Negativní spermiogram, našly se spermie při TESE?

hanickas1
24. led 2015

Ahoj devcatka.Mam na Vas dotaz.Snazime se o mimi,respektive jezdime do Reprofitu do Brna.Ceka nas IVF ja musim mit darovana vajicka a nedavno jsme byli na spermiu a partnerovi zadne nenasli.Tak nas ceka dalsi spermio a pak mozna TESE.Mate nekdo s tim zkusenost,ze nevyslo spermio a pri TESE se nakonec nasli nejake spermie? Jsme zoufali.Nestaci,ze ja nemuzu mit dite,ale jeste partner.Ten se te operace boji a spatne to snasi.Na spermiu nam nenasli ani jednu jedinou spermii.Tak podruhe,kdyz se nezadari,tak jedine operace.Ale mame strach,jestli tam se neco najde.Podle urologa je partner naprosto v poradku. Moooc dekuju vseeem :-*

hanickas1
autor
25. led 2015

@lucijete az me to rozbrecelo :-/ uff

martina8383
26. led 2015

@hanickas1 Můj manžel byl za týden fit. Dnes jsem zas nadhodila téma a určitě by do toho šel znovu. Nedokázal by si představit že by mohl mít svoje dítě a dobrovolně by se toho vzdal jen kvůli malýmu řezu, cituji ,,na kulkách" 😀 Promiň, nechci rýpat ale porod je daleko větší zásah do lidského těla a krom toho že nás taky nastřihnou, se tělo rozhodně zotavuje déle než týden.

hanickas1
autor
26. led 2015

@martina8383 No jasan,to mas pravdu.Dneska jsme o tom mluvili,tak verim,ze se rozhodne dobre.Kazdym dnem cekam email od pani doktorky na dalsi termin spermia a co bude dal.Nekonecne cekani 🙂

delfi75
27. led 2015

@hanickas1 ahoj, no, napřed byly 2 spermiogramy, ten druhý chtěli kontrolní, protože nic nenašli a u konzultace hned, že se odebere genetika a hormony...pokud by byl geneticky neplodný, tak nemá cenu dělat TESE...toto nám bylo řečeno...snad se rozhodnete dobře, aby jste měli brzy své vytoužené miminko 😉

hanickas1
autor
28. led 2015

Holky a stalo se nektere,ze na druhem spermiogramu se preci nakonec jen naslo neco malo? Kdyz prvni byl uplne bez spermii?

hanickas1
autor
28. led 2015

@lu777 a jaka presne medicina? Presne jak rikas,ted on si mysli ten muj,ze zase rok pockame,nez se rozhodne teda neco dal delat.Ale to taky nejde.Me konecne vysli onko vysledky dobre,mam vsechny testy za sebou a kdyz konecne pani dr rekla,ok muzeme udelat ternin,tak on mi vcera rekl,ze TESE ani embrio nechce.Ze se nedokaze smirit s tim,ze embrio by nebylo ani jednoho z nas.No a ze pry rezat kule si nenecha.Tak a co ted.Celou noc jsem bulela.Chapu ze je to pro nej obtizne.Ale ja si prosla operacema,rakovinou a nechci uz cekat a zase se trapit..No co no,bud mi z toho vseho hrabne,nebo uz nevim.Tlacit na nej nechci,ale roky cekat uz taky ne

ea09
28. led 2015

@hanickas1 ahojky, tak to ti teda nezávidím čím jsi vším prošla. Snad ten tvůj dostane aspoň trochu rozumu a pujde na odběr i tak jak to sice není příjemné, ale není první a ani poslední držím Vám palce že se domluvíte a pujdete na to 🙂

lu777
28. led 2015

@hanickas1 jo, to Tě chápu... můj muž řekl tehdy to samé... taky jsem to obrečela, on nakonec viděl, že když to nepůjde takhle, tak bychom šli do adopce... takže asi za měsíc si to rozmyslel... pak mi řekl, že se bál, že od něj odejdu... no po pravdě, kdyby byl i proti adopci tak nevím 😔
drž se, jestli máš za sebou i takovouhle nemoc, tak bych čekala, že Tě chlap víc podrží teda... ale oni to těžko snášejí, pro ně je otázka otcovství hodně o egu 😒

ad medicína: chodila jsem k téhle doktorce - www.sanbao.cz.. hodně nám to pomohlo, já se díky tomu i vyléčila z únavového syndromu 🙂

delfi75
28. led 2015

@hanickas1 ahoj, partner do TESE šel bez mrknutí oka a to se bojí hodně doktorů. Nevím, jestli bych nezvažovala odchod od takového muže. Promiň, ale on dobře ví, co máš za sebou a řez 1,5 cm (možná menší) ho o mužství opravdu nepřipraví....a jeho chloubu nějak neznehodnotí. Moc a moc se drž.

