Natalart, Plzeň. Jaké máte zkušenosti?

bubulienka
28. lis 2008

Ahoj holky chtela jsem se zeptat jestli ma nejaka z vás skušenosti z natalartu ja tam budu postupovat ET a chtěla bych vědet jake mate skušenosti a kolika z vás se to podařilo po prvným IVF!

jana8
25. led 2010

Ahoj holky,
děkuji Vám všem za držení palečku.........bohužel dělala jsem si test v pátek,sobotu i dneska a všechny vyšli nastejno negatívne 😢 .......ale mrcha jěště nedorazila,může to být tým utrošem? 😒 ....IUI jsme podstoupili 7.1. a mrcha měla dorazit 21.1. (věčšinou dorazí přesne nebo o jeden dva dni dopředu.....jednou dorazila asi o den později.......a myslím,že jednou ale to už je asi přes rok dorazila s pomocí injekce....ale teď nevím).......holky co mám dělat poraďte.....asi tehotná už nemůžu být,že? ☹ už je to dlouho od IUI......
Ilčo,přeji ti ať máš pátek úspěšný den a mohla si začít s hormonami......držím palce...
Evženie,držím palce ať za 2měs. máte ukázkový sperm. a pak hurá do dalšího pokusu.....
Terko,to je hrozné s tou mrchou,kdo chce aby dorazila,tak tomu se loudá a kdo ji nechce tak si přijede na návštevu i když není zvaná 😠 ....
Lucindo,taky už počítaš dni....držím palce ať na konci máš obrovskou radost v podobě //
Cehovanko,nezúfej jěště neni nic ztraceno.......Micha říkala,že uhnízdnění je myslím mezi 7-12dnem......doufám,že jsem to nespletla....tak se drž
Pantomima,vítej mezi námi......tak to jsou výborné predpoklady,když už Vám pomohli jednou a to hned po 1.IUI.......tak držím palce...
Jedna,neboj ve čtvrtek se dozvíš co a jak,a pak se ani nenazdáš a půjdete do prvního a hlavně posledního pokusu držím palce....
Bubu,jak si dopadla na kontrole?....doufám,že vše ok....a ve středu můžeš jít na planovaný odběr...držím palce

jana8
25. led 2010

Lucindo,jěště ty si se ptala na ty plodné dny....tak nevím co se týče Prahy....ale kukni na stránku
http://najdise.cz/doktor-jonas/jonasova-metoda-...
vím,že byl i v televizi a pomohl hodně páru,kterým dokt. říkali že neotěhotní a nakonec......
já to taky zkoušela podle plodných dnů ale člověk se jen na to zacílí a pak je to podle mě ještě horší.....ale neboj ty už to potřebovat nebudeš a za pár dní uvidíš na testíku //....držím palce

lucinda3
25. led 2010

Ahoj Jani8!
To je mi líto ☹ Vím, že ten utroš to dokáže ovlivnit, ale po vysazení by se ms měla dostavit, Ty ho ještě bereš nebo? Zavolala bych Mudrům co a jak...Já mám utroš přesně do 9.2. - to budou 3 týdny od IUI, pak budu testovat, takhle nakázali Mudrové 😨 Nevím nevím, to je ta hrozná situace, ms není, čárka není - i když myslím že ještě klidně může být, no ale do jaké míry to ovlivní ten utroš těžko říct...Drž se Jani, myslím na Tebe!!

lucinda3
25. led 2010

Jani8 děkuji, juknu na to! Bude to jen pro zajímavost, nechci to už potřebovat 😎 Nebo až na třetí 😀

jana8
25. led 2010

Lucindo,já ho ještě beru,ale řekl že po dvou týdnech si mám udělat test a při negatívnem vysadit a při pozitívnem užívat dalej........zkrátka přesne tam mám napsano....Utroš 3x1 tbl vaginálně od sob. 9.1. do termínu menses /min. 2týdny/. Při O menses provést moč. těhot. test a výsledek konsultovat zde. Při krvácení Utroš vysadit a objednat se ke konsultaci v ambul.zde /IVFxHSSO/

ilca1
25. led 2010

Jani 8 to je mi líto ☹ ale ještě se může cokoliv stát třeba mimčo přemýšlí 😉 já mam s těma čárkama své zkušenosti tak bych počkala nebo zavolej do natu a zeptej se aspoň budeš klidnější a budeš vědět co a jak

jana8
25. led 2010

Ilčo,děkuji,právě přemýšlím jestli mám ještě počkat nebo zavolat...... 😒

jana8
25. led 2010

Ilčo, a můžu se zeptat,jaké máš zkušenosti s těmi čárkami?

