Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
23. lis 2012

@l.u.c.i.e ahojky, jojo, jsem doma, odběr byl úplně v pohodě, přesně, jak jste říkaly 🙂 . Měla jsem nakonec 12 vajíček, všechny zralý a všechny budou oplodňovat, tak to byla příjemná zpráva 🙂 . Teď mi akorát bolí podbříšek, jak to přišlo k sobě, tak se snažím ležet a být v klidu. Myslím, že zítra už budu ok a mamči oslavu si užiju, už se těším 🙂 .
To je fajn, že jedeš do Polska na nákupy, takhle před vánoci se to hodí a určitě nakoupíš nějaký dárky. Navíc cesta je dlouhá a stihněte pořádně pokecat 🙂 . Mamina tam taky z práce pravidelně jezdí, kolikrát přijede a nemůže to ani pobrat, kolik toho nakoupí 😀 .

adenka84
24. lis 2012

@mufmartik super zprávičky..jen tak dál..mačkám na dále palečky...odpočíveja hoodně pij...
@ L.U.C.I.E. zítřejší nákupy si užij..hlavně dobře dojeďte.. 🙂

mufmartik
25. lis 2012

ahoj holčiny, tak dobré zprávy mám i nadále, z 12 vajíček je jich oplodněno 9, šest je prý opravdu pěkných čtyřbuněčných embryjek, tři malinko pomalejší.,.. Takže máme doporučenou prodlouženou kultivaci a na transfér bych měla jít ve středu.
Teď jsem nějaká trochu nastydlá, tak do tý středy se aspoň vykurýruju a budu snad fit 🙂 .
Jinak včera už mi bylo fajn, břicho skoro nebolelo a i mamky oslavu jsem si užila 😎 . Zítra a v úterý půjdu do práce, máme tam celkem klídek, sedím v teplým kanclíku a nikdo mě nijak nebuzeruje, takže si můžu vyhovět a od středy si vezmu pár dní dovču, stejně musím, mám jí ještě hodně a do konce roku už moc nezbývá.

Luci, co nákupy? Pobrala jsi to všechno? 😀

l.u.c.i.e
25. lis 2012

@mufmartik, skvělé zprávy. Mám radost. Je dobře, že budete mít prodlouženou kultivaci. Taky bych jsem si jí moc přála. Kolik si necháš zavést embryjek?
Nákupy byly hektické. Jela jsem na poprvé a naposled. Bylo fajn vidět lidi z práce, hezky jsme si popovídali. Nakoupeno mám jen jídlo. Oblečení stejné jako tady. Bych i řekla o něco dražší. Hračky levné. Jídlo též.
Jinak jsem se vrátila s teplotou a dnes mě bolí v krku, tak se kurýruju.

mufmartik
27. lis 2012

Ahojky, tak zítra v 10 jdu na transfer 🙂 . Dnes ráno jsme prý měli dvě pěkné morulky, zbylé čtyři jsou trochu zpožděné. A teď vůbec nevím, jestli si nechat zavést obě nebo jen jedno. Asi se rozhodneme až zítra na místě, protože jak se znám, stejně teď nic chytrýho nevymyslím 🙂 .
Jinak se už třetí den doma kurýruju, zrovna teď mi musí přepadnout nějaký nachlazení, jak naschvál. Už je to naštěstí docela dobrý, mám jen rýmu a bolí mě trochu hlava, tak snad budu v pohodě.

l.u.c.i.e
27. lis 2012

@mufmartik, tak to na tebe budu zítra myslet. Vypadá to slibně a máš je krásné. Záleží na vás jestli chcete dvojčátka či nikoliv. Vzhledem k tomu, že je máte už tak krásně daleko, tak si myslím, že by se mohli chytit obě 🙂
Brzké uzdravení!

