Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

terka82
13. pro 2008

Renap kéž by to bylo jako u tebe, teda bez toho konce, všichni ale říkaj že ty bolesti před MS a na začátku těhu jsou hodně podobné, takže asi těžko podle toho usuzovat. ☹
Měla jsi na spuštění ovulace taky Ovitrelle? Nevíš za jak dlouho to z těla vyprchá?

renap
13. pro 2008

Měla jsem Ovitrelle minule i ted ale nevěděla jsem že to dělá v těle hcg já myslela že to dělá jenom Pregnyl ale možná je to teda něco podobnýho. Mě řekl Rokyta že 10 dní po ETu bez PK by mělo být v krvi kolem 50 hcg a u dvojčat i víc.

terka82
13. pro 2008

Aha, tak to jsem to asi poletla. Tak to je dobře. Se aspoň nemusim bát falešně pozitivního testu 😉

terka82
17. pro 2008

Ahoj holky, tak jak to zvládáte? 🙂
Nechci nic zakřiknout, ale u nás to vypadá nadějdě. 😵

renap
17. pro 2008

Ahoj Terko, 😀 😀 velká gratulace!!! To koukam že ty už jsi vlastně 10.den nebo tak ne? Já už chodim do práce neschopenku jsem nechtěla a dovču už nemam ted mam dvě noční tak se možná necham nabrat 😕 ne že bych to nevydržela ale ráda bych vysadila ten fragmin a hlavně Utroš protože je to vopruz upatlanej fuj 😝

terka82
17. pro 2008

Renap, ještě to nemam potvrzený, tak s gratulací opatrně. 😅 Dneska jsem 12 dní od OPU. Já si nechala napsat neschopenku, ale řikam si, jestli by to v práci nebylo lepší. By to rychleji utíkalo. Takhle se to neskutečně vleče... My máme v rodině trombofilii nebo jak se to jmenuje, u mě zatím neprokázanou, zítra se půjdu domluvit s obvoďačkou, jestli mi na to udělá taky testy. Myslim, že mi někdo řikal, že v případě pozitivního nálezu a těhu bych ti injekce musela píchat celou dobu. Ale to ty budeš vědět určitě líp než já.

Jinak držim palce, ať ti to vyjde, i když se tak se nezbavíš toho šílenýho Utrouše. 😀

renap
17. pro 2008

Já jsem to taky slyšela že si to někdo píchá do 36 týdne, to je síla já už mam ted břicho jako beruška takový červený puntíky všude,jinak my v rodině nic takovýho nemáme ani se mě nikdo neptal,prý to dávají preventivně každýmu.Ale možná že to nabírali před IVF jak nabírali tolik těch zkumavek

terka82
17. pro 2008

Že by? To mě nenapadlo. Tak já to asi necham na pondělí a domluvim se tam s nima, abych se nenechávala vysávat zbytečně.
A když se vám povedl minule ten KET tak sis nechávala nabírat krev jen jenou nebo víckrát aby bylo znát že to stoupá?

renap
17. pro 2008

Já jsem měla týden po KETu hcg 18 pak 10.den 299 a 14. den 900 ,potom až před tou revizí 52 tisíc ale to už klesalo.Ale měli jsme prodlouženou kultivaci 6 dní a byly dvě tak to asi bylo vyšší.A pro zajímavost-ten 12.den jem si udělala test když už jsem ho měla koupenej a abych teda viděla ty dvě cárky a on byl kupodivu uplně negativní tak ted jsem si ho ani nekupovala Ale byl to takovej ten proužek jenom ten nejlevnější.

terka82
17. pro 2008

Já mam s citlivostí 10 jednotek. v pondělí tam byl jen slabý stínek, dneska to bylo už silnější.
Právě váham jestli si tu krev mam nechat nabrat jen jednou v Natalu a nebo to zkusit třeba už zítra a pak v pondělí, abych měla jistotu, že to stoupá. 😕

renap
17. pro 2008

Já po tý minulý zkušenosti bych řekla že stačí jednou abys měla jistotu že jsi těhotná,i když to hcg roste jako blázen tak stejně to nemusí dopadnout dobře,spíš je duležitější SONO co tam uvidí nebo ne.Já měla v 5,týdnu 2 gestační váčky a v 7plus 3 furt to samý vubec nerostly a hcg jo tak nevim.

terka82
17. pro 2008

Ajéjé tak to já se na to teda asi vyprdnu. Se nebudu nechávat zbytečně vysávat. 🙄

renap
17. pro 2008

Já furt přemýšlim jestli se mam nechat zítra nabrat ,ale já mam nějaký tušení že to nevyšlo mě se asi chytaj jenom mražený a eště blbě 😔

renap
17. pro 2008

A ty bys chtěla dvojčata? Já se toho strašně bojim,chtěla jsem si nechat dát jenom jedno embryo ale oni mě ukecali na dvě a když mi prve řekl že jsou tam dvě tak jsem se upně složila.Já mam profesionální deformaci a panickej strach z předčasnýho porodu aten je u dvojčat jistej.

terka82
17. pro 2008

neházej flintu do žita 😉 já s tim taky vůbec nepočítala a zatím, musim zaklepat, vypadá to nadějně.
Dvojčátka by nám nevadili, hlavně aby byli zdraví... Ale určitě je to i o tom, že to nevidim z toho lékařskýho hlediska jako ty.

terka82
22. pro 2008

Ahoj renap, tak už sis nechala nabrat krev?

