Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

ilca1
12. led 2010

Jani styk mít můžeš a kdyby ti to bylo nepříjemný tak utrogestan se dá i polikat, doktor mi řek že je to na mě jak ho budu chtít užívat ,jestli zavádět nebo polikat.Kdaž jsem ho zaváděla ta taky ze mě vytejkal hlavně když jsem zakašlala nebo pčíkla 😀

jedna11
12. led 2010

Ahoj holky,
dneska mi tak napadlo, že ani nevim, jestli na tom prvním pohovoru nebo jak to nazvat se dělá i nějaká prohlídka nebo jak to vůbec chodí. Na co se mám jako připravit. Moc díky. Jo, a ještě tam se hlásí v té kanceláři (recepci co je za lítačkama v pravo? když se přijde po schodem, ne od lékarny?/ nebo se chodí někam dál do té chodby?

Terko souhlasím s tebou, že nejde to vypustit z hlavy. prostě ty řeči o tom, že na to nemám myslet, soustředit se na sebe na malýho atd. Ty fakt nesnášim. Já už zkoušela všechno a fakt nevím ja by se to dalo ošálit a prostě nemyslet na to.

cechovahanka
12. led 2010

Ahoj Holky, jsem tu nová, dostala jsem doporučení od Michimicha. Jsem od 4.12. registrovaná v natalartu. Mám za sebou hormonální profil, Kultivaci a manžel odběr krve a spermiogram.. Vše je úplně v pořádku. teď 11.1. jsem byla na UTZ a mám folík velkej 18 mm a zítra 13.1. mám jít na další UTZ a podle toho se udělá první inseminace. Jen jsem trochu zmatená z toho jak to bude probíhat. V pondělí jsem dostala kalíšek na spermíky s mím doměním, že je přivezu ve středu a udělá se inseminace. Takmi to nedalo a ještě dnes jsem do Natalartu volala a řekli mi, že spermíky vozit nemám, že to je jen UTZ před inseminací a že se uvidí pak, jestli přijde manžel na odběr spermíků, jenže manžel dělá mimo plzeň, tak pokud mi řeknou že je vhodná doba na inseminaci, tak pro něj budu muset zajet. Myslela jsem si, že udělaj UTZ pak píchnou pregnyl a na inseminaci půjdu až další den a rano přivezu spermíky z domova. Holky jak to prosím Vás probíhalo u Vás?? Díky

adenka84
12. led 2010

Ahoj cechovanka, vítej mezi námi.

Já jsem před inseminací, vždy dostala 2 dny před tím večer pregnyl a pak jsem šla na IUI. Myslím, že to tak budeš mít také. Neboj oni vý přesně kdy to naplánovat. Držím palce ať se ti zadaří.

Evženie zítra ti budu mocinky moc držet palce a myslet na tebe.
Nás zítra čeká Imunologie, výsledky z genetiky ještě nedošli.
Mějte se krásně, loučím se s vámi jdu už do našeho bytečku. Tzn. zatím bez netu. Musíme si ho totiž necht přendat.
Tak papa ať se vám vede.

l.u.c.i.e
12. led 2010

Už mám za sebou genetiku.Výsledky z I. sreaningu dopadly výborně a rovnou mi dneska udělali i II. sreaning. Opět byl ultrazvuk nezapomenutelný. Teď byl se mnou i manžel, tak byl dojatý se mnou. Viděli jsme úplně všechny orgány... Celé miminko. Jsme velcí 17, 2cm a 100% čekáme chlapečka. Manžel byl neskutečně pyšný... Jen se ledviny nevyvíjí jak se mají... I když se to do měsíce může spravit. Což pevně doufám...Musím za měsíc opět na genetiku, kde udělají kontrolní UTZ a když dopadne dobře, tak nebudu muset jít na plodovku. Holky držte nám palečky, ať je vše v pořádku. Zítra jdu do poradny odevzdat všechny výsledky a už se mám objednat i na srdíčku k Mudr. Ryšavé. Byl tam někdo u ní? Jaká je a co mě čeká?

