PCO a IUI, nezabral Clostilbegyt

utrikocku
23. říj 2017

Zdravím, chtěla jsem se poradit, jsem tu nová a některá témata mám projetá, ale stejně bych chtěla nějaké názory na můj konkrétní příběh.

Mám velmi rozvinutý syndrom PCO - ultrazvuk, hormonální profil, bolesti na vaječnících, žádná menstruace bez stimulace, žádná ovulace, hustší ochlupení, přibírání na váze teď 164 cm a 75 kg, zhoršená pleť. Je mi 26 let.
Syndrom mi byl diagnostikován teprve před 5 měsíci, do té doby jsem byla na antikoncepci. Příznaky tím byly překryté a ztlumené a pochybnosti o tom, zda jsem v pořádku byly. Nebudu zabíhat do podrobností a o tom, co jsem si prožila se svým gynekologem, to je na jiné téma.

Byla jsem odkázaná do CARu, protože je ve hře ještě endometrioza nepotvrzená a předchozí komplikované záněty. Partner 33 let špatný spermiogram, jen 12% dobře se pohybujících, ostatní hodnoty na hranici, ale v normě. Oba nekouříme, nepijeme, neděláme přehnaně nějaký sport jako cyklistiku apod.

PCO mi začali léčit metforminem 3 krát denně a ke konci měsíce Duphaston, abych to dostala. Cyklus se díky tomu srovnal (28 dní). Brala jsem ještě různé vitamíny na podporu těhotenství. Partner teprve začíná brát, i když nevím, na kolik to může zvýšit kvalitu spermií reálně.. Primář v Pronatalu říkal, že se to ovlivnit nedá.

Minulý měsíc jsem stimulovala Clostilbegytem na IUI, po dobrání cca 2 dny jsem měla hrozně nafouklé břicho a vypadalo to na špatnou reakci na Clostil. Tak jsem se bála hyperstimuláku a že jsem zareagovala hodně. Překvapení bylo, že vaječníky nezareagovali vůbec.

Doktorka mi navrhla IUI, ale s jinou stimulací, píchat si hormony z pera (tuším Gonal) příští měsíc a pokusit se o IUI. Nepříjemně mě překvapilo, že na to pojišťovna nepřispívá, když se nejedná o IVF. A také jsem si myslela, že tuto stimulaci bych podstupovala až při IVF.

Je to normální postup? Stimuloval někdo třeba gonalem s PCO už na IUI? Strašně mě překvapilo, že Clostil nezabral, všude v diskuzích je, jak zabral a vůbec něco udělal. Opravdu jsem nečekala, že NIC. Budu ráda, když uslyším, že v tom nejsem sama.

A také by mě zajímalo, jestli někdo měl úspěšné IUI s rozvinutým PCO a slabým spermiogramem?

Doufala jsem, že IVF je až vzdálená možnost. Doktorka říkala, že většinou má smysl zkusit 2 krát a jít do IVF. Strašně se bojím, že po třech pokusech pokud by se nepovedli už nebudu mít další možnosti. Na další IVF bychom neměli peníze, šetřili bychom i dva roky.

Jak to máte vy?

Přirozeně teď neotěhotním, nemám ovulace ani s tím Clostylem. Stalo se někomu, že bez nějakého zásahu zvenčí začaly vaječníky samy ovulovat při těžkém PCO? Zatím bez antikoncepce se mi spíš prohlubují všechny příznaky.

Díky za reakce. Prosím pouze ty, kterých se PCO přímo týká..nejlépe, kdo měl těžší formu nebo podobné mému příběhu. Děkuji.

utrikocku
autor
26. lis 2017

@zetta01 mohu se zeptat? Ty jsi stimulovala také injekčně Gonalem před IUI?

zetta01
27. lis 2017

@utrikocku Ne já jsem užívala jen clostilbegyt,jelikož jsem na něj 1 reagovala, pak zase ne. Když jsem začala stimulovat Gonalem bylo mi doporučené rovnou jít na IVF

zetta01
6. pro 2017

@utrikocku Ahojky, tak jak dále pokračuješ?

