Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

mufmartik
31. črc 2013

Holky, včera jsem si psala s jednou kamarádkou, co už jsem ji dlooouho neviděla a vím, že se už strašnou dobu snaží otěhotnět... No a včera z ní vylezlo, že nakonec po cca 8 letech snažení je ve 14. týdnu 🙂. Byli 3x na IVF, pár Ketech, nepovedlo se. Manžel katastrofální spermio, ona bez ovulace, prý jedině IVF, jinak šance byla jen prý zázrakem. No a ten zázrak se fakt stal 🙂. A to jí bude teď někdy 40 let. Přišla na to těhotenství až nedávno, protože měla i problém s menstruací, takže dlouho nevěděla, že je vůbec těhotná. Když jsem to četla, měla jsem slzy v očích. Strašně moc jim to přeju 🙂 .

l.u.c.i.e
31. črc 2013

@mufmartik, jojo, zázraky se prostě dějí a je to dobře. Tady je aspoň vidět, že naděje umírá poslední.

mufmartik
31. črc 2013

@l.u.c.i.e to jo, pokud je aspoň minimální šance na přirozený otěhotnění, občas se takovej zázrak stane 🙂. Přišla na to ke konci třetího měsíce a je vše v pořádku, tak si aspoň ušetřila nervy, jestli bude srdíčko atd. I když se samozřejmě stát může kdykoliv cokoliv, ale věřím, že ne 😎 . A jak to bývá, povedlo se jim to v době, když koupili barák, zařizujou, pořídili si druhýho pejska... no jo, klasika, jiný starosti a je to tam 🙂 .

majda21
31. črc 2013

@adenka84 Presne tak..me srusty a spermiogram bylo nejlepsi reseni Ivf.

majda21
31. črc 2013

@mufmartik Mas pravdu,mesic utece rychle. Treba se nam povede jeste vypadnout nekam na tyden a prijit na lepsi myřlenky... jen me vrta hlavou,ze se mam do Car dostavit az 12.den po 2.ms. A leky zadne nemam. casove nam to vychazi stejne,tak to alespon muzeme prozivat spolu 🙂

mufmartik
1. srp 2013

@majda21 Uteče to rychle, měsíc není nic. Spíš si říkám, že už tu za chvíli zas bude podzim, já bych brala léto pořád 🙂 .
Ty budeš asi tedy mít KET v přirozeném cyklu, přijdeš ten 12. den na ultrazvuk a pokud bude ok sliznice, naplánujete transfer. Každý Car preferuje trochu jiný postup, buď v klidu 😉 . Mně neroste úplně dobře sliznice, tak budu brát na ni ten estrofem, aby se pak nestalo, že se kvůli tomu bude ten KET odkládat... Jinak to vyjde nastejno, takže to vypadá, že bysme to obě mohly absolvovat přibližně ve stejnou dobu 🙂 .

majda21
1. srp 2013

@mufmartik A ha,tak to jo. Ja zase trpim na cisty,mela jsem kvuli tomu i odlozene Ivf. Tak snad se to povede,budu nam drzet palce 🙂

beruskkka
1. srp 2013

@majda21 ahoj,muzu se zeptat kolik je Ti let?

l.u.c.i.e
1. srp 2013

@mufmartik
@majda21, tak to se aspoň budete podporovat 🙂 Měsíc uteče strašně rychle, uvidíte!

majda21
1. srp 2013

@beruskkka berusko 32let a kolik je tobe?

beruskkka
2. srp 2013

@majda21 me je take 32...

mufmartik
2. srp 2013

@majda21 Jojo, máme to podobně, měly bychom ten Ket absolvovat přibližně stejně 😉 . A vlastně máme i tak nějak stejný počet mrazáčků, tak snad se nám nějaké embryjko oběma uchytí 🙂. Přemýšlela jsi, jestli si necháš dát jedno nebo dvě? Já jsem zatím rozhodnutí pro jedno, ale ještě je čas 🙂 .Jo a to jsi ještě mladice, mně už je 36 a dítě žádný... no snad to ještě napravim 😎 .