marketa137
12. led 2010

Lucko tak to moc gratuluju 🙂 . Nám zase kolem 17tt zjistili na genetice že má malej na hlavičce cystičky ☹ ale že by se do 24tt měli ztratit. ve 21tt už tam nebyli tak je to ok. na srdíčku jsme byli, střídá se tam s doktorem z fakultky. já měla doktora, kontroluje fakt jen srdíčko a dá tě papír, ten si pak schovej. Já mam cukrovku a malýho musí hned v porodnici zkouknout a tak až budu nastupovat do porodky tam mam mít i ten papír z kardia a právě ten doktor si tam ty UTZ dělá sám. je to rychlovka, koukne na celé srdíčko cévy atd a dá jen papír co a jak. Ano jsem tam moc dlouho nečekala, jen se musíš objednat co nejdřív, dělají ho asi ve 21tt tak radši objednat už ted 😉

l.u.c.i.e
12. led 2010

Market, díky za vysvětlení. Budu se tam objednávat hned zítra... Mám doporučení i z genetiky. Dneska mě tak trochu vystrašili, ale zase hned uklidnili. Za měsíc se bude vědět více.
Jak se máš? Už se ti to pomalu blíží...

marketa137
12. led 2010

Já ho měla taky z genetiky 🙂 . No já z toho taky byla mimo 😒 . na jednu stranu sice všechny screeningy dopadli super pak ty cysty a že někdy to mají děti co mají ten edwardsův syndrom ale že to by mělo víc znaků a že tedy to ěnkdy je jak se vyvíjí mozek a že to nemam řešit a na druhou stranu že se to musí hlídat 😒 . Nějak to rychle uteklo 😒 , navíc musim porodit do 38tt takže fakt za pár a nejspíš zase císař. Už máte jméno pro chlapečka? U nás to byl teda boj, já měla jen jméno pro holku který je mě v tuhle chvíli k ničemu 🙂

jana8
12. led 2010

Ahojky,
Terko,mě to už tak trochu láká 😝 ....já myslela tak navečer,když se vysprchuji,tak je chvilka klidu,kým si ho zas nedám 🙂 .....taky mě to po něm neláká....ale už jsem na to přišla kdy by jsem eventuálně mohla tak uvidíme 😀 ....přestan myslet se nedá,když už žena chce dítě ale myslet tak zdravo a nenervovat se.....a když už to přijde,tak se vybrečet a ono se uleví.....to znám....a nebo se z toho vykecat..... 😉
Lucko,děkuji,tak se asi na něj zítra vrhnu....dnes jsem hotová z práce a bolí mně nohy už i bez toho 😀 ...jak vám dopadli výsledky?Tomu věřím,že se těšíš na poradnu,tak pak dej vědět co ti řeknou....ze srdce ti přeji ať za měsíc ledviny budou v pořádku....věřím,že ste byli dojatý...mám z Vás radost....přeji ať je vše v pořádku a ty ať jen kveteš krásným novým stavem 😵
Ilčo,tak to mě dokt. na výběr nedal.....řekl zavádět,tak zavádím...a to nemusím ani zakašlet už při chůzi nebo normálně při stoji , vytéká...potvůrka jedna.....ale Terka mě už uklidnila,že nejaká část vyteče a nějaká zůstane....tá potřební...doufám 😉 ....a pokud můžu teď hlavně odpoledne a večer tak ležím s nohami vzhůru 😀
Adenko,to je hrůza s těmi výsledkami....držím palce ať aspon do konce týdne přijedou a taky imunologie ať dopadne na výbornou....dej pak vědět....budu ti držet palečky
Cechovanka,vítej mezi nami 🙂.....my když jsme jeli na Utz,tak mi řekli že IUI může být a nemusí,tak raději jel přítel se mnou....byla jsem na Utz,řekli že IUI se provede ,tak mi píchli Pregnyl...přítel odevzdal sperma a tak za 3hodky mi dělali IUI.....ale u každého to fakt může být jinak....a možná Ti udělají Utz,pošlou domu a řeknou ať přijedeš zítra i se spermiemi,když máš kalíšek doma....uvidíš....držím palce,ať se IUI povede 🙂

jana8
12. led 2010

Evženie, ne nezapoměla jsem na tebe.....myslím na to aby si večer v klidu usnula a zítra ať to máš rýchle a hlavně úspěšně za sebou.....držím palce.....a pak čekám na zprávičky 😉

l.u.c.i.e
13. led 2010

Ahojky holky,

jsem zpět z poradny a doktor mě uklidnil, že se ty ledviny do měsíce určitě srovnají. Udělal mi taky UTZ, aby se na tu nesrovnalost podíval a říkal, že to není tak hrozné. Holt chtějí mít na genetice jistotu, že bude vše v pořádku. Jinak ostatní výsledky jsou naprosto v pořádku. Tak mám radost.
Jinak už jsem objednáná i k MUDr. Rušavé na konec února.

