Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

adenka84
20. črc 2012

@bobicek323 myslím, že to bylo jen nedorozumění..mám kamarádku která je velice silná...měří 150cm a váží přes 80kg takže je to vážně soudek, a nikdy o tom co píšeš ty nemluvila schodit ji doporučili,a le nikdy neodmítli...kdo ti tohle vlastně řekl???

adenka84
20. črc 2012

@amy75 držím palečky..i já měla stavy jako máš ty..nejdříve jsem si byla jsitá, že to 100% vyšlo za pár dní jsem byla úplně opačného názoru..na IVF jsem byla 3X a vždy jsem měla stejné pocity 3 pokus se zadařil i když jsem si byla jistá, že to opět nevyšlo..takže nevěš hlavu...jo a navíc jsem byla nemocná a pořádně nastydlá a i tak to vyšlo..neboj dobře to dopadne.. .)

amy75
21. črc 2012

@adenka84 Ahoj, díky za podporu, ale zázrak se bohužel nekoná ...... ms se včera, t.j. 10 den od ET dostavila v plné parádě ☹ ☹ Hrozně moc mě z toho bolí u srdíčka, pořád mám před očima ty dvě malinké tečky, které byly a už nejsou -... od vřerejška jenom brečím a brečím ....

adenka84
21. črc 2012

@amy75 to je mě opravdu moc líto :( znám tvé pocity zažila jsem je bohužel mockrát...ale neboj ono se vše v dobré obrátí..teď je ti moc smutno a bolí tě to, ale za pár dní se otřepeš a budeš chtít bojovat dál a budeš opět plná energie a hlavně optimismu...nezoufej šance stále jsou bojuj a jdi si za svým snem určitě se ti brzy vyplní 🙂

l.u.c.i.e
21. črc 2012

@amy75, to je mi neskutečně moc líto. Holka, drž se. Adenka má ve všem pravdu. Musíme být silné, abysme mohly bojovat dále. Hlavně to nesmíme vzdávat!

mufmartik
22. črc 2012

@amy75 ách jo, to mě strašně moc mrzí ☹ . Vím, že teď žádná slova nepomůžou..... Ale my ženský jsme silný, zvládneš to a budeš bojovat dál, jak píšou holky. Drž se, je mi to moc líto...

mufmartik
23. črc 2012

Ahoj holky, tak já dnes byla v Natalu a domluvili jsme se s dr., že zkusíme ještě určitě nějaké IUI. Říkala jsem, že po té minulé to podle testu vyšlo, ale pak odešlo s menstruací, navíc příteli se srovnal spermiogram do normy, tak dr. souhlasil, že by byla škoda to ještě nezkusit takhle jednodušeji. Jdu tam zas ve středu, jestli dorostl folík, dnes měl cca 16 mm, tak uvidíme, jak to bude vypadat. Já chtěla na IVF stejně spíš až někdy na podzim, v zimě, už jsem s tím byla smířená, že to jinak nepůjde, ale ten minulý pozitivní testík po IUI mě trochu navnadil, že by to mohlo jít i jinak 🙂.

l.u.c.i.e
23. črc 2012

@mufmartik, tak to jsou dobré zprávy. Věřím, že folikulík doroste a brzo půjdeš na IUI 🙂 Bylo by to opravdu škoda nezkusit, když je vše v normě. Držím palečky.

mufmartik
23. črc 2012

@l.u.c.i.e díky 🙂 . Je sranda, když si uvědomím, jak mi teď dělají radost takové věci, že roste folikul atd. 😎 . Tohle fakt nemůžu vyprávět lidem, kteří si těmito problémy neprošli... Už jsme se přistihla, jak se zaujetím celá nadšená vyprávím kámošce, co má tři děti na první pokus, jak jsem byla na inseminaci, měla jsem krásnej folík a vzorovej hlen 😀 . Ještě, že to můžu vykecat tady 🙂 ....

amy75
23. črc 2012

@adenka84
@l.u.c.i.e
@mufmartik Ahoj, díky za podporu, já vím, musím to zvládnout a načerpat síly na další pokus, ale teď mám pocit že ten neúspěch (v který jsme hodně, ale opravdu hodně moc věřili) mi zlomil srdce i duši ☹ K tomu zlomení i přispěli i cizí necitelný a zvědavý lidi, kteří vůbec, ale vůbec nic neví, ale slyší "něco okolo" a neváhají s rozvojem dalších informací dál .... Všechny tady víme, jak je to těžké, čekání, psychika, ale kdo tím neprošel, ten to nepochopí, jak dokáže neúspěch zlomit .... a já opravdu zlomená jsem, moc to bolí u srdce a mám pocit, že druhý pokus budu na duši zvládat hůř, vím co mě čeká, do čeho půjdu a to čekání bude ještě horší. Zítra jedeme do Natalu, tak uvidíme co bude dál, snad budu klidnější.