amy75
2. srp 2013

Ahoj holky, všechny vás moc a moc zdravím 🙂 Omlouvám se, že jsme hned neodpověděla na vaše otázky a nereagovala, ale nešlo to .... Padly na mě ty neúspěchy, čekání na laparoskopii, strach, jak to dopadne, prostě už toho bylo moc. Na MK jsem vůbec nechodila a teď mi tedy trvalo pěkně dlouho, než jsem vás přečetla 🙂
@l.u.c.i.e moc gratuluji k prospívajícímu chlapečkovi, ať pěkně u maminky roste 🙂
@mufmartik je mi to moc a moc líto, že další pokus nevyšel ☹ Ale je dobře, že máte mrazáčky, nemusíš hned do další stimulace a třeba jeden z nich bude ten vítězný bojovník 🙂 Na KET ti budu mačkat palce, ať to vyjde 🙂
@ilonaat mrzí mě, že máte s přítelem problémy, ach jo, snad se to, mezitím co jsem tu nebyla, mezi vámi uklidnilo a to ostatní už je snad taky dobrý.
Jinak diagnost. laparoskopie dopadla vcelku dobře, mám odstraněné srůsty, která mi vznikly po operaci slepého střeva v dětství. Na jednu stranu jsem se hrozně bála aby bylo vše v pořádku, na druhou jsem si zase říkala, že kdyby se při laparce našel ten opravdový důvod, proč u nás IVF nevychází a lékaři by řekli - ano, bylo to způsobené tímto, běžte do dalšího pokusu, asi bych byla klidnější ... ale to jsou možná takové mé zcestné myšlenky, už se prostě chytám všeho ...
Ještě mám za sebou hematologii - výsledky v naprostém pořádku a ještě jednou kontrolní imunologii. Ta dopadla tak nějak stejně, u mě protilátky slabší než minule a přítel spermiogram - množství OK, ale vitálních tak 1/4, závěr je hodně kolísavý spermiogram ... No dopadlo to tak, že paní profesorka doporučila při třetím IVF oplodnit vajíčka napůl dárcem, napůl "naším materiálem" (takže změna oproti první imunologii - tam byl doporučen jen dárce ..). V úterý jsme byly s výsledky všech provedených vyšetření v Natu, měla jsem Dr. Boušeho a musím říct, že byl moc milý a povídavý 🙂, všechno jsme spolu dopodrobna probrali, měla jsem z něj dobrý pocit. Měli jsme připravenou i zprávu od embryoložky a ta při 3. IVF doporučila dát vše co se dá - tedy opět PICSI, AH a bohužel se shoduje s paní profesorkou a též doporučuje na polovinu vajíček dárce. Ale dr. říkal, že je možné, že na toho dárce ani nedojde, všechno by se vidělo, až při aktuálním spermiu při odběru vajíček. Je možné, že se při PICSI na všechna odebraná vajíčka navážou "naše spermie" a připravené spermie od dárce by se nepoužili. Přítel je z toho špatný, já taky a teď nevíme jak dál. Pořád přemýšlíme, jestli zůstat v Natu, kde jsme spokojení s přístupem lékařů i sestřiček - tak nějak na nás mají uklidňující vliv (akorát ta laborka, ta mě tíží) nebo začít další pokus jinde, v novém prostředí .. Dohodli jsme se, že si uděláme hezký víkend, pojedeme na výlet a konečně se rozhodneme, jak dál ... je to moc těžké rozhodování ...

beruskkka
2. srp 2013

@amy75 Ahojky, tak to je dobře, že už jsi se dala do kupy a naladila na pozitivnější vlnu...To je důležitě a všechny to tady moc dobře známe...Takže držím palečky na další pokusy...
Jinak ráda bych se vyjádřila k tomu dárci, myslim, že jsme to tady již probíraly, ale já s paní profesorkou nesouhlasím, navrhuje to téměř každému, takže bych do dárce rozhodně nešla-opět uvádím příklad Lucky, o kterou se opírám, u té byl spg nula morfologie a bude mít své vlastní druhé dítě, takže.....rozhodně to nedoporučuji, až v případě krajní nouze, což u Vás jistě není...
Je zajímavé, co člověk to jiný názor....Na mě tedy v Natu rozhodně uklidnějícím dojmem nikdo moc nepůsobí-hlavně ne ty dvě protivné sestry, které jsem věčně na recepci-maximálně sestra, která nosí stále šaty a má pěkné hnědé nožky, ta jediná je hodná....můj názor na Mudr. Boušeho jsem tady již zminovala, Rokyta a Švábek OK, já jsem spíše vždy ve stresu, když tam jdu, takže mě tam nikdo neuklidnuje, ale to má holt každy jinak.... 😎
Možná bych v případě třetího pokusu zkusila změnu a Smetanku, třeba tam budete mít více štěstí, ale stejně je to vždy o náhodě a o štěstí....
Ještě bych ráda zmínila, že je dobré se držet vlastní intuice, protože ne vždy má DOKTOR pravdu jak se u mě bohužel ukázalo, nebot jsem přesně tušila jak to dopadně, kdyby bylo dle mého názoru a intuice, tak by k předčasné ovu nedošlo....
Držím palce at se rozhodnete jakkoliv....

