Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
12. črc 2013

@beruskkka Ahojky, díky za palečky, zabavit se snažím a nemám moc čas, ale že bych nad tím nepřemýšlela, to ne, známe všechny, že to není možný.... Ale pořád se aspoň trochu uklidňuju těma našema mrazáčkama v zásobě 🙂.
Škoda, že tam příští týden Rokyta nebude, ale snad to teď už zvládnete i tak a odběr vyladíte na správnou dobu. Je mi jasný, že je to třeba na delší dobu, ale zase nezatěžuješ tělo hormonama a kdo si počká.... A co víme, možná budeš ta šťastná, co ani dlouho čekat nebude, kéž by 🙂.
Ty sestry tam by asi měli nějak pořešit, není možný, aby byly do tel. takhle protivný, člověku se tam pak fakt ani nechce volat ☹ . Nevim, proč jim to tam takhle kazí...
Tak hezký den a hezký víkend 😎 .
@l.u.c.i.e Luci, to je Mareček už velikej, nádhera 🙂. Je super, že jde všechno, jak má a snad už jsi teď i klidnější... Teď jsem tu od toho já, abych nervila 😀 . Dnes jsem 6. den od ET, tak už tak klidná, jako jsem byla ty první dny, nejsem. Chvíli mám takové příznaky, že věřím, že se povedlo, no a pak nic a začnu být zase skeptická... Ale to je normálka, musím vydržet 🙂 .
@adenka84 Aden, moc děkuju, sama dobře víš, jak moc je potřebuju 😉 .

l.u.c.i.e
12. črc 2013

@mufmartik, přesně tyto pocity jsem měla taky. Manžel si byl stopro jistý, že to vyšlo a bral to jako hotový fakt. I přesto když jsem krvácela v době menzesu. Takže klid, nohy nahorů a pozitivní myšlení 🙂
Jinak dneska se stanu tetou! Skoro švagrová rodí 🙂 Zítra jedeme do porodnice.

mufmartik
12. črc 2013

@l.u.c.i.e no dneska je mi teda fakt divně, pálí mě prsa, bolí nohy, břicho jako na ms, točí hlava... vždycky nějakou dobu a pak je to zas celkem dobrý. No blázinec 🙂.
Tak už jsi tetou? To je krásný, to bude prcků v rodině 🙂 . Pak dej vědět, až bude na světě, ju?

niklo
12. črc 2013

ahojte baby, dnes som bola v Natalarte na prvej inseminacii a platila som 500 Kc. Som myslela, ze tam sa za to vobec nic neplati 🙂 . Platili ste to tiez? Robil mi to Bouse, vkladanie zrkadiel a ultrazvuk mi prislo dost necitlivo prevedene 😖 , nabuduce sa objednam k Rokytovi.

niklo
12. črc 2013

Este ma zaujima - pichaju aj mensiu davku Pregnylu jako 5000? Folikul som mala 21 mm, takze ta ovulacia by prebehla urcite dnes alebo zajtra aj bez toho.

ilonaat
12. črc 2013

Ahoj holky, omlouvam se, ze jsem tu tak dlouho nebyla, ale tak nejak o vas vím.

@mufmartik Holka, na tebe myslím úplně nejvíc, i když to urcite neni potreba. Neuspech neberem, tak ze ja jsem si jista, ze vam to tentokrat vyslo. Ale u tak tfuj tfuj a drzim palecky. Tesim se na test 🙂

@l.u.c.i.e Luci, je skvely, ze takhle hezky rostete, takze jen tak dal a davej na sebe a oba prcky pozor 🙂

Ja jsem na tom ted uplne desne. S Petrem jsme ted meli velke problemy, dalsi problemy z rakouske strany....no je toho ted tak strasne moc, ze jsem se rozhodla, ze dalsi pokus odlozime na neurcito. Az jak uvidime, jak se to vsechno vyresi. At mezi nama, ale i s tema ostatnima problemama. ted proste neni vhodna doba. Takze jsem zklamana a smutna.
Holky, drzte se....pujdu spat.....rano jedeme na nejakej usmirovaci vylet k jezerum, tak uvidime, na cem se domluvime ☹ Pa pa a vsechny na sebe davejte pozor 🙂

l.u.c.i.e
13. črc 2013

@mufmartik, jojo, včera v 16:47 se narodila neteř Anička. Dnes se za ní jdeme mrknout do porodnice.
Jojo, to jsem měla taky. Nejvíc mě bolela furt hlava. Každopádně se opatruj.