amy75
23. črc 2012

@mufmartik Drřím palce, ať ti vyjde IUI, to by bylo super 🙂

amy75
23. črc 2012

@mufmartik Držím palce, ať ti vyjde IUI, to by bylo super 🙂

adenka84
23. črc 2012

@amy75 je to vážěn těžké, ale věř mi, že ět to vážně brzy přejde i když teď se ti to zdá nemožné..za chvíli mě dáš za pravdu..já byla zklamaaná celke 6x 3X po IUI, 1x KET a 2X po IVF, ale věř mi, že první zklamání je nejhorší pak už to tak nebereš..bolí to určitě ano,a le mnohem víc to zvláddáš a stále máš chuť a halvěn šanci bojovat dál..neboj vyjde to..

mufmartik
23. črc 2012

@amy75 naprosto chápu, že jsi teď zlomená a moc to bolí... Člověk doufá a věří, že se už konečně dočká, dělá pro to všechno a přijde takový zklamání. Někteří lidé moc pochopení nemají, to máš pravdu, a dokážou ve chvíli, když je člověk dole, srazit ho ještě víc k zemi. A vůbec jim to nepřijde blbý a netaktní... Chápu, že kdo nezažil, nemůže úplně pochopit, ale o to víc je třeba brát ohled a respektovat trápení lidí, abychom jim neublížili, třeba i nevědomky...
Až se poradíš v Natalu, co dál, bude zase líp, budeš mít další cíl a postupně bude zase dobře. A uvidíš, příště to vyjde 🙂. Nebudeš mít smůlu věčně, neboj 🙂.
Až se zadaří, na všechny tyhle problémy rázem zapomeneme a budeme se o to víc těšit z vytouženého mimča. Věřím tomu, i když někdy mi to jde taky dost ztěžka 🙂.

amy75
30. črc 2012

@adenka84
@mufmartik
@mufmartik Ahoj holky, díky moc za povzbuzení, za vaše vše chápající slova, věty ... hodně mě (i přítele) ta naše první nepovedená IVF vzala. Oba jsme věřili v úspěch a vůbec jsme si nedokázali připustit, že to nevyjde, no stalo se co se stalo ... Už jsem se trochu vzchopila, pan doktor Švábek byl při kontrole moc milý, hlavně když viděl jak ten neúspěch těžce nesu. Povzbudil nás do druhého ÚSPĚŠNÉHO pokusu, na který půjdeme začátkem října, srpen si dáme oddych (i když už se popravdě nemůžu dočkat října 😉 ) a v září už se poooomalinku začneme připravovat na říjnové IVF 🙂 Adenka84 Adenko, mohu tě poprosit o radu a tvůj názor? Přemýšlíme, zda zkusit immunologii Dr. Ulčovou Gallovou, vy jste také vyšetření u ní absolvovali? Dr. Švábek nám ji přímo nedoporučil, spíše navrhnul - přes srpen si to máme rozmyslet. Na netu jsem našla názory tak půl napůl, pro někoho zbytečnost, jiným prý pomohla ... tak nevím, ale ve své podstatě tím vyšetřením nic nezkazíme ani neuspíšíme, do října máme dost času 😉

l.u.c.i.e
31. črc 2012

@amy75, v říjnu bych taky chtěla podstoupit IVF, tak možná budeme stimulovat spolu 🙂 V září bych chtěla zkusit to IUI, tak uvidíme. Za týden se dozvíme více. Na podzim je většina větší šance na úspěch.
Sice jsme u Ulčový nebyli, ale pokud by se nám první IVF nevydařila, tak bych tam šla. Nikdy nevíš, raději mít více vyšetření než, abys pak litovala. Toť je můj názor 🙂

mufmartik
31. črc 2012

@amy75
@l.u.c.i.e ahoj holky, ty jo, taky bych chtěla na podzim zkusit IVF, tak to tu na vánoce budeme už tři těhulky, paráda 😎 . A že budeme, fakt tomu věřím 🙂 .

amy75
31. črc 2012

@l.u.c.i.e
@mufmartik Tak to je paráda, na podzim budu mít s kým probírat svoje "břichopíchance" 😀 Na Ulčovou mám stejný názor, i kdyby nám v ničem nepomohla, vyšetření absolvujeme, nerada bych si někdy vyčítala, že jsem jí nezkusila ...
@mufmartik Moc hezky jsi nám ty vánoce naplánovala, supeeeer 🙂 🙂

adenka84
31. črc 2012

@amy75 ahojky....
na imunologii u Ulčový jsme byli..mě její návštěva dost povzbudila a psychicky podpořila..byla si jistá, že se u nás IFV zadaří i kdžy pravda ještě chvíli to trvalo..doporučila mě tenkrát laparaskopii a hysteroskopii můj gyndař s tím souhlasil...a bylo to správné rozhodnutí problémy tam byli a dali se alespoň z části do pořádku..takže pokud ti imunologické vyšetření nabídli šla bych do toho...může to ledacos odhalit a pak dále pomoci v další léčbě..mě třeba doporučila léky a injekce, které mě pak v natu předepsali....
buď ráda, za to, že tě to nabídli..znám tu spoustu holek co byrádi imunologii podstoupili, ale nechtějí jim ji doporučot a bez doporučení je to celkem finančně náročné vyšetření..tak hurá do toho..my s ní byli spokojeni, ale znám spoustu holek na které Ulčová působila zcela opačně než na nás..no každá se každému nezavděčí, že?