hanickas1
autor
3. únor 2015

je to strasne tezke toto prozivat.Kazdopadne v breznu ma druhe spermio a pokud to nevyjde,tak embrio.On mi rika,ze se s embriem nesmiri,ze si nechce koupit dite na ebay coz teda jsem mu rekla,ze je to hodne hloupe co ted rekl a ze by se mel divat i na me jak se citim a ze ja alespon to embrijko chtit budu.S tim se zase bude on muset smirit. ☹dekuji vsem holky.Pomohlo mi to

hanickas1
autor
3. únor 2015

@lu777 Chlapi jsou vazne divna stvoreni.Jejich ego je pro ne vic nez cokoliv jineho.Ale tajne doufam,ze druhe smermio dopadne dobre.On operaci nechce..Ale vim,ze i pro nej je to tezke.To je hold zivot.Me zatim nedrzi.Momentalne me on dostava vic na dno s tim svym pristupem.Dva dny jsem bulela a on neprisel,aby alespon rekl jo zlato je to tezky,ale my to dame.Ne on mi rika neustale ja s3 s tim nesmirim a ja ja jaa 😢 Pritom je to tak super chlap.Ale v tomhle je na zabiti

lu777
3. únor 2015

@hanickas1 jo tak to u nás to samé - naprosto 🤐
zatím vyčkej až ho přejde první vztek a frustrace... pak bych si s ním třeba za měsíc sedla a v klidu to probrala, hlavně vydrž v klidu - jednak se nepohádáte, druhak aby pochopil, že tohle je prostě pro Tebe hodně důležité...

ea09
3. únor 2015

@hanickas1 snad to ustojíte oba a bude to dobrý tak jak ti radí lu777 počkej a uvidíte 🙂

hanickas1
autor
3. únor 2015

Cekame,v breznu je spermio a pak se uz musi udelat termin na IVF.Prosla jsem vsema vysetrenima co bylo potreba.Od onkologie az po OL,ale cekat dalsi rok taky uz nemuzu..Buh vi co se stane a muzu i o delohu prijit a co pak.Ach jo devcata.Dekuju

zuzicek2013
20. únor 2015

Ahoj holky, muzu se k Vam pridat? Manzel ma taky bohuzel azoospermii. Zjistili jsme to loni v zari a byl to pro nas obrovsky sok. Snad pul roku sme se z toho nemohli vzpamatovat. Ted uz sme to nejak vstrebali a bojujene, mame uz snad vsechny vysledky. Pokud se nic nepodela, tak by mel jit manzel v breznu na Tesa a ja na IVF. Manzelovi nic nezjistili. Podle testu je uplne zdrav, takze nevi proc tam nic nema... Taky doufam, ze se mu tam aspon neco najde. Jsem uz z toho vseho na nervy. Misto abych manzela podporovala, tsk mam z toho nervy a jsem akorat neprijemna :/.ach jo, kez by uz to bylo uspesne za nama a my uz drzeli v naruci sve vysnene miminko.

hanickas1
autor
28. bře 2015

@zuzicek2013 ahoj Zuzi..no tak my to mame naopak.Spermie nam podruhe nenasli..Pritel operaci nechce a tak pani dr nam nabidla embryjko.Jenze to on taky nechce a ja jsem nestastna..☹ moc doufam,ze vam to vyjde..kdy vas to ceka?

zuzicek2013
29. bře 2015

@hanickas1 ahojky, my uz to mame za sebou a uz mamu sebe i sveho bobiska a cekame jestli se chytnul nebo ne, jsou to hrozne nervy. Manzel operaci podstoupil, spermie se mu nasli a ve vyborne kvalite, za coz sme byli strasne radi a oplodnilo se nam 16 vajicek a z toho zustalo do 5 dne 7 krasnych a jedno uz tam mam. A doufam, ze se mu u me libi. Proc tvuj pritel nechce jit na tu operaci? Manzel se taky hrozne bal, ale nakonec byl na tom lip nez ja. Vzal si tyden dovcu a fakt za tyden uz byl fit. A za chvilku mu tam zadna jizva ani nepujde videt. Je to skoda, ze to nechce podstoupit, darcovske spermie jste mohli pouzit az v pripade, kdyby mu nic nenasli.