Market, koukám, že vás taky strašili... Líbí se nám jméno Matěj. U toho se aspoň nehádáme 🙂 Takže to bude Matýsek. Ty se hlavně opatruj a užívej si poslední týdnyy těhotenství.

adenka84
13. led 2010

Ahoj holčiny.
tak dnes jsme byli na Imunologie,řekla nám, že i přesto, že nejsou výsledky hotové tak i přesto nám dává velkou šanci na brzké uzdravení. Výsledky budeme mít už 22.2. což je fajn. Jelikož jsem právě ovulovala tak mi udělal rovnou dnes stěry, tím pádem se nám to prý o měsíc zkrátilo.Což je skvělé. V únoru budu tedy volat do Natalartu a domluvíme se na dalším IVF -ICSI.
Jinak výsledky z genetiky opět nedorazili. Pokud nedojdou do konce týdne tak tam brnknu.
Copak asi Evženie? Už to má za sebou, bojovnice naše.Držím pěsti.

Lucie a Markétko - je fan, že vaši pindíci jsou v pořádku.

Mějte se krásně papa zase zítra.

jana8
13. led 2010

Ahojky
Lucko, tak to je super,že Vás dokt. uklidnil a jméno Matýsek je nádherné......to se mi vybaví hned S tebou mě baví svět a tam byl nádherný Matýsek 😅
Adenko,skvělé zprávy,že jse Vám to o měsíc posunulo,tak to držím palce ať se IVF podaří,to už vyjde.......zkrátka musí 😉 ....Taky myslím,že Evženie nám už spinká v posteli a zítra hurá domů....myslím na ní a držím palce 😉

michamicha
13. led 2010

ahooooj 🙂 jsem zpátky doma po dnešní kontrole u Boušeho 🙂
UTZ dopadl skvěle 😵 prcek je velkej 3,5cm 😵 😵 krásně si tam plaval, třepal ručičkama a nožičkama, dr. mi ukazoval všechno pěkně z blízka, viděla jsem páteř a pupečník, mrňous se tam furt točil dokola 🙂 😵 normálně mi vyhrkly slzy když jsem to viděla 😅 😵 fakt nepopsatelnej zážitek 😵 😵 jo a velikostí odpovídá 10+1, dle IUI je 10+2, takže roste tak jak by měl 😵

cechovahanka
13. led 2010

Zdravím Vás Holky,
Tak jsem dnes byla v natalartu na ultrazvuku a zjistilo se ze v noci prasklo vajíčko, je teda fakt že jsem měla hrozný křeče v podbřišku. Tak se udělala hned inseminace. Tak teď budu jen čekat a čekat. Kdypak jste na sobě po UIU začali něco pociťovat??

marketa137
13. led 2010

Lucko jo strašili, asi to mají v popisu práce 😀 . Matýsek je hezký jméno 😀 . my se dohadovali docela dlouho, nikde nechtěl ustoupit, na holku manžel povolil hned a nakonec je to jedno 🙂

Micha tak to jsou super zprávy, jen tak dál. Ani se nenaděješ a budeš ve 20tt 😉

terka82
13. led 2010

Ahoj holky.

Lucko tý jo, už pohyby. Holky to je strašný, jak vám to utíká...
Tobě zakázali sex jen na 3 dny po transferu?? Mě se jeden zákaz měnil v další zákaz a nakonec z toho byly asi 4 měsíce. A to už fakt bylo k nevydržení. To byly sny... 😅 😀
To je dobře, že výsledky z genetiky jsou OK. A ledviny budou určitě v pořádku.
Na tom srdíčku byla před pár dny kolegyně. A nijak si nestěžovala. 😉

Ilčo mě teda všichni doktoři řikali, že je utrouš lepší zavádět.

Jedna11 myslim, že bude záležet na tom, kolikátý DC budeš. Nech se překvapit, to bude lepší, než se těšit na vyšetření a ono pak nebude.
Jinak se chodí hlásit tam, jak jsi psala. Po schodech a pak do prava na recepci.

Jani8 já právě při IUI měla celkem hoňky v práci a tak sex byl opravdu to poslední, na co jsem měla večer chuť. Spíš jsem byla ráda, že jsem se doplazila do postele a neusnula ve stoje. 😀

Hanko vítěj. S kalíškem zkušenost nemam. My měli IUI naplánovanou díky stimulaci, takže to bylo jasný.
Držim palce, ať se zadaří.

