Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

janinam
9. pro 2009

Dobré ránko holky,

teda koukám, jak tu bylo včera živo 🙂 .
Gab, také moc gratuluju k Tomáškovi, koukala jsem na fotky a je to krásný klučina. Přeji hlavně hodně zdravíčka a ať vám dělá jen samou radost 🙂
Micha, to je bezva jak HCG roste, těším se na dnešní fotečku z UTZ 🙂
Jani8, držím palce ať je folík v pátek pašák a vy mohli jít na IUI. Dej pak vědět, jak jsi dopadla.
Evženie, také držím na pátek pěsti, snad ta chřipka do pátku zmizí 🙂

l.u.c.i.e
9. pro 2009

Dobré ráno děvčata,

GAB, Tomík je naprosto úžasný. Moc se vám povedl 🙂 Tak hodně zdavíčka vám oběma. Jen, ať vám dělá samou radost.

Micha, jojo, ty pocity moc dobře znám 🙂 Jsem ráda, že už pomalu ustupují. Jen včera když jsem rychle vstala z postele a chtěla jsem jít na záchod, tak mě bylo na omdlení. Teď už vím, že nemůžu zprudka vylézat z postele 🙂 Už se těšíme na foto bublinky.

Jani, neboj se, uvidíš, že do pátku folikul naroste a proběhne rovnou IUI. Musíš věřit. Držím palečky.

Evženie, brzké uzdravení.

michamicha
9. pro 2009

ahoj holky,
tak jsem zpátky z utz a je to dobrý 😵 😵 😵 😵 😵
máme gestační váček o průměru 10mm se žloutkovým váčkem, srdíčko zatím nebylo, velikostí i hodnotou HCG odpovídáme 5+2 😵 😵 další utz 17.12. to už by mělo být srdíčko, fotečku dostanu až příště a musim si najít novýho gynekologa, protože příště mě z CARu předají do péče mýho doktora.

l.u.c.i.e
9. pro 2009

Micha, to je skvělé. GRATULUJU. Uvidíš, že za týden už srdíčko bude.

janinam
9. pro 2009

Micha, také moooooooooc gratuluju 🙂 Opatruj se a příští čtvrtek se těšíme na fotečku 🙂
Ale řeknu ti, že je to fofr, že tě příště už předají do péče tvého gynekologa. Je fakt, že to hlavní se jim v CAru POVEDLO 😀 , tak už si vás bude hlídat tvůj doktor 🙂 Doufám, že tě nevolnosti nebudou dál moc trápit 🙂

m.evzenie
9. pro 2009

Ahoj holky,
děkuji, už je mi trochu líp, tak uvidíme v pátek.
Micha,to je super, také moooc gratuluji, hlavně se opatruj. 😵

adenka84
9. pro 2009

Ahoj holky,
Micha tak to je skvělé, že ty i špuntík jste v pořádku. Pro vaše rodiče to bude opravdu krásný dárek pod stromeček a dokonce i s fotečkou 🙂 .
Nějakého dobrého gynekologa jistě najdeš. V Plzvi máš velký výběr. Zeptej se Bohunky, ta si svého gynekologa nemůže vynachválit...

Evženie neboj, v pátek budeš jako rybička a šupky dupky do dalšího pokusu.

Jinak děvčátka, dnes jsem byli na genetice. Uvidíme jak dopadne, řekli nám, že výsledky pošlou poštou po Novém roce. Pouze, kdyby byl nějaký závažný problém tak nám brnknou. Snad bude vše OK.
Docela mi strašili tou rakovinou pitomou. U nás na ni zemřelo spousta lidí. Segra ji měla v 28 letech. Tak mi říkal, že mám taky velkou pravděpodobnost..Doufám, že mě to jednou nečeká. Řekla ať si rozmyslím, zda se chci na to vyšetřit. Testy by trvali rok , ale řekli by mi na jisto z kolika procent jsem ohrožena....Taky říkal, že lepší je to nikdy nevědět..Tak jsem z toho trochu vyprdnutá...

jana8
9. pro 2009

Ahojky
Evženie, v pátek tam jedeme taky na půl osmou....tak to se tam uvidíme....hlavně se pořádně vypoť ať si na pátek fit......
Holky děkuji za povzbuzení, dám Vám vědět jak jsme dopadli.....doufám,že folík povyroste 🙂
Micha,to je super...jen tak dál 😉 ...už máte krásny dárek pod stromeček 😵 co víc si člověk může přát...
Adenko,nestraš 😠 a hlavně nenervuj se.......říká se co se má stát se stane a člověk to moc neovplyvní a taky když se člověk na něco moc fixuje a myslí na to tak si to přivolá.....tak žádné takové myšlenky a vše bude 😉 ....teď myslí jen na Vánoce, klid a pohodu a po svátcích očekávej poštu a pak hurá do toho.....držím palce 😉

terka82
9. pro 2009

Ahoj holky.