lucinda3
25. led 2010

Jani8, jsem se donutila a jukla na zprávu a mám tam to samé 😀 Od Boušeho že? Při druhé IUI mi Švábek řekl testovat po 3 týdnech tak to mám nějak zafixované. Mám tu utroš 3x1 vaginálně od čtvrtka 21.1. do termínu menses /min 2 týdny/. Při 0 menses provést moč. těhot. test a výsledek konsultovat zde. Při neúspěchu indik. IVF, objednejte se do ambul. zde. 😎

jana8
25. led 2010

Lucindo,jo je to od Bouše.....tak nevím co mám dělat.......a když tak já neřekla,že na 100% půjdeme do IVF.....a ještě HSSO copak to je?......ještě jsme říkali o průchodnosti....vůbec nevím jak jsem na tom....tak říkal,že ať dám vědět do čeho jdeme,když se to nepovede....ale více méně raději bych asi průchodnost /ambul./ a když bude vše ok,tak by jsme ještě zkusili IUI....jasné,když nebudu mít průchodné vejcovody,tak jsme zbytočne měli IUI a pak by nám nic jiného nezbývalo jen IVF....

lucinda3
25. led 2010

Jani8 ta zkratka HSSO je podle mě ta metoda zjišťování průchodnosti vejcovodů, ale nejsem si stopro jistá. Určitě bych to u vás viděla jako další krok. Taky bych ještě nešla do IVF hned bez dalších vyšetření. Jsem si po druhé IUI říkala že možná taky zjistit tu průchodnost, nevím jestli tím že mám už jedno dítě tak mi to zatím nikdo nenavrhoval. Věřím, že už to nebude zapotřebí 😉 Takže Ty jsi testila v den očekávané ms nebo po?

jana8
25. led 2010

Lucindo,já jsem testila,už asi 11den po IUI, a pak až den po očekávaný ms.....a příště bych to asi taky tak dělala.....co myslíš,mám ještě čekat nebo brnknout do Nat. a poradit se s nimi? ......Držím palce ať za pár dní máš na testíku // 😉

lucinda3
25. led 2010

Děkuji moc Jani! Já bych si do Natalu zavolala, co dál. Počítám, že Ti řeknou zkusit ještě jednou testnout a pak vysadit utroš a čekat na ms...Při minulých IUI - bez utroše - to tak bylo, testnout doma, pak čekat. Já si bláhově myslela že mě pozvou třeba na krev jak jsem to četla v jiných diskusích, ale každý Car to má jinak. Uvidíš, budu držet palečky na dobré zprávy!

ilca1
25. led 2010

Jani 8 já když byla těhotná tak se mi ukázala čárka až pátý den po ms.Ale jak to má být po IUI nevim ☹
Holky čeho se tak bojíte na IVF že si to necháváte až jako poslední možnost a zkoušíte všechno okolo?Já totiž jdu na IVF rovnou , mě ani jinou možnost nedali a když tady čtu jak se tomu vyhýbáte.....? 😕

bubulienka
autor
25. led 2010

Ahoj holky koukam nějak ste se tady rozjeli 🙂 u mně kontroloa dopadla dobře folíky docela dost vyrostli největší ma 24 tak odběr ve středu platí jsem i docela rada protože jsem napumpovana hormonama,že zachvíli prasknu 😨 po ET budu brat další injekcie FRAGMIN na ředení krve,prednison a samozřejme utrogestan 😖 jsme jak pojízdna lekárna aspon si tak připadam 🤐 jani8 tak když ješte nepřišla ms tak to je možná dobré znamení počkej a uvidíš a přinejhorším si zavolej do natalu a tam ti poradí co dál 😉

ilca1
25. led 2010

ahoj bubulienka ,píšeš že jsi hormonama napumpovaná k prasknutí , jsi po nich oteklá? Už jsem se tady na to holek ptala ale zatim mi na to nikdo neodpověděl , Kamarádka po nich byla oteklá docela dost tak chci vědět co můžu čekat

l.u.c.i.e
25. led 2010

Ahojky holky,

Bubulienko, to je skvělá zpráva. Ve středu na tebe budu myslet a držet palečky. Budete mít ISCI? V sobotu by mohl být transfér. 🙂

Jani8, ty nemáš jít oo IUI na krev? Měla bys jistotu. Někdy můžeš mít negativní testy a přitom být těhotná. Moc bych ti to přála. Asi bys měla zavolat do Natalu a uvidíš co ti řeknou a podle toho se zařídit.

