Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

michamicha
6. lis 2009

to nevadí, tak si tě objednají na ty stěry až ti skončí MS 😉

jana8
6. lis 2009

Ahojky 🙂
Vítám novou členku 😉 ....ničeho se neboj v Natalartu jsou milí doktoři i sestřičky.....já nemám tolik zkušeností ale holky si je nemůžu vynachválit ....já jsem tam takový nováček 🙂 ...a taky nám hned u první návštěvě doporučili inseminaci...tak uvidíš.....a když ti právě vychází ms a budeš na zač. tak je to supr a mohli by ti nabrat krev a nemusela by si na ni čekat..... 😉 ...
Lucindo,tak to jsi mě uklidnila......i když člověk si musí dávat pozor,vždyť je hodně případu,kdy se děti nevrátí ze školy a nebo odněkud kde právě jsou a to je bohužel krutá realita 😢 ......člověk je musí hlídat pořád....
Evženie,jakpak si dopadla s krví?...
Gambrinusko,to je výborný,že se cítíš lépe.....já vím,bude to bolet ještě dlouho,ale už jen pocit,že máš sílu bojovat dál je úžasný...myslím na Tebe a držím palce,ať všechno zlé už máš za sebou.....už si si volala do Natalartu?kdy si objednaná?.....a nezáleží na tom jak je člověk starý ale na tom jak se cítí ..... 😉 ....a my jsme mladé i duchem i tělem,no ne? 😀 .....
Micha,to jsou super zprávy....přeji Ti ať folík stále roste a roste a v úterý budeš moct podstoupit IUI....to by jsme mohli čekat po IUI společně ....jestli mě ji udělají v pátek...uvidíme 🙂
Terko, jaké máte nové zprávy z Natalartu? Doufám,že stíháte ještě něco do konce roku....myslím na Tebe a doufám,že se brzo dozvím samé výborné zprávy... 😉

gambrinuska
6. lis 2009

Jo Jani, člověk se musí oklepat a jít dál. Jsem objednaná na 21.12 po šestinedělí, je to sakra za dlouho na čekání, ale vzhledem k tomu že nemam žádný dárky 😲 tak je to za chvilku.
Jsem taky vědavá jak Terka dopadla.
Dneska mi volali, že mi moc dopře nedopadla hystologie z té pondělní kyretáže a že stále mají podezření na mimoděložní těhu, tak musim zas v pondělí k doktoru na lačno, abych mohla jít dyžtak hned na laparoskopii. Mně z toho klepne, nebyla jsem v nemocnoci skoro 28 let a ted tohle ☹ 😝

jana8
6. lis 2009

Gambrinusko, to je hrozný....ale ještě to nemusí být pravda....zatím mají jen podezření,tak snad se mýlí...držím palce....máš pravdu,vypadá to jako dlouhá doba kým pojedeš do Natalartu....ale když si to zas vezmeš že skoro za měsíc vánoce,tak to zas uteče....dárky,príprava...já se těším na výzdobu,stromeček,a tak...zkrátka tú atmosféru.....tak to ber z této stránky a uvidíš že to uteče..... 😉

l.u.c.i.e
6. lis 2009

Ahojky holky,

včera jsem prožila děsný večer a noc plnou strachu. Kolem 21:30 jsem šla na záchod a zjistím, že jdou ze mně sraženiny krve. Tak vyděšená jsem ještě nebyla. Rychle se obléknu a jdu k sousedce, která je zdravotní sestrou. Ta se taky hned oblékla a jely jsme na pohotovost do FN Lochotín. Tam se mi hned ujala sestřička s doktorem... Musela jsem jim ukázat vložku a už šlo jedno vyšetření za druhým... Zrcadlem, prohmaten, stěry a UTZ. Naštěstí je vše ok. Prý je to zastaralá krev a jde jen z děložního hrdla, které je uzavřené. Miminko je živé, už máme srdíčko a bliká pravidelně, jsme velcí 2,9mm, staří 6+4 (schoduje se to s poslední MS i s ultrazvukem), TP mám na 28. 6. 2010. Vyfasovala jsem ascorutín na zastavení krvácení a musím teď jen ležet. Doktor opět hledal i druhý váček a nenašel, tak má teorii, že ta zastarálá krev se sraženinama je odešlé mimi... Musím se ale hlídat. Dnes jsem volala do Natalartu a objednali se mi na kontrolní ultrazvuk na 11. 11., napsali si, co se stalo... Při potížím mám opět jet rovnou na pohotovost... Doufám, že se tak nestane. Jedno vyděšení mě stačilo... Pak jsem celou noc nemohla spát, pořád se mi to vracelo a běhala jsem na záchod, zda se to zlepšuje... Během dneška už to povolilo... Holky, myslete na nás...

