Darování vajíček. Daroval někdo? Platí se za to?

28. zář 2020

zdravím chtěla bych se zeptat daroval někdo z vás vajíčka na oplodnění teď jsem tady akorát četla že za to platí co je na tom pravdy?cca 28 000 kč jak to je díky.

hanka_12345
28. zář 2020

Znama darovala a rikala ze uz by do toho nikdynmesla,ze to za ty prachy nestalo...injekce s hormony,strasne pry pribrala.... nevim no

jjasmina
Autor odpověď smazal
Zobraz
nanyh
28. zář 2020

V životě bych do toho nešla. Neskutečný humus. Mi za to 30 tisíc opravdu nestojí.

zuzkasim
28. zář 2020

Jestli si vyhledáš mé příspěvky, debatovali jsme o hormonální stimulaci, že může podstatně zvyšovat riziko rakoviny a dalších onemocnění. Doktoři dost často před tímto vůbec nevarují, někteří tedy ano, týká se to jak IVF tak samozřejmě darování vajíček. Nikdy bych do toho nešla, ani kdyby byla odměna stonásobná.

nita1984
28. zář 2020

Podstoupila jsem stimulaci 2x kvůli možnosti mít vlastní dítě. Za peníze nikdy. Ta "kompenzace" je směšná, na to, co to udělá s tělem

meronym
28. zář 2020

Ja bych hlavne nesnesla predstavu, ze nekde po svete beha “me” dite, o kterem nic nevim.

lachtanice86
28. zář 2020

Za 30k je to směšný a nesla bych do toho

klokanka31
28. zář 2020

Já bych do toho taky nikdy nešla, nemohla bych žít s tím, že mám někde dítě a nemůžu být s ním 😢

leniczka23
28. zář 2020

Byla jsem, mladá, blbá..už bych do toho nešla..měla jsem hyperstimulacni syndrom jako kráva, to nechceš zažít. To že někde běhá ,,moje" dítě je mi jedno, neberu to tak. Pro mě je moje dítě to, které je chtěné, které odnosim a které porodim. Ale ten hormonální koktejl je opravdu síla a ty peníze jsou směšný.

letalnica
28. zář 2020

Platí, ale jsou tam nějaké podmínky. Nemůže darovat každá z ulice.

leniczka23
28. zář 2020

@letalnica žádné podmínky kromě toho že musím projít genetickými testy nebyly.

letalnica
28. zář 2020

@leniczka23 Ani na vzdělání?

hanka_12345
28. zář 2020

@leniczka23 proc jsi do toho teda sla kdyz jen odmena smesna? Nejak nechapu

leniczka23
28. zář 2020

@letalnica Ne, v dotazníku to bylo, ale kritérium to není. Ale je mozny, že v různých CAR budou mít různé podmínky 😊
@hanka_12345 nechápeš no, evidentně. Však jsem psala, že jsem byla mladá a blbá. DNES, vzhledem k rizikům, které jsem i zažila si prostě stojím za tím, že směšná.

hanka_12345
28. zář 2020

@leniczka23 aha 🤷‍♀️

95newmommy2020
28. zář 2020

Podstoupila jsem několikrát hormonální stimulaci (4x)gonal/orgalutran bemfola. Ne teda jako dárce, ale to je jedno. Ono je to samy. Měla jsem celkem velké dávky hormonu 400IU , protože jsem neměla skoro žádnou odezvu. Normální je mít mnohem nižší dávky kolem 100-200. Hrozilo, ze budeme potřebovat darovane vajíčko. To co tady někdo říká, ze běhá někde dítě dárkyně je nesmysl.vysvetlovali mi to tak, te genetickej základ by byl od dárkyně se stejnými parametry -krevní skupina, ale ta moje deloha by si to embryo upravila taky podle sebe. Takže vlastně by tam hrály roli 3 faktory- dárkyně, já, muž. Btw Jednou jsem měla slabší hyperstimulacni syndrom. Jinak to bylo úplně v pohodě. Darovani vajíček je ušlechtilé. Nepřijde mi, ze by na tom bylo něco extra nebezpečného, když tohle prochází tolik žen i kvůli vlastní reprodukci. Dárkyně jsou potřeba. A ženy, které potrebuju darovane vajíčko si jich nesmírně váží.

95newmommy2020
28. zář 2020

@leniczka23 Udělala jsi krásnou věc. ❤️ Já si te za to vážím.

zuzkasim
28. zář 2020

@95newmommy2020 Jak si představuješ, že si tvoje děloha embryo upraví? Dáváš embryu výživu, a své prožitky (to, jestli jsi ve stresu, v pohodě atd.), ale nic víc. Jestli ti doktoři nevysvětlili rizika hormonální stimulace, tak je to hodně špatně. Každá ženská by měla rizika dobře znát, aby zvážila, jestli do toho chce opravdu jít. Kvůli vlastním dětem to některé udělají i přes to riziko, že ho v tom nejhorším případě neuvidí vyrůst. Fakt tak neskončí každá, ale nebezpečí vážných onemocnění je tam dost velké, právě o tom ta mnou založená diskuze byla. Přišla jsem o blízkou kamarádku, která, dá se říct, svůj život dala své dceři, nedovedla ji ani do 1. třídy. Proto jsem se o to začala víc zajímat, bohužel mi pár věcí prozradila i mamka, co pracuje na onkologické klinice. I tady spousta žen napsala svou zkušenost. Jestli si chceš počíst, na mé profilovce ze 13. července 2020, je to vše ve slušnosti a s respektem.

