Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

l.u.c.i.e
16. zář 2012

@amy75, chápu tvojí skleslost a že čekání ne nejhorší. I my jsme s manželem na Matýska čekali přes 2 roky, z toho rok v centru. Věř mi, že to čekání stojí za to. Pak až budete mít mimíska v náručí, tak vám to zase neskutečně bude letět. Vydržte! Někdo čeká i 5 let a dočká se 🙂

@beruskkka, popravdě řečeno nevím, zda to dělá Natalart či kolik to stojí. Mám pocit, že holčina z uzavřené skupiny byla na tom až v Brně. Mám pocit, že to dělá Genetika v Plzni. http://www.genetika-plzen.cz/?goto=news&nid=2&z...

gambrinuska
17. zář 2012

@beruskkka v Natalu ho asi nedělaj, ale můžu dpooručit Smetanku, tam pomohli k miminku nám na 3.pokus IVF a p o3 letech 😉
chce to vyržet a nevzdávat se, přeju pevné nervy 😅

amy75
17. zář 2012

@l.u.c.i.e
@beruskkka No jo, nedá se nic, dělat, to čekání musíme vydržet 😒 .. tak snad to uteče rychle 😉 Příští pondělí už nás čeká genetika, tak jsem zvědavá, co se zjistí (nebo nezjistí?) 😕 Nejvíc mě štve, když se dovím, že mimčo čekají lidi, který se o něj ani nesnažili a vzniklo "nedopatřením" a jejich nezodpovědností, to mě fakt štve, v tomhle vůbec neexistuje spravedlnost ☹ Jo, chytrý rádobypřipomínky a chytrý rady, ty taky miluju..... A nejvíc mě rozštípla moje šéfka, která mi řekla, že má polovička je sportovec, tak to máme brát sportovně 😠 To jsem jí málem kopla 😠

jittak
19. zář 2012

@amy75 tak mám genetiku vyřízenou a teď budeme měsíc čekat na výsledky. Byla tam moc hodná paní doktorka a dala mi při odchodu takovou sílu, že vydržím i to čekání 🙂

amy75
19. zář 2012

@jittak Ahoj, tak to se máš, já už se taky těším na pondělí 🙂 Mě takhle dodala sílu na imonologii paní doktorka Ulčová- Gallová, a to jsme teprve měli pohovor bez náběrů (no, i když to spíš nebyl pohovor, ale spíš takové hezké uvolněné povídání 😉 🙂 ), už se na ní taky moc těším - ale škoda, že až v listopadu... Prosím tě, a chtěli na genetice vědět i údaje o sourozencích rodičů?

l.u.c.i.e
19. zář 2012

@jittak
@amy75, však to čekání stojí za to! 🙂 Vydržte, holky!
Jojo, po nás chtěli vědět úplně všechno i sourozence rodičů, čím se léčili, kdy kdo umřel a na co atd. Sepiště si to.

jittak
20. zář 2012

@amy75 Ahojky, ptali se i na sourozence rodičů - pokud někdo zemřel, tak v kolika. Taky jsem všechno nevěděla. Ono je to taky těžký, když nějaký čas jsme se nestýkali, no to tak někdy bejvá. Paní doktorka mě ale uklidňovala, prej je to horší, když byl někdo adoptovanej, tak neví třeba vůbec nic 🙂
Ještě se zeptám. Navštěvuješ ještě svou gynekoložku, nebo teď spolupracuješ jen s klinikou. Myslím třeba prohlídky, co jsou u gynekoložky.

amy75
20. zář 2012

@jittak Ahoj, díky za odpověď, je fajn, že si můžete takhle poradit nebo vyměnit zkušenosti 🙂 U nás to bude takové nijaké - přítelovo mamka je adoptovaná, takže tam toho moc nevíme a moje mamka neměla vlastního tátu, takže podobný, takže u nás se toho asi moc geneticky nepopátráme ... 😒 Ne, u svého gynekologa jsem od od února co jezdíme do Natalartu nebyla a ani mi neříkal, abych se ukázala (vzhledem k tomu, že jsme přátelé a navštěvujeme se, by mi určitě u kafe řekl, abych se zastavila na pravidelnou prohlídku). Beru to tak, že teď jsem předána do péče Natalartu, ale kdybych měla nějaký problém (zánět, výtok), který nesouvisí s léčbou neplodnosti , mezi čekáním na druhé IVF, tak jdu samozřejmě ke svému gyn. Ale je možné, že mi řekne, abych přišla, protože poslední pravidelnou prohlídku jsem měla loni v listopadu ...

