Oplodnění s darovanými vajíčky. Máte zkušenost?

elis84
16. srp 2011

Zdravím všechny ! Prosím Vás má tady někdo zkušenost s oplodněním s darovanými vajíčky ? S manželem nás nejspíše čeká tato jediná varianta a chtěla by jsem se o tom něco dozvědět . Budu vděčná za jakoukoli informaci, docela se toho obávám a taky máme obavy po finanční stránce. Nevíte zda na to pojišťovna taky něco přispívá? Moc děkuji

sisul_ka
1. črc 2016

@beluci007 dakujem, ja citim, ze ten zazrak vo mne rastie 😵 , no narocnejsie na nervy to bude potom! Vyckat prvy UZ ci je vsetko tak, jak ma byt a potom dalsi a dalsi....
Viem o com hovorim. Bohuzial som mala uz dva potraty a jedno biochemicke, takze radovat sa zacnem az po trimestri a uplne blaznivo-nenormalne po porode 😀 😉

sisul_ka
2. črc 2016

dobre ranko! po dvoch dnoch som si opat spravila TT a ciarocka pekne silnie 🙂 Este v pondelok rano a hned potom smer Brno na Intralipidy 😵
Moooc drzim prsteky aj palceky, ktore ste sa dnes rozhodli testovat, aby ste nasli vase vytuzene // 🙂

beluci007
2. črc 2016

@sisul_ka neboj, urcite ti to tentokrat vyjde, nemuzes mit preci smulu donekonecna. Budu drzet pesti aby bylo vse tak jak ma. Opatruj se 😉

sisul_ka
2. črc 2016

@beluci007 dakujem, cenim si tvoje slova 🙂

sisul_ka
2. črc 2016

uz tyzden vobec nemam chut do jedla, samozrejme sa zdravo stravujem a vypijem min. 2l vody, no aj napriek tomu som uz schudla 1kg. Ja nechcem chudnut 😀 nepotrebujem to 😵 Samozrejme hodinova prechadzka so stenatom kazdy den spravi svoje 😎

beluci007
4. črc 2016

Tak ze 7 oplodnenych vajicek nam zustali čtyři. Dnes zavedeny dve blastocysty a dvě zamrazeny. Nyní jen odpočívat a cekat na vysledek jestli se uchyti😄

sisul_ka
4. črc 2016

prajem len same uspechy a krasne a o par dni krasne dialnice 🙂

sisul_ka
9. črc 2016

Dobre ranko dievcata!
Zacala som spinit a dost ☹ O 6:00 som isla na wc a slipka bola uz pekne spinava. Hned som si vsunula progesteron a teraz cakam. Do teraz som bola velmi kludna, no hned ma premohol strach a bojim, bojim. No stale neprestavam verit a pevne verim, ze to nebude biochemko ako vo februari a uz sa dockam vytuzeneho miminka. Ach zeny, este ze je somnou moje steniatko Charlotte, inac by som revala bez prestavky, ono sa na mna zadiva a svojim pohladom anielskym ma ukludnuje 🙂 Som rada, ze sa sem mozem vypisat. Drzte mi palce! Dakujem a vy, ktore ste v ocakavani, nech vas ani vo sne nenapadne zaspinit 😵

beluci007
9. črc 2016

@sisul_ka to je mi moc lito, třeba to nebude nic vážného, ale radeji bych si zašla k doktorovi na vyšetření. Nejspis budes muset hodne odpocivat.Drzim moc moc pesti at je vse v pořádku😉

jirikova
9. črc 2016

@sisul_ka ja v 6tt krvacela jeden den, praskl mi hematom..bylo to docela dost, dostala sem narizeny klidovy rezim, dokonce si me chteli i v nemocnici nechat, ale to sem odmitla..na dalsi kontrole uz byl hematom pryc a krvaceni uz se neopakovalo. Drzim pesti, at je to i u tebe jednorazove! Muze to byt treba praskla zilka, jak se deloha roztahuje. Spineni je na zacatku normalni, mrkni na diskuze a snaz se moc nestresovat, to ti nepomaha!

sisul_ka
9. črc 2016

@beluci007 dakujem, uz som volala na kliniku a mam pockat do pondelka. Na UZ by este nebolo srdiecko a vraj by mi zatial nevedeli pomoct, zvysili davku progesteronu, mam lezat a uz som vypila stavu z jedneho citronu. Musim verit, ze bude vsetko v poriadku!