95newmommy2020
28. zář 2020

@zuzkasim Mě říkali, ze ta rizika rakoviny nejsou prokázána. Ze to vznikne spis u žen, u kterých by to vzniklo tak jako tak. A ze bohužel ženy, které jsou reprodukcne ohrožené mají často tyto dispozice, a tohle to muže urychlit. No, šla jsem do toho, nakonec zbytečně, protože zabrala nečekaně 2. inseminace, do které jsme šli, kvůli odpočinku po OHSS. Ale je velmi pravdepodobne, ze ta hormonální stimulace pomohla tomu otěhotnění.
Já si to rada přečtu, ale věřím, ze to bude dobré. Jsem rada, ze jsem do toho šla, ten výsledek za to stojí.
Ten doktor říkal, ze i to prostředí dělohy ovlivní to jak to dítě bude i vypadat. Sixe se vybírají dárkyně podobné prijemkyni, ale stejně to není biologicky jen dítě dárkyně.

leniczka23
29. zář 2020

@95newmommy2020 děkuju, já toho nelituji že jsem byla, jen už bych nešla. 😊❤️

klea81
29. zář 2020

@95newmommy2020 jak si děloha upraví embryo? 🙈

95newmommy2020
29. zář 2020

@klea81 Neumím to správně popsat svými slovy. Šle třeba takhle to bylo u nás vysvětleno...

Dítě počaté pomocí darovaného vajíčka přijímá jednu část svých genů od dárkyně a druhou od otce. Otec a dárkyně vajíček předávají dítěti geny a matka, která dítě nosí a porodí, určuje, jaké geny od nich budou využity. Až dosud se tedy věřilo, že oplodněné vajíčko má pouze DNA svého biologického otce a dárkyně. Podle nejnovějšího výzkumu však bylo prokázáno, že nositelky plodu svému dítěti, byť z darovaného vajíčka od jiné ženy, předávají svou DNA!

Dítě tedy v sobě nese geny tří rodičů. Jedná se o malou část genetického materiálu, která má vliv na způsob, jakým se dítě vyvíjí. Zmíněné výzkumy byly prováděny na přední španělské klinice a bylo jimi objeveno, že tekutina v děloze matky, která obsahuje její genetický materiál, přímo ovlivňuje vývoj embrya. Ostatně, že samotný pobyt v děloze matky dokáže ovlivnit jaké dítě bude, a to i na poli genetickém, se tušilo už dříve, avšak až teprve teď vědci získali důkaz.

Uvedenou studií se potvrdilo, že embrya DNA matky absorbují a genetická informace se tak může změnit. To je důvod, proč se děti podobají ženě-matce, která otěhotněla za pomoci darovaného vajíčka. Tento úžasný objev tak může mít podstatný vliv na přístup především neplodných žen k dárcovství vajíček, neboť boří hlavní argument o tom, že svému dítěti po genetické stránce nemohou nic předat.

lisianne
29. zář 2020

@klea81 epigenetika, zagoogli

ruzova_pastelka
29. zář 2020

@95newmommy2020
Hele, zní to hezky, ale je to v podstatě taková pohádka, která upravuje fakta do takové podoby, aby to znělo dobře pro ženy, které musí dárcovská vajíčka použít.

Já to napíšu trochu jinak, budou to ty samé informace a také budu vycházet z té španělské "studie" (je to ze stránek Reprogenesis, že?).
V plodové vodě ženy se nachází fragmenty její DNA. Mimiko pije plodovou vodu a tím pádem i tu DNA. Některé vrozené vlastnosti dané geny se projeví a jiné ne. Vliv na to má okolní prostředí a dokud je miminko v děloze, je okolní prostředí děloha.
Ten text říká to samé, co o pár odstavců výše @zuzkasim, jen je to napsané tak, aby to utěšilo ty ženy, pro které je genetika důležitá. Chápu, že si málokdo dohledá originální zdroje, ale tohle je pouze o tom, aby to hezky znělo, není to žádný důkaz ani novinka.

95newmommy2020
29. zář 2020

@ruzova_pastelka Dekuju za vysvětlení. A ano zdroj si určila správně. ❤️

klea81
Autor odpověď smazal
Zobraz
klea81
30. zář 2020

@95newmommy2020 v tom případě je to ještě více proti přírodě 😬

mariegroth
30. zář 2020

V Americe za to plati darkynim az $10,000. V Kanade treba za to nesmi dostavat penize. Ja bych si nejdriv rozhodne precetla vsechna proti

95newmommy2020
30. zář 2020

@klea81 To jistě je, ale pro někoho jediná možnost. A díky bohu za ni. 🙏

aklora
30. zář 2020

Já darovala 2x a vždy všechno v pořádku. Stimulace trvá týden takže to není zas taková nálož hormonů. Kompenzace byla 23tisic.