majda21
2. srp 2013

@mufmartik Ahojky, přemýšlela a jednoznačně jen jedno. Když by se to nepovedlo, tak potom můžeme zkusit dvě 🙂
Já už jedno sedmileté dítě mám. Je to neuvěřitelné, ale povedlo se "přírodní cestou" a doktoři mi řekli, že to byl zázrak. Je fakt, že jsem byla mladší a měla jiného partnera...
Stoprocentně to ještě napravíš, uvidíš, že jo 😉 a brzy.

mufmartik
4. srp 2013

Ahoj holčiny, zdravím z dovči 😎 . Jsme od včerejška v Třeboni, paráda. Přítel je teď s klukama na volejbale, tak mám chvíli, abych sem mrkla. Je tu nádherně a jsem ráda, že trochu oddychnu od práce 🙂.

@amy75 No ahojky, ráda tě vidím 😉 . Umíš si představit, jak mě to nevydařené IVF mrzí, ale jelikož máme ty pěkný mrazáčky, tak je to přece jen pořád docela velká naděje, jsem za ně moc ráda... Doktor říkal, že při tom KETu není o nic menší šance než při ET s čerstvým embryjkem, zvlášť, když jsou to pěkné blastocysty. Tak tomu budu věřit a doufat, že aspoň jedno z těch našich pěti to zvládne 🙂 .
Jinak na tebe myslím a až se zas vrhneš do procesu IVF, budu tě strašně moc držet palce, už to musí vyjít, opravdu!
Koukám, že jste tedy absolvovali už skoro všechna vyšetření, co ještě jdou, to je dobře. Co se týče toho dárce, je fakt, že oni to někdy doporučují, i když to úplně nutný není, je na vás, jak se k tomu postavíte. Ale třeba to potřeba opravdu nebude a vyjde to v klidu s vlastním materiálem 🙂. Myslím, že spousta párů má daleko horší problémy, úplně katastrofální spermio a podaří se... Podívej na Lucku, zářný příklad a motivace 🙂 .
Jinak co se týče toho Natu, já tam byla taky spokojená, nikdy jsem s nimi problém neměla, přesto jsem ráda, že jsme šli nakonec do té Smetanky. Možná to byla jen náhoda, ale v porovnání s tím prvním IVF jsme se dočkali daleko lepších embryjí a to, že do stádia blastocysty došlo 50% oplodněných embryjí, je super výsledek. Že se to jedno neuchytilo, je věc jiná... Ale jak říkám, třeba bysme to takhle měli, i kdybychom zůstali v Natu, fakt těžko říct.
Každopádně dobře rozhodujte, odpočiňte si a pak dej vědět, jak to s vámi vypadá 😎 . A neboj, třetí IVF většinou bývá už opravdu úspěšné 😉 .

mufmartik
4. srp 2013

@majda21 No vida, jsi další příklad, že zázraky se dějí a děje se jich celkem dost 🙂 . A máš holčičku nebo kluka? Tak to už se určitě těší na sourozence, no brzy se dočká, ideálně hned z toho prvního mrazáčka 😎.
Já jsem taky tak nějak rozhodnutá pro jedno embryjko, sice by mně asi nějak dvojčátka nevadila, když ještě dítě nemám, ale přece jen z toho mám strach, navíc by to pro mě byl opravdu asi extra záhul, přece jen už jsem ve svém věku zvyklá na svůj klid 😀. Myslím, že si to stejně ta příroda udělá tak nějak po svém a i jedno vajíčko se může nakonec rozdělit.... 🙂 .