adenka84
28. lis 2012

@mufmartik držím moc palečky..embria máš krásná doslova ukázková...věřím, že je to na dobré cestě...hodně štětsíčka

mufmartik
29. lis 2012

Ahoj holky, tak mám od včerejška u sebe 1 embryjko, nakonec jsme se rozhodli jen pro to jedno, i proto, že nám budou zbývat ještě tři další pokusy na pojišťovnu. Včera ráno to ještě nebyly blastocysty, což mě trochu mrzí, ale vložili mi prý pěknou kompaktní morulku, tu lepší z těch dvou, tak snad šance je i takhle. I když teď tu někde čtu, že pátý den už by to blastocysta být měla, někde zase, že může být až ten šestý, ach jo. Rokyta říkal, že je to normální, že někdy je pátý, někdy šestý den. Jsem z toho blázen a už radši nic takovýho číst nebudu 🙂 .
Teď se poflakuju doma, konečně mám čas přečíst knížky, co tu mám, tak jedu rychlostí blesku a hltám jednu za druhou 😀 .

l.u.c.i.e
29. lis 2012

@mufmartik, neboj se, to vyjde. Máš krásnou morulku, tu jsem nikdy neměla. Matěj vyšel hned! 🙂 Držím palečky. Odpočívej a nech se hýčkat 🙂 Kolik máš mrazáčků?

adenka84
29. lis 2012

@mufmartik neboj všechno bude OK...odpočívej a mysli jen na krásné věci.. 🙂

jittak
3. pro 2012

@mufmartik ahojky, mám pocit, že jsme ve středu spolu ležely na pokoji 🙂 Já byla na odběru. Jinak od soboty se taky už poflakuju a věřím, že už to vyjde 🙂

l.u.c.i.e
3. pro 2012

@jittak, držím palečky 🙂

mufmartik
4. pro 2012

@jittak ahojky, jéé, no tak to jsme tam určitě byly spolu, já byla asi jediná na transferu 🙂 . Takže tys byla pak v sobotu? A jedno nebo dvě? Já mám jen jedno po prodloužené kultivaci, sice jsme měli dvě pěkná embryjka, ale nakonec jsme se rozhodli jen pro jedno, i kvůli tomu, aby nám zbyly ještě další tři pokusy 🙂 .
Já teda teď chodím normálně do práce, nějak mně to doma moc lezlo na mozek a pořád jsem všude četla, co a jak má být a nebýt... V kanclu mám relativně klídek, teplo tu je taky a aspoň pokecám s kolegyňkama, zrovna jsme si tu dodělaly vánoční výzdobu a zapálily svíčky 😎 .
Tak držím moc palečky!

jittak
4. pro 2012

@mufmartik ahojky, tak jsem tipovala dobře. Ležela jsem hned vedle - pod oknem 🙂 Tu středu jsi tam byla opravdu jediná, ostatní jsme byly na odběru. V sobotu jsem byla na transféru - i tu sobotu tam byl pěknej mazec, plný pokoje a plná čekárna 🙂 Mám pouze jedno, to bylo stejně jediné, které odpovídalo 🙂 Byla jsem už podruhé. Přítele neustále všichni zlobí dvojčatama, ale je pravda, že tím jedním se prodlužuje počet pokusů od pojišťovny. Já marodím, jsem doma, protože moje práce neodpovídá tomu, abych to tam zvládala. Kdy jdeš na kontrolu? Já tam mám být 14. 12. tak uvidíme. První pokus jsem podstoupila v létě a to horko ve spojitosti s hormonama byl mazec 🙂 snášela jsem to špatně, teď je to dobrý. Tak hodně štěstí 🙂

jittak
4. pro 2012

@l.u.c.i.e děkuju

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@mufmartik, jak ti je? Kdypak budeš testovat? Při prodloužené kultivaci se // objevují dřív. Moc na tebe myslím!

@jittak, brzy se uzdrav a držím palečky, abys za pár dní našla //. Máš nějaké embryjka zamražená? Kolik jsi měla vajíček? Kolik se jich oplodnilo?

jittak
5. pro 2012

@l.u.c.i.e ahojky, nemám žádná embryjka zamražená - už podruhé se ukázalo jen jedno kvalitní 🙂 Měla jsem 3 vajíčka a oplodnily se všechny, ale vítězné bylo jedno 🙂