jana8
6. lis 2009

Ahoj Lucie, to je hrozný.....ale ještě že jste dobře dopadli.....máš dobrou sousedku a hned jít na pohotovost byla taky výborná věc....hlavně lež a buď v klidu,mysli na hezké věci,na manžela .... 😝 .....super že už je to vše v pořádku.....dávej si na sebe pozor....to si piš,že na Vás myslíme.....drž se i malý mrňousek 🙂

gambrinuska
6. lis 2009

Luci, myslim na vás, ať dopadnete líp než mi, TP jsme měli na stejno ☹ . Strašně ti držím palečky, lež, lež, lež a odpočívej!!!! 😉

m.evzenie
6. lis 2009

Ahoj holky, tak jsem se konečně dostala k Pc. Vítám novou snažilku.
V Natalartu mi nabrala krev ta příjemná sestřička, tak mi ani špatně nebylo a bylo to také rychlý.Z výsledkama
jsme čekali díl. Dnes jsem šla k Boušemu, řekl mi, že mám 7,48 jednotek to, že je málo, ale jdu na krev zase
v úterý, jestli ty jednotky klesnou, aby jsem neměla mimoděložní těhotenství.......,
Holky nevíte, jak je to s těma jednotkama? Já jsem se ptala kolik musí být při těhotenství a řekl mi , že kolem
150, tomu moc nerozumím,když já mám jen tak malinko nebo se ta desetinná čárka nějak posouvá.... 😨

terka82
6. lis 2009

Ahoj holky.

Tady se to najednou rozrůstá. Každou chvíli nová snažilka. Vítej Janinam. 🙂

Rychle vám napíšu jak jsme dopadli a pak vás dočtu až manža odejde na florbal.
Takže: PGD neni nutná a zatim dělat nebudeme, navíc by ani nešla udělat na mrazáčcích co máme, protože se s tim musí počítat od začátku a oplodněná vajíčka se musí na to připravit - nějak speciálně očistit. Nabrali mi krev na hormony a udělali stěry a pokud bude vše ok, mam přijít 13DC příštího cyklu na UTZ a zkusíme IVF bez stimulky. Nejsem si teda vůbec jistá, jestli se bude něco konat, když mi tvrdili, že neovuluju. Ale třeba se něco změnilo, i ms mi teď chodí celkem pravidelně. V červnu, když jsem měla lehoulince pozit. test, tak se tam asi taky něco dělo, že?? 😀 Jsem ráda, že se konečně hneme z místa. I když třeba ovulka nebude, tak tim nic neztratíme, protože se stimulací bychom to hned v příštím cyklu nestihli, když jsem 30DC. Takhle se mam aspoň na co těšit. Jo a dneska už začínam špinit. 😅 😀

kyzi
6. lis 2009

Ahojky všem.Konečně jsem se dostala k pc a dočetla vás.Taky vítám všechny nové 😉 .Lucie to jsi si teda užila,ale hlavně že to všechno dobře dopadlo.To se to srdíčko ukázalo rychle vid když v ůterý ještě vidět nebylo.Držím palečky at to je už jen a jen dobré.Terko vidíš,nakonec to ještě stačíte do konce roku.
Já byla dnes na ultrazvuku,tak dnes jsem 5tt,měla jsem strach aby tam bylo už něco vidět a naštěstí máme jeden gestační váček s tim žloutkovým váčkem nebo jak to je.Druhej tam vidět nebyl,ale řek že nemůže vyloučit že se ještě ukáže.Když mi dělal ultrazvuk tak jsem měla to břicho ještě citlivé,hned jsem se ptala jestli je to normální,prý to ještě může být stimulkou.Pravej vaječník mám už skoro normál,levej je ještě trochu zvětšenej a dorostli na něm dva folikuly.Ten větší má 23mm.Proto mě ještě pořád pobolívá a dnes to i cítim jako když jsem měla vždycky ovulaci,tak nevím jestli je to možné když jsem těhu.Ale řek že je vše jak má-klepu na všechny zuby.A na další ultrazvuk jdu za 14 dní a když bude srdíčko tak to bude prý poslední návštěva u nich.No tak už aby to bylo 😉