alba1
5. srp 2013

Ahoj holky...teda vy jste toho tady popsaly :D až budu mít trochu volněji dočtu ty vaše romány...jinak u nás jsme po 2.Ketu a opět nic...no co nic...HCG 11, což vypadá na mimoděložní těhotenství v pátek další kontrola a uvidíme co dál...takže asi tak...zbývá poslední sněhulák...ted jsem sem ani nechodila...člověk ztrácí úplně na všechno chut...tak vám všem držím pěstičky ...mějte se zatím páá

l.u.c.i.e
6. srp 2013

Ahojky holky, mě ty vedra snad zabijou. A jak jsem oteklá! Fakt šílené!
Jinak mě je 30, takže taky nejsem žádná mladice 🙂
Hlavně to nevzdávejte a bojujte dál. Nám naštěstí nikdy dárce nanabídli, ale to je asi i proto, že jsem na imunologii nikdy nebyla. Před 3. IVF jsem to odmítla i laparoskopii. Byl to takový los do loterie... No, nevím, kdyby to nevyšlo, tak bych si to asi vyčítala.
Takže pokud to jde, jděte jedině se svými spermiemi 🙂 Však se tam jedna šikovná najde a vše vybojuje! 🙂

@alba1, to mě moc mrzí! Budu držet palečky, aby hcg kleslo samo a nebylo to mimoděložní. Moc na tebe myslím! Je to ale dobré znamení, že se miminko uhnízdilo. Příště už to vyjde! Musí!!!

mufmartik
10. srp 2013

@alba1 Ahojky, to mě mrzí, že Ket nevyšel, ach jo... A jak to jinak vypadá, doufám, že ses vyhla mimoděložnímu a hcg kleslo? Každopádně držím palce, aby ten třetí sněhuláček byl ten pravý a zvládnul to až do konce!

mufmartik
10. srp 2013

@l.u.c.i.e Zdravím Luci, horka fakt byly hrozný, snad už se teď cítíš lépe, když se venku trochu zchladilo 🙂.
Jinak s tím dárcem to vidím stejně jako ty, je to až ta poslední možnost a jestliže chlap alespoň nějaké spermie má, vždycky je šance. A co si budeme povídat, pro doktory je kolikrát jednodušší doporučit dárce, ale nemyslím si, že zrovna v těch případech, o kterých se tu psalo, je to úplně tak nutný.
Jinak já v pondělí volám do centra objednat se na konzultaci na ten KET, utíká to, měsíc není fakt nic 🙂 . Tak pak budeš držet zase palečky, viď ? 😉

l.u.c.i.e
11. srp 2013

@mufmartik, pane jo, měsíc už utekl. To si piš, že ti budu zase držet palečky! Nejenom tobě, ale i holkám, aby se i jim konečně podařilo otěhotnět a hlavně porodit zdravé a krásné miminko. 🙂

@alba1, jak jsi dopadla v pátek na kontrolním KET? Doufám, že nejsi v nemocnici s mimoděložním! Myslím na tebe.

alba1
12. srp 2013

@l.u.c.i.e
@mufmartik ahoj holky...tak v pátek jsem byla na ult a na krvi a naštěstí už všechno odešlo..i když nevím kdy a kudy :D jinak dnes jsem byla opět na ultr a Švábek mi řekl, že si myslí, že už jsem po ovulaci a že by mi v tomto cyklu ket nedoporučoval...dnes jsem 11 den od začátku menstruace...jo a dnes jsme z něj dostali, že nejspíš všechny 3 pokusy byly prováděny už pozdě...takže nám řekl, že nám zbývá poslední embrijkoa tak chce počkat a monitorovat to klidně každý den...od 9. dne menstruace...sice musíme měsíc počkat, ale pokud si on není jistý, tak se do toho riskem pouštět nehodláme...tak to je od nás asi vše...
Lucí myslím na Tebe jak zvládáš ty horka...a co prcek jak roste...už se to blíží :D
Mufmarik...tak kdy jsi objednaná? že by nám to vyšlo na stejno?
a co vy ostatní? Amy? tak všem držím pěsti :D holky musí to už konečně vyjít...my to přece nevzdáme :D

mufmartik
13. srp 2013

@alba1 No ahojky, tak to jsem ráda, že to všechno odešlo samo a žádný mimoděložní z toho není. Ještě to by tak scházelo...
Rozhodně radši počkej, až to bude pro ten ket optimální, měsíc už se nezblázní. A jak myslel dr. to, že 3 pokusy byly prováděny pozdě? Že už jsi měla po ovulaci? Já se v tom moc nevyznám, ket jsem ještě neměla a teď ho budu mít stimulovanej, takže né v přirozeném cyklu. Do centra jdu na konzultaci zítra, předpokládám, že dostanu recept na léky a někdy příští týden by měla přijít menstruace, takže začnu zobat estrofem na sliznici. No, budou to zase nervíky, ale pořád lepší, než znovu podstupovat stimulaci, tohle je brnkačka 🙂.
Tak nám všem držím palce, jasný, že to vyjde, neříkám, že všem úplně hned, ale vyjde. Na vzdávání se je času vždycky dost 🙂.