@niklo, za inseminaci jsem nikdy nic neplatila, ale ani jsem nic nebrala. Jen ten pregnyl 5000 za 70kč. Je to proto, aby ovulace byla ve stejnou dobu, kdy do tebe dají spermie. Aby byla větší šance na spojení.

@ilonaat, oni jsou problémy vždycky a vždycky se vyřeší. Hlavu vzhůru a uvidíš, že za pár dní, týdnů bude lépe 🙂 No a potom můžete jít do dalšího pokusu.

beruskkka
13. črc 2013

@ilonaat Ahojky, rozhodně nevěš hlavu, at to dopadne, tak jak má....Já už kolikrát byla kv.vztahům v prčicích a vždy se ukázalo, že všechno zlé je pro něco dobré a tak to prostě je.....a člověk to tak musí brát....tak vzhůru ke světlejším zítřkům...Držím palce 😎

mufmartik
13. črc 2013

@ilonaat Ahojky, já na tebe myslím, jak se asi máš, i když sem moc teď nechodíš 🙂 . No jo, vztahy, to je věčné téma, ale snad to vyřešíte a bude zas líp... Ono toho na vás bylo taky dost, věčný ježdění do Plzně, pak to nepovedený IVF, to člověku ani vztahům vůbec nepřidá. Problémy se najdou všude, ale uvidíš, že si to za nějakou dobu sedne a bude fajn.
To je rozumný, že se teď nehrneš do dalšího IVF, až se situace uklidní, bude na to určitě vhodnější doba a nervů tě to bude stát i tak dost, natož abys řešila ještě problémy jinýho rázu. Držím palce a budu na tebe myslet, abys byla zas v co největší pohodičce 😉 .
Já už jsem docela napnutá, co z toho u nás bude, chvílema tomu věřím hodně, no a pak zas naopak, jak na houpačce. Ale to je asi normální. Každopádně, jak jsem už psala, jsem fakt trošku klidnější tím, že máme ty mrazáčky. Testovat nechci moc brzy, tak to asi zas budu odkládat, jak se znám 🙂 . No jsou to nervy, to si my ženský tady nemusíme vůbec vykládat...
Tak jo, měj se co nejlíp, my teď vyrážíme na grilování k našim. Papa a hlavu vzhůru holka! 😎

mufmartik
13. črc 2013

@l.u.c.i.e Super zprávy, tak to gratuluju, tetko 😉 . Hlavně, ať jsou obě zdravé a malá pěkně roste 🙂.
No jo, už si přijdu, že se moc pozoruju, normálně bych spoustě těch příznaků asi ani moc nevěnovala pozornost. Každopádně občas mi je divně a občas úplně normálně, no a pak si vyber, že jo 😀 . Na palici...

niklo
13. črc 2013

@l.u.c.i.e tiez som nic nebrala, iba mi pichli ten Pregnyl, za ktory som nic neplatila, iba 30 Kc za recept v lekarni. Zeby mali nejaky novy cennik?

Baby,je tu este niekto, kto byl v poslednej době na inseminacii v Natalarte?

l.u.c.i.e
13. črc 2013

@niklo, možné to je. IUI jsem naposled měla v září minulého roku.

midisek
15. črc 2013

Ahoj holky, už vás delší dobu sleduju, moc vám držím palečky a obdivuju, jak to psychicky zvládáte. 🙂

@niklo - co se týče placení za IUI, tak se za ní skutečně platí - je to novinka. Dr. Švábek mi řikal, že mají náklady prakticky na nule a že tedy vedení rozhodlo, že se bude za IUI platit 500 Kč + plus k tomu v lékárně doplatek za pregnyl (při hormon. stimulaci za clostilbelgyt a utrogestan).

l.u.c.i.e
16. črc 2013

@midisek, tak je to tedy opravdu novinka. to musí být asi od nového roku. Jinak ta cena ještě jde. Vím, že se ve Smetance platí 1500 kč za IUI.

l.u.c.i.e
16. črc 2013

@mufmartik, a co ty? Kdypak budeš testovat? Jsem napnutá jak kšandy 🙂

midisek
16. črc 2013

@l.u.c.i.e Je to asi od června. V květnu jsem byla na IUI a to jsem ještě neplatila nic. A pak na další v červnu už řikali, že zavedli ten poplatek.

l.u.c.i.e
16. črc 2013

@midisek, aha, díky za vysvětlení a držím palečky, aby se brzo zadařilo 🙂

niklo
16. črc 2013

@midisek dik za info, 500 Kc nie je tak hrozne. Za Pregnyl som v lekarni platila iba 30 Kc za recept, ziadny iny doplatok tam nebol.

