Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

console
24. čer 2019

@eviks a můžu se ještě zeptat, zaváděli ti čerstvá embrya? nějak jsem to z těch jejich ceníků nepochopila...díky!

eviks
24. čer 2019

@console Ahoj, ano, bylo to cerstve embryo. Meli jsme 3 a 2 mame v mrazaku na dalsi pokus co jdeme v cervenci.

console
24. čer 2019

A ještě se chci zeptat...budu teď mít 3.IVF, mohu rovnou říci, že bych chtěla dárkyni? Poněvač 2x jsem měla jinou stimulaci a vždy jen 1 oocyt a jeden zaveden, druhý se přestal vyvíjet. Děkuji

console
24. čer 2019

A ještě dotaz-těch center a ceníků je tolik, vy už jste zběhlé, jaká centra byste doporučily? Aby měly nějakou garanci embryí...nejen 3denních např. Děkuji moc..Jedná se mi asi o Prahu hlavně, nebo i něco dále, ale ne MOrava, děkuji!

evelisi
24. čer 2019

@console tak třeba u nás Zlín, morava 😀 garantují 2 blastocysty připravené na den transferu 😀

console
24. čer 2019

@evelisi Děkuji...Zlín je prý fajn...vím od kamarádky, ale pro mě hrozně daleko...a za zmrazení vajíčka dárkyně jsi dala kolik? Děkuji

evelisi
24. čer 2019

@console cyklus s pojištovnou vyjde 38tisíc a mražení asi 6tisíc.

loylii
24. čer 2019

@evelisi nečetla jsem cele vlákno, ale mě cyklus na pojišťovnu v 38 letech, mám VZP vyšel na 68tis plus mrazeni. Jak to, ze to stojí o tolik min?😉 já Gennet Praha

evelisi
24. čer 2019

@loylii tak to nevím, já platím 38, + -3000 doplatek za léky pro dárkyni, a pak co chceme při oplodnění navíc. A mám taky 38.

evelisi
24. čer 2019

@loylii koukám na ceník u vás 50, u nás 38, bez pojišťovny u vás 97 u nás 79.5. dobré rozdíly.

console
25. čer 2019

@loylii a Gennet ma garanci nejakych blastocyst? Nebo obecne, holky, o jakych centrech v Pze vite, ze garantuji blastocysty? Dekuji

merope
25. čer 2019

@evelisi Tak ono závisí, co se tam vejde.

@console Gennet má garanci 2 třídenných embryí + pokud se nepodaří otěhotnět na 2 cykly s dárcovskými, tak je třetí cyklus zdarma (je tam ale požadavek na spermiogram partnera - pokud je v pořádku, tak to určitě je ok). To by tě mohlo zajímat kdybys to použila už na třetí cyklus, že máš ještě v rezervě čtvrtý na pojišťovnu a vejde se případně i ten pátý.

Jinak mně v Gennetu vysvětlovali, že třídenní garantují, protože pak tam vstupuje genetická informace partnera a za tu neruší. Na druhou stranu zpravidla jich bývá spíše více než méně (ale jisté to není). Ono celé IVF je klasicky jedna velká loterie ☹.

Co se týče ceny, tak já měla bez pojišťovny 88.000 + mražení zbylých blastocyt + 1000 odběr a uskladnění spermií partnera, aby bylo jisté, že i kdyby v den odběru oocytů byl průšvih, tak jsou zamražené + něco maličko za moje hormony (antikoncepce, utrogestan) - taky asi do 1000 Kč.

eviks
25. čer 2019

@console V Cube ti garantuji 8 oocytu odebranych a 2 blasty (5 denni embrya). Ty tridenni jsou sice fajn, ale mam to otestovano na svych vajickach, ze 3 den sem mela snad 10 docela ok embryi a 5 den bylo jedno pouzitelne a jeste k tomu spatne. Takze rozhodujici je jak vypada ta blasta 5.den. Cenove asi podobne jako gennet, 60 tisic uplne za vse a na pojistovnu. Je to palka, ale stoji to za to🙂

loylii
25. čer 2019

@console garantují dvě pětidenní blasty. Dárkyně měla 10 vajicek a dvě blasty prave nakonec použitelný. Vzhledem k tomu, ze jsem při svém vlastním IVF měla 5 petidennich, tak jsem byla zklamaná.