mufmartik
13. srp 2013

@l.u.c.i.e Luci, to je neskutečný, jak to utíká, koukám, že už jsi 27. tt. 🙂 Vždyť nedávno jsi tu teprve ukazovala testík s čárkama a za chvíli už budeš rodit 🙂. Kéž bychom tady v době tvého porodu už byly všechny těhotný, to by bylo jako ze sna 😎 .

l.u.c.i.e
13. srp 2013

@alba1, aspoň, že tak, že vše odešlo samo a nemusela jsi být v nemocnici.
Jak to, že ti najednou řekli, že KETy dělali později? To přeci není možné, že si tam dělají co chtějí? Ach jo! Poslední dobou to jde s nimi od desíti k pěti...
Horka jsem nějak zvládla, i když teď je mi moc fajn. I v noci můžu konečně spát 🙂 Když tedy nebudu počítat 3x vstávání za čůrání 🙂

@mufmartik, to taky doufám, že všechny do podzimu otěhotníte, aby tu přibyly další těhule! I když se říká, že podzim a zima je více plodný, tak snad to bude i u vás 🙂

mufmartik
14. srp 2013

@l.u.c.i.e No bylo by to úžasný, kdybychom tě tady těhotnou nenechaly dlouho samotnou 🙂.
Já byla dnes v té Smetance, vyzvedla jsem si taštičku léků v lékárně a docela mě příjemně překvapilo, že jsem doplácela jen 190 Kč. Tak je fakt, že nejdražší jsou ty léky na stimulaci, což při Ketu naštěstí odpadá. Ale nejdřív mě doktor docela zaskočil, když říkal, že máme zamraženo ve dvou dávkách na dva Kety... Tak jsem se zhrozila, jak je to možný, když předtím jasně říkal, že máme zamraženo 3x po jednom a 1x po dvou. Naštěstí pak vyšlo najevo, že to tam bylo jen nějak blbě napsaný a opravdu to máme tak, jak jsme byli domluvený, takže na 4 transfery. Ještě, že tak, už jsem se chtěla začít rozčilovat 🙂. Dáme teď jenom jedno a pak se uvidí, prý kdybych chtěla dvě, dá mi je, ale doporučuje jedno. Takže někdy za pár dní bych měla dostat menstruaci, pak cca 13. den na ultrazvuk a naplánujeme KET.
Já se rozepsala, ale to víš, jsem plna dojmů z konzultace 😀.

gambrinuska
14. srp 2013

@mufmartik 😉 držim palce, na KET,byla jsem dloho mimo-s malým jsme zmizli na chalupu a mrzí me že to IVF nevyšlo,,ale pěkná úroda sněhuláčků 😵 pak budu shánět info o KETech jak probíhaj, za chvilku si půjdem taky pro embrouše, manžel chce hned ale já to s tim našim dáblíkem ještě odkládam, mam toho někdy plnný kecky natož být ještě těhu 😅 😔

alba1
14. srp 2013

@mufmartik
@l.u.c.i.e no holky jde o to, že mám ovulaci někdy mezi 8-11. dnem...což není moc obvyklé...takže ted to chce Švábek pohlídat a rovnou mi řekl, že klidně KET provede, když na něm budeme trvat, ale nechce, když je to naše poslední embrijo ho obětovat...a rovnou nám řekl, že to by se ted asi stalo...řekl, že si není jistý, kdy přesně ovulace proběhla a každý den hraje roli...takže jsme se domluvili, že to necháme na další cyklus a že klidně budemem jezdit každý den na ult...takže asi tak...

l.u.c.i.e
14. srp 2013

@mufmartik, to jsou super zprávy, že brzo bude KET. Ještě, že se doktor spletl a máte vše zamraženo, jak má být. Budu moooc držet palečky a tentokrát to snad už vyjde. Musí 🙂

@alba1, to je dobře, že si tě teď pohlídají, aby proběhla ovulace a mohla jsi jít ten den na KET. Snad i pro tebe to tentokrát bude úspěšné, když už je to poslední mrazáček a snad bude bojovníček a vybojuje to! Musí!!! Budu držet palečky!

@gambrinuska, kolik ty máš mrazáčků? Kdypak plánuješ pro ně jít? Někdy za půl roku či dřív?