gratuluju k zoubku. 🙂
Příští rok už si malej určitě užije Vánoce víc.

Dnes jsem byla na kontrole. Sliznice 8mm a to jsem 24DC, bída bída 😖 , cysta žádná a vaječníky mam podle Dr. jako ementál(díky PCO) 🙄 😀 ... Vyfasovala jsem metformin a divinu. Metformin už mám zkusit zobat teď. Zkusit proto, že má jako vedlejší účinky průjem a v letáku jsem našla i zhubnutí. No, při případném dlouhodobém průjmu se ani nedivim. 😀 Už v sobě mam dvě bobule a zatím se nic nekoná. Je to lék pro diabetiky, ale je dobrý i při PCO na kvalitu vajíček. Tak uvidíme. Jinak od DC zase začnu s divinou a 14DC UTZ. To zase budou nervy.

m.evzenie
28. pro 2010

Ahoj holky,
Terko, moc držím palce na další utz.
Lucko, gratulka k zoubku.
Adenko, šíleně to utíká.
Jinak včera jsem byla u dr. na kontrole, vše v pořádku, další kontrola až 31.1 po genetice se mám zastavit, tak to vše
bude alespoň jeden den.
Krásný den všem.

pantomima
28. pro 2010

@terka82 já dlabala metformin taky, nic moc vedlejší účinky jsem nepozorovala..spíš jako občas mi bylo šoufl, jako že z nízký hladiny cukru, ale prej metformin u nediabetika hladinu cukru neovlivňuje..tak to asi bylo subjektivní....tak držím palce, aby ti na PCO zabral!

marketa137
28. pro 2010

@terka82 mě ho dali právě na cukrovku a musela jsem ho vysadit 😒 , na záchodě jsme byla skoro pořád a bylo to čím dál horší takže mě pak dali jiný s postupným uvolnováním 😉 . Myslim že říkají že do 14 dnů by to mělo být ok, jinak mě po něm nic jinýho nebylo a třeba když to nemáš na cukrovku tak Tě nic nebude 😉

@l.u.c.i.e gratuluji k prvnímu zoubku 😉

adenka84
28. pro 2010

Ahoj holky,
Tery tak zobu metformin....Beru ho od 22.12. a zatím se žádné vedlejší účinky neobjevily..upozorňil mě také na průjem a bolesti v břiše, ale mám spíš opačný problém...od té doby jsem byla na velké jen 1x..jsem nafouklá jak balón, si dovedete představit co jsem vše přes svátky spořádala..doufám, že do večera půjdu, jinak si budu muset vzít projímadlo, prototže je to děs a běs...mám nahoře 2Kg....tak snad půjdou brzy ven... 😀 😀 😀