Vsetkym drzim palce 🙂

mufmartik
16. črc 2013

@l.u.c.i.e Ahojky, no jo, testovat, kdybych měla tu odvahu... 🙂 . Dnes je to už 10. den po ET, což by už i vidět něco být mělo, ale zase na druhou stranu si říkám, že aspoň pak, až testnu, budu mít fakt skoro jistotu, jak to je. Navíc včera jsem byla s kámoškou na kafi a ta říkala, že si dělala test tři týdny po ovulaci a jedna čárka, no a je těhotná. Vlastně se jí nikdy ty dvě čárky neobjevily 🙂 . Tak nevím, kdy se odhodlám. Do centra mám volat až v pondělí, takže do té doby už to vědět snad budu...
Jinak je mi tedy docela blbě, dnes skoro celej den, nemůžu už asi tři dny moc jíst a tohle si tedy opravdu nevsugerovávám 😀 . Tak uvidíme, z čeho to nakonec je...

l.u.c.i.e
16. črc 2013

@mufmartik, já bych zase nevydržela tu nejistotu. Obdivuju tě, že to vydržíš. Každopádně si myslím, že to vyšlo. Jojo, moje svědkyně je o týden déle těhotná než já a na testu měla // až po 3 týdnech po mně, kdy jsem měla dokonce i potvrzenou krev. Myslím si, že použila test s citlivostí 25, tak proto se jí to ukázalo až o mnohem déle. To víš, já testovací maniak už připravená s několika krabičkami s citlivostí 10. 😀

midisek
17. črc 2013

Holky, to jsou nervy co :-/
@l.u.c.i.e Když mluvíš o tom testovacím maniakovi, tak když jsem byla minulý měsíc v lékárně, tak tam byl takovej mladičkej lékárník a když jsem řekla, že bych chtěla těhotenský test s citlivostí 10 - 2 krabičky (tj. tedy 4 testy), tak se tak vyděšeně koukal a řikal - "Proč jich potřebujete tolik???"- tak jsem na něj tak nevěřícně koukala, na jednu stranu jsem byla vyplašená, na co se mě to vlastně ptá a na druhou stranu mě to pobavilo 🙂

p1etra
17. črc 2013

mufmartik Ahojky.držím ti palce at najdeš // čárky až budeš testovat. 🙂 .

l.u.c.i.e
17. črc 2013

@midisek, paní se taky na mě divně koukala, když jsem chtěla 4 krabičky, ale naštěstí to nekomentoval 🙂

mufmartik
17. črc 2013

Ahojky, no jo, já jsem holt zas takovej zarytej netestovač 😀. Ale už jsem si aspoň ten test vyndala z horní police, kam se blbě leze, dolu na linku v kuchyni, tak první úspěch 🙂. Večer jsem si říkala, že bych testla třeba dnes ráno, ale pak jsme s přítelem nějak zaspali a pospíchali do práce, takže nic.... Já vlastně ani žádný testy už dlouho nekupovala, teď jsem dostala balíček mamatestu ve Smetance a ještě tam asi jeden doma teda mám 🙂. Dnes mi šíleně bolí hlava od rána, tak jsem jak připitomělá a v práci jsem až do pěti, ach jo. Naštěstí je tu zatím docela klid, tak to nějak přežiju...
Jinak díky za palečky, budu je potřebovat, jestli se teda rozhodnu taky někdy otestovat 😀 .

midisek
17. črc 2013

Stejnak je to business, co holky? Žasnu nad tím, kolik párů v dnešní době má problém s otěhotněním - dyť v tom Natalartu se dveře netrhnou. A pojišťovna hradí jen to nejzákladnější, jakmile chceš něco navíc, už lítají tisíce.