Markét to mi nějak uniklo, že měl prcek cystičky... 😕 Ty to máš taky furt nervák. Ale hlavně, že je všechno OK. 🙂

Micha další dobré zprávy, to je super. A příště už k Mejcharovi? Tomu, že ti vyhrkly slzy se vůbec nedivim. A myslim, že doktoři jsou na to zvyklí, tim spíš ty z Nat. 😉

Aduš teda z té genetiky si vás vychutnávají... Snad výsledky dorazí a nebudeš tam muset volat. Pak už jen počkat na výsledky ze dneška a můžete zase zkoušet. 😉

Jakpak asi Evženie, třeba už ji zítra taky pustí domů. Teď už to bude jen lepší.

terka82
13. led 2010

Bubu zítra držim palce, ať doktoři naplánujou tu nejlepší stimulku, aby bylo co nejvíc vajuch a hlavně už ty vymodlené //. 😉

A kdepak je třeba Kyzi - doufam, že jí neni moc špatně, Renap, Terka... Holky, holky, vy to flákáte. 😀

michamicha
13. led 2010

terko, jj příště (za 14 dní) už k Mejcharovi 😉 ale Bouše mi dneska řikal,že kdybych měla nějaký problémy a Mejchar tam zrovna nebyl, tak můžu jít k nim do Natalu 😉

markét, strašně rychle to utíká, fakt mi to přijde jako včera když jsem našla // a když vezmu, že prcek měl před 3 týdny jen centimetr a teď už 3,5 cm 😕 a za 14 dní už bude jednou tak velikej 😅

luci, klidně to můžou být pohyby, kámoška (prvorodička) taky cítila v 17tt takový jakoby šimrání a dr. jí to na UTZ potvrdil, že tam sebou mimís strašne mele, opravdový "kopance" který šly krásně rozeznat měla cca týden potom 😉 ale je to asi u každého individuální, všeobecně se říká, že druhorodička cítí pohyby podstatně dřív než prvorodička, tak nevím, ale už se na to těším 🙂

jana8
13. led 2010

Ahoj holky
Micha,tak to je skvělé,jen tak dál,při čítaní takovýhle zpráv se mi vždy vykouzlí úsměv na rtech 😵
Terko,tak u nás dnes taky nic 😖 ....ani nevím jestli jsem zklamaná,přítel jel na noční,tak spal a teď jsem sama doma a já jedu zas do práce na ranní,takže to je takový,že taky zatím nemám chuťky,ale někdy to přepadne 😀 ....jako včera jsem si to myslela,že dnes...ale pak mě to nějako přešlo....stačí když se přitulí když přijedu z práce a já si dám utroš a nohy nahoru 😀 .....ono to síce utíká a zachvíli to už budou 2týdny bez......ale nespajá nás jenom to....takže copak potom 😉

janinam
14. led 2010

Ahoj holky,
zase jsem se pár dní k PC nedostala, tak až dnes 🙂. Chtěla jsem napsat včera, ale byla jsem po cvičení nějak vyšťavená, tak už jsem to nezvládla 😀

Micha, tak to jsou báječné zprávy 🙂. Hrozně to letí, vždyť si nám nedávno oznamovala, že jsi našla // a teď už má mrňousek 3,5 cm 🙂. A příště už hurá pro průkajdu 🙂

Lucie, tobě to taky utíká, už první pohyby, to musí být krásnej pocit 🙂 Ledviny budou příště určitě v pořádku, na genetice si to chtějí jen všechno radši pohlídat. Ale je fakt, že těma řečma člověka akorát vystresujou 🙂. Tak se opatruj a dej vědět, jak vám dopadla kontrola.

Vítám Hanku 🙂, držím palce aby byla první IUI vydařená 🙂

Adenko, ty výsledky se fakt někde toulají, tak snad už brzo budou ve schránce. Kdyby ne, tak si tam zavolej a trošku je tam popožeň 🙂. Je bezva, že vám na imunologii řekli, že se vám to všechno zkrátí, to je fajn. Budu držet palce, aby se další IVF vydařilo 🙂

Jakpak asi Evženie? Už má všechno za sebou, tak teď už to bude jenom lepší 🙂 Možná už jí pustí brzo domů.