mufmartik
1. srp 2012

@amy75 To jo, ono probírat břichopíchance apod. s někým, kdo si tím neprošel, moc nejde, takže budu vděčná za někoho, kdo má čerstvou zkušenost 😎 . No a na ty vánoce už budeme probírat, jak máme těhotenské nevolnosti, je nám blbě a nejsme schopny ani zajít nakoupit dárky 😀...

l.u.c.i.e
1. srp 2012

@mufmartik, věřím v to, že to tak bude 😉

l.u.c.i.e
7. srp 2012

Ahojky,
všechny zdravím. Včerejší návštěva Natu byla vzpomínkana dobu před třemi roky. Vlastně to šlo úplně stejně. Vše nám bylo zase Rokytou vysvětleno a jsme domluvený na 1. IUI, když to nevyjde, tak půjdeme rovnou do IVF. Jinak včera nábrány stěry, manželovi krev. Já jdu na krev 2 DC menzesu na HP, manžel na kontrolní spermiogram a 14 DC na UTZ, jestli roste folikul. Pokud budou spermie přijatelné, tak se zkusí IUI. 🙂 Což by mělo být cca za měsíc.

mufmartik
7. srp 2012

@l.u.c.i.e Ahoj, tak to je fajn, už máte plán, co a jak 🙂 . Třeba bude spermiogram dobrej a vyjde IUI. Kdyžtak dáme na podzim IVF a jak jsem psala, na vánoce budeme všechny těhule 😎 . Ty máš tu velkou výhodu, že ti jedno IVF vyšlo, tak my se k tobě teď přidáme 🙂.
Jinak já se musím objednat na pondělí na utz, to budu 11 DC, jestli bude nějakej pěknej folík, uděláme IUI. Spermiogram byl naposledy normální, tak snad to bude zas ok. No uvidíme 🙂 .

beruskkka
12. srp 2012

Ahojky děvčata, zdravím Vás a ráda bych se také zapojila do Vaší diskuse, dlouho jsem tu hledala, ale diskusí konkrétně děvčat z Plzně tu není mnoho. Po 8mi měsících jsme také bohužel s manželem začali řešit, proč nám mimi nejde, první krok byl spermiogram v Natalartu, ten vyšel dost špatně, takže jsem zakoupila vitamíny, zavedli jsme opatření atd, však to znáte :D za 3měsíce tj. v září je kontrolní spermio, pak pokud se to nezlepší IVF s ICSI. Já bych měla byt snad OK, ovulace probíhá dle UTZ i OVU testů, plus HP také OK, jinak se léčím se štítnou žlazou-EUthyrox. Co mě zarazilo, že ve spermatu měl manžel kulaté bb, i když jsem se dále pídila co to je – jiný lékař-v diskusi mi napsal, že je třeba další vyšetření na urologii, zda se nejedná o zánět atd. Překvapilo mě, že mi to doktor z Natalartu nenapsal do zprávy nebo něco podobného, když viděl, že i toto to není v pořádku. Nemáte s tím některá také zkušenosti, co by to mohlo znamenat atd. A zda se mam znepokojovat nad přístupem? Zatím jsem slyěela pozitivní reakce jak na IVF i Natalart. Tak nevím…Děkuji Vam za reakce a všem ostatním držím palce, at všechno dobře dopadně :D TINA

gambrinuska
12. srp 2012

@beruskkka ahoj, myslím, že kdyby to bylo vážné někam by vás určitě poslali, ví moc dobře co tam dělají, ale zkušenost s tim nemáme
Držim palce at se co nejdřív zadaří a dočká te se 😉

l.u.c.i.e
12. srp 2012

@beruskkka, V Natu to berou od nejednodušího po složitější. Podle mě to budou řešit, až když se nezlepší spermiogram. teď by měli zabrat vitamínky. Sice to tak u mého muže bylo. Zlepšení spermií, ale za další 2 měsíce opět špatné, takže pak už jsme šli rovnou do IVF s ISCI. A zadařilo se.

michamicha
12. srp 2012

@mufmartik jestli jdeš v pondělí na UTZ, tak to se tam možná potkáme, měla bych jít na náběr krve na HP, teda jestli nenarazim na tu nepříjemnou sestru a ta mi řekne, že ne, že musim přijít až v úterý 😀 teď přes léto tam asi moc pacientů nemají, byli jsme tam minulý týden v pondělí a byla prázdná čekárna, což mě mile překvapilo 🙂

l.u.c.i.e
12. srp 2012

@michamicha, tys už to dostala? Super, nás předběhneš 🙂 Měla bych to dostat teoreticky teď někdy koncem týdne, ale myslím si, že opět budu mít zpoždění, tak až začátkem toho dalšího 🙂

@mufmartik, zítra držím palečky 🙂

michamicha
12. srp 2012

@l.u.c.i.e jj, už v pátek odpoledne, zejtra ráno si budu volat kdy mám přijít 🙂

l.u.c.i.e
13. srp 2012

@michamicha, tak co, kdypak jdeš na krev?