sisul_ka
9. črc 2016

@jirikova dakujem, mna ukludnuje moje steniatko, je mi velkou oporou 😵
Manzel je pracovne odcestovany v zahranici.
Nie je lahke nestresovat, ked vies, ze je to tvoja posledna nadej, no zatial sa drzim!!! Nechcem svojou slabostou ublizit miminku! Nie je lahke nestrachovat sa 😀

jirikova
9. črc 2016

@sisul_ka vsak to mi je jasny, ze jsi na nervy, to je preci prirozeny 🙂 snad se mu verit, ze je silny a tentokrat to zvladne. Hezky ho pohlad a at nedela zadny blbosti, bude to dobry!

sisul_ka
9. črc 2016

@jirikova tiez mu vravim aby nehlupol, lebo mu nikde inde lepsie nebude ako u mna 😵

sisul_ka
9. črc 2016

Dievata, pre klud duse som si zasla na pohotovost, a nic vazneho nenasli. Bolo pekne vidiet gastacny vak a vytvarajuci sa zltkovy vacok, malinke este nebolo vobec vidiet, co je normalne, je este skoro, mozno buducu stredu 🙂 Lekarka mi predpisala lieky na bolest a jednu njekciu imunoglobulinom. uz len minimalne spinim, nestoji to za rec 😵 no to rano ma poriadne vylakalo. Uz sa len dockat tej stredy 😉

jirikova
9. črc 2016

@sisul_ka ja sem to vedela! 🙂 jsem rada, ve stredu ti jen potvrdi, ze je vse jak ma byt 🙂

sisul_ka
10. črc 2016

@jirikova v to pevne verim 😵

tehulka1167
10. črc 2016

@sisul_ka jak ti je dneska? 😊

beluci007
10. črc 2016

@sisul_ka to jsem rada,ze je vse v poradku

sisul_ka
10. črc 2016

velmi dobre naladena, dobre sa vyspala 😀
Bolest v podbrusku je stale, no iba mierna, takze znesitelna. Krize tiez citim 😀
Uz zo mna vychadzaju len take mini hnede vlasocnice. Lekarka nic nevidela, tak to moze byt stale cievkou alebo zbytkom krvy, ktora sa uchytila na bocnych stenach a pomalinky vychadza, mrchaaaa 😀
Idem si do lekarne pre lieky a injekciu na zajtra.
Prajem peknu nedelu 🙂

eviks
16. črc 2016

Doufam holky, ze u vas probiha vse v pohode.Nam volali z centra, ze uz pro nas maji darkyni, ale ze poprosila jestli by sla stimulace udelat v rijnu, tak sem souhlasila, protoze v zari mam docela hodne akci atd.Uz se neskutecne tesim a bojim zaroven jake to bude a zavidim, ze uz jste k tomu cili bliz🙂)

beluci007
16. črc 2016

@eviks to je dobre,ze uz mas darkyni a posunes se o kousek dal k vytouzenemu mimi.

beluci007
18. črc 2016

dnes 14 den po ET jsem byla na odběru krve, výsledek se dozvím zítra dopoledne. TT jsou pozitivní tak snad bude vše ok a těhotenství bude potvrzeno i z krve 🙂

sisul_ka
18. črc 2016

@beluci007 drzim palceky 🙂

beluci007
19. črc 2016

dnes potvrzeno těhotenství z krve - hodnota hcg 2240, hurááááá 🙂 🙂 🙂

jirikova
19. črc 2016

@beluci007 moooc gratuluji!

sisul_ka
19. črc 2016

Dievcata, rano som opat zacala krvacat, tak som hned isla do nemocnice a tam mi zistili, ze cely gestacny vacok je obklopeny hematomom a preto aj tolko spinim a dnes aj krvacam, Takze je tam risk, ze o to pridem :( Dnes embryjko nemohla najst a ani akciu srdiecka :( Som vypisana min. dva tyzdne a buduci tyzden na kontrolny UZ. Ak nebude Embryjko tak sa ukonci tehotenstvo ☹ Stale bojujem a nevzdavam to, no je to sila tie nervy!!!

sisul_ka
19. črc 2016

@beluci007 kraaasaaa!!! to budu dvojicky 🙂

eviks
19. črc 2016

@beluci007 jeee tak to sem zvedava kolik jich tam bude🙂)) to je fakt nejake vysoke

beluci007
20. črc 2016

@eviks i já jsem zvědavá 🙂 dozvím se snad na prvním UZ za 14 dní 🙂