console
25. čer 2019

@merope spermio je ok. A tuhle garanci 3.ivf s darcovskymi dava jen Gennet, nevis? Je to kazdopadne zajimave, diky za info. A za to zmrazeni jsi dala prosimte kolik? A to jsi zamrazila vajicka anebo embrya? A jak ti to dopadlo? Dekuji za tvuj cas a vubec za vsechny vase idpovedi

console
25. čer 2019

@nuffikterka ahoj. Jake podminky u VzP pro program s darovanymi vajicky mas prosim na mysli

merope
25. čer 2019

@console Mrazí se blastocyty úplně na konci - jednu vložili v rámci ET a teď mi tu spokojeně chrní, 3 se zamražovaly. To bylo nějak do 10.000, už nevím kolik, tuším 6000 + 1500 za to, že toho bylo víc, ale fakt nevím z hlavy.

console
25. čer 2019

@merope tak to je krasne ..snad mi to taky jeste vyjde...mam 11r dceru. Vse bylo ok...a ted mi nejde otehotnet...2 ivf, vzdy 1 blastocysta, 1 et ...rada bych do darovaneho rovnou...maji k tomu nejake reci? Ze bych uz nechtela asi podsrupovat ivf s vlastnimi...mam amh 1. Podle me je to ten problem. Jinak vse ok. Gennet bys tedy doporucila?

merope
25. čer 2019

@console Tak mě všichni ukecávali, že to mám ještě zkusit s vlastními, protože mi nezjistili žádný důvod. Ale když jsem řekla, že už nee, tak jako pohoda, ještě mi před převodem do Archy (protože Gennet má dárcovský program tam) udělali všechna potřebná vyšetření, ať to je v kupě a hotovo.

V Gennetu jsem byla já, chodila jsem tam i předtím a nechtělo se mi měnit. Já byla spokojená.

jezz1e
26. čer 2019

@console K tomu 3. pokusu zdarma - má to tak ještě jedno centrum na Moravě, ale pokud vím, jedné holčině se stalo, že když jí nevyšel druhý pokus a chtěla třetí zdarma, řekli jí, že partner měl vlastně při druhém pokusu špatný spermiogram. Přitom do té doby nikdy problém neměl a ani při oplodňování nikdo nic neřekl...Asi bych raději tu garanci dvou blastocyst teď než "možná" třetí pokus zdarma.

console
26. čer 2019

@jezz1e diky...takze u 4.pokusu zavest dve...

nuffikterka
26. čer 2019

@console ahoj, nějak netuším na co se mě ptáš, nebo na co mám odpovědět? 😉

console
26. čer 2019

@nuffikterka 😀no ono se to objevilo na konci diskuze...ale ja nekde na pocatcich teto diskuze nasla, ze uvadis, ze u Vzp musis splnit nejake podminky na schvaleni prijeti darovanych vajicek. Dekuji

console
26. čer 2019

@jezz1e a prosim jeste po jake dobe od objednani ses do Gennetu dostala? A k nejakemu konkretnimu lekari jsi chtela? A po jal dlouhe dobe byla darkyne, resp...zabjak dlouho od zavolani tam jsi sla na et...dekuji

loylii
26. čer 2019

@console u mě čekání 5 a půl mesice od první návštěvy. A tel objednávka do 14ti dnů. Gennet Archa

console
26. čer 2019

@loylii ou...a prosim pro tak dlouha doba?

loylii
26. čer 2019

@console v květnu jsem zazadala a hned mi řekli, ze transfer bude 6.10. A ze to tak dělají u všech. Pro mě vyberou, maj jich prý hodně. Měla jsem požadavky - stejná barva vlasů a oci, krevní skupina, výška cca a aby měla už jedno vlastní zdravy dite😉 ps: taky jsem to chtěla urychlit! Prý ne. Jediný co je na tom výhoda, člověk si nasetri tu pálku😉

nuffikterka
27. čer 2019

@console jo takhle, to bude asi hodně starý příspěvek 😉. Jo tak vesměs to schválí všem ale musí lékař napsat proč to nejde přirozeně, třeba že se 3 roky snažíte a nic, spermio atd atd.

console
27. čer 2019

@nuffikterka jo to jo...ja uz mam 2 iv za sebou...myslela jsem, ze u tech darovanych je to jeste jinak...diky))

laxxvita
13. črc 2019

Koceny, prosím vás, informovala vás klinika o dárkyni (ako je vek a krvná skupina) 2 až 3 týzdne pred odberom oocytu? Ďakujem