Gab Tomík je krásný miminko... 😵

Micha gratulace k váčku. 😵 Doktora seženeš, v Pl. máš určitě velký výběr. 😉
Takže příští týden bude srdíčko a foto, už se těšim. 🙂

Lucko to je dobře, že už nevolnosti ustupují, teď koukam, že ty už máš skoro za sebou první 3 měsíce. 😲 🙂

Aduš to jsou teda zprávy... 😒 To mi fakt mrzí, že tě tam takhle zdrbli. Vůbec si nedokážu představit, co bych dělala. Ale asi bych radši nevěděla. 😔 Ale moc ti přeju, ať se ti tohle vyhne. ťuk, ťuk, ťuk. 😉
A jinak doufam, že ti nikdo volat nebude a v lednu přijdou neg. výsledky. A pak už hurá na ty pozitivní. 😅

michamicha
9. pro 2009

já zkoušela volat k Mejcharovi, chodí k němu moje kámoška a je prý super, je taky v Natalu jak je ta ordinace naproti recepci, pacientky prý berou, ale až od února a to je pozdě ☹ bavila jsem se o tom se ségrou a nakonec jsem se rozhodla, že ještě vydržím u toho mého přednatalového doktora, a když mě bude prudit, tak potom přejdu k jinému...

terka82
9. pro 2009

Micha to je pech, že bere až od února. A co zůstat u původního jen do února a pak jít k Mejcharovi?

adenka84
9. pro 2009

Ahoj holky,díky za povzbuzení. Taky doufám, že vše bude Ok a v únoru nebo v březnu do to opět půjdem. ěla jsem volat do Natalartu už v lednu, ale výsledky z imunologie nebudou jen tak. takže tam budu volat až v únoru. Ten měsíc taky vydržíme...

Micha to je škoda, že nebere. Tam by jsi to mohla mít dobrý. Už jsem ho jednou viděla a je docela sympaťák.
Nebo se z kus ještě zeptat tý Bohunky, jak už sjem ti jednou psala...

m.evzenie
9. pro 2009

Ahojky holky,
Adenko, držím palečky, aby vše bylo v pořádku a všechny špatné zprávy se tě obloukem vyhnuly.....a po
Novém roce jen samé pozitivní zprávy. 😅
Micha, taky bych se přikláněla k té možnosti jako Terka, hlavně kolik pacientek bude přibírat....abys to neprošvihla. 😉
Jana 8, tak to je super, ale nevím jestli se poznáme.......ani jedna nemáme foto.
😀
Moc děkuji za podporu. 🙂

michamicha
9. pro 2009

holky, přemýšlela jsem o tom a bavila jsem se o mé situaci i se ségrou, která má stejnýho gyndaře jako jsem k němu chodila před rokem já... na snažilky on dá se říct kašle, obzvlášť když neví jak jim pomoci, kdybych se nesebrala a nešla sama do natalu, tak bychom se snažili bez pomoci ještě teď, protože by čekal bůhví jak dlouho než by mi napsal doporučení...ale na těhule prej tak špatnej není, teda co řikala ségra, že jí akorát strašil, když za ním přišla s pozitivním těhu testem, že to ještě nic neznamená, že do 12tt se může stát cokoliv...
no ale pak byl prý v pohodě...
tak jsem to řikala i manžovi a budu zatím chodit k němu, ale jakmile se mi něco nebude na jeho péči zdát, tak přejdu k jinýmu...
nebudu se teď ještě stresovat hledáním novýho doktora...

adenka84
9. pro 2009

Micha, budu ti držet palce, aby jsi byla s ním spokojená a nemusela přecházet jinam.
Dobrou noc všem..

gambrinuska
9. pro 2009

Micho řešila jsem stejný problém, jsem fakt nespokojená s mojí gyndařkou 😠 , tak jsem přešla taky k Mejcharovi, jsem objednaná na 15.2, sice za dlouho, ale kámošky si ho nemůžou vynachválit, tak to snad za to čekání stojí, pak je prý ještě dobrý Andel, Anderle-mam to od kamarádky gyn.sestry, ale s čekáním to bude asi všude stejný ☹
V Pátek jdem taky do Natalu, odnést manžílkův vzorek, to tam budeme mít koníkovský rande 😉
Holky, to chce dodat fota 😉

venyska
9. pro 2009

Dobrý večer,je tady řeč o Ivf centru prof.Zecha?