amy75
24. zář 2012

@jittak Ahoj, tak my máme genetiku dnes také vyřízenou, paní doktorka byla moc milá 🙂 Moc hezky si s námi popovídala, ke konci pohovoru už se s námi bavila tak, jako kdybych už byla těhotná 🙂 Takže také si měsíc počkáme na výsledky, pak ještě za měsíc imunologie a vzhůru do dalšího pokusu (tentokrát úspěšného 😉)

l.u.c.i.e
24. zář 2012

@amy75, držím palečky, aby to tak bylo 🙂

l.u.c.i.e
25. zář 2012

Ahojky, tak jsem zpět z Natu. Souhlasy vydány, žádost na IVF poslána a za týden UTZ a vyzvednutí léků a protoku na stimulaci. Budu mít krátkou jako při Matějovi. Už se začínám pomalu těšit, že se opět bude něco dít 😀

amy75
25. zář 2012

@l.u.c.i.e To je fofr, co? Ty se máááááš 🙂 Normálně ti závidím, že začneš se stimulací, já už chci takyyyyyyy 😉 🙂

l.u.c.i.e
25. zář 2012

@amy75, však se taky dočkáš 🙂 Jen vydržet ještě pár týdnů.

amy75
26. zář 2012

@l.u.c.i.e pevně doufám, že bude genetika a imuno v pořádku a v prosinci se budeme moct vrhnout do stimulace 🙂

l.u.c.i.e
26. zář 2012

@amy75, uvidíš, že bude. Jen ještě vydržet 2 měsíce. 😉

jittak
30. zář 2012

@amy75 Ahojky, přesně tak, paní doktorka mi při odchodu řekla - příště už s těhotenskou průkazkou 🙂 Na imunologii jsme nebyli a ani nás tam zatím nedoporučili. Až přijdou výsledky z genetiky, tak jdu na náběry a uvidíme 🙂 Jaká je vůbec podstata na té imunologii?

amy75
2. říj 2012

@jittak Na imonologii nám paní doktorka vezme krev, potom bude u mě následovat odběr ovulačního hlenu u partnera spermio, mělo byse vyšetřit, zda si nevytvářím protilátky např. proti samotnému embryu, to znamená, že emryo je v pořádku,ale moje tělo ho vypudí jako cizí objekt - prostě ho nechce. Co jsem četla, těch alergických reakcí je více. Já jenom doufám, že pokud budeme mít "nedejbože" nějaký problém, tak nebude třeba dlouhodobější léčby .... pořád doufám, že to u nás byl prostě jen první smolný pokus a ten druhý už vyjde.

l.u.c.i.e
4. říj 2012

No a moje novinky jsou takové, že jsem dnes po UTZ vyfasovala léky a stimulační protokol. Příští týden by měla dorazit mrška a hurá do toho 🙂

l.u.c.i.e
4. říj 2012

Holky, zase jsem se zapomněla zeptat na ceny ICSI, prodloužené kultivace a zamražení. Před 3 roky to bylo 7000Kč, 2500Kč a 2500Kč. Léky jsem si letos nechala napsat na pojišťovnu.

amy75
4. říj 2012

@l.u.c.i.e Jůůůů, ty se máš 🙂 Budu držet palce, tuhle bitvu určitě zase vyhraješ 🙂 😉 ICSI jsme platili 7.000, prodlouženou kultivaci ani zamražení jsme neměli, ale myslím, že by to mělo být buď 2.500 nebo 3.500, teď fakt nevím ..... ale spíš je to těch 2.500 .... Taky jsem v červenci uvažovala o injekcích bez doplatku, ale nakonec jsme si vzali Gonal a dopláceli jsme jen 1.000 za dvě pera, takže to šlo a při další stimulce ho beru zase 🙂