beruskkka
17. črc 2013

Ahoj holky, tak dneska jsem byla v Natu a zase jsem měla Boušeho, holky já se picnu fakt...na pravo je něco co nevěděl jestli je folikul nebo ne...pry 15mm a nalevo folikul 11mm a pak krčil rameny jako že neví, takže tam jdu zase zítra ...proboha živého at je tam Švábek....To si prostě nevyberu..Snad proboha ví co dělá...ale mam pochybnosti..No tak uvidím zítra...Jinak co se týká testování, tak bych asi také raději počkala déle, aby se člověk zbytečně nenervil...takže vydržet a držim palce....

mufmartik
17. črc 2013

@beruskkka Ahoj, no teda, zase Bouše, sakra... Aspoň, že vůbec něco řekl. Já ho teda moc neměla, myslím jen na 2 ultrazvuky a jednou mi dělal IUI, ale vím, jak pořád mlčel, něco si mrmlal pro sebe, pak sedl k počítači, psal a pořád mlčel... Jak jsem byla zvyklá hlavně na Rokytu, tak jsem tenkrát moc nechápala, že jako nemluví 😀 . Tak jako doktor to asi špatnej nebude, ale tenhle přístup je pro ty ženský přece jen trochu stresující...
Dej vědět zítra, snad budeš mít Švábka, ty prázdniny jsou v tomhle blbý...

mufmartik
17. črc 2013

@midisek No jo, tam se musí točit peněz, to si asi vůbec neumíme představit... A bude to pořád horší, vlastně pro ta centra lepší, jak to s tou plodností jde z kopce... Taky jsem se divila, když jsem začala chodit do CARu, jak tam bývá narváno.
Neznám holku, která by měla IVF jen na pojišťovnu, vždycky se na něco doplácí, a to dost, zvlášť, když jsou ty pokusy takhle omezený. To si každej radši připlatí, než aby si vyčerpal všechny a pak si platil všechno komplet.

l.u.c.i.e
18. črc 2013

@mufmartik, bolest hlavy jsem měla taky hned od začátku. Nechci tě navádět, ale podle mě jsi jasně těhulka 🙂 Test si ani dělat nemusíš, počkám si do krve, kde se to jen potvrdí 🙂

@beruskkka, ty máš na něho vážně smůlu. Doufám, že dnes budeš mít Švábka. Držím palečky, aby bylo vše ok a hlavně, aby se to neprošvihlo.

@midisek, když jsem byla naposled na IVF, tak tam ležela holka, která vše měla na pojišťovnu. Měla po OPU 22 vajíček a přítel ukázkový spermiogram, takže oplodňování měla v misce. Stimulovala Menopurem a ten je taky bez doplatku. Samozřejmně, že nevím, kolik se jim nakonec vajíček oplodnilo. Takových párů je fakt málo. Jinak nás komplet všechny IVF vyšla na cca 45 000 Kč. Ještě si říkám, že jsme to měli docela levné, když někdo to má i ke 100 000 kč. Je to holt dnešní doba. Za všechno se musí platit...

rajcatko2013
18. črc 2013

Ahoj holky, tak se hlasim zpet po dlouhe odmlce. A koukam, ze se to tady od posledne dost veci zmenilo. 🙂 Byli jsme na zacatku roku na pocatecni konzultaci v Natalartu a domluvili jsme se na IUI. Pri prvnim sledovanem cyklu, ale byla stale mala velikost folikulu a nakonec soucasne zjisteny problemy se stitnou zlazou. Takze mi bylo receno, ze dale se bude resit az se da do poradku stitna zlaza. Ta uz je ted nastesti lekama pod kontrolou. Takze jsme se ted na prelomu cervna a cervence konecne zase dostali zpet do Centra. Na ultrazvuku byly folikuly zase male (na jedne strane asi 11 a na druhe 15), a protoze byl patek tak dalsi kontrola samozrejme mela byt az v pondeli. No, s nasim stestim jsem v nedeli odpoledne odjizdela na sluzebku a doktora se mi na kontrolu v nedeli rano premluvit nepodarilo. Takze nas ceka dalsi pokus ted na konci cervence. A budeme chodit pravidelne promerovat. Tak doufam, ze se po pul roce dostaneme alespon uz na prvni pokus IUI. Jsem z toho cekani uz celkem vyrizena. Pro manzela znamena skoro kazdy ultrazvuk dovolenou, protoze musime dojizdet.
Jak jste tu psali o tech financich..... Tak jsem kontrolovala vypis z pojistovny za hrazene zakroky a musim rict, ze tech 10 minut, co u nich clovek stravi v ordinaci, si nechavaji docela hezky zaplatit. ☹