tereza7974
6. lis 2009

Ahoj holky,
Gambrinusko moc mě mrzí, co tě potkalo, přeju hodně brzké uzdravení.
Všem ostatním těhulkám držim palce, aby vše pokračovalo, tak jak má.

Terko, to zní slibně, já vim, že jsi ani nepočítala, že by 2. IVF mohlo být tak brzy🙂)

bubulienka
autor
6. lis 2009

Ahoj holky to se tady rozrostlo koukám všechny tady vítám! Tak doufám že to tady bude už jen sama maminka! Terko ty se maš to ješte stihneš ivf v tomhle roce ja asi ne teprve v prosinci budou vysledky z hemacentra tak nejspíš až v lednu ach jo! lucko ty hlavně odpočivej!!! gambrinusko neboj všechno bude ok pokud to hcg klesne ja měla taky 8 jednotek ale mne to bohužel nekleslo a měla jsem mimodeložní tak držím palečky moc!

terka82
6. lis 2009

Tak jsem tu, už jsem slaměná vdova, tak můžu drbat. 😀

Kyzi to je super. A kdy jsi tam byla? Nepotkaly jsme se taky?
Mě tenkrát řikali, že to je normální, že to břicho bolí, prý se to při otěhotnění dává do původního stavu pomaleji.

Terko to jsem fakt nepočítala. Teď to závisí na ovulce. Mam z toho fakt radost. 😅
Jak je tobě? Co v práci?

Bubu jsem ráda, že ses zase ukázala. No stoprocentní to ještě neni, ale i ta malá naděje je lepší než nic. Tobě to taky uteče. Jen si vyběhej všechny vyšetření, ať jdete do příštího pokusu s maximálním množstvím informací a výsledků. Opravdu ti moc přeju, aby se už konečně zadařilo. 🙂

Jdu vás dočíst

kyzi
6. lis 2009

Terko tak to jsi mě trochu uklidnila,hrozně mě to znervoznuje.Taky řek že asi za dělohou je malé množství volné tekutuny tak mě tim taky rozhodil,hned jsem se ptala z čeho to je e jestli to nějak nevadí a prý se to stává,že to ještě můžou být následky stimulace.No tak snad to bude všechno dobrý.Já jsem tam byla pře půl 9h,tak nevím jestli jsme se viděli.Ale podle tvé fotky myslím že ne.

terka82
6. lis 2009

Jani díky. Do kina jedem, protože začali dávat Bobule. Jezdíme celklem často. Máme známé kousek od Plzně a takhle se aspoň vídáme. 😉 Na oběd jdeme nakonec k nim. A je to vyřešeno. 😀
To je dobře, že ti to sestra pořádně vysvětlila. 😀
Teda to jsou story... 😲

Gambrinuska ráda tě vidim zpátky. Tak hurá znovu do boje. Sama na to určitě nebudeš, je nás tu teď kupa. 🙂
Na imunologii jsem nebyla. 😒
To uteče, půjdeš těsně před Vánoci, do té doby budeš mít spoustu starostí s dárky, vánočním úklidem atd. Než se rozkoukáš, tak pomažeš do NAT. 😉
Snad to bude v pondělí OK. Ať už můžeš tuhle smutnou kapitolu uzavřít. 😒

Micha super kontrola. Je dobře, že je tam jen jeden větší. Do úterý ho pořádně vykrmíš a to by bylo... 🙂
Jj, to jsem byla nejspíš já. Ty jsi měla na sobě něco černého a modré tričko? Jsem si řikala, jestli seš to ty.