Já byla dneska v Natalu na krvi a HCG je 485. 🙂

renap
22. pro 2008

Ahoj já se nechala nabrat už v pátek a bylo to 35 a dneska už 130 takže je to moc vysoký a roste to rychlejš než by mělaó takže to vypadá asi na dvě čehož jsem se bála od začátku,ale zase můžu doufat že aspon jedno bude dobrý a bude se vyvíjet.Ale stejně mam hroznej strach že to dopadne jako minule ☹ Kdy jedeš na sono? já 3O.12. to tam bude vidět akorát kolik jich tam je ale srdíčko určitě ještě ne.

renap
22. pro 2008

A samozřejmě Ti gratuluju k tomu vysokýmu číslu to taky vypadá na dvě ne? A kdy jdeš na sono a neříkali jak dlouho se píchá ten Fragmin?

terka82
22. pro 2008

Ahoj renap 🙂 mam z tebe fakt radost 🙂 a budu držet palce aby to tentokrát vyšlo. Určitě to dobře dopadne, uvidíš. 😉

Já jdu na UTZ 6.1. dr. řikal, že by určitě bude vidět počet, ale jestli bude i embryo tím si nebyl jistý, bude to tak akorát na hranici. A srdíčko určitě ještě vidět nebude, to prý až za další 1-2 týdny.
Dík za gratulaci. Do hranice 300-400 jednotek by mělo být jen jedno mimčo a my měli o něco víc, takže je možné, ale ne jednoznačné, že se chytli obě.

Ten fragmin mi pro jistotu ještě napsal a píchat budu zatím do toho 1. UTZ.

Jinak jsem se tam potkala s tou paní co byla s tebou na pokoji a ty jsou zatím taky na dobré cestě... 😅

renap
22. pro 2008

Myslíš tu rusku nebo co to měla za přízvuk? Ta měla prý nějaký špatný embrya pomalu se dělily nebo co jí to tam vysvětlovala ta dr. z laboratoře,tak tomu nedávali moc šance tak to je dobře že se to povedlo 😀

terka82
23. pro 2008

JJ přesně tu myslim. To jsem ani nevěděla, že měli horší embrya, no tak to asi prckové dohnali. 😀

terka82
28. pro 2008

Ahoj renap 🙂
mě napsal Rokyta zprávu s diagnozou a začátkem marodění(na neschopenku jsem nastoupila v den OPU), s tim jsem šla za obvoďačkou a ta mi neschopenku vystavila. Ty se máš, že jdeš na UTZ už teď, já si musim ještě týden počkat. Občas mě v břiše pěkně zabolí, tak mam strach, ale zatim nekrvácim ani nešpinim, tak se modlim aby bylo vše OK. Zítra musim k obvoďačce kvůli lístku na peníze a prodloužení neschopenky, tak si asi necham nabrat krev. Ty se koukej opatrovat a jsem zvědavá na zprávy z 1. UTZ. 😉

renap
28. pro 2008

Aha tak díky,mě bolí všechno takže nevim co je od těhu a co od chřipky ,nejhorší je že si nemůžu vzít ani žádný léky akorát paralen a ten na mě vůbec nezabírá 😢 Mě pozvalyi na sono takhle brzo protože mi dochází léky Fragmin a Estrofem, stejně tam ještě nic vidět nebude jenom jestli jsou v děloze já nevim jak přesně to počítají, ale podle poslední MS bych v úterý měla být 4plus 5

terka82
28. pro 2008

Tak to jo. Estrofem já neměla, ale ty injekce mi ještě napsal. A taky mi řikal, že to bolení břicha budu mít asi ještě od toho hrozícího OHSS, protože když se to povedlo, tak se to bude vracet do původního stavu déle, tak taky nevim...
V kolik jdeš na UTZ? Budu ti držet palce. Tak se drž. 😉

terka82
29. pro 2008

Ahoj 🙂
Renap prosím tě dneska jsem si nechala vzít znova krev a mam 4213 jednotek. Jak rychle má HCG růst? Podle toho co jsem našla na netu mi přijde, že to roste rychleji. Minulé pondělí jsem měla 485 jednotek. 😕

renap
29. pro 2008

Já jsem někde četa že se to má zdvojnásobovat každý druhý den tak to by bylo akorát ne? A vypadá to asi na dvě podle těch hodnot bych tipla 😀 Já jedu na utz zítra v 8. hodin tak jsem zvědavá,taky mi nějak blbě bolí pravý vaječník tak doufam že to není mimoděložní, při mým štěstí bych se ani nedivila.

terka82
29. pro 2008

Taky jsem četla, že každý 2-3 den je to dvojnásobek. Jsem počítala spíš s tim 3. dnem a když na mě vybalili tu hodnotu, tak jsem byla trochu paf. ale na každý 2. jsem asi v normě. no musim ještě týden vydržet. mě bolí pro změnu levej, ale doufám, že je to z té stimulace. V levém jsem totiž měla 24 folíků a celou dobu mě ta levá strana bolela víc.

renap
29. pro 2008

Pane bože 24 na jednom? já měla 12 na obou dohromady,to máte plnej mrazák embroušů,ne? 😀 😀

terka82
29. pro 2008

JJ 24 na levém a 20 na pravém, z toho 31 schopných vajíček. Zamraženo máme 6 jednodenních embroušů a 3 další zamrazovali po transferu.

renap
29. pro 2008

My jich máme 5 v mrazáku a všechny 4 dny starý, ale jestli to dopadne jako minule tak už si je tam dát nenecham,znova zž bych do toho nešla