hanickas1
autor
29. bře 2015

@zuzicek2013 Ahojky,je to je super zprava a kdy si budes delat testik? Vyjde to urcite..Ten muj ma strach z operace a z toho,ze ho treba spatne riznou a bude nefunkcni.A muzu se zeptat pri spermiu mu teda take nebylo noc nalezeno a jake testy mu presne delali pred TESE? A jake jsou ceny? Ja na toho meho tlacit nechci,ale uz jsem podstoupila vsechny testy a mam za sebou rakovinu a muze se to kdykoliv vsechno obratit a prijdu i o delohu,takze uz moc cekat nechci😧ale on to moc nechape.:-/ Nebo spis nechce a mysli na to jak embryo nebude nase a jak jako muz selhal.Podle me operace by to vyresila

zuzicek2013
29. bře 2015

@hanickas1 tyjo, nechci te nebo pritele nejak urazit, ale pokud sis prosla rakovinou, tak pro nej je tato mala operace to nejmensi co by pro tebe mohl udelat! Prijde mi to od nrj pekne sobecke. No ma pritel za sebou uz nejake vysetreni? Kdyz manzelovi bxla zjistena azoo, tak jsem ho objednala k andrologovi, kde mu udelal vse mozna vysetreni, z krve profil, genetiku, imuno a mnoho dalsich a pak fyzicky ultrazvuk atd. Zakladem je zjistit, z ceho muze byt azoo zpusobena, nekdy to treba muze byz uplna banalita, treba hormonalni nerovnovaha, ktera lze dat do poradku prasky, ale to vysetreni je zaklad. Memu muzi udelal androlog vsechny vysetreni a na nic mu neprisli, takze dostal na 3 mesice hormony a pak sel na tese. Byl predpoklad, ze tam spermie budou a taky ze byli a kolik! Doktor byl z neho nadseny, spermie byli tak v dobrem stavu, jakkdyby byly ejakulovane. Spadl nam hrozny kamen ze srdce. Manzel se taky bal, ale myslim si, ze operace slepaku je mnohrm horsi nez toto. Samozrejme je to pro chlapa neprijemne, ale pokid touzi po vlastnim diteti, nic jineho mu nezbude. At si najde k tomu info na netu. V narkoze ktera trva tak pul hodky mu nariznou varle, cca tak 3 cm rez a z tama odeberou vzorek, pokud sou v nem spermie super a varle se hned zasiva. Manzel si vzal tyden dovolenou a za tyden byl uplne fit a v poradku, ted ta jizva nejde uz ani videt. Rikal, ze to bylo v pohode. Bolestive to je, ale me treba bricho po OPU podle me bolelo vic nez jeho kulky 🙂. Jo a nemusi se bat, ze by tk melo vliv na funkcnost, to je blbost. Ted uz jenom aby se drobkovi u me libilo celych 9 mesicu! Strasne bych si to prala.

hanickas1
autor
30. bře 2015

@zuzicek2013 dekuju za odpoved.No prave,ja jsem z toho zoufala,stale cekam a cekam co mi rekne a stale od neho slysim,ze s tim neno srovnany,ale co mam delat ja?Rekla jsem si,ze mu dam 1 mesic na rozmyslenou.Pokud se nevyjadri,udelam razantni krok.Na miminko cekam uz leta a ted jsem krucek od toho a zase cekam.Ano take mi to prijde sobecke..Bohuzel.A urcite mu reknu o vasem manzelovi,co jste mi napsala.Ja si myslim,ze by to zkusit mel.Pro nas oba a pro sebe samotneho.Nebojte,verim,ze uz se drobecek uhnizdil..Musi to vyjit ! Je to nefer,ze nekdo muze mit deti hromady a nekdo se k nim musi tezkou a dlouhou cestou probojovat ☹

