Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

emmillyy
28. srp 2018

@ericia tak kolegyne měla pravdu, že darovat vajicka nelze s diagnozou neplodnost. Nicmene mam tedy injekce a zacinam od zítřka píchat. Nebude me po tom zle? Paní doktorka rikala, ze ne, mám malé dávky, jelikož mam vseho "dostatek" tak to chce jen "lehkou" stimulaci.

merope
28. srp 2018

@ericia Plně ti rozumím - já mám za sebou 5. cyklus IVF, 4. ET. A když jsem v neděli začala s tím špiněním, byla jsem z toho totálně mimo, včera jsem ani neobědvala. Dneska po kontrole u doktorky jsem najednou v klidu - prý je všechno v pořádku, ač vidí jen dutinku a nic víc.

emmillyy
28. srp 2018

@evelisi dělali mi uplne vse, jak profil, tak genetiku, a dalsi ...hormony a vse mam tak, jak mam mít. Prosla jsem si anorexii tak to bude možná ono. Proste se to už nerozběhlo. Mám doma injekce a zítra začínám.

merope
28. srp 2018

@emmillyy Pokud máš klasicky stimulaci na běžné IVF-ko (tzn. se nastimuluje více folikulů), tak jenom pozor na pohyb zvláště v druhé polovině stimulace - já se jednou rozhodla doběhnout asi 50 metrů autobus a bolelo mě břicho další půl hodiny. Prostě si uvědom, že na každém vaječníku máš "hrozen" folikulů, které potom mají přes centimetr v průměru a drží se tam ne úplně dobře a tomu přizpůsob fungování. Jinak mě stimulace nikdy problémy nedělala, u Utrogestanu, který dávají potom, je potřeba se hlídat s jídlem, zvyšuje chuť k jídlu - a já mu říkám "prášky na spaní" - tzn. nepočítej, že budeš nějak zásadněji fungovat.

emmillyy
29. srp 2018

@merope Ty jsi vědma, práve jsem se chtela zeptat, zda se pri stimulace muze cvicit. Takže asi ne....Utrogestan mi nasazovala ještě gynekolžka, ale nic mi to nedělalo, jakože vůbec nic, MS nepřisla. Resp zkusila znovu antiko a pak utrogestan a nic, jakobych nic nebrala. Mám malé dávky Gonalu, jelikož mám hodně vajíček 8,6 či co. 100 jednotek, to by nemuselo nic "extra" dělat, že? Dneska sem si píchala první, a nebyla jsem si jistá, že jsem si to vůbec píchla, je to maličko. Pak jsem si ještě píchala něco k tomu, ale ted nevím přesný název, Luveris? Něco takového.

ericia
29. srp 2018

@monca79 ahoj... Ďakujem.. Snažím sa byť silná... Zajtra idem na kyretaz... A ty ešte máš embryjka? Kedy chystáš ďalší vklad?

ericia
29. srp 2018

@merope som rada, že si v poriadku a držím palce...

emmillyy
29. srp 2018

@ericia Držím palce, dopadne to určitě dobře

ericia
29. srp 2018

@emmillyy ďakujem 😊 aj ja tebe držím palce

merope
29. srp 2018

@emmillyy Tak ono u cvičit vždycky je nutno si říct, co to znamená. Mě přímo v CAR řekli, že žádné poskoky a podobně právě proto, aby se ty vajíčka neutrhly. Kolik si čeho pícháš na to nemá vliv - vždy je cílem plus-minus podobné množství nastimulovaných vajíček, v prvním cyklu tedy zpravidla více, protože nikdo neví, jak tělo zareaguje a dobré je max 15, víc už začíná být problém.

emmillyy
30. srp 2018

Aha, me řekla, že zatím je vse povolene :/

merope
30. srp 2018

@emmillyy Tak úplně zpočátku ano, ale přesto doporučuji si dávat pozor a poslouchat tělo. Protože že už to vhodné není ti nemusí pak říct, pokud se přímo nezeptáš.

emmillyy
31. srp 2018

@merope Děkuji ti, zatím mi to nic nedělá, píchla jsem třetí injekci.

monca79
27. zář 2018

@ericia máme bohužel jen jedno, tak snad někdy v říjnu, čekám na výsledky z imunologie, snad u tebe je vše v pořádku a už jsi se s tím vyrovnala...

emilkamilka
18. říj 2018

kam chodíte darovat vajíčka? Která klinika je dalo by se říct nejlepší?

jezz1e
18. říj 2018

@emilkamilka Financne nevim, ale koukej i na odbornost obecne, aby te treba zbytecne neprestimulovali. Taky pocitej, ze behem stimulace jsou kontroly skoro obden a predtim hromada vysetreni, takze zvaz, jak daleko jsi ochotna jezdit.

loridagy
18. říj 2018

@emilkamilka myslim,ze holky si nejvic chvalili Fertility Praha odmena 20 tisic nebo 25 uz predne nevim

merope
19. říj 2018

@emilkamilka Dívám se, že jsi z Ostravy, tak se dívej opravdu po Ostravě, max Olomouc, ať ty peníze, co dostaneš, neprojezdíš na dopravě.