Janinam taky bych počítala s měsícem. Zavolej tam určitě co nejdříve. A průběh návštěvy už ti popsala Micha.
Doktorů se neboj, jsou opravdu moc fajn.
Můžu se zeptat na diagnozu? A přidej se klidně hned. 🙂
A super, teď čtu, že už jsi objednaná. S MS si hlavu nelámej, pokud ji zrovna budeš mít, tak třeba naberou jen krev a na zbytek přijdeš jindy. Pak už ty objednací lhůty nejsou tak dlouhý.

Lucko přesně vim, co sis prožila. Jsou to hrozný šoky a stres jako blázen a pak strašná úleva, když zjistíš, že tam prcek je a má už i srdíčko. Taky jsem viděla prvně srdíčko po takovým šoku. Teď se opatruj. 😉

M.evzenie hodnota Hcg stoupá každý druhý den, takže ta tvoje hodnota je opravdu nízoučká. Možná se tam chvíli něco dělo, ale neudrželo se. Uvidíš v úterý, držim palce ať do mimoděložní neni. 🙂

Kyzi buď v klidu, tohle jsem měla taky. Ještě když jsem přecházela z NAT ke svojí gyn., tak jsem měla vaječníky trochu zvětšené. A tu tekutinu jsem asi taky trochu měla. To víš, narvem do sebe hafo hormonů a chvíli to trvá, než se to z těla všechno odplaví.
Přišli jsme tam kolem půl deváté. V čekárně seděla paní, která šla na UTZ. Pruhované tmavěmodré tričko. A myslim, že šla k Boušemu. Nebyla jsi to teda ty?

Jinak holky moc díky, že jste na mě myslely. 😉

kyzi
6. lis 2009

Terko díky moc,trochu si mě uklidnila,leželo mě to ted zase všechno v hlavě,i když doktor řekne že je to dobrý,tak stejně ten červíček a strach hlodá.jsem zvědavá kdy se mi pak konečně uleví a budu si to moct užívat.I když po té minulé zkušenosti si to budu užívat až po porodu.To nezdařené poslední těhotenství ve mě pořád je i když už je to 2 roky a proto mam starch aby všechno bylo jak má.Terko to tričko mělo hnědé proužky 😀 .Jo tak to jsem byla já,ráno jsem vůbec nevěděla co si na sebe navlíknout je mi totiž všechno dost těsné,dneska jsem si musela koupit nové rifle,žádný totiž nezapnu přes břicho 🙂 .Ale co hlavně at pindě roste.Já šla ke Švábkovi.Byla jsem hrozně vystreslá jak to dopadne.Koukala jsem po tobě v duch jsem si říkala jestli to nejsi ty,ale pak jsem si řekla že ne ,že na fotce vypadáš jinak 😀

kyzi
6. lis 2009

Holky jdu si lehnout,asi dnes usnu jak si lehnu.Jsem utahaná z toho dnešního dne.Ještě jsme pak byli v globusu a tesku a nějak mě to zmohlo 🙂 .Tak se mějte hezky a užívejte víkend.Dobrou noc.

terka82
6. lis 2009

Kyzi neni vůbec zač. Taky jsem si řikala, co se děje vždy, když mě v tom břiše píchlo. Taky mam strach, jak případné další těhu zvládnu psychicky. Musíš doufat, že svojí dávku smůly už máš vybranou a teď už to bude OK. Podívej se na Gab. 3x o miminko přišla a teď už bude každým dnem mamča. 😉
Tak v tričku jsem se sekla, jsem na tebe zase nechtěla tak moc čumět, co kdybys to náhodou nebyla ty. Abych nevypadala jako úchyl. 😀 To je fofr, když už se nevejdeš do kalhot. Je vidět, že se prckovi daří. 🙂 Jsem blbá. Myslim Švábka, píšu Bouše. U toho jsem byla já. 😀
Tak to jsem byla já, těší mě. 😀 Tahle fotka je z naší loňské svatby a takhle tmavý jak to mam ve skutečnosti to mam asi 14 dní, takže žádné aktuální foto nemam.

terka82
6. lis 2009

Kyzi dobrou. 😉 A krásný víkend.

