Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

amy75
7. bře 2013

Ahoj holky, tak máme po OPU,vajíček bylo nakonec 10 - podle paní doktorky pěkně zralých, ale spermiogram horší než minule. Dali jsme ICSI i PICSI a po dnešním telefonátu do laborky se nám jich oplodnilo 6 - 3 šli na ICSI a 3 na PICSI. Přiznám se, že jsem to čekala trošku lepší, ale vzhledem k tomu včerejšímu spermiu asi nemůžu chtít víc. Tak teď doufáme, že se budou všechny pěkně vyvíjet. Včera mě docela bolelo břicho, tak jsem zalehla, hned co jsme dorazili domů. Dneska už je to v pohodě. Neschopenku mi napsali bez problémů už od OPU, tak jsem ráda, že budu mít doma klid.

ameliie
7. bře 2013

Amy75 🙂 tak at to vše dopadne, já jsem ve fázi, kdy čekám na MS a pak začnu stimulovat 🙂))

l.u.c.i.e
7. bře 2013

@amy75, to jsou výborné zprávy. 6 embryjek na krásný počet. uvidíš, že budete mít i mrazáčky 🙂 Držím palečky.

mufmartik
7. bře 2013

@amy75 ahojky, no vždyť to je pěkný, z 10 oplodněných 6 je fajn 🙂 . Hlavně, když se teď budou dobře vyvíjet. Tak to zítra zase písni, až budeš vědět informace z laborky, ju? Hezky teď doma odpočívej a rozmazluj se, ať je vše připravené na transfer a embryjka 🙂. Držím moc palce!!!

mufmartik
7. bře 2013

@l.u.c.i.e a kdybypak máš v plánu zkusit testík? Ještě je brzy, ale někdy po víkendu? Nebo vydržíš až do kontroly? Myslím na tebe 😉 .

l.u.c.i.e
7. bře 2013

@mufmartik, testit chci o víkendu, ale bojím bojím.

ilonaat
7. bře 2013

Ahoj holky, moc na vás na všechny myslím. Uz mi bylo ok, jakože po psychické stránce, ale se slunickem to na me padlo. Byla jsem se vyřadit se psem a všude maminy s kocarkama atd....nakonec jsme dneska byli v Lutzu a jak jsme šli kolem dětských postylek,bylo mi děsně. Prodavačka,která chudák neví tomu dala korunu, když se nás zeptala, na kdy čekáme. Jednou jsme se tam s ni bavili o kocarkach.....no, takže bych teď nejraději zalezla a nevylezla. Jsem ale taková povaha, co všechno dusí v sobě a nedá nic zdát, ale už me to úplně škrti.....krk mam úplně svěřeny.....ach jo. Fyzicky uz je mi ok.
Luci, moc moc na tebe myslím a těším se, až napíšeš, ze vše je skvělé ..... Marti....a jak ty? Vše ok a při starém?

l.u.c.i.e
7. bře 2013

@ilonaat, úplně chápu tvé pocity. Je to vážně moc psychicky náročné. Kdo tím neprošel, nepochopí. proto jsem ráda, že si tady můžu vylít srdíčko, protože okolí nechápe a má nemístné poznámky.
Časem bude lépe, uvidíš. Teď to bude ještě nějaký čas bolet, ale ty to zvládneš a pak se taky dočkáš štěstíčka v uzlíku. Jen budeš muset být ještě nějaký čas trpělivá.
Pro mě je to teď hrozně stresující, protože dávám do toho vše. Jestli se to nepodaří, tak končíme. Moje útěcha je malej, je to náš zázrak. Člověk jak pozná, jak je krásné mateřství, touží to prožít ještě jednou. někdy si připadám hrozně sobecká, že vy tady bojujete aspoň o to jedno a já chci už druhé. Tak uvidíme, zda nám bude přáno, či nikoliv.

ilonaat
7. bře 2013

@l.u.c.i.e To je jasné, ze vám bude prano. Bojujes stejně jako my a vybojovala sis i to první. Je jedno o kolikate bojujes a se sobectvím to nemá absolutně nic společného. To určitě ne !!!!!!!! Moc na tebe myslím a moc si preju, aby vám to vyšlo. Me to da aspon sílu do dalšího boje a naději, ze nám to taky musí vyjít. Jasně, je to náročné, ale s tím jsem počítala. Me nejvíc dostalo to, ze jsem prostě dostala tu naději v podobě toho pozitivního tehotenskeho testu a to, ze to skončilo takto, když uz jsem to nečekala me srazilo na kolen. Teď uz pro příště vím, tze prostě se člověk nesmí radovat předčasně. Ty se drž, nestresuj a davej na sebe pozor. Moc na tebe myslím a jsem v duchu s tebou...... 😉