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@jittak, tak to koukám, že máš stejný problém jako já. Pevně doufám a moc ti to přeju, aby se miminko pevně zavrtalo a pustilo se až porodem. Kolikabunečné jsi měla embryjko? Měla nějaké framgmenty? U malého jsem si nechala zavést 2x čtyřbunečné embryjka kvality A, teď jsem měla jen jedno osmibunečné s 5% fragmentu, kvality A. Stejně to bylo prd platné ☹

mufmartik
5. pro 2012

@jittak ahoj, jojo, taky si na tebe pamatuju 🙂 . Já byla na odběru předtím v pátek a taky nás tam bylo plno, ale asi všechny šly pak na transfer v pondělí, jen já po té PK ve středu. Mám přijít 12.12., taky uvidím, je to první pokus, tak se snažím zas tolik nenervit. Já měla třetí den po odběru 6 pěkných embryjek, tak jsme šli do prodloužené kultivace, ale do středy pak vydržely jen dvě pěkný, to druhý že prý uvidíme ve čtvrtek, jak bude vypadat, no a nakonec jsme nic nezamražovali, protože nebylo úplně v té nejlepší kvalitě. Tak jsem si pak říkala, jestli jsme je neměli nechat vložit obě tu středu, že by byla větší šance, ale zase ten pokus navíc je fajn. Já to celý snášela celou dobu v pohodě, nic mi nebylo, měla jsem i celkem nízkou dávku na stimulaci a folikuly rostly dobře a rychle, po odběru ok, po transferu taky . Měla jsem dovolenou asi jen dva tři dny, ale já si práci můžu přizpůsobit tak nějak podle svýho, takže si většinou vyhovím, jak potřebuju 🙂. Myslím na tebe a držím palce!

mufmartik
5. pro 2012

@l.u.c.i.e ahoj Luci, cítím se úplně normálně, naštěstí jak chodím do práce, nemám tolik času se v tom moc babrat a přemýšlet, což je u mě dobře, stejně bych nic nevymyslela 🙂 . Dneska jdu po práci ke kámošce dělat anděla, mám takovej pěknej kostým se zlatýma vlasama, už se těším, jak budou dětičky reagovat 😎 .
Jinak občas trochu cítím tlak v podbřišku, bolí mě v kříži a tak, ale to neznamená nic. Radši se fakt snažím nepozorovat. Testovat ještě určitě pár dní nebudu, nechám to být, buď to dostanu a bude jasno nebo uvidím.... Ani radši doma test nemám 🙂 .

l.u.c.i.e
5. pro 2012

@mufmartik, obdivuju tvoje klidné nervy. Já jsem jak první tak druhé IVF strašně moc prožívala 🙂 Aspoň ti to rychle utíká.

jittak
5. pro 2012

@l.u.c.i.e vím, že bylo osmi buněčné, ale to ostatní už opravdu nepobírám 🙂 je toho až až a nepamatuju si veškeré názvy.

jittak
5. pro 2012

@mufmartik Taky držím palečky 🙂

adenka84
6. pro 2012

@mufmartik
@jittak holky držém palečy..
@mufmartik s tím tetsováním naprosto chápu..já vždy testovala až to ráno, kdy jsem jela do Natu na test..dřív jsme neměla odvahu a ani jsem neměla odvahu tam jet bez testování..takhle jsem se vždy cestou tam v autě vybrečeal..abych pak nezačala bulet v Natu...a když se pak na 3 pokus na nás usmálo štětí ..tak jsme se na sebe celou cestu oba jen řechtali...a v Natu jsme vůbec nikoho nevnímala..sestřička na mě mluvila, ale já byla úplně mimo...🙂 vidím to jako dnes 🙂