michamicha
9. pro 2009

gambrinuska, jj sestřička mi to dneska nabídla taky na začátek února, jenže mě budou z natalu předávat už příští týden když bude srdíčko a v únoru už budu začínat 2.trimestr, takže opravdu tak dlouho čekat nemůžu ☹

michamicha
9. pro 2009

venyska, centrum který máš na mysli, je ve Smetance. Tahle diskuze je o Natalartu, který je na Lochotíně 😉

l.u.c.i.e
10. pro 2009

Dobré ránko, holky.

Adenko, já být na tvém místě, tak bych to nechtěla vědět. Co má přijít se stane a my to neovlivníme... Akorát by jses ještě více stresovala... Máš ale aspoň jistotu, že budeš více pod dozorem. Moc ti přeju, aby ta ošklivá nemoc nikdy u tebe nepropukla. Soustřeď se teď na miminko.

Micha, taky jsem měla hroznou gyndařku, tak jsem přešla k doktorovi Marešovi, co sídlí na Slovanech v Táborský a namůžu si na něj vůbec stěžovat. Vlastně díky němu se všechno dalo do pohybu. Jinak i on sám mi udělá genetiku miminka tady na Slovanech a pak si video a krev pošle do své ordinace na Genetice v Čechurově. Bere stále nové pacientky. Má ordinaci i na Doubravce.

renap
10. pro 2009

Ahoj,koukam,že už se narodil Tomášek,tak moc blahopřeju,to teda byla rychlovka-závidim,takhle rychlý jsem neměla ani císařák 😀.Tak at' je zdravý a dělá vám jenom radost.
Micha to je skvělý,že se to povedlo e nemusíš na IVF.
Anežce jsou dneska 4 měsíce a zítra to bude rok,co jsem byla na transferu,to strašně uteklo. A co Terka,letos to už nestihnete,co? Nějak to nechápu,jak se vam to pořád zdržuje,my jsme měli taky před tím ureoplazmata,brali jsme oba ATB,ale nic se kvůli tomu neodkládalo,dobírala jsem je ještě při stimulaci.Tak snad už se pak dočkáte.

roby
11. pro 2009

Ahoj holky,
gab moc gratuluju a přeju hodně zdravíčka vám oběma. Ostatním těhulkám moc držím palečky ať vše probíhá tak, jak má.
U mě to vypadá, že po té laparce se snad rozjela přirozená ovulace, protože už druhý měsíc to funguje tak, jak má. Poprvé jsme to nechali na přírodě, ale nevyšlo to. Podruhé jsem na UTZ měla folík 20,5mm a děložní sliznici 9,5mm takže krása, píchli mi pregnyl, manžel dal vzorek a hned mi udělali mojí 1.IUI. To bylo v pondělí 7.12., takže čekáme, jak to dopadne.

michamicha
11. pro 2009

ahoj holky 🙂
roby, tak to ti držím palce, určitě to vyjde a budeš mít vánoční dáreček 😉
renap, jj ten čas strašně letí 🙂
lucko, já se zkusim ještě poptat v natalu, gab prý taky chodila celý těhu do natalu, tak kdyby si mě tam nechali aspoň do toho února a pak bych kdyžtak přešla k Mejcharovi 😉 no uvidíme příští čtvrtek 😉 ale děkuju ti 🙂

l.u.c.i.e
11. pro 2009

Roby, taky ti držím palečky, aby jsi jsi pod stromečkem našla //. Byl by to krásný dárek.

Micha, podle mě by se ti asi v Natalu možná nechali. Zkus se pozeptat.

Renap, tak Anežce už jsou 4 měsíce. Toto letí. A jaké dělá pokroky?