mufmartik
8. bře 2013

@ilonaat Ahojky Ilčo, měla jsem přesně takové pocity taky. Když jsme byli po tom nepovedeném IVF nakupovat a viděla jsem všude ty maminy s bříškama a kočárkama, uf... Draly se mi slzy do očí, ale navenek jsem se usmívala, abych nedala nic najevo. O to víc to bolelo uvnitř. A to si myslím, že jsem to brala ještě docela dobře, nijak jsem se z toho neúspěchu nehroutila, ale stejně... občas bylo ok a občas to na mě padlo. Ale to je normální. Čas pomůže a člověk načerpá síly do dalšího boje. Snažím se užívat si život i tak a vážit si toho, co mám, protože nic není samozřejmé. Stačí vteřina a všechno může být jinak....
Takže příští týden jedete zase do Natalartu? Uvidíš, co vám poradí, asi na příště zvolí jinou stimulaci, abys měla víc vajíček. A pak už se povede vybrat to opravdu silné embryjko, které vydrží až do konce 🙂 . Ono to uteče rychle a za pár měsíců už budeš hlásit, jak mimčo roste 🙂 . Věřím, že to tady budeme za chvíli hlásit všechny 🙂.

mufmartik
8. bře 2013

@l.u.c.i.e nemá cenu říkat, abys byla teď v klidu, je mi jasný, že to nejde. Věřím a doufám, že se ty dvě čárky objeví, až se rozhodneš testovat. Čím víc se to blíží, tím to musí být horší, já vím. O žádné sobectví nejde, možná je to i v něčem pro tebe horší, protože ty ten pocit být maminkou znáš a logicky chceš znovu. Ono když člověk touží po mimču, je jedno, jestli je to první nebo kolikáté... Prostě ta touha není uspokojena a něco chybí tak či tak.
Jsem ráda, že si tu o všem můžeme povídat, každá známe to, jak se ta druhá cítí a to je ohromná podpora, i když si to kolikrát člověk ani pořádně neuvědomuje.
Moc na tebe myslím a držím všechno, co mám, aby ses mohla radovat z úspěchu!

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@mufmartik, děkuju ti za podporu. Snad zítra budu moci přinést dobré zprávy. Bojím, bojím, bojím se.
Stejně je to všechno o strachu. Když si vezmu, že některé mé známé vůbec neřeší těhotenství a berou to jako samozřejmost. Já se bojím testování, pak krve a jestli se dostaneme dál, tak aby bylo srdíčko, abych nezačala krvácet, aby dopadl dobře I. a II. screening atd. Pak nemám být úzkostlivá! Pro nás je to dlouhý a těžký vybojovaný boj či prohra.
Ještě, že vás tu mám.

l.u.c.i.e
8. bře 2013

@ilonaat, děkuju. Snad ti zítra budu moci přinést novou naději, ale strašně moc se bojím. Sama víš, že pozitivní testík nic neznamená. Ach jo. Pořád mě bolí hlava, asi je zase změna počasí. Navíc už mě nebolí ani břicho...

amy75
8. bře 2013

Tak dnes ráno bylo stále 6 embryjek, ale dle paní doktorky se pravděpodobně u jednoho zastaví vývoj. Dvě embryjka po PICSI jsou pěkná a dobře se vyvíjejí, třetí je pomalejší, ale mrknou na něj ještě zítra a pokud bude dobré, zamrazí ho. Zbylé tři po ICSI jsou kvalitativně horší, takže také uvidíme zítra. No, je to jako při prvním IVF, taky jsme měli 6 kousků a nakonec zbyla dvě pěkná a nezbylo nic k zamražení a ani PK opět nebude. Zítra ráno máme nástup na ET, tak nám držte palce.
@l.u.c.i.e Luci, moc ráda bych ti řekla, aby byla v klidu, nestresovala se, ale sama vím - a my všechny tady , že tohle všechno se lépe říká a píše, ale hůř provádí... Nejde nemyslet na to, co bude, když .... Sama mám strach z příštích 14 dnů, snažím se myslet na všechno pěkné, mrkám na netu po kočárkách, ale ten strach už se mi v srdíčku usazuje, nejde to ani z hlavy ani ze srdce. Držím ti moc a moc palce, ať je testík pozitivní a jsi ta nejšťastnější maminka na světě 🙂

ilonaat
9. bře 2013

@l.u.c.i.e ahoj,tak jak? Testovala jsi? Myslím na tebe, jsrm napnuta, držím vše co mám a věřím 😉