Mě už se to taky krátí, v pondělí mě čeká UTZ a výsledky z HP, tak jsem zvědavá, co mi řeknou....

marketa137
14. led 2010

terko nervy byli vlastně od začátku až do toho 21tt kdy už tam cysty nebyly 😒 . jediný co ěm furt uklidnovalo že 1 screening byl negativní a trippl taky takže sami doktoři říkali že to je normální jak se vyvíjí mozek a že to s vývojem nemá co dělat ale stejně Tě to nenechá v klidu a hledáš co by to mohlo být🙂))

Mich mě to taky přijde jako včera co jsem řešila prvního ducha na testu a te´d má malej víc jak 2 kila a už se to nějak blíží 😉 . Taky jsme s holkama na MMB říkali že doba snažení se táhla neskutečně a těhu utíká zase moc rychle.

l.u.c.i.e
14. led 2010

Ahojky holky,

Market, jojo, nervíky jsou a budou stejně až do příští kontroly. Hlavně, že všechno dobře dopadlo. Když si to tak vezmu, tak se nervíkuju od stimulky 🙂

Micha, to je úžasný pocit vidět miminko, jak se tam mrská, co? Počkej až bude větší a uvidíš všechno v 3D. To už rovnou budeš brečet. 🙂 Nejhezčí stejně bylo vidět manžela dojatého, když byl se mnou prvně na UTZ. Pak půl dne o ničem nemluvil 😵

Adenko, pokud ti výsledky zítra nepřijdou, tak tam cinkni a popožeň je. To je dobře, že se vše zkrátilo o měsíc.

Vítám též Hanku a přeju, aby se IUI podařilo.

jedna11
14. led 2010

ahoj holky,

Mich gratuluju ke krásným zprávám, počkej si na utz k Mejcharovi. Měla jsem je strašně ráda, on se v tom vyloženě vyžívá, vše ti ukazuje a popisuje. Opravdu krasný, už vím, proč nikdy nebere v hodinu kdy jsi objednaná, protože se s každou těhulkou strašně zdržuje . Ale je to supr.

Terko, díky. Myslela jsem si, že ta recepce je tam co jsem pslala. Já chodím k Mejcharovi přes lékarnu, tak ani nevím jak to tam dál vypadá. No, uvidíme. Už se to blíží. Budu skoro u konce cyklu, tak uvidíme jestli bude vyšetření nebo né.

gambrinuska
14. led 2010

ahoj holky, dlouho jsem nepsala, ale pravidelně vás dočítam 😉
Chtěla jsem se zeptat když mam v půlce cyklu dorazit na folikulometrii 14-16 den cyklu, že chtěj vidět jestli probíhá ovulka, tak mam strach že tim jak mam cykly delší cca 35 dní, že to je brzo a myslíte že by nám hned ten cyklus udělali IUI? Jsem už nedočkavá, ale staršně to letí už budem mít 3měsíce od revize, tak už snad bude jen líp 😉
Vypadá to tu hodně těhu nakažlivě 😀

adenka84
14. led 2010

Ahoj holčiny,
Micha, tak to je skvělé, že jste s miminkem v pořádku. mám z vás upřímnou radost. Krásně si užívej a opatruj se papa.

jana8
14. led 2010

Ahojky
Gambrinusko,tak to je nádherné....3měs. už budou za tebou a hurá na další pokus...podle mě se nestresuj,klidně jdi na folikulometriii a oni uvidí jak si na tom a když tak te můžou objednat ješte na další den nebo za dva dni....oni už budou vědět a když bude vše připravené nevidím důvod že by ti neudělali IUI 😉 ....držím palce.....a už si se objednávala nebo kdy tam jedeš?
Janinam,tak to už máš fakt za pár,tak to ti na pondělí držím palečky ať můžeš podstoupit IUI 🙂
Evženie,doufám,že se nám brzo ozveš a podelíš se s námi o tvé dojmy,průbeh a co ti řekli....myslím na tebe 😉

bubulienka
autor
14. led 2010

Ahojky holky tak dneska zacinam pichat včeličky,leky mi změnili na puregon a merional tak uvidíme jak nato budu reagovat a v ponděli utz a doufam,že se to povede to by byl nejhezčí dárek k mým narodkám,ale radši nejdu předbíhat jsem teprve na začatku zas . holky držim vám palečky a tehulkam hodně zdravíčka a at se nám všem v tomhle roce daří!už by sme si to všechny zasloužili!!!

cechovahanka
15. led 2010

Micha - kdy ty jsi začala pociťovat na sobě příznaky těhu po inseminaci?? To je hrozný to čekání, sleduju na sobě každý píchnutí.

gambrinuska
15. led 2010

Jani, zatim objednaná nejsem, musim dostata mrchu a pak zavolat a objednat se, ale mrcha se zas toulá tak vůbec netušim kdy dorazí, už jsem 30DC a ani stopy Po revizi jsem to dostala po 7 týdnech ☹ 😠
Jinak ostatním držim palce at vám to dobře dopadne 😀