michamicha
6. lis 2009

terko, tak to jsem byla já 😀 modrý triko a černej svetřík 😉 jo a Švábek se nám dobýval do ordinace když jsem tam zrovna byla já 😀

jdu spát, zítra vstávám v půl 5 ráno, mám pracovní víkend 😝 ☹

jana8
7. lis 2009

Ahojky 🙂
Terko,to mám velikou radost,že jste zas o krůček blíž k splnění snu 🙂 ...věř tomu,že za takovou dobu se mohlo hodně věcí změnit v tvém těle... 😉 ..držím palce 😉 ...
Kyzi,tak to je super 🙂 ...drž se holka,dávej si na sebe pozor a uvidíš,že vše bude v pořádku a za 14dní budeš "slyšet" bum bum..... 😅 ....
Hezký víkend všem a hlavně plný klidu a bez stresu 😎

terka82
8. lis 2009

Ahoj holky. Jaký byl víkend?

Micha fuj pracovní víkend. Snad ti to aspoň rychle uteklo. 😖

Jani hodně věcí se změnit mohlo, ale teď si zrovna připadam jako když se historie opakuje a to bych fakt nerada.
MS čekam od pátku každým dnem, dneska jsem 32DC a stále nic. Občas lehoulince zašpinim, ale furt ne a ne se to rozjet. Což mi pěkně štve, protože mi nabírali krev s tim, že už jsem na konci cyklu a teď tohle... Vloni přesně touhle dobou jsem taky čekala MS, měla jsem před sebou 1IVF a nakonec jsem musela na agolutin. Jak o něco jde, tak mi tělo stávkuje. 😠 😠 😠

tereza7974
8. lis 2009

Ahoj Terko,
muj víkend byl taky pracovní, pomáhala jsem na baráčku v rámci mojich možností 🙂 Zítra mi už začíná pracovní proces, tak se na to připravuju už od rána. 😀 Snad ti ta mrcha přijde co nejdřív! A dělala sis těh.test?

michamicha
8. lis 2009

dneska je ta superstar nějaká dlouhá, už mě to neba, jdu spát...
zítra jdu ke kadeřnici, tak konečně budu vypadat jako člověk a ne jako příšerka s odrostlýma melírama 😀

gab123
8. lis 2009

Ahoj holky tady se toho napíše,když pár dní nekouknu!
terko moc moc ti přeju,že už se konečně dočkáš na ivf to vypadá,že už to půjde rychle!
luci no to jsi měla strach vid,já to zažila taky a bouše mi uklidnil ,že pokud nebude krev mám být v klidu!takyto byli nějaké zbytky,ale u tebe to třeba bylo druhý zárodek!
gambrinuska jsem ráda,že jsi už lepší na vánoce už budeš vědět víc a za pár měsíců budete pracovat na novo.Nové kontroli se neboj třeba se jim to jen nezdá.Mě při druhém těhu po keretáži pořád neklesalo hcg,byla jsem z toho na nervy, že pořád neroste a pak zas neklesá je to dřina,ale musíš vše zvládnout!!!!!!!hlavu vzhůru!
kyzi neboj za chvíli už bude vidět srdíčko a pak poroste jak voda!
jinak vítám nové holky 😀

