Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

hanule80
19. kvě 2014

Ahojky, ráda bych se přidala k plzeňandám, pokud by to ještě šlo...Hledám informace, rady, zkušenosti s nativním cyklem s minimální stimulací, konkrétně v Natalartu...Mám vyčerpané všechny cykly IVF a na celé IVF jako samoplátkyně prostě nejsou finance... Z prvního IVF máme syna, ale veškeré další pokusy (KETy)o sourozence bez úspěchu.Podstoupila jste některá tento typ stimulace a s jakými výsledky? Budu vděčná za rady a postřehy 😉

gambrinuska
19. kvě 2014

@hanule80 v Natu nevím, tam mi to nidky nenabídli,ale já mam dobrou zkušenost t se smetankou

parisek
19. kvě 2014

@hanule80 Ahojky. Já jsem měla v Natu jeden nativ s minimální st, ale u mě ten pokus byl neuspěšný. Brala jsem 5 dni po MS clostibelgyt ráno a večer,11 den ultrazvuk, pak odběr vajíček normálně pod narkozou, já jsem jich měla 5. Po odběru vajíček probíhá všechno jak při IVF , oplodnění, kultivace, ET, a stejně jako u IVF se připlácí ICSI,AH, nebo co budete chtít, je to na vás. Takže rozdíl je akorát ve stimulaci, že nepícháte injekce, je to o něco šetrnější pro tělo, ale i menší šance. Platili jsme cca.24 000,-

hanule80
19. kvě 2014

S menší šancí počítám, ale nějaká aspoň je... Čeká mne domluva v CAR, tak pak budu vědět přesněji. Vím, že to centra moc nedělají.Prý tím, že jsem u nich absolvovala celé 3.IVF, tak vychází vstříc.
parisek tak to jsi jich měla vajíček docela dost. Já vždy dobře reagovala na gonal, tak netuším, co se mnou ten clostilbegyt udělá.

parisek
19. kvě 2014

@hanule80 Tak naděje je vždycky 🙂 Já když jsem do toho šla, tak jsem četla hodně diskuzi a spoustu holek otěhotnělo s nativem a i my šli do toho, protože věřili, ale u nás zřejmě byl problém někde jinde. To máš pravdu, cary moc nativy nedělají. Měla jsem dost vajíček, dr. nám říkali že s clostikem budeme mít 2 až 4 vajíčka, nakonec jsem jich měla 6, ale jedno bylo prázdné. Ono ani tolik nezáleží na lécích než na tom jakou zásobu máš vajíček, takže si myslím, že budeš jich mít taky dost 🙂 takže držím moc palečky ať brzo máte sourozence.

hanule80
20. kvě 2014

@parisek Mohu se ještě zeptat na vedlejší účinky toho clostilu? Někde v diskuzích čtu, že způsoboval točení hlavy, rozostřené vidění apod. já se do práce nedostanu jinak než autem, tak by to byl docela problém... 😒

parisek
20. kvě 2014

@hanule80 já jsem neměla vedlejší účinky žádné, normálně jsem chodila do práce a jezdila autem. Při IVF bere se mnohem víc léku a taky jsem chodila do práce až do ET, a clostik je mnohem šetrnější, takže se nemusíš bát 🙂

gambrinuska
20. kvě 2014

@hanule80 já taky neměla žádné vedlejší účinky,a le za sjem na něj blbě reagoval, bud 1 nebop žádné vajucho 😖

hanule80
20. kvě 2014

@gambrinuska Tak uvidím jak to na mne bude fungovat a jak mi to dr. nakombinují a naordinují 🙂 teď musím počkat. Uvidíme kdy se MS dostaví po přípravě na KET, který nebyl...

tedyyy
21. kvě 2014

Ahojky holky. Omlouvám se že lezu do složky nataralt Plzeň ale jsem tu nová a vůbec se tu nemohu vyznat 😒
Jsem pár dní po inseminaci a hledám někoho s kým probrat co a jak u něj probíhalo,kdy začal testovat a případné výsledky 🙂 . Budu moc vděčná ať už za odpověď tak za případný odkaz kamkoli kde se toto aktualně řeší neboť do toho koukám jak slepa 😀

beruskkka
22. kvě 2014

@tedyyy Ahoj,určitě se podívej na E mimino, tam je takových diskusí spoustu a určitě Tě poradí....já osobně nemám zkušenosti, takže neporadim. Drzim palce.

tedyyy
22. kvě 2014

Ahojky tam sice koukám ale bohužel jaksi není možné se tam zaregistrovat ☹ tak jsem si řekla že to zkusím tady. Je tu pár těch diskuzí i na toto téma ale většinou je to minimálně 2-3 roky staré a tam už mi asi nikdo neodepíš 🙂 ale jinak děkuji 🙂

beruskkka
22. kvě 2014

@tedyyy Tak ja myslím, že je toho tam dost a určitě je možné se zaregistrovat. Co jsi chtěla vědět? Co se týká testování, tak určitě testuj raději déle ...cca 10 až 14 den po IUI. Drzim palce.

