Nechávaly jste likvidovat zbylá embrya?

jesie28
6. lis 2017

Holky nechávala jste některá likvidovat zbylá embrya? Nám zůstalo jedno zamražený a už máme dvě děti. Manžel se na 3 dítko netvářil. Mě to příjde líto, že by se z toho mohlo narodit mimčo. Jak jste se cítily? 😢

monaluza
6. lis 2017

Absolutne nevim, jak bych k tomu pristupovala, sama jsem v te situaci nikdy nebyla, ale neuvazovali jste o moznosti ho darovat? Pokud to tedy jde... Nekomu by to mozna udelalo obrovskou radost...

alemari
6. lis 2017

@jesie28 to je hrozný výraz- likvidace...😔. Jěště si třetí můžete rozmyslet... nebo dát. Běžně se to dělá jak?

fyii
6. lis 2017

Muzes ho darovat pro dalsi vyzkum centra. Jen podepises papir ty i manzel. Treba to bude uzitecne pro dalsi vyzkum a vyvoj IVF🙂 nez ho jen tak nechat zlikvidovat jako biologicky odpad..

jesie28
autor
6. lis 2017

@alemari je to hrozný výraz i manžel nad tím kroutil hlavou. Nám poslali jen lístek buď si zaplatit 1000 na další rok zamrazení nebo to dát pryč.

alemari
6. lis 2017

@jesie28 a co uděláte? Já bych vůbec nevěděla... raději bych ho dala než "zlikvidovala"

saoirse
6. lis 2017

Určitě bych počkala. ..Máte doma čerstvý miminko, to většinou lidi o dalším rozšíření rodiny ještě neuvažujou, neb jsou rádi, že jsou rádi. Ale třeba za dva roky zatoužíte po dalším. ..Těch peněz za tu možnou budoucí šanci se mi nezdá moc.

jesie28
autor
6. lis 2017

@alemari vůbec nevím co dělat, ale při představě, že mi někde žije naše dítě, tak to bych nedala😢

jesie28
autor
6. lis 2017

@alemari je to blbý, ale při představě, že mi žije někde moje dítě... to fakt ne. A myslím, že se dá darovat jen vajíčka a nebo spermie.

katka865
6. lis 2017

@jesie28 my to ted taky resime. Mame dve embrya zamrazene a ja uz mam tehotenstvi od lekaru zakazano tak premyslime co dal. Rada bych je darovala protoze si rikam ze do ivf jdou jenom lidi kteri to dite strasne chteji a pak o nej taky pecuji. Jenom teda chceme darovat (jestli to pujde) az s odstupem aby nebyli vrstevnici

alemari
6. lis 2017

@jesie28 😔

jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
jahodi
Autor odpověď smazal
Zobraz
kafr
7. lis 2017

Ja tuhle otazku resila jeste pred ivf. Predstava likvidace embrii mi prisla jako nejhorsi moznost.
Kdyz jsem se mudr ptala na darcovstvi, rekla, ze neprichazi v uvahu- vek nad 35 let matky, nemame vysetreni genetiky a i embria se snad vysetruji pred zamrazenim.
Takze jsem se fakt hodne modlila, abych toto nemusela resit a nakonec jsme meli z 8 jen 1, ktere zavedli.
Jinak jsme chteli mrazit a pak pripadne darovat na vyzkum.

mandala
7. lis 2017

Tisícovka není tak hrozná částka, zaplatila bych a během příštího roku bych pečlivě promyslela, co dál... Mě teda osobně přijde hrozné jak likvidace tak věnovat pro výzkum, já bych si ho vybojovala...

jesie28
autor
7. lis 2017

@mandala mě je ho právě taky líto. Likvidace a výzkum mi příjde, jak kdybych šla na potrat ;-/

kafr
8. lis 2017

@jesie28 Pokud to tak cítíš, tak vlastně nemáš o čem přemýšlet. Když máte opravdu jen jedno a tisícovka pro vás není likvidační, tak bych to asi taky ještě platila a za čas, třeba se změní situace, to 3. zkusíte. Nevázala bych se na něj ale jako na 3. dítě, možná to bude znít tvrdě, ale ti nikdo nezaručí, že je životaschopné, mražené mají nižší pravděpodobnost úspěchu než čerstvé.

kukili
8. lis 2017

My máme zamrazenych 5 embryí.otěhotněla jsem po prvním Ketu (2ivf)a z prvního Ivf Máme zdravou holčičku.Já osobně počkám jestli třeba bychom ještě nechtěli 3 mimi.a pak se teprve rozhodnu.ale asi bych embryjka dala na výzkum.😢