l.u.c.i.e
9. bře 2013

Ahojky holky,
jsem tu jen na skok a za chvíli zase pádím pro malého. Je u babičky, nechtěl jít domů, tak tam zůstal přes odpoledne.
Prosím, držte palečky dál. Mooooc to budeme potřebovat. Ještě se vůbec neraduju. Mám strach, abych to nezakřikla. Hlavně, aby teď čárečka sílila! 🙂

ilonaat
9. bře 2013

@l.u.c.i.e Držíme dál....určitě bude silet, to je teď nejdůležitější.....ale já uz věřím......bude to vše ok .....pa pá

amy75
9. bře 2013

@l.u.c.i.e Jůůů, krásný 🙂 Lucinko, moc držím palce, ať je z čárečky parádní tlustice!

amy75
9. bře 2013

Mám z Lucky tak velkou radost, že jsem vám málem zapomněla napsat, že jsme si dnes "vyzvedli a odvezli domů" dvě prďolky, jedno šestibuněčné a jedno osmibuněčné a jedno nám ještě zůstalo v mrazáčku. Tak snad sem za pár dní taky budu s radostí vkládat takovou krásnou fotku 🙂

l.u.c.i.e
9. bře 2013

Holky, díky. Doufám, že to vyjde. Moc si to přeji. Jiřík pořád mluví o dvojčátkách - holčičkách. Měl slzy v očích, když viděl test.

@amy75, tak to ti taky moooc mačkám palečky, aby se u tebe embryjka zahryzla a už tě nepustila. 🙂 Pěkně odpočívej a rozmazluj se!

p1etra
10. bře 2013

ahojky.l.u.c.i.e opatrujse a dávej na sebe pozor.Budu držet palce at síli ta druhá čárka.

l.u.c.i.e
10. bře 2013

Holky, jsem na dně. Dnes jsem začala špinit, zítra to mám dostat! Test je úplně stejný jako včera, nesílí!

ilonaat
10. bře 2013

@l.u.c.i.e neeeee, luci klid!!!!! Spinit můžeš i tak. To je v pohodě, určitě!!!! Nestresuj. Určitě se zakousavaji tak pořádně, ze spinis. O tom mam hodně načteno. Neboj. A důležité je, ze čárka pořád je. Určitě zítra zesílí. Myslím na tebe moc a snad ani neusnu. Ale bude to dobré. Držím pěsti a palce, pes čtyři tlapy a petr taky na vás myslí. Určitě je to jen nějaký bububu 😉 abys prostě nemohla být v klidu ☹

l.u.c.i.e
11. bře 2013

Ahojky holky, malej je u babičky přes dopoledne. Mamka si ho vzala, abych měla chvilku klidu. Jinak stále slabě krvácím jasně červenou krví. To jsem nikdy neměla, ani u biochemického těhu. Dnes mám jakoby dostat menzes, tak mám strach, aby to vše nebrzdilo utrouš. Test naštěstí pořád pozitivní, ale nesílí. Nevím co si mám o tom myslet. U malého jsem začala krvácet v 6 tt, ale tmavě hnědou krví.

l.u.c.i.e
11. bře 2013

@ilonaat, děkuju. Můžu se zeptat, jestli jsi měla taky takhle slabé čárky? U malého jsem jí už měla silnější. Navíc jsem s ním nekrvácela, až déle. Jsem ze všeho vyplesknutá.

l.u.c.i.e
11. bře 2013

@ilonaat, jinak zítra na tebe budu myslet. Snad se něco více dozvíte a snad vás pošlou na nějaké vyšetření, aby se zjistilo, proč se miminko vyvíjelo tak pomalu. Příště už to musí vyjít!