mufmartik
7. pro 2012

ahoj holky, tak zázrak se bohužel konat nebude, včera jsem začala špinit a dnes to pokračuje ve větší míře, takže ms se co nevidět rozjede v plné parádě ☹ . No jo, co se dá dělat. Všechno to vypadalo slibně, vajíček dost, všechny zralý, embryjka taky pěkný.... A výsledek i tak žádnej. Ale to se holt stává, musíme se s tím smířit. Včera jsem to v práci ořvala, naštěstí jsem tu byla chvíli sama, teď už jsem tak nějak smířená a jsem nakonec ráda, že jsme dali jen to jedno embryjko a máme ještě tři další pokusy, když dáme příště taky jedno. Je fakt, že jsem nebyla úplně přesvědčená o tom, že to teď vyjde, nějak jsem tomu od začátku moc nevěřila, i když jsem samozřejmě moc doufala. Ale věřím, že to už příště vyjde, že to teď byla jen ta blbá náhoda....
Takže jsem žádnej test ani nemusela nakonec dělat. Příští středu půjdu do Natu, tak se optám, co a jak dál, jestli uděláme imuno, genetiku... Možná bych i zkusila do doby dalšího pokusu nějaké IUI, pořád mám v hlavě to, že v létě jsem měla po tom jednom pozitivní testík, i když to nakonec nemělo dlouhého trvání, ale za to nic nedám. Nejlepší by ovšem bylo, kdybych to všechno mohla dostat z hlavy pryč a vůbec na nic nemyslet, konečně po dvou letech nic neřešit... Třeby by se pak i zadařilo normálně, přirozeně. Jenže to samozřejmě nedokážu, to je jasný.
Koukám, jaká jsem spisovatelka 🙂 . Potřebovala jsem se trochu z toho vypsat, jak o tom nikde moc nemluvím, tak to moc pomáhá. Zatím to beru docela dobře, mrzí mě to moc, ale nějak jsem prostě vnitřně přesvědčená, že to mimčo bude, žádný zásadní problém snad není, tak tomu fakt věřím. Já jsem odjakživa takovej bláznivej optimista 🙂 .
Holky, omlouvám se za ten obr dlouhej příspěvek 🙂.

l.u.c.i.e
7. pro 2012

@mufmartik, pokud jen špiníš tak to nic neznamená. To se stává v době menzesu. I mě doktor naposled říkal, že pokud budu špinit, že se to stává. Musí se rozjet silná menzes, aby to bylo neúspěšné. Já bych testla, abys věděla na čem jsi. Pokud bude test negativní, tak je to jasný a vysadila bych léky.
Jinak tvou náladu naprosto chápu. Prožívala jsem to asi až moc, ale ono se to ani jinak nedá. Je to zátěž na psychiku. Teď se začínám těšit na únor, že už pak budu vědět co a jak. Buď budu podruhé maminkou či v červenci nastoupím zpátky do práce.

gambrinuska
7. pro 2012

@mufmartik drželi jsm epalce,taky bch to nevzdácvala a hlavně bych zkusila tesnout podle MS nic nepoznáš 😉

pavlina84
7. pro 2012

Ahoj holky 🙂 my chodíme do Natalartu už od ledna 2012, zjistili, že mám sníženou funkci šťítné žlázy. Od dubna se léčím, můj přítel je úplně v pořádku, vše má tak jak má být 😀 dnes jsem 9. den od 3.IUI.....a jsem hrozně nervózní ☹ už se snažíme 4 roky a pořád nic ☹ vím, že na to nemáme myslet a být v pohodě, ale ono to moc nejde......Všem nám snažilkám držím palečky 😉

l.u.c.i.e
7. pro 2012

@pavlina84, bohužel být v klidu nejde. Já jsem vždy všechno moc silně prožívala. Držím palečky, aby IUI vyšlo, i když někomu se to podaří hned někomu až po několikatém pokusu 🙂

jittak
9. pro 2012

@mufmartik ahoj, ten tvůj román je v pohodě 🙂 člověk se potřebuje vypovídat, vypsat nebo se podělit. Zažila jsem si to v létě, měla jsem pocit, že mi bylo vyjmuto ze života všechno, co jsem měla. Když jsem jela na kliniku, tak jsem už počítala s horším výsledkem. Odebrali mě krev a poslali do Privamedu - do laboratoře a s výsledkem jsem se měla vrátit. Než byl výsledek, tak mě vzal přítel do zlatnictví a koupili jsme zásnubní prstýnek, který jsem si nesměla vzít, až na dovolené, na kterou jsme po špatném výsledku vyrazili. Hodně mě to nadzvedlo a podpořilo 🙂 Taková ta první zkušenost se špatným výsledkem dá člověku hodně, ale taky to hodně bolí. Naprosto tě chápu. Uvidíš, všechno bude dobrý a nabereš síly na další vyšetření. Určitě půjdeš na genetiku a tam budeš čekat měsíc na výsledek - je to dlouhý, ale zase jsou tam moc hodní. Jinak mi holky zlatý pověste, co to je to /U/ - už bych to asi vědět měla, ale "komplikovaný slova" nějak vypouštím nebo já si je nepamatuju 🙂