Nevím, jak přesně to mají dárkyně, ale určitě budeš mít vyšetření před darováním, potom něco na začátku cyklu (sladění termínu dárkyně a darované), pak těsně před stimulací, 2 ultrazvuky v průběhu stimulace (opravdu nutné - upravují se podle toho případně hormony právě kvůli hyperstimulačnímu syndromu) a potom odběr vajíček, to se chodí ráno (na lačno - krátká narkóza).

Jinak já byla "z druhé strany" v Gennetu Praha a jsem moc spokojená - zpočátku jsem z toho byla smutná, že je moc málo vajíček (míň než co jsem mívala já), ale mám z toho momentálně jedno těhotenství a 3 zamražená - prostě mladé dárkyně = nemusí se ani moc stimulovat a ono to vyjde i tak a krásně.

etapa
19. říj 2018

@emilkamilka v Ostrave Reprofit a pani Juliana je uzasna. ❤

kureopelichane
22. říj 2018

@emilkamilka já byla už několikrát v Pronatalu. Teď dávají 28 tisíc, ale myslím, že mi říkali, že to je jen do konce roku. Vždy to tam bylo fajn a dobře se postarali. Nepříjemné to bylo poprvé, ale nic, co by se nedalo zvládnout.

console
14. čer 2019

Ahoj, chtěla jsem se zeptat…když mám státem hrazená 4 IVF, na 2 už jsem byla, teď zkusím 3.a pokud nevyjde a rozhodnu se pro dárkyni-to je 4.pokus? Díky za odpověď, nějak se v tom ztrácím. A ještě, ta centra (jde mi konkrétně o Gennet Pha) mají vajíčka v zásobě nebo se dárkyně teprve hledá? A zájemkyně o vajíčka zaškrtává nějaká kritéria, prostě si „vybírá“? Díky moc!!!!

evelisi
14. čer 2019

@console je to tak jak to píšeš s těma cyklama na pojištovnu. Nevím jak Gennet, ale u nás je dárkyně do 2 měsíců nachystaná, vypisuji si dotazník jaké mám požadavky na dárkyni a oni je můžou a nemusí splnit.

console
14. čer 2019

@evelisi Děkuji Ti...a je ivf s dárkyní dražší než bez? Tu odměnu pro ni platíš ty nebo pojišťovna? A co když prostě žádná vajíčka mít nebude? Děkuji

evelisi
14. čer 2019

@console je dražší, u nás je ten cyklus na pojištovnu a DV 38tisíc + doplatky na léky pro dárkyni přibližně 5000kč a pak si platíš léky pro tebe a dál případné výběry k transferu ☹ odměna je v té částce 38000 ☹ u nás je garance že na transfer budou nachystané 2 embrya, pokud nejsou máš další cyklus na pojištovnu. jinak ti připadnou všechny vajíčka co má dárkyně, ale musí embryjka přežít

eviks
14. čer 2019

@console V Praze v Cube jsem doplacela na pojistovnu za DV 60 tisic, je to celkova cena za vse vcetne transferu, uz nebudu nic doplacet. Garance 2 embryi...takze pokud bude nula a normalni spermio, bude se hledat nova darkyne...to by byla docela draha sranda🙂 Hodne stesti!

jezz1e
14. čer 2019

@console V Gennetu je čekačka obvykle trochu delší než třeba v CUBE a hlavně pozor - garantují 2 třídenní embrya, ne 5denní blastocysty, jako jiná centra!

loylii
14. čer 2019

@console mám vajicka z Gennetu Pořičí. Čekala jsem 5 měsíců. Je to u všech pacientů stejně. Já zazadala o darkyni v květnu a hned mi řekli - 6.10 bude transfer😉 jinak velmi doporučuji. Mají skvělý přístup. Též to byl můj 4.pokus a poslední na VZP. Nakonec jsem je nevyuzila, embrya mám zamrazena. Chodila jsem k Dr. Krajčiové. Dělají opravdu podrobne vyšetření oproti jiným centrum. Já tam přešla z Gestu, tam mi nic nezjistili. Cube na mě byl zas hrozne drahy. Cely cyklus mě v Gennetu na pojišťovnu stal 68tis.

loylii
14. čer 2019

@evelisi pokud by nesplnili mě požadavky, tak bych do toho vůbec nesla😢

console
15. čer 2019

@loylii diky...takze jsi 68 tis zaplatila...to je masakr(((

loylii
15. čer 2019

@console ano, byl to poslední pokus na pojišťovnu. Mám VZP. Bez pojišťovny by to byl asi masakr. Spoustu z nás si myslím nechávají poslední pokus na darkyni.