lenkapavli
23. kvě 2014

@tedyyy
Ahoj Tedyy,
těhotenský močový test si udělej až po 12 dnech. Dříve to nemá cenu a byla bys zbytečně zklamaná. Nějakou dobu trvá, než se těhotenský hormon dostane do moči. Z krve se to pozná dříve, ale odhaduju, že tu si doma odebírat nebudeš 🙂 Kdy jdeš na kontrolu? Lenka

lenkapavli
23. kvě 2014

@hanule80
Ahoj, vím že v Natu doktor Rokyta nativ dělá, ale kolik přesně to stojí nevím. Podle mně by ti to měli vyčíslit oni. Ta zeptání nic nedáš. Já jsem tam byla moc spokojená. Lenka

tedyyy
23. kvě 2014

@beruskkka Ahojky, ano já už koukala je tam toho opravdu dost. Pořád mi nešlo se zaregistrovat a nakonec mi administrator napsal že prostě IP adresa na tento server je zablokována a nic víc...spíš mě zajímalo jestli tu někdo má s IUI zkušenost..například zda to někomu (a případně kolikátý pokus )vyšlo a jak vám po zákroku bylo,zda byli obtíže či ne a tak 🙂

tedyyy
23. kvě 2014

@lenkapavli Ahojky s tím testem vím, dělám v lékárně a sama lidem několikrát za den říkám, že testovat nejdříve první den od zpoždění ale sama jsem tak nervozní že bych už testovala teď 😀
Pro zajímavost jsem to zkoušela včera, což je teprve 7 den po IUI,ale spíš mě zajímalo zda vyjde test pozitivní v důsledku ovitrele. Vím že by se to v těle mohlo držet až 10 dní ale test byl naprosto bílý tak nevím 😒
Na kontrolu mě ani neobjednávali ale předpokládám, že mám asi volat a objednat se když to dostanu a pokud nedostanu tak asi také. Jen mě štve že už asi 3 dny mě bolí břicho přesně jako před MS což mi teda moc na optimismu nepřidává..Ivet

wendulinda
26. kvě 2014

Děvčata tak ted jsem tak akorát si naplánovat cestu ke kartářce 😒 Dnešní ultrazvuk zase nedopadl tak asi jak by měl, sice pan doktor našel žloutkový váček, ale zase se mu nelíbí, že ještě není žádné ECHO, pro jistotu mi naprali hrev na HCG a hodnoty jsou opět nižší, je to jak na houpačce-jednou nižší, pak normálnía ted zase todleto ☹ v pátek jedu znovu na ultrazvuk a zase na HCG, jsem z toho docela hodně zmatená..... 😢 nemáte některá s něčím podobným zkušenosti? podle výpočtu bych měla být 6.tt+5

parisek
29. kvě 2014

@wendulinda Ahojky, já s tím zkušeností nemám, ale každopádně ti držím moc palce na zítřejší kontrolu 🙂

l.u.c.i.e
4. čer 2014

@wendulinda, držím palečky, aby to miminko nevzdalo!

beruskkka
4. čer 2014

@wendulinda Ahooj, tak jak to dopadlo ???

wendulinda
6. čer 2014

@beruskkka Ahoj tak miminko si to rozmyslelo a řeklo si, že bude bojovat 🙂 včera mi pan doktor předal již mému gynekologovi.Mám být na sebe opatrná....Hcg si pořád dělá co chce, ale na ultrazvuku je krásně vidět srdeční aktivita, jsem opravdu moc šťastná, jen mám strach aby se časem něco nepřihodilo, přeci jenom to bude naše první miminko🙂 Pan doktor Švábek mi při propouštění povídal, že jsem jedna z mála co to vyšlo, sám tomu moc nedával, ale byl rád že se to povedlo.

wendulinda
6. čer 2014

@l.u.c.i.e Tak miminko si to rozmyslelo a řeklo si, že bude bojovat, na ultrazvuku je už krásně vidět srdeční činnost.jsem moc štastná 🙂

beruskkka
6. čer 2014

@wendulinda Super, tak to je dobře,dávej na sebe pozor...Pan Dr. švábek je starej pesimista, vše vidí černě, takže z jeho slov si nic nedělej.... 🙂 Tak jasně stát se může cokoliv, ale musíš věřit, že zrovna Tvému miminku se nestane nic a také to tak bude 🙂

gambrinuska
6. čer 2014

@wendulinda 😉 😵 moc držím palce opatruj vás

l.u.c.i.e
6. čer 2014

@wendulinda, tak to mám obrovskou radost a držím palečky!

parisek
6. čer 2014

@wendulinda Tak to je krásný, když už miminko se probojovalo tak daleko tak to už zvládne, ale i tak moc se opatruj a dávej na sebe pozor 🙂

adenka84
13. čer 2014

@wendulinda ¨jé tak gratuluji... to bude veliký bojovníček.. jen tak se nevzdá neboj... odpočívej nestresuj se, ale užívej si to obdobíčko a nech se jen a jen hýčkat 🙂

wendulinda
19. čer 2014

@adenka84 Děkuji moc s tím hýčkáním to asi opravdu budu mít-nesmím skoro nic dělat, manžel za mne skoro vše dělá takže mne to trochu už i nebaví 😉 Ale dneska se naskytl menší problém při náběrech krve na glykemii se ukázalo že jsem se bohužel nevešla do normy ☹ v nejbližžší době zavítám do diabetologické poradny 😒 takže další nervíky a čekání co bude a nebude 😒

adenka84
19. čer 2014

@wendulinda jé tak to mě mrzí.. ale zse z druhé strany tam budeš pod kontrolou...