ilonaat
11. bře 2013

Ahoj, jj, bohužel, čárky jsrm měla úplně slabé, ještě víc než ty. To byly úplné náznaky carek, ale měla jsrm jiné testy než ty. Jinak jsrm taky prvně spinila tmavě hnede, úplně slabě, třeba jen jednou za den a po testování z krve, ten den jsem začala slabé krvácet čirou krví, potom zase nic a 18 ty den po et se začala rozjíždět menzes. Od 8 mého dne po et me pichalo v podbřišku, ne intenzivně, aké třeba každou hodinu na patnáct vteřin. I to se pomaleji stupnovalo. Ale můj případ rozhodně nebude tvůj. Každe těhotenství je jine a ty uz máš jedno úspěšné za sebou a tohle na něj doufejme bude navazovat. No prozatím nestresuj. Vím, ze je to těžké, ale musíš věřit..... To je důležité. Ja jsem věřila do poslední chvíle, i když jsem vlastně věděla, ze je to v haji, ale nikdy nevis, co se může ještě stát.
Ještě nevím, jestli zítra pojedeme, mam pro změnu střevní chřipku. Jsem celá nějaká oslabená. Tohle nevydařené těhotenství me vycucalo až do dna. A hlavně jsem četla o těch dalších vysetrenich. Někdo tvrdí, ze nejsou potřebné, někdo ze jsou. Samozřejmě, ze podle me není v tomto případě zbytečné nic, ale abych pravdu řekla, každé další cesty do plzně se děsím. Uz vážně na to nemám náladu, hlavně když to teď bylo vlastně k ničemu, jak ja říkám. Zatím mam prostě nějakou nechuť. Do dalšího pokusu bych šla klidně hned, ale jakákoli cesta navíc se mi momentálně zda zbytečná. Embrya se přestala vyvíjet, protože podle me nebylo na výběr. Byly tři, dvě se vyvíjela a jedno zaostávalo. Nedošlo ani na PK a vrzla se tam prostě ta embrya, která bbyla. Ale je možné, ze to může být i jinak, ale podle me je dobré, když je na výběr. Obě byla sedmibunecna, jedno asymetrické. No kdo ví, jak to bylo. S infornacema jsou v natu skoupi 😉
Tak se kocko drž, myslím na tebe a podej nové info.

l.u.c.i.e
11. bře 2013

@ilonaat, pěkně jsis to vyžírala až do konce. Ach jo. Už je to ale pryč a to zlé snad bylo k něčemu dobré. Být tebou bych si ta vyšetření udělala. Aspoň to z imunologie a genetiky. Jsou už v jedné budově. I když já mám jen z genetiky. Imunologii jsem odmítla. stejně doktor řekl, že u mě problém není, že jsem schopná otěhotnět. Problém je prostě ve spermiích. No, snad jeden bojovníček bojuje a vybojuje to.
Jestli jsi oslabená a máš střevní chřipku, tak raději jeďte do Natu jindy. Cesta musí být sama o sobě vyčerpívající. Jen se přeobjednej a uvidíš. Hlavně, abys byla v pořádku! Jsi pořád na neschopence?
Mě taky přijde, že v Natu se moc embryjek nevyvine. Vždy jsme max. měli 3 a 2 ty mi vždy doktor zavedl. Jedno 7 bunečné kvality B asymetrické a druhé bylo 8 bunečně kvality C. Jinak víc taky nevím. Na co bych se nezeptala, tak to ti ani neřeknou.

ilonaat
11. bře 2013

@l.u.c.i.e Fakt nevím, mám v poslední době pochybnosti, jak zjistuju, ze mi vlastne vubec nerikali, co by meli atd.... Na neschopence jsem porad, ale chce mi ji zrusit, az prijedeme....tak nevím. Skoda, ze nemam prehled, jak to vsechno funguje v jinych CARech, tady jsou sice hodni atd....ale nejsem si postupem vubec jista..... Co myslis?

beruskkka
11. bře 2013

Ahoj holky,všem držím palce,at se zadaří. Lucko,na Tvém místě bych nepanikařila a počkala si v klidu na krev,ta rozhodne. Myslím si,že situace je pokaždé jiná. Jedna holčina na jiné diskusi měla dva negativní těhu testy a krev ukázala těhu,takže nic není ztraceno....
Jinak si myslím,že jde o kvalitu našich pohlavních bb-vajíčka a spermie,pokud to není uplně OK,tak se prostě žádná embrya vyvíjet nebudou ani kdyby oni udělali všechno,pak samozřejmně záleží asi také na jejich postupech atd. Co se týká informací tak souhlasím,že na co se člověk nezeptá to neví,ale záleží na doktorovi. V Natu mi více vyhovoval švábek než Bouše,ptž.ten mě těch informací řekl dost i to co mě měl říci už Bouše při předchozí návštěvě...
Já jsem byla na té operaci a do Natu jdu 27.3.domluvit se co dál,takže hurá už se snad bude něco dít...Jinak mě opět vytočila milá paní Blabolová,fakt mě štve,proč tam u telefonu není někdy někdo jinej,uplně mam nechut tam pak volat....No lepší už to asi nebude....
Já jsem rozhodnuta zkusit první akci tady,když už jsem tu začala,pokud by se nepovedlo tak zkusím IVF centrum na náměstí....Jinak bych chtěla doktorovi navrhnout-zda by nešel ještě kontrolní spg,poslední byl dělanej v říjnu,myslíte,že to bude problém? Manžel přestal kouřit,tak bych chtěla zjistit zda to mělo nějaký vliv....