Holky, já na IVF nedám dopustit. Jestli se bojíte stimulace hormonů, tak to není tak hrozné. Taky jsem se toho velmi bála, ale nakonec jsem to zvládla jako každá, která podstoupila IVF. Ale je pravda, že my jsme podstoupili jen 1x IUI a rovnou nám řekli, že to nevyjde a že se máme objednat na IVF. No a výsledek znáte samy.

l.u.c.i.e
25. led 2010

Ilčo, každá z nás snáší stimulaci jinak. Já jsem ani nebyla moc nafouklá. Asi to i záleží na tom, kolik se ti udělá folikulů. Měla jsem jich pár, takže to šlo.

bubulienka
autor
25. led 2010

Ahoj ilčo ja nejsem otekla,ale akorat citím vaječníky jak tam mam hodne foliku tak to tlačí,ale jinak v pohode 😒 l.u.c.i.e jo budeme mít ICSI i když přítel má normalny spermiogram je tam vetší šance,ale uvidíme kolik bude vajíček a jak budou zrale a vhodne k oplodnení 😉 😉

petule10
25. led 2010

Ahoj, jsem se holky teď zaregistrovala...Chodím do Plzeňského NatalArtu. Snažíme se skoro rok a půl, první IUI po simulaci clostíkem nevyšlo. Teď si píchám puregon - ve středu jdu na kontrolu a chtěla jsem se zeptat, jestli s ním máte nějaká zkušenosti? Kolik dní jste si píchali než jste šly na IUI? Já mám kontrolu po 6 dnech, a jesli si potom budu píchat další týden nebo jen několik dní a mezitím zas nějaká kontrola, jak rostou folíky? Díky za odpověď...

ilca1
25. led 2010

Lucie a bubulienka děkuju, jsem klidnější 🙂
petule 10 vítám tě mezi náma, já s tim zkušenosti nemám ,ale holky jak jsem četla jo ,tak ti určitě poradí 😉

m.evzenie
26. led 2010

Ahojky holky,
to jste se tu včera rozjeli, to je fajn.
Bubu na středu moooc držím palečky, aby bylo co nejvíce vajíček a byli jste oba v pohodičce. 🙂
Jani, tak co, volala jsi do Nat.?
Lucindo, jak se cítíš? Myslím na Tebe a moc, moc držím palce, aby jsi za nedlouho hlásila // čárečky.
Petule, vítám Tě mezi snažilkama.
Ilčo, držím palce. 😅
Terko, už MS dorazila?
Adenko, popohnala si je tam ? nebo už výsledky dorazily poštou?
U mě už Ms dorazila o týden dřív, tak sedmý den začínám s hormonama, tak jsem zvědavá, jak mi bude 😀

jana8
26. led 2010

Ahojky
Ilčo,díky za povzbuzení....dnes jsem 5.den po vynechaní ms....zatím nepřišla,tak ať si tam někde zůstane......nakonec jsem volala do Nat. a řekli že mám utroš vysadit a vyčkat dokud nedorazí mrcha,a pak jsi zavolat jak jsme se rozhodli.....my to máme s tým IVF trochu komplikovanejší, pěnízky 😒 ....ale přítel má teď o něco lepší práci,tak jsme se rozhodli,že když by mrcha předse jen dorazila tak půjdu na tú průchodnost a podle ní se zařídime,bud zkusíme ještě jednou IUI nebo rovnou IVF ....a jinak já jsem strašpitl,tak proto se i bojím jak to probíhá......
Lucko,já taky myslela,že si mě zavolají na krev...ale nic 😒 .....tak budu čekat a uvidíme.....po vysazení utrošu by měla mrcha dorazit tak do 3-5dní,ne?......
Bubu,držím palce ať se vše povede na výbornou a máš mimi u sebe v bříšku 😉
Evženie,to je super,že si ti ms už rozjela,aspon ti zkrátila období čekání 🙂 ....držím palce ať hormony ani moc nepoznáš ve svém tele 😉
Vítám Petule,mezi námi....s pícháním injekcí ti neporadím, já brala jen hormony....ale některá z nás ti jistě poradí...držím palce ať se příští IUI vydaří 😉

l.u.c.i.e
26. led 2010

Ahojky,

Bubulienka, tak zítra nahlaš, kolik bylo vajochů, jestli ti bude dobře. Uvidíš, že tentokrát už to vyjde. Musí!