utrikocku
autor
10. pro 2017

@zetta01 Ahoj, nějak přirozeně jsem se rozhodla to teď nechat být a nevím, co jak bude, Nereagovala jsem ani na stimulaci 150 jednotek, stimulovala jsem 3 týdny a dala do toho hodně peněz. Naštvala jsem se na přístup doktorů, kdy nedělají pořádnou prekoncepční diagnostiku a prostě jedou dle schématu u jakékoliv ženy bez přihlédnutí k tomu, s čím tam přichází. Prostě stimulujeme a jednou se chytne. Rozhodla jsem se nebýt pokusným králíkem. Fakt nechci dát touze po miminku vše a za 10 let chodit na onkologii. Jedna doktorka mě upozornila, že mohu mít genetický problém na bázi receptorů, když nereaguji, protože je to prý divné při těchto dávkách. Prý toto prekoncepční vyšetření dělá Gennet. Druhá doktorka by mě klidně stimulovala hned od dalšího cyklu dál, vždyt jo "my pitomci to zaplatíme.."
já ted neplánuji dělat vůbec nic... prostě se snažit , aby mi bylo dobře... v sobě se stabilizovat, dopřávat si zájmy, odpočinek a také více si srovnat i svou profesní stránku. Uvědomila jsem si, že mám ještě kam jít a co se učit 🙂 Nemusím čekat v práci až to "přijde" a být v ní od po-pá 8-17 hod... Prostě chci začít spíše u sebe, u svých změn. Mám pocit, že to má důvod, proč miminko nepřichází a rozhodla jsem se ho přijmout. Uklidňuje mě, že je možná adopce, která má spoustu úskalí, ale že nakonec bez dítěte úplně neskončím, Jednoho dne to nějak dopadne, ať už přirozeně nebo ne. A také vím, že doktoři nevědí všechno a mohou se mýlit 🙂 Zatím mě moc nepřesvědčili... chtěla jsem podstoupit v únoru laparku, Do ní chci jít už kvůli sobě a bolestem, které mám, ale neženu to už na únor... uvidíme.. další pokusy ivf, car zatím nemám v plánu. Spíše chci rozjet něco nového v práci, což vyžaduje také čas a trpělivost. A obecně dosytit své potřeby 🙂) Chci být hlavně zdravá a spokojená.. ted jsem to ani se zdravím neměla moc dobré, nakonec to bylo vážnější než se zdálo. Zpětně vidím, že jsem na sebe spěchala a na mimi, co všechno jsem pro to dělala až mi to přijde úsměvné, že jsem třeba přestala pít kafe s kofeinem apod. 😀 ted jsem vysadila i všechny zázračné podpůrné prostředky..

zetta01
11. pro 2017

@utrikocku Tak to je blbé, ale na druhou stranu tě opravdu hodně chápu, je to všechno ubíjející furt člověk má v hlavě jen to jedno a s tou kávou jsi mě pobavila, pač jsem na to byla úplně stejně. Jím ted jen estrimax na sliznici, pač jsem mi měla posledně hodně nízkou což se i dr. divil,ale tak asi něco po tom těhotenství i to 1 denní krvácení byla údajně ta MS a + utrogestan, abych tu MS ted dostala a ted jsem měli takový divoký víkend v PÁ i SO se popíjelo pivo, víno a já jsem si nejdřív nechtěla nic dát, ale pak jsem si říkala, furt se na něco ohlížet stresovat se to ne a pokud se to má podařit, tak to neovlivní ani alkohol, ani kafe, tak jsem se na to vyprdla, už měla to nebaví skoro 4 měs. neřeším nic jiného. Tak snad alkohol neovlivní prášky a MS o vík. ted dostanu, ale tak tuhle kombinaci jsem jedla i před 2 lety od své gyndařky abych měla MS a nijak jsem se neomezovala 🙂 jak to dostanu začínám s poslední stimulací bud a nebo no. Navíc je to u nás pěkně blbé v práci, bude se nejspíš zavírat,takže po novém roku začínám hledat práci novou a pokud to nevyjde, tak se na to taky vykašlu a dám pauzu, jak říkáš při nějhorší jen furt možnost adopce. My máme v rodině takhle adoptované 3 děti a jedni jsou dokonce sourozenci 🙂

utrikocku
autor
28. pro 2017

@zetta01 ahoj, jak se Ti daří? Jak sis užila Vánoce? A co práce a další pokus?
Já jsem konečně měsíc zdravá, ale mám nějakou krizi i ze vztahu v rodině..v lednu jdu na konzultaci k operaci, tak uvidím kdy do ní půjdu. Psala jsi naposledy o té akcí v rodině. Jaké s tím mají zkušenosti? Čekali dlouho? A jak se dětem daří?

zetta01
31. pro 2017

@utrikocku Ahoj, ale jo docela to jde. Vánoce byly krásné, brácha si po dlouholetém vztahu našel novou přítelkyni se 4 letou holčičkou, na vánoce jsem byli všichni spolu, takže to byly úžasné vánoce 🙂 Jinak v práci je to celkem dost blbé, dokonce to vypadá, že se to bude muset zavřít. Z kolegyn se vyklubaly pěkné mrchy, hlavně ta co je tam nová to pěkně vede, nejraději by byly, aby mě propustili, pač pokud se já vrátím ona nemá práci, přišla poslední. Jinak já se ted chystám na další KET na který jdu ve středu, tak snad se štěstí usměje. Jinak jedna teta mají adoptované dokonce sourozence, takže super jak dlouho čekali nevím, nejdřív to mělo být jen nějak na osvojení či co a druzí mají holčičku, její matka byla 16letá holka, asi i pila, byla ve stresu a tak ta holčička má nějaké problémy s řečí, když chce něco honem říct, tak se zakoktává, ale jinak dobré. Doufám, že nový rok bude ve znamení radosti a úspěchu 🙂

biedronca
Autor odpověď smazal
Zobraz
biedronca
19. pro 2018

Holky, má tady některá z Vás PCOS, nereaguje na Clostylbegyt, ani na jeho zvýšenou dávku... pak jste zkusili FEMARU a šlo se na IUI? Máte zkušenost?