lenkasaf
30. bře 2015

@hanickas1 ahoj, s dovolením se přidám taky do té skupiny. Můj přítel má azoospermii diagnostikovánou loni v září. Docela nás to vzalo, rovnou nám řekli, že vlastní děti nepřipadají v úvahu, jen sperma dárce. Má nějakou vadu chromozomu Y. Tak jsem to obrečela a pak jsem tady na Koníkovi našla diskuze k azoo a holky tam docela dost dobře psaly o MUDr. Kočím z Prahy, tak jsem mu poslala naše výsledky a on nás přijal a začal partnera léčit. Taky musí na TESE, ale nejdřív musíme srovnat hormony, takže léky, hormony atd. Taky čekáme a jsme z toho nervózní, jestli se něco najde, to nám dr. nezaručil.
Ale partner je v tomto skvělý. Ani jednou neřekl, že by do toho nešel, ví, že to bude bolet, asi má i strach, ale řekl, že pokud je toto možnost, jak mít vlastní dítě, tak do toho určitě půjde. Jednou by si to totiž vyčítal a nebo má strach, že bych mu to jednou vyčetla já.
Takže zkus ještě na přítele "zatlačit", nebo mu najdi něco na netu, ať si to přečte sám nebo jestli nemůžeš sehnat kontakt na nějakého chlapa, který už to má úspěšně za sebou .. třeba by mu to pomohlo. Držím vám palce. 🙂

zuzicek2013
30. bře 2015

@hanickas1 jo to mas pravdu. Me v zivote nenapadlo, te se takovy problem bude tykat zrovna nas. 10 let sem brala antikoncepci a kdyz to 1 rok neslo, zasla sem na gyndu, kde me dr. Strasil, ze to vypada na polyc. Vajecniky, tak sem silela prolevala se vsim moznym, brala clostil azd. Po dalsim roce uz sem se nastvala a poslala manzela na spermio a nikdy me nenapaflo, ze muze byt problem u nej. Vime to od lonskeho zari a byl to neskutecny sok, prestala sem se bavit se svou tehotnou sestrou, prot. Srm ji zavidela, ze ona otehotnela hned a je o 5 let starsi.. No a celkove nas to hrozne semlelo. Az se pak zaclo neco dit v Car, tak jsme se trosku uklidnili, ale ted sou to nervy zas a kdo to nezazije nepochopi. Zkus nejak citlive priteli vysvetlit, co sis o tom precezla, jak ti na tom moc zalezi a kdyby potreboval chtit neco vedet, neni problem. Klidne napis.

hanickas1
autor
30. bře 2015

Holky nejhorsi je,ze on to vi.Rekla jsem mu sve pocity a tak jak to vidim,ale jako by me neposlouchal.A vim,ze je jeho strach nejspos silnejsi,ale pokud se boji,darovane embryo je reseni.A me by nevadilo,ja to beru jako nase dite ale on ne.Napadlo me,kdyz rekne ze ho vazne nechce,udelat to bez jeho vedomi a ldyz se zadari rict mu hele jsem v tom,bud nas chces a nebo ne.On si me chce vzit,rika ze jsem zena jeho zivota,tak proc me nechava se trapit.A ukazovala jsem mu vase prispevky,a co myslite ze rekl.Hmm tak meli stesti no.Ja nevim..Je zoufala ☹ prijdu si jak sobec

hanickas1
autor
15. kvě 2015

Tak se musim pochlubit.Pritel sam prisel,ze to tak udelame a o miminko se pokusime embryjkem.Takze v rijnu mame termin..Jsem moc stastna 🙂 konecne pozitiva.Dekuji van vsem za podporu 🙂

delfi75
16. kvě 2015

@hanickas1 velká gratulace ke krásnému rozhodnutí!!!!

hanickas1
autor
16. kvě 2015

@delfi75 deeekujuuu.Jsem strasne moc rada,akorat ted nedokazu na nic jineho nemyslet 🙂

delfi75
16. kvě 2015

@hanickas1 proč až v říjnu ?

hanickas1
autor
16. kvě 2015

@delfi75 vse se nam to seslo blbe a v zari nas ceka stehovani a v rijnu svatba.Tak hned po svatbe.Pani doktorka rikala,ze kdyz se zadari budu na rizikovem,a to by neslo se svatbou dohromady a zijeme v zahranici a cestovani pry taky nebude mozne.Ale buh vi treba by vse bylo ok.Kazdopadne se takhle rozhodlo,ale peijde mi to nekonecne xekani ted

delfi75
16. kvě 2015

@hanickas1 jeee, tak to chápu.hodně štěstí! !!!!!

hanickas1
autor
16. kvě 2015

@delfi75 Dekujuuu moc...🙂