Jani8, to je divné. Tak holt mají od nového roku jiné metody. No, snad ti ms nedorazí a naskočí //. Já když jsem jedinkrát podstoupila IUI, tak jsem musela jít na krev a rovnou nás pak objednali na IVF. Uvidíte, jak se rozhodnete. 🙂 Hlavně se ničeho neboj. Jojo, po vysazení Utrouše by měla ms dorazit do 5 dne pokud nejsi těhotná.

jana8
26. led 2010

Lucko,díky tak počkám 5dní a pak uvidíme.....doufám,že nepřijde mrcha a já budu moct na krev...ještě nestrácím naději,i když ..... 😒 ......říkám si co se má stát,se stane.....tak se necháme překvapit....

lucinda3
26. led 2010

Dobré dopolko!
Jani8 jsem s Tebou, moc na Tebe myslím, taky z toho začínám být lehce nervózní co já za týden 😨 Držím palečky!!
Evženie ahoj! To je super že Ti naskočila ms, tak ať s Tebou ty hormony moc necloumají 😀 A makají tak jak mají!
Petule ahoj, už jsem Tě zdravila na diskusi IUI 😉
Ilčo neboj, to jsou prostě naše osobní pocity, mně přijde IVF prostě jako poslední možnost (nepočítám-li adopci...) a věřím, když se nám povedl malej při domácím snažení na clostilu že takhle daleko při druhém nedojdeme...Mně osobně nevadí stimulka, ale narkoza při odběru, a taky ten pocit že naše mimi bude vznikat někdě v misce promiňte mi ten výraz, ale takhle to teď cítím ☹ Samozřejmě na druhou stranu je to naprosto ÚŽASNÁ věc pomoci takhle spoustě párů které jinak nemají šanci, o tom vůbec nespekuluji a doktorům za to patří ohromný dík!!!!!!!!!!!! Jsou to prostě jen moje subjektivní pocity...
Bubu Tobě moooc držím palce, už si zasloužíš vytouženou odměnu 😵

lucinda3
26. led 2010

A ještě dodatek, věřím, že naše 3. IUI vyšla, ale....Kdyby se nám ještě pak dlouho nedařilo - což si teď opravdu nechci připouštět 😉 - jsem přesvědčená že bych svoje názory a hodnoty přehodnotila a IVF určitě využila!!! Výše jsem popsala své nynější rozpoložení, žádné odsuzování ani hanobení, tak doufám, že se na mě nebudete zlobit 😉 🙂

ilca1
26. led 2010

Nu mě stejně nic jiného ani nenabídli tak na IVF musim ,strach z toho nemam , hlavně aby to miminko pak bylo vpořádku když je jak píšete 🙂 z mističky 🙂 ale je to fakt .já taky narkozu nesnášim , je mi po ní zle ale tahle je prý kraťonká tak to nebude tak hrozný.Zatim si necháme vajíčko oplodnit jen tak ,aby jsme nemuseli moc platit a Bouše říkal ,že máme velkou šanci když už jsme dvakrát otěhotněli přirozeně a když to neklapne ,tak na 2 IVF už to bude s injekcí

l.u.c.i.e
26. led 2010

Lucindo, nikdo se na tebe nezlobí... Každý má jiné možnosti. Nám kdyby nezbývalo jít rovnou na IVF, tak bysme taky určitě několikrát využili IUI. Podívej se na Michu. Jim se to při IUI povedlo.
Holky uvidíte, že buď dřív nebo později se každá z vás dočká a je jedno jestli to vyjde přirozeně nebo při IUI či při IVF. Hlavní je, že se pak nám všem narodí zdravé miminko. Držím vám všem palečky.

lucinda3
26. led 2010

Ilčo určitě, hlavně ať jsme zdraví 🙂 Budu moc držet palečky aby vám to vyšlo!!
Luci jasanka, je to strašně individuální...Člověk se snaží dělat a brát věci přirozeně, ale co dnes ještě je považováno za "přirozené"?!
Věřím, že rok 2010 bude magický 😵 😎