m.evzenie
11. pro 2009

Ahoj holky,
tak jsem byla dnes v Nat., byla jsem na ultrazvuku u Rokyty, tak mám děl.sliznici 8mm a folíky 14 a 16mm.
V pondělí jedu znovu a po UTZ se domluvíme na embryotransfer.Rokyta říkal, že mám počítat se čtvrtkem
nebo pátkem.Holky chtěla jsem se zeptat, bývali jste potom na neschopence nebo jste chodili do práce?
Já jsem po ET chodila do práce, mám sedavé v obj.kanceláři, ale po KET jsem šla na neschopenku, tak nevím
jak teď.Zrovna je před svátky.
Roby, také držím palce, aby si se dočkala těch // čárek pod stromečkem. 🙂
Jana8, tak nevím jestli jsme se dnes v Nat.viděli......byla jsem tam asi druhá........pak se čekárna nějak zaplnila.
Máš krátké nebo delší černé vlasy.....jestli si to teda byla Ty.... 😅

jana8
11. pro 2009

Ahojky
Evženie, mám vlasy tak po ramena a na sobě jsem měla rifle a černý svetřík,byla jsem tam s přítelem....jen teď nevím,která jsi byla ty.......nebyla jsi tam náhodou taky s přítelem a on sedel u okna a ty vedle něj?....a vedle tebe seděla jěště jedna slečna,ne?....my jsme tam taky přijeli mezi prvními...jen jsem musela jěšte si odskočit a začalo se to plnit..... 🙂 ....taky jsem byla u Rokyty.....držím palce na pondělí ať je vše tak jak má být a pak hurá do toho 😉
Já měla folik 20mm,sliznici nevím,ale říkal,že je hezká 😵 .....tak jsem mohla podstoupit druhou IUI......dnes jsem měla folik na levé strane (minule byl na pravý) a taky mi říkal,že přítel má lepší spermiogram než minule..... 😅 ....jo a jěště jedna věc docela jsem byla pak unavená a bolelo mě břiško tak jsem skoro celý den prospala 🙂 ....tak teď už se jenom modlím jak to dopadne.......každopádně jedu do Nat. mezi svátkami......tak holky držte palce 🙂 ...díky...
Roby,držím palce ať máte ten nejkrásnější dáreček pod stromeček 😉

m.evzenie
12. pro 2009

Dobré ráno holky,
Jani8, tak to jsme pravděpodobně seděli chvilku vedle sebe 😀 než mě volal Rokyta....jen tvůj přítel seděl u okna?.....je to tak?
My jsme seděli u zrcadla....měla jsem na sobě rifle a červený svetříka a přítel měl černé triko.Tak to jsi šla asi hned po mě..... 😅
Moooc děkuji za palečky. 🙂
Tak to jsi měla ukázkový folík, tak to určitě budou dvě čárečky na testíku, moooc Ti držím palečky, aby to
vyšlo 😎 .......tak odpočívej a buď v pohodě.

michamicha
12. pro 2009

ahoj holky, nevim jestli sem některá přes víkend nakouknete, ale mam dotaz a trošku i obavu...

v natalu Rokyta viděl gestační váček i žloutkový váček a piditečku... dneska ráno jsem trochu krvácela, tak jsme hned jeli na pohotovost do fakultky a tam mi dr. Hradecký řekl, že to krvácení je jen z povrchu čípku a na utz prý vidí jen gestační váček podlouhlého tvaru, který se mu moc nezdá a bez toho žloutkového váčku 😕 a že prý touhle dobou (dle ms jsem 6+1, ale dle IUI jsem 5+5) už by mělo být srdíčko!!!! přijde mi to jako blbost 😒 prý si mám v pondělí zajít do natalu a dr. by měl rozhodnout jestli ještě počkáme nebo co se mnou bude dál....a pak ještě dodal, že mě nechce strašit, ale že nedokáže s určitostí říct, jestli se to těhu vyvíjí správně 😔

řikam si, že když Rokyta viděl co viděl, tak proč to neviděl ten na pohotovosti, kde mají určitě lepší utz než v natalu...ale na druhou stranu si řikam, že je blbost, aby ten žloutkový váček jen tak někam zmizel...

vlastovka385
12. pro 2009

Micha, sice sem nechodím, ale chtěla bych Tě povzbudit, já jsem 5+4 měla jenom gestační váček, nic jinýho neviděl, ani žloutkovej, ani embryonální pól, a teď vedle mě spí 8,5 kila živé váhy 🙂 .

adenka84
12. pro 2009

Micha je mi líto, že máš takové starosti. Věřím, že bude vše v pořádku. Každý lékař to vidí trochu jinak. Kdyby si byla třeba u Boučeho nebo švábka určitě by ti každý řekl taky něco jiného. Věř tomu co ti řekl Rokyta, nestresuj se a v pondělí uvidíš. Určitě bude vš v pořádku.
Raději teď odpočívej a mysli úplně na něco jiného. Chápu, jak se asi teď cítíš taky by mi z toho šla hlava kolem.Ale jak říkaám mysli pozitivně, nic není ztracenéhoo..Drž se a v pondělí písni info jak si dopadla. Držím palce pfuj, pfuj, pfuj