l.u.c.i.e
5. říj 2012

@amy75, pane jo, tak je to furt stejné. Myslela jsem, že za tu dobu o trochu zvedli ceny. Oproti Smetance je Natalart levný. ještě, že z nás nechtějí za každou cenu vytřískat peníze, ale fakt pomoci 🙂
Já jsem předtím měla Purugon a jelikož jsem nereagovala jak jsem měla, tak se mi to vyšplhalo k 5000 Kč. Ale nelituju toho 🙂 Jen teď za ty penízky můžu nakoupit vánoční dárky 🙂

jittak
5. říj 2012

Tak jsem dneska byla v Natalartu a sestřička, která je na recepci byla ZLATÁ - ano ano, čtete všichni správně 🙂

beruskkka
7. říj 2012

Hezký den, v pátek jsme měli KOspg,zlepšeno,přesto morfologie zůstává na nule a doporučeno IVF s ISCI,jdeme tam za 14dní na první konzultaci,tak nevím zdali jit do umělého,bojím,bojím,že ta stimulace hormony není pro organismus nic zdravého, máte někdo zkušenosti s nativem či minimálkou? a nebo že by vyšla i iui s velmi špatným spg????? asi ne, že 😎
Tak já ted nevím, jestli do toho jít a nebo ne?........

petrakoptikova
7. říj 2012

ahojky...já jsem poprvé vstoupila do Natalártu v Plni letos 30 března.každý měsíc jsme chodily na nějaké vyšetření.a také jsme podstoupily 3 inseminace...a nic a ted před měsícem jsme byly na IVF...a je to tady 2 čárky na testíku....4.10 jsme byly na krvi a ta je taky pozitivní...16.10 jdeme na první ultrazvuk....tak musíte všichni moc moc věřit že to vyjde....všem držím moc moc palečky at to vyjde...je to strašně krásnej pocit....a pokud někdo bude chtít nějaké informace tak jsem tady ..přeji krásný den 🙂

beruskkka
7. říj 2012

@petrakoptikova Tak to moc gratuluji. Mohu se zeptat jak to probíhalo, jakej problém jste měli, jaký postup a jaké ceny???? Děkuji moc za info. My jdeme ve stejný den jako ty na první návštěvu.....Tina

petrakoptikova
7. říj 2012
petrakoptikova
7. říj 2012

@beruskkka odebírání vajíček je pod celkovou narkozou.leží se tam 3 až 4 hodiny.po 3 dnech mi vložily
2 embrya.a další 2 mi zamrazily.platila jsem 9500kč.tak to se tam možná uvidíme...moc držím palečky at dopadne vše na výbornou...

beruskkka
7. říj 2012

@petrakoptikova Děkuji,prosímtě a vzpomeneš si jak probíhala ta uplně první návštěva,co po Vás chtěli za info,jaká vyšetření vám dělali hnedka a jaká při dalších návštěvách? dělali tě HP,poslali na imuno,genetiku??a jaký byl problém u Vás?ve spermiu?a zda tam dělají i nativ a minimálku??Děkuji za info,to víš sbírám info,kde se dá...Máte štěstí,že se zadařilo hnedka na první pokus...a s jakým doktorem jste přicházeli nejvíce do styku????

petrakoptikova
8. říj 2012

@beruskkka ahoj.no je jsem měla problém protože jsem vůbec neměla menstruaci,třeba i půl roku...prostě bez injekce se menstruace nedostavila...takže jsem neměla ovulaci.na první návštěvě jsme byli u pane doktora Rokyty.hned po prvé nám jen brali krev a vyptával se na všechny nemoci v rodině.spermiogram byl vždy na výbornou..ale jinak všechny ty výkony mi dělal doktor Bouše.na genetiku mi ještě neposílali.ale věřím že nás tam pošlou.tak zatím pa 😀

l.u.c.i.e
8. říj 2012

@petrakoptikova, na genetiku vás pošle už tvůj gynekolog či gynekoložka. Až vám v centru potvrdí srdeční aktivitu, tak tě odešlou zpět ktvému doktorovi. Každopádně držím palečky, aby těhotenství bylo bezproblémové a gratuluji 🙂 Nám se taky první IVF podařilo napoprvé. Za pár dní budu stimulovat na druhé IVF.
Jak jsi měla vysoké hcg?

@beruskkka, ničeho se neboj. Vše ti vysvětlí a domluvíte se na postupu. 🙂 Jen to nebude hned, jelikož vám vezmou krev, tobě udělají cytologie atd. Podle toho se pak taky odrazíte. jaký máte problém?