janinam
9. lis 2009

Dobré ráno všem,
Terko82 ptala jsi se na mojí diagnózu, tak píšu. Je to na trochu delší povídání, tak snad to se mnou vydržíte.
Loni v létě mi při jedné MS bylo hrozně zle. MS byla dost silná, bolelo mě hrozně břicho, měla jsem zimnici, teplotu. Myslela jsem si, že jsem někde nastydla a tím jsem si odůvodnila tu teplotu a zimnici, protože normálně jsem měla MS vždycky dost silnou, dlouhou a bolestivou. Jenže po skončení MS mě neustále bolelo břicho, hlavně levá strana. Šla jsem k obvodní doktorce a ta mi řekla, že má podezření na špatně uložený slepák, takže mě poslala na chirurgii. Tam nezjistili nic, tak mě poslali na gyndu. Můj doktor měl v té době dovolenou a doktorka, co ho zastupovala mi řekla, že mám na vaječníku drobnou cystu, ale ta že by mi něměla dělat problémy, že to nic není. Když jsem tohle řekla obvodní doktorce, tak mě hnala ještě do Plzně do nemocnice na chirurgii, s tím že to bude určitě ten špatně uložený slepák. V nemocnici nic nezjistili, koukali tam na mě jak na simulanta a poslali domů. Měla jsem pít urologický čaj a za pár dní přijít s močí. Moč byla v pořádku a tím vlastně léčba skončila. Tak jsem si myslela že jsem asi opravdu někde nastydla a že to byl zánět močáku. V zimě jsem šla na prohlídku na gyndu a tam mi doktor řekl, že mám opravdu cystu na levém vaječníku. Nasadil mi nějaké léky s tím, že cysta může samovolně zmizet. Bohužel nezmizela, byla to čokoládová cysta, takže mě hned objednal na laparoskopii s tím, že odstraní cystu a udělá průchodnost vaječníků, protože jsem se zmiňovala, že bysme se už chtěli začít pokoušet. Čekala mě teda laparoskopie. Po operaci mě doktoři vystrašili, protože mi řekli, že jsem jim dala pořádně zabrat. Odstranili cysty, srůsty, prý mám endometriózu, pravý vejcovod byl neprůchodný, tak ho museli odstranit. Taky mi řekli, že budu muset jít asi na umělé oplodnění. Všechno jsem to obrečela, protože by mě v životě nenapadlo, že mě něco takového potká. Po operaci jsem šla na kontrolu a cysta byla na vaječníku znovu. Naštěstí nebyla naplněná krví. Doktor mi nasadil HA s tím, že jsem jí brala nepřetržitě půl roku (kvůli endometrióze, aby se při MS nezhoršovala). I po půl roce mi cysta nezmizela, ale není naštěstí čokoládová. Doktor mi navrhl navštívit centrum, protože říkal, že kdyby mi dal nějaký čas na otěhotnění přirozenou cestou, tak by se mohla cysta zvětšovat. Souhlasili jsme s ním, a tak jsem se objednala do Natalartu. Taky mi říkal, že on by mi nejdříve doporučil tu inseminaci, že tu nějaká možnost otěhotnět je. Já teď piju nějaké bylinky (kontryhel) na tu mojí bolestivou MS, začala jsem brát listovku, tak uvidíme co mi řeknou v Natalartu. Byla jsem z toho dost špatná, ale manžel mě uklidňuje a říká, že když teď už neberu HA, že se to možná povede, než půjdeme na první návštěvu. Je optimista a dost mi pomáhá, ale já tomu moc nevěřím i když bych si to opravdu moc přála. Snažím se být v pohodě a nemyslet negativně, ale moc mi to nejde, znáte to. ☹

michamicha
9. lis 2009

ahoj holky, dneska mám volno po pracovním víkendu, tak se chystám za hodinu k holičce 🙂 potřebuju to jako sůl 😀
dneska jsem si píchla doufám poslední injekci a musim říct, že co mám tu vyšší dávku, tak mě to docela bolí ☹ přitom mám stejný sklon jehly jako minulý týden, ale jak jí zabodnu, tak to prostě cítím, nevim jestli je břicho citlivější nebo tupá jehla 😠
ještě zítra a snad bude ten folík akunrát 🙂

lucinda3
9. lis 2009

Ahoj Janinam! Tak toho už máš taky dost za sebou koukám ☹ Uvidíš, budeš pod dohledem a bude dobře, bude to znít možná úchylně ale svým způsobem se do Natala vždy těším, na nové a pozitivní zprávy 😀 Občas mám samozřejmě pocity typu není to proti přírodě apod., jenže nechat to jen na ní možná se druhého mimi nedočkáme...A když tam vidím tu spoustu párů říkám si opravdu v tom nejsme sami a nejsme "vadný"...
Micha držím palce ať doroste do potřebných rozměrů! Já měla na druhou IUI v přirozeném cyklu 21mm tak doufám, že v něm bylo to nej vajíčko a potkalo se s tím čím mělo a tam kde mělo 😀

lucinda3
9. lis 2009

Jinak těhu Luci, Kyzi, moc držím palečky ať se vám obloukem vyhýbají ty příšerné zážitky o kterých psala Lucka!! Opatrujte se 🙂
Terko držím palce ať se ms rozjede a můžete se do toho pustit 😉
Gambrinusko moc Ti držím palce aby už nebyly žádné komplikace, drž se!

lucinda3
9. lis 2009

A ještě Evženie, moc na Tebe myslím a držím palce, dej pak vědět!!